Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ku życiu wiecznemu

Danuta Mastalska

Ku życiu wiecznemu

Wydanie: Warszawa 2008
ISBN: 83-7031-498-8 
Ilość stron:  112
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Apostolicum

Nasza cena: 8.00 zł

     Opis:

     Książka zawiera 36 medytacji o życiu, śmierci, przejściu, zmartwychwstaniu. Autorka mówi o potrzebie oderwania się od codziennych trosk i spojrzenia na życie z perspektywy wieczności. Wiele ludzkich problemów nabiera prawdziwej wagi dopiero, gdy patrzy się na nie od strony spraw ostatecznych. Rozważania przesycone są ewangelicznym realizmem i nadzieją.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 korcia12: 18.02.2008, 12:59
 cierpienie jest ogromnie trudne wszyscy są żli ale ciekawe co by było gdyby cierpienia nie było?
 Renata: 17.02.2008, 12:27
 "Najszybszym rumakiem niosącym nas do doskonałości jest cierpienie." - Mistrz Eckhart.
 Monika: 17.02.2008, 00:42
 Bardzo mądre słowa Ardawl, pokora w cierpieniu, jego godne przeżywanie to piękna cecha. Choć wydaje mi się, że często jest jeszcze trudniejsza od samego znoszenia ciosów, problemów i przykrości. ZPB
 ardawl: 16.02.2008, 15:09
 Cierpieć znaczy uczestniczyć w tajemnicy Bożej Miłości. Renatko stałaś się właśnie niejako częścią tej wielkiej tajemnicy. Wszyscy którzy cierpią wchodzą o ten stopień wyżej i wyżej do Niebios Bram - o ile tylko cierpią z pokorą i ufają Ojcu. Nie jest przecież tak bardzo ważne dlaczego się cierpi - wszak każde cierpienie to swoisty dramat - ważnym się staje jak cierpimy. Bóg na nas spogląda..... Tak, Bóg na nas spogląda i patrzy na nas wszystkich - warto o tym wiedzieć gdy wokół tyle jest cierpienia u innych braci i sióstr człowieczych - czy my jesteśmy w stanie pomóc. Czy jesteśmy w stanie za słowami Jezusa dokonać tego czego nas nauczał? Czy potrafimy - niech nie wie prawa ręka co czyni lewa. . . . Pochylmy się nad cierpieniem drugiego człowieka, sprawmy aby znów uśmiech pojawił się na zbolałym obliczu - nawet jak to będzie uśmiech przez łzy, spróbujmy wszak wszyscy dziećmi jesteśmy Jednego Boga.
 Ania89: 02.02.2008, 13:12
 Życie jest trudne,każdy w jakiś sposób cierpi.Jedni mniej drudzy więcej....Ja za każdym razem gdy jest mi ciężko, odrazu przypominam sobie Jezusa jak cierpiał, w Tedy wiem że On nas kocha, wiem że zawsze pomaga, gdyby nie moja wiara, było by barzdzo ciężko.Nieraz narzekamy na małe niepowodzenia, cieszmy się tym co mamy,nawet najmniejszą rzeczą.Wiedzmy że jestesmy po coś na tym swiecie, aby cos osiągnąć,aby świat naprawić...Miejmy iskierke nadziei, serce otwarte na każdy cios, ból..A dopiero wtedy życiu nadamy sens..Pamiętajmy;Bóg jest miłością!
 DO AN: 30.01.2008, 15:19
 Kochaj,nie myśl za duzo ,daj upust emocjom,daj sie poznać ludziom ale żebyś była prawdziwa,daj ponieść sie zyciu,daj to co masz najlepsze swiatu a swiat Ci w zamian da to samo!
 AN: 30.01.2008, 10:13
 Napełniamy się słowami i szukamy słów. Łatwo mówić: trzymaj się tego co jest i przechodź dalej! Coraz to inne trudności trzeba znosić... Tylko żeby przez to, co odczuwamy, jako cierpienie, nie popełnić błędu, nie zabrnąć w ślepy zaułek, nie przyjąć za prawdę fałszu..., nie przestać kochać.
 ewa: 30.01.2008, 05:36
  CIERPIENIE - to WIELKA TAJEMNICA przed Którą Należy uklęknąć ... to Wybranie ... To Zaproszenie DO UCZESTNICTWA W TAJEMNICY KRZYżA , to również " dotknięcie " nas przez ZŁo ... bo Cierpienie przyszło na świat przez grzech ... ale dobrowolne przyjęcie GO I Oddanie BoGU ... połączenie z KRZYżEM CHRYSTUSA ...MA MOC ZBAWCZą .
 MARTA: 29.01.2008, 21:50
 Kiedy Jezus uzdrowił niewidomego, ludzie szemrali, że to za grzechy jego rodziców był niewidomy. Co odpowiedział P. JEZUS??? Żeby objawiła się chwała boża!!! Renatko, życzę Ci baaaaaaaardzo dużo siły. Uwielbiam czytać Twoje teksty. Z modlitwą i prośbą o modlitwę. ja
 Mariusz: 29.01.2008, 21:45
 Tak pieknie pisze Pani o cierpieniu, ktore zawsze jest owite tajemnica, wczesniej czy pozniej niosace w sobie bol bezsilnosci, potem zas akceptacji, wreszcie swiatla, ktore pozwala zrozumiec jego sens. Dziekuje bardzo za pisanie sercem, bo jak inaczej mozna...
 Biedronka: 29.01.2008, 21:43
 Trudno znaleźć słowa.Ty je znalazłaś .Oddałaś miłość w słowach także, by żyć miłością. Mam bardzo podobne doświadczenia życia.Ja straciłam dwójkę dzieci.Patrzę w oczy miłości.To co piszesz jest jakby odbiciem moich doświadczeń życia.Cała droga dojrzewania do miłości... Każde tchnie myśli żywe w słowach .Czytając Twoje teksy piszę je moim życiem z Tobą.Są też moje.Małe detale różnią nas.Ale droga ta sama.Pozdrawiam w Panu.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej