Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O jakich mężczyznach marzą kobiety?

     Wiele kobiet po zawarciu małżeństwa odczuwa mniejszą radość ze związku niż przed ślubem. Być może mężczyźni nie wiedzą, o czym marzą kobiety. Spróbujmy im pomóc!

     Mężczyzna z klasą

     Zacznijmy od spraw uznawanych czasem w środowiskach katolickich za "powierzchowne" czy za takie, o których wręcz nie wypada mówić. Otóż, każda kobieta ceni mężczyzn, którzy potrafią zadbać o swój wygląd, gustownie dobierają ubranie czy fryzurę, dbają o zdrowie i sylwetkę. Niedojrzale "uduchowionym" kobietom wydaje się, że o wyglądzie mężczyzny mówić nie wypada i że liczy się tylko jego wnętrze. To prawda, że świat, który mężczyzna nosi w sobie, to jego najważniejsza cecha, jednak klasa mężczyzny przejawia się w każdym jego zachowaniu, sposobie bycia i wyglądzie. Dla kobiety duże znaczenie ma to, czy mężczyzna otworzy jej drzwi do samochodu, czy pomoże jej zdjąć i założyć płaszcz, czy przepuści pierwszą w drzwiach, czy stanowczo, a jednocześnie grzecznie obroni przed kimś, kto na ulicy nachalnie prosi o pieniądze czy w inny sposób zaczepia dziewczynę. Klasa mężczyzny to także wysoka kultura bycia w sytuacjach nietypowych, fantazja w zaskakiwaniu kobiety czymś radosnym w czasie każdego spotkania, podejmowanie wysiłku (na przykład pokonanie setek kilometrów) byle uczynić coś, co ucieszy kobietę, czy czego ona pragnie lub potrzebuje. Klasa mężczyzny to zdolność zapominania o sobie i przezwyciężania własnych ograniczeń w jednym celu: by coraz mocniej kochać i wspierać kobietę.

     Mężczyzna wolny

     Mężczyzna z klasą to ktoś imponujący wolnością. To najpierw ktoś wolny od nałogów. To ktoś, kto nie pali tytoniu i nigdy nie nadużywa alkoholu. To także ktoś wolny od egoizmu i lenistwa, od popędów i złych nawyków, od gier komputerowych i Internetu. To ktoś, kto nie ulega naciskom środowiska, mody czy mediów. To ktoś, kto używa wolności po to, by kochać, a nie po to, by zdradzać. Zdarza się, że ktoś zdradza narzeczoną czy żonę nie przez zdradę seksualną, ale przez to, że zamiast dla niej, ma czas na telewizję, hobby czy na spotkania z kolegami. Mężczyzna z klasą to ktoś, kto stanowczo zdecydował, że mimo swoich cennych pasji czy znajomości z ciekawymi ludźmi, odtąd centrum jego świata staje się kobieta, którą pokochał i to wszystko, co ona przeżywa, o czym marzy, za czym tęskni. Mężczyzna, który używa swojej wolności z klasą, potrafi zrezygnować ze wszystkiego, co mu przeszkadza, by kochać jeszcze mocniej niż dotąd i przeżywa radość z tego, że kobietę swego życia kocha bardziej niż wczoraj.

     Mężczyzna odpowiedzialny

     Jeden z profesorów z uśmiechem cytował swoją żonę, która zareagowała na jego pomysł stworzenia nowego modelu filozofii: "Najpierw powiedz, za co będziemy żyć...". Wszystkie kobiety, jakie znam, cenią sobie mężczyzn twardo stąpających po ziemi. Wrażliwość, marzenia i czułość ze strony mężczyzn zachwycają kobiety tylko wtedy, gdy są one pewne, że mogą na swoich mężczyzn liczyć w każdej sytuacji. Mimo że obecnie większość kobiet podejmuje pracę zawodową, to jednak czują się one bezpieczne w sytuacji, w której to mąż bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Mężczyzna tworzy kobiecie klimat bezpieczeństwa najbardziej wtedy, gdy troszczy się o jej potrzeby, przeżycia i nastroje, a także o... spełnianie jej marzeń. Mężczyzna z klasą znajduje w sobie siłę i inwencję, by okazywać kobiecie jeszcze więcej - a nie mniej! - znaków miłości i tęsknoty niż na początku znajomości, narzeczeństwa czy małżeństwa. Rozczarowuje taki mężczyzna, który z wielką fantazją walczy o bliskość kobiety do czasu gdy... ją zdobędzie.

     Mężczyzna godny zaufania potrafi w odpowiednim czasie poprosić kobietę, by została jego żoną. Żadna kobieta nie chce związku niepewnego, ani wieloletniego wyczekiwania na decyzję mężczyzny. Liczy na to, że on potrafi wyciągać mądre wnioski z ich dotychczasowej relacji, twórczo dba o rozwój więzi i z pewnością siebie przechodzi do kolejnych etapów związku z kobietą, którą pokochał.

     Mężczyzna męski i czuły

     Mężczyzna męski (kiedyś popularne było określenie "mężny", które ja bardzo lubię) jest silny jak lew i delikatny jak powiew wiatru. Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę. Żadna szczęśliwa kobieta nie marzy o pantoflarzu (naprawdę!), lecz o kimś, kto będzie skałą i delikatnością jednocześnie. Mężczyzna mężny wcale nie jest mniej wrażliwy od kobiet. Wie, że to do niego należy uczynienie pierwszego kroku w okazywaniu czułości. Kobieta, która jest kochana, uwielbia być przytulana i noszona na rękach przez mężczyznę, który ją kocha. Oczywiście nie tylko od święta, lecz na co dzień! Pierwszym znakiem czułości jest uśmiech. Właśnie dlatego najbardziej czuli są ci mężczyźni, którzy są najbardziej szczęśliwi.

     Mężczyzna twórczy w miłości

     Twórczość mężczyzny z klasą to okazywanie miłości i radości na tysiące możliwych sposobów, ale - co ważne - ta twórczość wcale nie oznacza ciągłych nowości. Mężczyzna twórczy w miłości potrafi zaskoczyć kobietę i sprawić jej niespodziewaną radość. Może to być spacer w ciekawym miejscu (kobiety to uwielbiają!), taniec przy ulubionej piosence, romantyczna rozmowa, wysyłanie regularnych znaków w postaci listów czy regularnych sms-ów albo niespodziewane okazanie czułości. Twórcza miłość jest możliwa w każdej sytuacji!

     Mężczyzna mocny

     Mężczyzna, który potrafi zbudować szczęśliwe małżeństwo, to mężczyzna mocnej wiary. To ktoś, kto ma bliski kontakt z Bogiem i kto często modli się za siebie oraz za swoją żonę. Taki mężczyzna modli się też razem z nią i zawsze rozmawia z żoną językiem miłości. Mężczyzna mocny miłością uczy się miłości od Boga. Bóg to nie naiwny przyjaciel czy ugrzeczniony chłopczyk, lecz mocarz, który nas zachwyca i umacnia. To Ktoś tak mocny i wierny, że Maryja była w stanie uwierzyć Mu w obliczu najbardziej zadziwiającej propozycji w historii tej ziemi. Kobieta pewnie czuje się tylko przy takim mężczyźnie, który wie, że może i że powinien nieustannie rosnąć w miłości i stanowczości, chociaż już potrafi ją mocno kochać. Kobiety są szczęśliwe tylko przy takich mężczyznach, którzy wiedzą, że im bardziej jesteśmy kochane, tym bardziej pragniemy jeszcze większej miłości. Co więcej, większa miłość zawsze jest możliwa!

Magdalena Korzekwa


   

Wasze komentarze:
 aleksandra: 06.01.2012, 20:26
  bo ty krzysiek lbisz pierogi- zrozumnie miłe panie
 Ela: 04.01.2012, 21:05
 wygląd po pierwsze
 Paweł: 16.12.2011, 14:49
 Ciekawy artykuł, ale arówno dla kobiety jak i mężczyzny w centrum ma być Bóg.
 Basia: 12.12.2011, 09:25
 Dobrze, że przeczytałam ten tekst...zobaczyłam, że jednak to o czym marzę istnieje:) a nie jest tylko moim wyobrażeniem...czekam na kogoś takiego ..cały czas. Niech w końcu się zjawi. Pozdrawiam wszystkich.
 Tomasz: 08.12.2011, 16:04
 TO oto jestem
 Kobieta ;): 09.06.2011, 14:51
 Jak najbardziej zgadzam się z artykułem, ale chciałam zwrócić szczególnie uwagę na ostatnie komentarze mężczyzn- otóż zgadzam się, że to jest droga i praca w obie strony, kobieta też powinna pomagać meżczyźnie stawać się lepszym, pomagać spełniać marzenia, dbać o Jego uczycia i kochać każdego dnia coraz bardziej i mocniej. Tutaj jest równość...meżczyzna pomaga i wspiera kobiete, tak damo kobieta pomaga i wspiera meżczyznę- moze czasami w troszke inny sposób, gdyż wynika to z różnic między kobietą a meżczyzną ale w sposób odpowiedni. :) A jeżeli ktoś jest nieczuły, nieodpowiedzialny i zniewolony nawykami. Tak bywa czasami ale to nie znaczy ze z tej drogi nie można zejść. Wymaga to wiele pracy ale nie jest niemożliwe. I nie jest powiedziane ze taka osoba nie będzie nadawać się na męża czy żone- nigdy nie jest za późno żeby zaczać prace nad sobą...nigdy nie jest za późno żeby zacząć budować, coś nowego, coś dobrego, coś trwałego i pięknego :)
 ernest90s: 27.05.2011, 13:02
 no racją jest że trudno jest mężczyźnie ciągle być "męskim","mężnym" gdy kobieta w żaden sposób nie okazuje tego że jej się to podoba, że jest z tego dumna że ma takiego mężczyznę, że chce żeby to kontynuował ale tym bardziej ciężko jest tego dokonać jeżeli jest to jednostronne, bez odbicia ale wtedy należy moim zdaniem o tym porozmawiać i nie wolno się poddawać ;)
 Przemek W.: 02.02.2011, 14:59
 Podoba mi się ta instrukcja :) Jak młodzieniec domyślałem się, że jest tak, jak tu przeczytałem. Teraz chętnie bym przeczytał instrukcję na temat - jak to wszystko osiągnąć. Ja, nieodpowiedzialny, niemęski, nieczuły i zniewolony przez nałogi widzę, że marny ze mnie kandydat na mężczyznę - mimo 31 lat... :/
 Mężczyzna - próbujący być taki: 26.12.2010, 23:49
 Zgadzam się z przedmówcą. Mężczyzna też potrzebuje miłości i czułości od kobiety, poprzez okazywanie mu zaufania, wyrozumiałości, szacunku i akceptacji oraz doceniania. Wtedy na tyle jest silny, aby być odpowiedzialny, męski, czuły, twórczy i by obdarzać kobietę poczuciem, że jest piękna i jego jedyną miłością. Mężczyzna musi po prostu mieć "materię", z której będzie czerpał potrzebną mu energię.
 Mezczyzna - jeden z wielu: 26.12.2010, 16:46
 Przecztalem artykul, ladnie napisane. Czy moze ktos napisac podobnne o kobiecie jak powinna dbac o mezczyne. Wedlug mnie obie plcie przysiegaja przed Bogiem uczyc siebie kochac jak decyduja sie na malzenstwo. Wiec dlaczego wlasnie kobietom jest tak ciezko nauczyc sie sprawiac radosc w taki sposob jak oczekuja tego mezczyzni? Dlaczego kobiety maja tak wielkie wymagania co do mezczyzn a potrafia sprawiac bol tym ukochaym przez lekcewazenie ich pragnien. Mezczyzna ma prawo tez do milosci jak i koebieta i oboje powinni sie uczyc milosci ku sobie. Jednak w zyciu jest tak ze potrzeby kobiety sa na pierwszym miejscu a mezczyzny na ostatnim. Dlaczego kobiety nie rozpalaja milosci poprzez obdarowywanie mezczyzne tym czym pragnie? Jest latwo powiedziec jacy to powinnismy byc, ale to powinno dzialac w dwie strony. Kobieta tez powinna sie uczyc sprawiac meczyznie radosc w taki sposob aby on mial sily na okazywanie jej w najpiekniejszy sposob jego szczerej milosci do niej. Kobieta takze powinna sie nauczyc okazywac to ze mezczyzna jest najwaniejszy, miec czs dla niego kiedy on jej potrzebuje. Byc dla niego piekna przystania wsrod sztormu wydarzen z ktorymi zmaga sie kazdego dnia. Byc ta jedyna do ktorej chce wracac by kochac ale i czuc sie kochanym. Reagowac na jego uczucia i umiec je docenic i podziekowac mu za to. I kobieta i mezczyna powinni byc dla siebie oparciem, skala i wiatrem ogrzewajacym. Nie wierze w to ze mezczyzna bedzie szczesliwy jak nie bedzie czull sie kochany. A milosc wyrazana mezczyznie to inna droga niz milosc okazywana kobiecie. Nie wierze w to ze mezczyzna, ktory jest raniony przez kobiete bedzie mial dla niej zawsze sile. Ze bedzie kreatywny, zaskakujacy, romantyczny, sponniczny i czuly, wrazliwy, meski. Jego ognien milosci bedzie gaszony przez bol noszacy w sercu az w koncu zgasnie. Wtedy mezczyzna umrze wewnetrznie, nie bedzie wstanie zaufac juz kobiecie przez dlugi czas.
 żona: 21.11.2010, 22:10
 Krzysiek, czy Twoja dziewczyna jest katoliczką? Jeśli nie, może nie zrozumieć Twoich reakcji i poczuć się odrzucona. Uważam jednak, że nawet jako ateistka uszanowałaby Twoje poglądy, gdybyś wprost porozmawiał z nią o swoich pobudkach. Takie różnice mogą jeszcze nieraz bardzo utrudnić Wam związek. Jeśli jednak jest katoliczką, wtedy z kolei ja nie rozumiem jej postępowania.
 Autorka: 23.08.2010, 20:42
 Witajcie! Dziękuję za wszystkie komentarze! Cieszę się, że nie jestem sama w marzeniach o pięknej miłości... Drodzy Panowie: Wasze zadanie to pomagać nam - kobietom - w stawaniu się podobnymi do Maryi! My też chcemy rosnąć! Pozdrawiam! Magdalena Korzekwa
 Krzysiek: 13.08.2010, 18:48
 Oczywiście poniżej miało być: "Jan Chrzciciel upominał i ostrzegał "obcego" Heroda przed zgubą..."
 Czarodziejka;): 13.08.2010, 18:01
 Ktoś podkreślił, że mężczyzna chce zdobyć kobietę, która nie była jeszcze przez nikogo nie zdobyta. I zgadzam się z tym , ponieważ kieruję się przykazaniami( a przynajmniej bardzo sie staram) i zamierzam doczekać do ślubu z seksem. Ale zastanawiam się czemu tak łatwo zapomina się o facetach. Mi się marzy, żeby mój maż byl rowniez dziewiczy i zebysmy byli dla siebie jedynymi. Bardziej się wymaga od dziewczyn , zeby doczekaly do slubu, a chlopakom to mozna odpuścić. Nie podoba mi się takie podejscie i nie rozumiem dziewczyn, ktore chcialyby miec doswiadczonego chlopaka !! Przykre to ; (
 Krzysiek: 13.08.2010, 17:17
 Co do odwlekania slubu to masz racje, ale i tak nie rozumie dlaczego nie ma księży którzy mogą udzielić ślub "od ręki". Święty Paweł polecał że sie żenić ludziom miotanym pokusami, a przeciąganie tego okresu przedślubnego w takiej sytuacji to balansowanie na krawędzi. W sumie chyba lepiej ożenić sie szybko i ewentualnie sie początkowo narażać na zgrzyty z połówką, niż ryzykować utrate duszy. Co do brata to chętnie bym przyjął to by sprawe zostawić bratu, ale przypomina mi sie obraz jak Jan Chrzciciel upominał Heroda że jest w związku w którym być nie może. Herod upominał i ostrzegał "obcego" Heroda przed zgubą, z drugiej strony czy upominanie brata może spowodowac że cała rodzina stanie po jego stronie. Sam nie jestem święty więc czy wogule moge upominać brata? Dałem mu kiedyś książke o dowodach istnienia piekła, ale to nie pomogło. Ktoś może powiedzieć "zrobiłeś co miałeś zrobić", ale z drugiej strony czy to co zrobiłem było wystarczające? Zgłupieć idzie nad szukaniem odpowiedzi :(
 fretka: 13.08.2010, 16:05
 Co do sprawy z bratem, niby należy grzesznych napominać, ale brat to też dorosły facet, możesz z nim pogadać, ale on jest dorosły i sam decyduje za siebie. Czy upadki w sferze seksualności to wina systemu, hmm nie sądzę. Przecież i tak jest się ze sobą jakiś czas zanim się zdecyduje na małżeństwo i tak samo wtedy kusi. Nie przechodziłam nigdy procedur przedślubnych, ale czasem wydaje mi się, że najbardziej na to wszystko narzekają osoby, które mają coś do ukrycia, czy takie które nie są za blisko kościoła. Osobiście myślę, że np. jakiś porządny kurs przedślubny itp. to coś fajnego, co może nawet pomóc parze:) Inną rzeczą jest, że obecnie pary często odwlekają ślub, bo im tak wygodniej lub po prostu nie mają realnych możliwości być ze sobą np. ze względu na studia, brak zarobków itd.
 Krzysiek: 12.08.2010, 20:11
 Nie sądzicie że wiele upadków do seksu przedmałżeńskiego w obecnych czasach to wina systemu? Kiedys zawrzeć małżeństwo można było od ręki, młodzi szli do kościoła, ksiądz dawał im ślub i już nie ryzykowali utraty duszy, a często takie związki były dozgonne. Dziś przed młodymi stawia sie różne ceregiele, terminy, dokumenty, wymagania itp. a i tak to na nic bo prawie połowa par sie później rozwodzi. Dlaczego nie ma księży którzy mogą dać ślub od ręki, tak jak kiedyś to bywało? A może są tylko o tym nie wiem?
 Krzysiek: 12.08.2010, 20:02
 A jak ma sie zachować idealny facet w przypadku gdy jego brat szczęśliwie sobie żyje z rozwódką? Ma sie montować to ich związku mówiąc że nie mogą być razem, czy sie nie mieszać?
 Krzysiek: 12.08.2010, 19:57
 Wiecie, jest chyba też w tym moja wina, bo każdemu facetowi podoba sie naga kobieta, i ona chyba to widzi i w ten szczególny sposób daje mi niejako prezent. Nie byłbym facetem gdyby mi sie nie podobało, ale będe próbował nie ulec emocjom. Jest wielu facetów o wiele lepszych ode mnie, ale niestety ciężko na nich trafić bo nie rozbijają sie po dyskotekach, samotnie siedzą w domu w swoim spokoju i nie wychylają się. Niestety przez wiekszość dziewczyn są też postrzegani za "niemęskich" bo nie widać na nich bicepsów, a bój który toczą za ideały, jest top secret. Założe sie że w waszej okolicy jest sporo takich cichych bohaterów, dobrzy ojcowie nie są zdobywcami świata i awanturnikami.
 Gabi: 12.08.2010, 18:10
 Krzysiek, wiele tu kobiet już napisało, że cenią sobie mężczyzn silnych. Ja tak samo. Owszem, fajnie, jeśli możemy do pewnych pomysłów mężczyznę przekonać, jednak muszą być jakieś granice. Jeśli ją kochasz (a jestem o tym przekonana) to ją szanuj i nie daj się zwieść tym pokusom, bo się oboje poranicie....Ona mimo, że teraz chce podjąć współżycie, poczuje się oszukana, a Ty w jej oczach też stracisz. Meżczyzna musi być stanowczy i konsekwentny. Te wszystkie próby "kuszenia" ze strony Twojej dziewczyny to jak na mój gust chęć upewnienia się czy spełnia się przy Tobie jako kobieta...My już takie trochę skomplikowane jesteśmy, że chcemy być podziwiane, kochane....I często wiele z nas myli pożądanie ze strony chłopaka z zachwytem...Tak, więc zachwycaj się jej urodą, komplemetuj, zapewniaj że jest wspaniałą kobietą.....;) Powodzenia!!! Ps. Ja również żałuję, że takich chłopaków z wartościami jest tak mało....
[1] [2] [3] (4) [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej