Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Święto par małżeńskich

– ŚLUBUJĘ CI MIŁOŚĆ, WIERNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ ORAZ ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI. TAK MI DOPOMÓŻ PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY JEDYNY I WSZYSCY ŚWIĘCI – TE SŁOWA DLA WIELU LICHEŃSKICH PIELGRZYMÓW MAJĄ FUNDAMENTALNE ZNACZENIE.

W licheńskich alejkach można spotkać wiele par małżeńskich. Są małżeństwa, które przyjeżdżają tu, by dziękować za wspólnie spędzone lata, za szczęście i radość wspólnej drogi życia. Są też takie pary, które borykając się z trudnościami, właśnie przez Matkę Bożą Licheńską szukają u Boga pomocy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno tych szczęśliwych małżeństw jak i tych przeżywających kłopoty, Księża Marianie pragną podziękować Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarza On małżonków i prosić Go o mądrość oraz siły do przetrwania wszelkich kryzysów małżeńskich. Msza św. w intencji rodzin jest odprawiana w każdą sobotę o godz. 19.00 w kościele górnym licheńskiej bazyliki.

Ksiądz Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu: – W trakcie tej sobotniej Eucharystii uroczyście witamy pary małżeńskie, które właśnie w Licheniu świętują okrągłe rocznice wspólnego życia i zgłoszą to w Biurze Obsługi Pielgrzyma. A po Mszy św. odprawiamy nabożeństwo połączone z aktem zawierzenia Maryi wszystkich wspólnot rodzinnych.

Dla par małżeńskich uczestnictwo w tej wyjątkowej Eucharystii to szczególna okazja, by podziękować Bogu także za dar macierzyństwa i ojcostwa, by powierzać dzieci i wnuki opiece Maryi.

Pielgrzymi uczestniczący w tych Mszach św. modlą także za te wszystkie pary małżeńskie, które właśnie w Licheniu zdecydują się świętować swoją 1., 5., 10., 15., 20. 25., 30. 35., 40, 45., 50 i kolejne rocznice ślubu. Coraz częściej zdarza się także, że to dzieci organizują swym rodzicom obchody roczŚwięto par małżeńskichnicy ślubu właśnie w Sanktuarium. W ten wyjątkowy sposób dzieci dziękują rodzicom za lata trudu i wychowywania. Sobotnia Msza św. w intencji rodzin jest doskonałą okazją do uhonorowania rodziców za ich poświęcenie i wysiłek. Jest też tą chwilą, kiedy do modlitwy może klęknąć cała rodzina: rodzice, dzieci, wnuki. Pobyt w Licheniu całej rodziny może być też okazją do wspólnego radosnego świętowania. Dom pielgrzyma Arka ma już doświadczenie w organizowaniu takich wyjątkowych uroczystości.

Po raz pierwszy w tym roku każda para małżeńska, która właśnie w Licheniu w trakcie sobotniej Eucharystii w intencji rodzin zdecyduje się świętować swoją 50 rocznicę ślubu, otrzyma na pamiątkę piękny dyplom gratulacyjny.

Jan Paweł II

Jako tajemnica przymierza i komunii, związek jest dla małżonków wezwaniem, by czerpali siłę z Eucharystii, źródła małżeństwa chrześcijańskiego

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 9, wiosna 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Codzienna modlitwa zanurzenia we Krwi ChrystusaCodzienna modlitwa zanurzenia we Krwi Chrystusa

Modlitwa w intencji więźniówModlitwa w intencji więźniów

To, co zostało po DürerzeTo, co zostało po Dürerze

św. Izydor z Sewilliśw. Izydor z Sewilli

Rozumienie kultury w nauczaniu Jana Pawła IIRozumienie kultury w nauczaniu Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej