Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Święto par małżeńskich

– ŚLUBUJĘ CI MIŁOŚĆ, WIERNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ ORAZ ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI. TAK MI DOPOMÓŻ PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY JEDYNY I WSZYSCY ŚWIĘCI – TE SŁOWA DLA WIELU LICHEŃSKICH PIELGRZYMÓW MAJĄ FUNDAMENTALNE ZNACZENIE.

W licheńskich alejkach można spotkać wiele par małżeńskich. Są małżeństwa, które przyjeżdżają tu, by dziękować za wspólnie spędzone lata, za szczęście i radość wspólnej drogi życia. Są też takie pary, które borykając się z trudnościami, właśnie przez Matkę Bożą Licheńską szukają u Boga pomocy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno tych szczęśliwych małżeństw jak i tych przeżywających kłopoty, Księża Marianie pragną podziękować Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarza On małżonków i prosić Go o mądrość oraz siły do przetrwania wszelkich kryzysów małżeńskich. Msza św. w intencji rodzin jest odprawiana w każdą sobotę o godz. 19.00 w kościele górnym licheńskiej bazyliki.

Ksiądz Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu: – W trakcie tej sobotniej Eucharystii uroczyście witamy pary małżeńskie, które właśnie w Licheniu świętują okrągłe rocznice wspólnego życia i zgłoszą to w Biurze Obsługi Pielgrzyma. A po Mszy św. odprawiamy nabożeństwo połączone z aktem zawierzenia Maryi wszystkich wspólnot rodzinnych.

Dla par małżeńskich uczestnictwo w tej wyjątkowej Eucharystii to szczególna okazja, by podziękować Bogu także za dar macierzyństwa i ojcostwa, by powierzać dzieci i wnuki opiece Maryi.

Pielgrzymi uczestniczący w tych Mszach św. modlą także za te wszystkie pary małżeńskie, które właśnie w Licheniu zdecydują się świętować swoją 1., 5., 10., 15., 20. 25., 30. 35., 40, 45., 50 i kolejne rocznice ślubu. Coraz częściej zdarza się także, że to dzieci organizują swym rodzicom obchody roczŚwięto par małżeńskichnicy ślubu właśnie w Sanktuarium. W ten wyjątkowy sposób dzieci dziękują rodzicom za lata trudu i wychowywania. Sobotnia Msza św. w intencji rodzin jest doskonałą okazją do uhonorowania rodziców za ich poświęcenie i wysiłek. Jest też tą chwilą, kiedy do modlitwy może klęknąć cała rodzina: rodzice, dzieci, wnuki. Pobyt w Licheniu całej rodziny może być też okazją do wspólnego radosnego świętowania. Dom pielgrzyma Arka ma już doświadczenie w organizowaniu takich wyjątkowych uroczystości.

Po raz pierwszy w tym roku każda para małżeńska, która właśnie w Licheniu w trakcie sobotniej Eucharystii w intencji rodzin zdecyduje się świętować swoją 50 rocznicę ślubu, otrzyma na pamiątkę piękny dyplom gratulacyjny.

Jan Paweł II

Jako tajemnica przymierza i komunii, związek jest dla małżonków wezwaniem, by czerpali siłę z Eucharystii, źródła małżeństwa chrześcijańskiego

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 9, wiosna 2009Wasze komentarze:
 marzena aneta: 25.03.2023, 21:10
 Święto par małżeńskich dziękuję proszę o dobre małżeństwa wierne w swoim wieku mające wiare dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Anzelm z Canterburyśw. Anzelm z Canterbury

Modlitwa do św. AnzelmaModlitwa do św. Anzelma

Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)

Jezus Dobry PasterzJezus Dobry Pasterz

Szukam pasterzaSzukam pasterza

Wybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy podnóżek stóp Jego, obszar świętyWybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy "podnóżek stóp Jego", obszar święty

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej