Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Stanisław Kazimierczyk

(1433 - 1489)

Stanisław Kazimierczyk Św. Stanisław Kazimierczyk był kaznodzieją przy kościele Bożego Ciała na Kazimierzu pod Krakowem oraz wychowawcą kleryków w przyległym klasztorze księży kanoników kanoników regularnych.

Swoją gorliwą duszpasterską troską o chorych i biednych zyskał sobie powszechny szacunek. Wyróżniał się szczególną czcią do Najświętszego Sakramentu. W kazaniach podkreślał, że największą wartością każdego chrześcijanina w życiu codziennym jest Msza św. i przyjmowanie Komunii św. po należytym przygotowaniu i z dziękczynieniem. Zmarł w opini świętości w infumerii klasztornej w stosunkowo młodym wieku (56 lat). Po śmierci wierni kierowali się do jego grobu, który znajduje się w kościele Bożego Ciała w Krakowie, przedstawiając różne prośby i prosząc o łaski.

Kult św. Stanisława był zawsze żywy. Na początku XVIII w wybudowano ku jego czci ołtarz, przy którym umieszczono doczesne szczątki świętego. 18 IV 1993 r. Ojciec Święty Jan Paweł II osobiście potwierdził kult Stanisława i uznał heroiczność jego cnót. 17 października 2010 r. papież Benedykt XVI wpisał go do katalogu świętych.

Modlitwy do św. Stanisława Kazimierczyka

Modlitwa do św. Stanisława KazimierczykaModlitwa do św. Stanisława Kazimierczyka

Litania do św. Stanisława KazimierczykaLitania do św. Stanisława Kazimierczyka

NNWasze komentarze:
 marzena aneta: 05.05.2023, 11:53
 Święty Stanisław Kazimierczyk dziękuję Święty Stanisławie Kazimierczyku kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Święty Stanisławie Kazimierczyku módl się za nami dziękuję Święty Stanisławie Kazimierczyku kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dobrą spowiedź świętą w maju 2023 roku dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Andre: 29.09.2010, 14:57
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 Biedronka: 20.09.2010, 20:28
 Piękna postać . Szukając Boga odkrywa Prawdę i Życie.Pomimo sztormów życiowych, a może dzięki nim właśnie dotarł do wlaściwej przystani do siebie i Boga.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej