Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O jakich mężczyznach marzą kobiety?

     Wiele kobiet po zawarciu małżeństwa odczuwa mniejszą radość ze związku niż przed ślubem. Być może mężczyźni nie wiedzą, o czym marzą kobiety. Spróbujmy im pomóc!

     Mężczyzna z klasą

     Zacznijmy od spraw uznawanych czasem w środowiskach katolickich za "powierzchowne" czy za takie, o których wręcz nie wypada mówić. Otóż, każda kobieta ceni mężczyzn, którzy potrafią zadbać o swój wygląd, gustownie dobierają ubranie czy fryzurę, dbają o zdrowie i sylwetkę. Niedojrzale "uduchowionym" kobietom wydaje się, że o wyglądzie mężczyzny mówić nie wypada i że liczy się tylko jego wnętrze. To prawda, że świat, który mężczyzna nosi w sobie, to jego najważniejsza cecha, jednak klasa mężczyzny przejawia się w każdym jego zachowaniu, sposobie bycia i wyglądzie. Dla kobiety duże znaczenie ma to, czy mężczyzna otworzy jej drzwi do samochodu, czy pomoże jej zdjąć i założyć płaszcz, czy przepuści pierwszą w drzwiach, czy stanowczo, a jednocześnie grzecznie obroni przed kimś, kto na ulicy nachalnie prosi o pieniądze czy w inny sposób zaczepia dziewczynę. Klasa mężczyzny to także wysoka kultura bycia w sytuacjach nietypowych, fantazja w zaskakiwaniu kobiety czymś radosnym w czasie każdego spotkania, podejmowanie wysiłku (na przykład pokonanie setek kilometrów) byle uczynić coś, co ucieszy kobietę, czy czego ona pragnie lub potrzebuje. Klasa mężczyzny to zdolność zapominania o sobie i przezwyciężania własnych ograniczeń w jednym celu: by coraz mocniej kochać i wspierać kobietę.

     Mężczyzna wolny

     Mężczyzna z klasą to ktoś imponujący wolnością. To najpierw ktoś wolny od nałogów. To ktoś, kto nie pali tytoniu i nigdy nie nadużywa alkoholu. To także ktoś wolny od egoizmu i lenistwa, od popędów i złych nawyków, od gier komputerowych i Internetu. To ktoś, kto nie ulega naciskom środowiska, mody czy mediów. To ktoś, kto używa wolności po to, by kochać, a nie po to, by zdradzać. Zdarza się, że ktoś zdradza narzeczoną czy żonę nie przez zdradę seksualną, ale przez to, że zamiast dla niej, ma czas na telewizję, hobby czy na spotkania z kolegami. Mężczyzna z klasą to ktoś, kto stanowczo zdecydował, że mimo swoich cennych pasji czy znajomości z ciekawymi ludźmi, odtąd centrum jego świata staje się kobieta, którą pokochał i to wszystko, co ona przeżywa, o czym marzy, za czym tęskni. Mężczyzna, który używa swojej wolności z klasą, potrafi zrezygnować ze wszystkiego, co mu przeszkadza, by kochać jeszcze mocniej niż dotąd i przeżywa radość z tego, że kobietę swego życia kocha bardziej niż wczoraj.

     Mężczyzna odpowiedzialny

     Jeden z profesorów z uśmiechem cytował swoją żonę, która zareagowała na jego pomysł stworzenia nowego modelu filozofii: "Najpierw powiedz, za co będziemy żyć...". Wszystkie kobiety, jakie znam, cenią sobie mężczyzn twardo stąpających po ziemi. Wrażliwość, marzenia i czułość ze strony mężczyzn zachwycają kobiety tylko wtedy, gdy są one pewne, że mogą na swoich mężczyzn liczyć w każdej sytuacji. Mimo że obecnie większość kobiet podejmuje pracę zawodową, to jednak czują się one bezpieczne w sytuacji, w której to mąż bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Mężczyzna tworzy kobiecie klimat bezpieczeństwa najbardziej wtedy, gdy troszczy się o jej potrzeby, przeżycia i nastroje, a także o... spełnianie jej marzeń. Mężczyzna z klasą znajduje w sobie siłę i inwencję, by okazywać kobiecie jeszcze więcej - a nie mniej! - znaków miłości i tęsknoty niż na początku znajomości, narzeczeństwa czy małżeństwa. Rozczarowuje taki mężczyzna, który z wielką fantazją walczy o bliskość kobiety do czasu gdy... ją zdobędzie.

     Mężczyzna godny zaufania potrafi w odpowiednim czasie poprosić kobietę, by została jego żoną. Żadna kobieta nie chce związku niepewnego, ani wieloletniego wyczekiwania na decyzję mężczyzny. Liczy na to, że on potrafi wyciągać mądre wnioski z ich dotychczasowej relacji, twórczo dba o rozwój więzi i z pewnością siebie przechodzi do kolejnych etapów związku z kobietą, którą pokochał.

     Mężczyzna męski i czuły

     Mężczyzna męski (kiedyś popularne było określenie "mężny", które ja bardzo lubię) jest silny jak lew i delikatny jak powiew wiatru. Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę. Żadna szczęśliwa kobieta nie marzy o pantoflarzu (naprawdę!), lecz o kimś, kto będzie skałą i delikatnością jednocześnie. Mężczyzna mężny wcale nie jest mniej wrażliwy od kobiet. Wie, że to do niego należy uczynienie pierwszego kroku w okazywaniu czułości. Kobieta, która jest kochana, uwielbia być przytulana i noszona na rękach przez mężczyznę, który ją kocha. Oczywiście nie tylko od święta, lecz na co dzień! Pierwszym znakiem czułości jest uśmiech. Właśnie dlatego najbardziej czuli są ci mężczyźni, którzy są najbardziej szczęśliwi.

     Mężczyzna twórczy w miłości

     Twórczość mężczyzny z klasą to okazywanie miłości i radości na tysiące możliwych sposobów, ale - co ważne - ta twórczość wcale nie oznacza ciągłych nowości. Mężczyzna twórczy w miłości potrafi zaskoczyć kobietę i sprawić jej niespodziewaną radość. Może to być spacer w ciekawym miejscu (kobiety to uwielbiają!), taniec przy ulubionej piosence, romantyczna rozmowa, wysyłanie regularnych znaków w postaci listów czy regularnych sms-ów albo niespodziewane okazanie czułości. Twórcza miłość jest możliwa w każdej sytuacji!

     Mężczyzna mocny

     Mężczyzna, który potrafi zbudować szczęśliwe małżeństwo, to mężczyzna mocnej wiary. To ktoś, kto ma bliski kontakt z Bogiem i kto często modli się za siebie oraz za swoją żonę. Taki mężczyzna modli się też razem z nią i zawsze rozmawia z żoną językiem miłości. Mężczyzna mocny miłością uczy się miłości od Boga. Bóg to nie naiwny przyjaciel czy ugrzeczniony chłopczyk, lecz mocarz, który nas zachwyca i umacnia. To Ktoś tak mocny i wierny, że Maryja była w stanie uwierzyć Mu w obliczu najbardziej zadziwiającej propozycji w historii tej ziemi. Kobieta pewnie czuje się tylko przy takim mężczyźnie, który wie, że może i że powinien nieustannie rosnąć w miłości i stanowczości, chociaż już potrafi ją mocno kochać. Kobiety są szczęśliwe tylko przy takich mężczyznach, którzy wiedzą, że im bardziej jesteśmy kochane, tym bardziej pragniemy jeszcze większej miłości. Co więcej, większa miłość zawsze jest możliwa!

Magdalena Korzekwa


   

Wasze komentarze:
 Biała : 13.10.2016, 23:05
 Mój facet jest spełnieniem moich marzeń, czuję się przy nim bezpieczna, doceniana i kochana. Potrafi mnie słuchać i udzielić rady. Czasami zapomina o rocznicach, ale jak pamięta to ma ciekawe pomysły na prezent. Jakoś niedawno zabrał mnie do Leszna, by polatać w tunelu. Każdej życzę takiego faceta.
 Biała : 13.10.2016, 23:05
 Mój facet jest spełnieniem moich marzeń, czuję się przy nim bezpieczna, doceniana i kochana. Potrafi mnie słuchać i udzielić rady. Czasami zapomina o rocznicach, ale jak pamięta to ma ciekawe pomysły na prezent. Jakoś niedawno zabrał mnie do Leszna, by polatać w tunelu. Każdej życzę takiego faceta.
 Tomasz: 19.09.2016, 20:39
 Drogie Panie przecież jestem
 ...54321: 09.09.2016, 10:30
 Są takie sprytnie myślące, tak,tak, takie prowadzą,, za raczkę,, mężczyznę prezenty,niespodzianki,inne bajery... czego się nie zrobić ?,i kilometry to żadna przeszkoda.A ukochany nie maja wyjścia..., gdy chce ulżyc ,,w cierpieniach,, zapomina o wszystkim,i staje się kosmitą. Chociaż czasem wydaje im się , że już dawno przestali nimi być ,bo jednak jeszcze coś ich uziemnia np palenie(w piecu),no ale to taki tylko własny pogląd.Usprawiedliwianie siebie.
 piotr: 07.09.2016, 04:51
 wartosciowy tekst, choc zgadzam sie: Lubię takie zestawienia: 1. silny i delikatny 2. wolny, a zapatrzony w swoją kobietę jak w złoty obrazek 3. stąpający twardo po ziemi i mogący przejechać setki kilometów, aby spełnić kaprys swojej ukochanej Drogie Panie, gdzie wy znajdujecie takich kosmitów?
 Gnostyk: 28.08.2016, 04:22
 Z tekstu wynika ze kobieta to krzyz na droge.
 Gnostyk: 25.08.2016, 09:17
 Z tekstu wynika ze kobieta to krzyz na droge.
 12345: 22.08.2016, 21:05
 Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę -to nie prawda,wystarczy popatrzeć w koło!
 Pokochałam tylko raz: 22.03.2016, 23:29
 .. Kto kocha, ten wobec drugiej osoby staje bezbronny, odsłonięty, może go ona do woli ranić. To pomaga zrozumieć krzyż: Chrystus tak ukochał ludzi, że mogli go ukrzyżować, a On im przebaczył. Powiedział jednak, że to dlatego, iż nie wiedzą, co czynią...
 ood: 16.01.2016, 00:22
 wychodząc od podstaw, prawdziwa miłość nie pyta o nic, nie błądzi, nie powątpiewa, jest silna bo prawie nierealna a jednak możliwa, nie każe się poznawać, mieć cokolwiek, ona tylko krzyczy że to ten, to ta i tylko to sie liczy, nie zasób portfela, ani zalet jak pawi ogon, nie ma różnic miedzy kobietą a mężczyzną którzy się kochają, bo oni sie dopełniają, nie ma podziałów co lubi mężczyzna a co kobieta bo są jak piękna opowieść. no i takie tam:) the end
 ojoj: 22.12.2015, 23:03
  grzesiek nie ładnie tak obgadywać przywary? Mam wrażenie że ty sam przyganiasz kocioł garnkowi. śmieszne czy nie to my baby tłuczemy gary żeby chlopu bylo przyjemnie na żołądku i brzuszku :O
 Grzesiek .: 16.12.2015, 08:11
 Po przeczytaniu tego artykułu odnosze wrażenie ze do kobiet to trzeba sie chyba modlić są tak doskonale ze nawet nie pierdza i nie robia kupy a my faceci to pazie którzy cale swoje życie maja podporządkować kobiecie...
 kolo: 26.11.2015, 10:13
  Pierdoly nieistotne?? To nie tak ze one chcą tego czy tamtego czy tak musi byc bo one maja wymagania wygorowne z gory To prawda niektore sa takie przeginaja w tym i cos im niepasuje zmieniaja wciaz na nowszy model bo szukaja idealu doskonalego. A idealne same nie sa. Cechy to jedno i zalety ale muszą byc priorytety ktorymi sie czlowiek kieruje. Jest jeden najwazniejszy "pierdol" jak dla mnie BOG ,choc brzydko tak okreslac .. bo to nie jest pierdol to jest jeden z najwiekszych priorytetow . Czlowiek Bogiem zyjacy czy to takie nieistotne (no w dzisiejszej dobie czasu moze to dla nie wielu wazne ?) Poszukiwalam tylko jednego pierwiastka w innych mezczyznach i zdumiala mnie wielu postawa . Ot zycie na pozor samo weryfikuje najistotniejszy i to ze nie bije nie pije i nie zdradza to ma byc
 Michał: 18.11.2015, 09:40
 Serio? A ja wczoraj dowiedziałem się, że większość tych cech to zupełnie nieistotne pierdoły. Jak nie pije, nie bije i nie zdradza, to już jest dobrze i trzeba się do takiego przyssać na wieki, bo każdy następny może być już tylko gorszy. Lepszy naprawdę być nie musi, te trzy cechy w zupełności wystarczają. Nawet kochać specjalnie nie musi, jak nie pije, nie bije i nie zdradza, to widać kocha, nawet jak o tym nie mówi. Przytulać i nosić na rękach też nie musi. Ma BYĆ. Jak rozumiem - pełnić funkcję trzeciego kapcia. I w ten oto sposób w dniu wczorajszym zakończyłem bycie "twórczym", "romantycznym", "czułym", czy zdolnym do pokonywania "kilometrów", czy skłonnym do "zaskakiwania". Za to również od wczoraj stąpam po ziemi jeszcze bardziej twardo niż dotychczas. Tak... Byłem przez długi czas, w niejednym związku, takim właśnie "kosmitą". O przepraszam, nie jestem "wolny", bo lubię palić, to mnie trochę "uziemia". Ale poza tym - spełniałem większość powyższych kryteriów. Wczoraj, że tak powiem "wyginąłem". Przykro mi.
 Aimon: 16.11.2015, 00:46
 Ciągle te pieprzenie. One chcą tego, i tego, a o powinien zrobić dla niej to i tamto. Postarać się o to, pozbyc się tamtego, i dodać tamto. Traktuje się je jak pełne miłosierdzia ideały do ktorych wręcz trzeba podniesc poziom swiadomosci. A Prawda taka ze jak masz kase to zaliczysz 5 w jedną noc
 hihi: 12.11.2015, 15:49
  dobre "takich kosmitów"!!! heee jak gdzie wszędzie są . No choć powiem od siebie że takich specjalnych egzemplarzy wydaje się nie ma wielu już może gdzies na peryferiach dżungli pomieszkuje 1drwal/1000km przyznam sie że nie mialam przyjemnosci takowego zobaczyc _ _ /?/ A co dopiero sie zbliżyć (: Pewnie osobliwe byłoby to aż nazbyt ekstremalne doświadczenie ?? Tak taki osobnik jest zdolny do wszystkiego bez przymusu tak od siebie spelnia nawet kaprysy ot tak niewiasty ta jego pewność siebie potrafi dokonać rzeczy niemożliwych . Nie wiadomo jak udaje się takiemu w większosci wszystko doprowadzić do skutku. Jest wojownikiem wytrwalym czy wytrawnym graczem ... Czy ona ma swoje źródło w miłości tylko czy tylko w ambicji i walce oto jest pytanie ? Pewne jedno o takich mężczyznach marzą kobiety.
 KDJ: 05.11.2015, 14:36
 Lubię takie zestawienia: 1. silny i delikatny 2. wolny, a zapatrzony w swoją kobietę jak w złoty obrazek 3. stąpający twardo po ziemi i mogący przejechać setki kilometów, aby spełnić kaprys swojej ukochanej Drogie Panie, gdzie wy znajdujecie takich kosmitów?
 Piotrek: 08.05.2015, 19:33
 Temat rzeka ... Każdy pojmuje relacje damsko-męskie przez pryzmat swoich złych lub dobrych doświadczeń (a częściej tych złych). Tak naprawdę nie jesteście w stanie często obiektywnie ocenić ogółu płci przeciwnej ze względu na to, że przyciągacie określony typy osobników. Często nazywacie facetów nieudacnzikami bo tylko takich mężczyzn macie w swoim repertuarze (takich facetów przyciągacie). A ci lepsi są, tylko niestety nie dla was ... i taki wasz los. Koniec kropka ...
 ja: 04.03.2015, 09:01
  jesli meżczyzna boi się i nie potrafi zawalczyc o kobiete a co dopiero okazac uczucie , to nie jest wart by kobieta szlachetna weń nawet na niego spojrzala. Tak coz role sie odwracaja w dzisiejszych nowoczesnych czasach. Tylko panowie nie oczekujcie ze ,ona zacznie wam nadskakiwac i wszystko robic za was. łącznie z zabieganiem o jej wzgledy. Coś tu jest nie tak z męskim poziomem inteligencji i pojmowaniem kobiet . Nie traktujcie nas w ten sposob że wszystko za was załatwimy? A wy spoczniecie na laurach...
 Dla poszukujących dobrej żony: 18.01.2015, 07:49
 W każdą drugą niedzielę miesiąca o g. 19.00 w poznańskiej Farze jest msza o dobrą żonę, a potem nad Cafe Misja jest spotkanie dla singli - zawsze są ciekawe tematy, w lutym będzie o tym, jakich kobiet mężczyźni szukają. Jest dużo fajnych dziewczyn, za to przychodzi trochę mniej chłopaków. Zatem żeby każda dziewczyna znalazła swoją połówkę, potrzebna jest większa liczba chłopaków. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają dobrej żony. Na spotkania przychodzą osoby poszukujące w różnym wieku. Oprócz spotkań można skorzystać z kursu tańca, pójść na łyżwy, zapisać się do chóru, wyjść do pubu i in. Co chwilę są nowe pomysły i tematy. Podajcie dalej. Aby każdy miał szanse na szczęśliwe małżeństwo i własną rodzinę.
(1) [2] [3] [4] [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej