Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy

John Eldredge, Stasi Eldredge

Polecamy
Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy

Wydanie: Warszawa 2005 
ISBN: 83-86941-44-8 
Ilość stron: 234 
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Logos

Sugerowana cena wydawcy: 29.00 zł Nasza cena: 26.10 zł

     Opis:

Dlaczego kobiety w Kościele są "zmęczone"?

     Dlaczego po cichu marzysz o przeżyciu czegoś wzniosłego, przygody romansu? Z dala od codziennej rutyny i pracy od rana do wieczora. Pracy, za którą nie jesteś doceniana i nikt Ci nie dziękuje. Przecież Bóg nie powołał kobiety do tego, aby była zmęczona, ale powołał je do miłości. Niezależnie od ich wyglądu, opinii o sobie czy charakteru.

     W książce "Urzekająca" autorka na podstawie własnych przeżyć opisuje, jak wygląda romans z Bogiem i kobiece przeżywanie Jego miłości. Opisuje co znaczy poczuć Bożą miłość i w jaki sposób Jego miłość odmienia kobiece serce. Ale to, o czym jeszcze dowiesz się z książki, jest jeszcze bardziej interesujące.

 • Jakie śmiertelne rany nieświadomie zadają swoim córkom ojcowie i matki? Jak sobie z nimi poradzić?
 • Kim jest kobieta, która zastrasza swoją nadopiekuńczością innych?
 • Dlaczego niektóre kobiety chowają się za brzydkim i niedbałym wyglądem?
 • Jaką obawą jest spowodowany perfekcjonizm kobiet?
 • Dlaczego większość kobiet woli ukrywać swoją własną naturę?
 • Dlaczego tak wiele kobiet ucieka w romans z serialami albo pracą zamiast romansować z Bogiem?
 • Co powoduje, że wiele kobiet musi starać się bardziej?
 • Z kim powinna nieustannie romansować kobieta?
 • Czy kobieta może liczyć na siłę innych mężczyzn niż jej mąż?
 • Jaka jest odpowiedź na jedno najważniejsze pytanie, które zadaje sobie każda kobieta?
     Książka pełna jest autentycznych historii z życia różnych kobiet. Stasi Eldredge przytacza wiele własnych (często bardzo trudnych przeżyć) związanych z okresem dojrzewania, jak i bycia matką trójki dzieci. Dokładnie opisuje jakie rany nieświadomie zadali jej rodzice i jak je wyleczono. Oczywiście nie dokonałoby się to bez tego...

     Recenzje książki:

Droga do serca kobiety

     Autor bestselleru "Dzikie serce", który ukazuje tęsknoty męskiej duszy, razem ze swoją żoną Stasi napisał książkę "Urzekająca", która z kolei ma pomóc w odkrywaniu tajemnicy kobiecego serca. Co kryje się w głębi tego serca? Jakie są pragnienia kobiety? Jak kobieta zaczyna leczyć się z ran swego życia?

     Autorom nie chodzi wcale o uczenie kolejnych norm, jakichś nowych zasad, według których Ty - jako kobieta - powinnaś żyć. Jest to coś o wiele głębszego - wędrówka do samego serca kobiety, jest to "wędrówka serca", w kierunku odnowienia i wyzwolenia kobiety.

     Książka składa się z dwunastu rozdziałów, których treść stanowi podróż zaczynającą się od serca kobiety. Owa wędrówka ma na celu odnaleźć zagubioną drogę, na której Bóg przemawia do naszego kobiecego serca, byśmy mogły przybliżyć się do serca Boga i do własnego.

     "W jaki sposób Boża kobieta mogłaby rzeczywiście być pewna siebie, bulwersująca i piękna, nie robiąc jednak z siebie wściekłej feministki albo niebezpiecznej, wymagającej uwagi i budzącej emocje bezwstydnicy. Jak mogę stać się silną kobietą, nie stając się surową? Jak mogę być wrażliwa i bezbronna, nie pogrążając się w smutku?" - czytamy w "Urzekającej".

     By odpowiedzieć na pytanie, kim jest kobieta, jaki jest cel jej życia, potrzebny jest powrót do początków stworzenia, do historii Ewy. Wtedy możemy zobaczyć, co Ewa mówi nam o Bogu, w czym odzwierciedla Jego serce. Idąc dalej w historii biblijnej, pojawia się kolejne pytanie: dlaczego szatan uczynił Ewę centrum swojego ataku? Co za tym idzie, co się dzieje z Ewą i Adamem po upadku?

     W tym miejscu wędrówki docieramy do naszych zranień i do sposobów, w jaki nas te rany ukształtowały. Jednak tu nie jesteśmy same, gdyż właśnie słyszymy pukanie Jezusa, który czeka, byśmy Go zaprosiły. W ten sposób może dokonać się uzdrowienie rany i możemy wyruszyć w dalszą podróż.

     Na swej drodze Ewa-kobieta spotyka Adama-mężczyznę. Jak kobieta kocha mężczyznę? W tym miejscu autorzy opisują trzy kategorie kobiet: dominujące, kobiety opuszczone i pobudzające - odrodzone przez Boga. Poruszone są także relacje córek z matką.

     Podróż zaczyna się od serca kobiety, a lektura tej książki może stać się dla Ciebie prawdziwym spotkaniem z własnym sercem. Tak stało się w moim przypadku...


Justyna Smerecka


Tajemnica kobiecego piękna

     Współczesny model kobiecego piękna zamyka się w ciągu "magicznych" liczb 90, 60, 90. Co w takim razie z kobietami, które nie mieszczą się w tym kryterium? Czy one jeszcze mają po co żyć? A może jedyną sensowną rzeczą, jaką mogą ze sobą zrobić, to zaangażować się w walkę w obronie praw kurczaków, bądź zapisać się do ruchu feministycznego.

     Ile to razy - Droga Czytelniczko - myślałaś o sobie, że jesteś nie dość piękna. Wykończona dietą ryżową, bądź wegetariańską dietą warzywno-owocową szukałaś potwierdzenia w oczach swojego mężczyzny.

     A Ty, Drogi Czytelniku, czyż nie czułeś się jak w labiryncie Minotaura, gdy wchodziłeś w głębszą relację z jakąkolwiek kobietą?

     Okazuje się, że nie musi tak być. Swoistą mapą kobiecej duszy jest książka Johna i Stasi Eldredge pt.: "Urzekająca". Zasadniczo przeznaczona dla płci pięknej publikacja ta stanowi również ważne źródło informacji dla mężczyzn, chcących raz na zawsze poznać tajniki kobiecego wnętrza.

     Na przestrzeni dwunastu rozdziałów autorzy prezentują archetyp Ewy, zranionej i wypędzonej z Edenu, która zmuszona jest do refleksji nad swoją relacją do samej siebie, mężczyzny i Boga. Kobieta jawi się tu jako korona stworzeń, obijająca w całej swojej istocie Piękno - jeden z najważniejszych atrybutów Stwórcy. To ona jest niezbędnym dopełnieniem mężczyzny, jego "ezer kenegdo". Tym, co ma do zaoferowania światu, jest nie tylko subtelność i uwodzicielski powab, ale jak dowodzi historia, również odwagę i niebywała siła wewnętrzna. Biblia zna przecież opowieści o "walecznych księżniczkach" jak chociażby Estera, Rut, Tamar.

     Po przeczytaniu tej książki nie będziesz mógł już powiedzieć, że nie rozumiesz tych kobiet. Znajdziesz tam priorytety kobiecego świata, dowiesz się na czym polega autentyczne piękno i poznasz główne typy kobiet, które nas otaczają.

     Mężczyzna czytający tę książkę niejednokrotnie powie sobie w myślach: "EUREKA!" Rzecz niemożliwa stanie się możliwa, zrozumiesz kobietę! Polecam!


Dariusz Hryciuk

   

Wasze komentarze:
 Olek: 03.10.2009, 11:59
 Niedawno poznałem Renię, mówiła do mnie anielskim głosem, przez nią Wszechmogący przywracał zapewne rzeczom blask utracony. Teraz jej nie widzę, nie słyszę. Pustka ...
 x: 17.09.2008, 20:44
 Czy wiara naprawdę wystarcza? Czy wtedy nie czujesz się samotna? Czy to jest w stanie zabić tą pustkę?
 aniela: 28.02.2008, 16:27
  Reniu...jesteś wspaniała osobą mało jest takich ludzi z którymi można byłoby porozmawiac o Bogu i jego miłosci do człowieka
 aniela: 28.02.2008, 15:58
  Reniu...jesteś wspaniała osobą mało jest takich ludzi z którymi można byłoby porozmawiac o Bogu i jego miłosci do człowieka
 Gwiazdka: 26.01.2008, 20:51
 Dziękuję Ci, żałuję, że tak póżno zaczełam czytać te rozważania, nie które mam zapisane... :) są przepiekne
 gosia ;): 26.01.2008, 16:25
 Przepiękne słowa !! od kilku miesięcy czytam Reniu twoje teksty na tej stronce :), ale dopiero teraz widzę jak jesteśmy do siebie podobne ;) te problemy o których napisałaś związane z samotnością, nie wiarą w samą siebie chodziły za mną przez cały poprzedni rok ;)) ja też codziennie dziękuję Panu Bogu, że zesłał na ziemie swoich robotników, takie małe Anioły, które pomogły mi przetrwać te najtrudniejsze chwile ;) czy ja mogę być takim robotnikiem Pana Boga służącym innym ? staram się..... wszystko zależy od Ciebie Panie !!
 AN: 26.01.2008, 12:06
 To są słowa dotykające w głębi serca...
 Beata: 26.01.2008, 10:25
 Dziękuję:)
 Małgosia: 26.01.2008, 08:42
 Zapachniało mi rano letnim wspomnieniem babcinej wsi, z mojego dziecinstwa. Prostotą, czystością, milością i jakże bliską obecnością Pana Boga. Dziękuję Ci Reniu za przypomnienie mi, w ten sobotni poranek, jak bardzo jestem kochana. Często kiedy jest mi tak po ludzku źle, duchowo siadam u stóp mojego Pana i trwam przy Nim w ciszy. Nie skarżę się, nie biadolę, po prostu jestem z Miłością i w Niej trwam.
 Basia: 26.01.2008, 00:56
 " Żniwo wciaż wielkie a robotników mało"to prawda dzieki ci Jezu że na nowo moge odnaleśc droge do ciebie bo tyjestes ze mna Tobie niech bendzie chwał a za wszystko.Aleluja!
 Iza: 18.10.2007, 19:30
 Reniu :-)Piękne to co piszesz.Z Bogiem...
 :)): 04.09.2007, 16:35
 OJ tak robotników coraz wiecej Dzięki Ci Panie za nich i za każdego kogo stawiasz na mojej drodze... dziękuje że nie zostawiasz tych owiec w samotności, ze zawsze jesteś byłeś i bedziesz:)) Alleluja!!!!
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej