Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Święto par małżeńskich

     – ŚLUBUJĘ CI MIŁOŚĆ, WIERNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ ORAZ ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI. TAK MI DOPOMÓŻ PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY JEDYNY I WSZYSCY ŚWIĘCI – TE SŁOWA DLA WIELU LICHEŃSKICH PIELGRZYMÓW MAJĄ FUNDAMENTALNE ZNACZENIE.

     W licheńskich alejkach można spotkać wiele par małżeńskich. Są małżeństwa, które przyjeżdżają tu, by dziękować za wspólnie spędzone lata, za szczęście i radość wspólnej drogi życia. Są też takie pary, które borykając się z trudnościami, właśnie przez Matkę Bożą Licheńską szukają u Boga pomocy.

     Wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno tych szczęśliwych małżeństw jak i tych przeżywających kłopoty, Księża Marianie pragną podziękować Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarza On małżonków i prosić Go o mądrość oraz siły do przetrwania wszelkich kryzysów małżeńskich. Msza św. w intencji rodzin jest odprawiana w każdą sobotę o godz. 19.00 w kościele górnym licheńskiej bazyliki.

     Ksiądz Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu: – W trakcie tej sobotniej Eucharystii uroczyście witamy pary małżeńskie, które właśnie w Licheniu świętują okrągłe rocznice wspólnego życia i zgłoszą to w Biurze Obsługi Pielgrzyma. A po Mszy św. odprawiamy nabożeństwo połączone z aktem zawierzenia Maryi wszystkich wspólnot rodzinnych.

     Dla par małżeńskich uczestnictwo w tej wyjątkowej Eucharystii to szczególna okazja, by podziękować Bogu także za dar macierzyństwa i ojcostwa, by powierzać dzieci i wnuki opiece Maryi.

     Pielgrzymi uczestniczący w tych Mszach św. modlą także za te wszystkie pary małżeńskie, które właśnie w Licheniu zdecydują się świętować swoją 1., 5., 10., 15., 20. 25., 30. 35., 40, 45., 50 i kolejne rocznice ślubu. Coraz częściej zdarza się także, że to dzieci organizują swym rodzicom obchody roczŚwięto par małżeńskichnicy ślubu właśnie w Sanktuarium. W ten wyjątkowy sposób dzieci dziękują rodzicom za lata trudu i wychowywania. Sobotnia Msza św. w intencji rodzin jest doskonałą okazją do uhonorowania rodziców za ich poświęcenie i wysiłek. Jest też tą chwilą, kiedy do modlitwy może klęknąć cała rodzina: rodzice, dzieci, wnuki. Pobyt w Licheniu całej rodziny może być też okazją do wspólnego radosnego świętowania. Dom pielgrzyma Arka ma już doświadczenie w organizowaniu takich wyjątkowych uroczystości.

     Po raz pierwszy w tym roku każda para małżeńska, która właśnie w Licheniu w trakcie sobotniej Eucharystii w intencji rodzin zdecyduje się świętować swoją 50 rocznicę ślubu, otrzyma na pamiątkę piękny dyplom gratulacyjny.

Jan Paweł II

Jako tajemnica przymierza i komunii, związek jest dla małżonków wezwaniem, by czerpali siłę z Eucharystii, źródła małżeństwa chrześcijańskiegoTekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 9, wiosna 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej