Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Stanisław Kazimierczyk

(1433 - 1489)


Stanisław Kazimierczyk      Bł. Stanisław Kazimierczyk był kaznodzieją przy kościele Bożego Ciała na Kazimierzu pod Krakowem oraz wychowawcą kleryków w przyległym klasztorze księży kanoników reg. lat.

     Swoją gorliwą duszpasterską troską o chorych i biednych zyskał sobie powszechny szacunek. Wyróżniał się szczególną czcią do Najświętszego Sakramentu. W kazaniach podkreślał, że największą wartością każdego chrześcijanina w życiu codziennym jest Msza św. i przyjmowanie Komunii św. po należytym przygotowaniu i z dziękczynieniem. Zmarł w opini świętości w infumerii klasztornej w stosunkowo młodym wieku (56 lat). Po śmierci wierni kierowali się do jego grobu, który znajduje się w kościele Bożego Ciała w Krakowie, przedstawiając różne prośby i prosząc o łaski.

     Kult bł. Stanisława był zawsze żywy. Na początku XVIII w wybudowano ku jego czci ołtarz, przy którym umieszczono doczesne szczątki Błogosławionego. 18 IV 1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II osobiście potwierdził kult Stanisława i uznał heroiczność jego cnót. 17 października 2010 r. papież Benedykt XVI wpisał go do katalogu świętych.

NN


   

Wasze komentarze:
 Andre: 29.09.2010, 14:57
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 Biedronka: 20.09.2010, 20:28
 Piękna postać . Szukając Boga odkrywa Prawdę i Życie.Pomimo sztormów życiowych, a może dzięki nim właśnie dotarł do wlaściwej przystani do siebie i Boga.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej