Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oferta Nieba

     Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: Jam jest chleb, który z nieba zstąpił. I mówili: Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem. Jezus rzekł im w odpowiedzi: Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto /we Mnie/ wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata. (J 6,41-51)

     Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne (J 6, 45). - Żywa obecność Jezusa pod postaciami eucharystycznymi to podstawowa prawda naszej wiary.

     Zastanów się, czy naprawdę wierzysz, że Jezus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, jest obecny w małym kawałku białego opłatka? Ileż mniej byłoby szemrań, narzekania i wszelkiego rodzaju grzechu, gdybyśmy całym sercem, umysłem i wolą przylgnęli do tej prawdy naszej wiary, że w Eucharystii jest Jezus i On działa, aczkolwiek pragnie się nami posługiwać i oczekuje naszej gotowości.

     Zastanów się, niejednokrotnie szemrzesz, że Pan Bóg cię nie wysłuchuje, nie zauważa twoich próśb. Czujesz, że musisz walczyć sam z codziennymi przeciwnościami, bo Bóg o tobie zapomniał, a psalmista mówi, że "anioł Pański otacza szańcem bogobojnych" (Ps. 34).

     Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś człowiekiem bogobojnym, że Boga stawiasz na pierwszym miejscu, że oddajesz Mu należny hołd i szacunek? Popatrz, jak zachowujesz się w świątyni, jakie myśli zaprzątają twoją głowę? Co jest z twoją pamięcią i wyobraźnią, czym są zaprzątnięte. Wchodząc do kina, oglądasz film i zapominasz o wszystkim, wczuwasz się w rolę bohaterów, przeżywasz ich radości i dramaty. Będąc w pracy, niejednokrotnie dajesz się pochłonąć bez reszty, a znajdując się w kościele na Eucharystii, gdzie dokonuje się największy dramat wszech czasów, myślami jesteś wszędzie, tylko nie przy boku Jezusa.

     Syn Boży daje życie za ciebie i za mnie. A zarazem podczas Eucharystii dokonuje się największe zwycięstwo, Bóg w osobie swego Syna pokonuje odwiecznego wroga Boga i człowieka - szatana.

     Jezus zaprasza cię codziennie, abyś świętował to największe zwycięstwo i zawsze był po stronie Zwycięzcy. Czyż to nie cudowne zaproszenie skierowane do każdego człowieka? Przyjdź i weź udział w moim i twoim świętowaniu. Jeśli uwierzysz w obecność Jezusa w Eucharystii, to doświadczysz, że Msza św. i przyjęcie Jezusa w Komunii jest najcudowniejszym darem danym człowiekowi, że nic piękniejszego nie możesz ofiarować dla swoich bliskich z okazji różnych uroczystości rodzinnych, jak ślub, chrzest, pogrzeb, czy bez szczególnej okazji, a po prostu z miłości, czyli dla jego dobra. "Jam jest chleb, który z nieba zstąpił, kto go spożywa będzie żył na wie-ki"( J 6,). Czy ktoś kiedyś zaproponował ci ciekawszą ofertę jak życie wieczne?

ks. Marek Kołodziejski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 9 sierpnia 2009


   

Wasze komentarze:
 robert: 18.06.2012, 07:05
 Jezus powiedział.Pozwólcie dzieciom przychodzic do mnie.Przychodziłem sam jeden.Dostałem zapłate.Całe zycie zamienione w piekło na ziemi.Od dziecka ból i cierpienie.Juz czas to skonczyc Jezu.chodziłem do boga który mnie nigdy nie kochał.Czas skonczyc to zycie Jezu
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Arnolda JanssenaModlitwa do św. Arnolda Janssena

A po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwieA po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwie

Miłość jest tylko jednaMiłość jest tylko jedna

Jak nie stracić swego czułego sercaJak nie stracić swego czułego serca

Czystość dotyczy całego człowiekaCzystość dotyczy całego człowieka

Najbardziej popularne

Modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła IIModlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II

Psalm 51Psalm 51

Psalm 121Psalm 121

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej