Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O jakich mężczyznach marzą kobiety?

     Wiele kobiet po zawarciu małżeństwa odczuwa mniejszą radość ze związku niż przed ślubem. Być może mężczyźni nie wiedzą, o czym marzą kobiety. Spróbujmy im pomóc!

     Mężczyzna z klasą

     Zacznijmy od spraw uznawanych czasem w środowiskach katolickich za "powierzchowne" czy za takie, o których wręcz nie wypada mówić. Otóż, każda kobieta ceni mężczyzn, którzy potrafią zadbać o swój wygląd, gustownie dobierają ubranie czy fryzurę, dbają o zdrowie i sylwetkę. Niedojrzale "uduchowionym" kobietom wydaje się, że o wyglądzie mężczyzny mówić nie wypada i że liczy się tylko jego wnętrze. To prawda, że świat, który mężczyzna nosi w sobie, to jego najważniejsza cecha, jednak klasa mężczyzny przejawia się w każdym jego zachowaniu, sposobie bycia i wyglądzie. Dla kobiety duże znaczenie ma to, czy mężczyzna otworzy jej drzwi do samochodu, czy pomoże jej zdjąć i założyć płaszcz, czy przepuści pierwszą w drzwiach, czy stanowczo, a jednocześnie grzecznie obroni przed kimś, kto na ulicy nachalnie prosi o pieniądze czy w inny sposób zaczepia dziewczynę. Klasa mężczyzny to także wysoka kultura bycia w sytuacjach nietypowych, fantazja w zaskakiwaniu kobiety czymś radosnym w czasie każdego spotkania, podejmowanie wysiłku (na przykład pokonanie setek kilometrów) byle uczynić coś, co ucieszy kobietę, czy czego ona pragnie lub potrzebuje. Klasa mężczyzny to zdolność zapominania o sobie i przezwyciężania własnych ograniczeń w jednym celu: by coraz mocniej kochać i wspierać kobietę.

     Mężczyzna wolny

     Mężczyzna z klasą to ktoś imponujący wolnością. To najpierw ktoś wolny od nałogów. To ktoś, kto nie pali tytoniu i nigdy nie nadużywa alkoholu. To także ktoś wolny od egoizmu i lenistwa, od popędów i złych nawyków, od gier komputerowych i Internetu. To ktoś, kto nie ulega naciskom środowiska, mody czy mediów. To ktoś, kto używa wolności po to, by kochać, a nie po to, by zdradzać. Zdarza się, że ktoś zdradza narzeczoną czy żonę nie przez zdradę seksualną, ale przez to, że zamiast dla niej, ma czas na telewizję, hobby czy na spotkania z kolegami. Mężczyzna z klasą to ktoś, kto stanowczo zdecydował, że mimo swoich cennych pasji czy znajomości z ciekawymi ludźmi, odtąd centrum jego świata staje się kobieta, którą pokochał i to wszystko, co ona przeżywa, o czym marzy, za czym tęskni. Mężczyzna, który używa swojej wolności z klasą, potrafi zrezygnować ze wszystkiego, co mu przeszkadza, by kochać jeszcze mocniej niż dotąd i przeżywa radość z tego, że kobietę swego życia kocha bardziej niż wczoraj.

     Mężczyzna odpowiedzialny

     Jeden z profesorów z uśmiechem cytował swoją żonę, która zareagowała na jego pomysł stworzenia nowego modelu filozofii: "Najpierw powiedz, za co będziemy żyć...". Wszystkie kobiety, jakie znam, cenią sobie mężczyzn twardo stąpających po ziemi. Wrażliwość, marzenia i czułość ze strony mężczyzn zachwycają kobiety tylko wtedy, gdy są one pewne, że mogą na swoich mężczyzn liczyć w każdej sytuacji. Mimo że obecnie większość kobiet podejmuje pracę zawodową, to jednak czują się one bezpieczne w sytuacji, w której to mąż bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Mężczyzna tworzy kobiecie klimat bezpieczeństwa najbardziej wtedy, gdy troszczy się o jej potrzeby, przeżycia i nastroje, a także o... spełnianie jej marzeń. Mężczyzna z klasą znajduje w sobie siłę i inwencję, by okazywać kobiecie jeszcze więcej - a nie mniej! - znaków miłości i tęsknoty niż na początku znajomości, narzeczeństwa czy małżeństwa. Rozczarowuje taki mężczyzna, który z wielką fantazją walczy o bliskość kobiety do czasu gdy... ją zdobędzie.

     Mężczyzna godny zaufania potrafi w odpowiednim czasie poprosić kobietę, by została jego żoną. Żadna kobieta nie chce związku niepewnego, ani wieloletniego wyczekiwania na decyzję mężczyzny. Liczy na to, że on potrafi wyciągać mądre wnioski z ich dotychczasowej relacji, twórczo dba o rozwój więzi i z pewnością siebie przechodzi do kolejnych etapów związku z kobietą, którą pokochał.

     Mężczyzna męski i czuły

     Mężczyzna męski (kiedyś popularne było określenie "mężny", które ja bardzo lubię) jest silny jak lew i delikatny jak powiew wiatru. Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę. Żadna szczęśliwa kobieta nie marzy o pantoflarzu (naprawdę!), lecz o kimś, kto będzie skałą i delikatnością jednocześnie. Mężczyzna mężny wcale nie jest mniej wrażliwy od kobiet. Wie, że to do niego należy uczynienie pierwszego kroku w okazywaniu czułości. Kobieta, która jest kochana, uwielbia być przytulana i noszona na rękach przez mężczyznę, który ją kocha. Oczywiście nie tylko od święta, lecz na co dzień! Pierwszym znakiem czułości jest uśmiech. Właśnie dlatego najbardziej czuli są ci mężczyźni, którzy są najbardziej szczęśliwi.

     Mężczyzna twórczy w miłości

     Twórczość mężczyzny z klasą to okazywanie miłości i radości na tysiące możliwych sposobów, ale - co ważne - ta twórczość wcale nie oznacza ciągłych nowości. Mężczyzna twórczy w miłości potrafi zaskoczyć kobietę i sprawić jej niespodziewaną radość. Może to być spacer w ciekawym miejscu (kobiety to uwielbiają!), taniec przy ulubionej piosence, romantyczna rozmowa, wysyłanie regularnych znaków w postaci listów czy regularnych sms-ów albo niespodziewane okazanie czułości. Twórcza miłość jest możliwa w każdej sytuacji!

     Mężczyzna mocny

     Mężczyzna, który potrafi zbudować szczęśliwe małżeństwo, to mężczyzna mocnej wiary. To ktoś, kto ma bliski kontakt z Bogiem i kto często modli się za siebie oraz za swoją żonę. Taki mężczyzna modli się też razem z nią i zawsze rozmawia z żoną językiem miłości. Mężczyzna mocny miłością uczy się miłości od Boga. Bóg to nie naiwny przyjaciel czy ugrzeczniony chłopczyk, lecz mocarz, który nas zachwyca i umacnia. To Ktoś tak mocny i wierny, że Maryja była w stanie uwierzyć Mu w obliczu najbardziej zadziwiającej propozycji w historii tej ziemi. Kobieta pewnie czuje się tylko przy takim mężczyźnie, który wie, że może i że powinien nieustannie rosnąć w miłości i stanowczości, chociaż już potrafi ją mocno kochać. Kobiety są szczęśliwe tylko przy takich mężczyznach, którzy wiedzą, że im bardziej jesteśmy kochane, tym bardziej pragniemy jeszcze większej miłości. Co więcej, większa miłość zawsze jest możliwa!

Magdalena Korzekwa


   

Wasze komentarze:
 fretka: 12.08.2010, 14:21
 Krzysiek, no to fakt, że w Biblii jest wiele opowieści o tym, że kobieta skusiła mężczyznę. Nawet jeśli Bóg wybaczył facetowi, czy dobrze na tym wyszli? Jak już brać przykład z Biblii to najlepiej z Józefa- oczywiście niedosłownie, bo to było wyjątkowe małżeństwo ale jednak:) I ogólnie polecam modlitwę do św. Józefa- o czystość, o dobrą żonę. Co do sytuacji, że dziewczyna staje przed Tobą naga i jak się zachować- dla mnie, choć wiem, że taka sytuacja jest możliwa, to jednak jest trochę dzikie. No bo jak dziewczyna nagle wyskakuje naga przed Ciebie? Najlepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji;) A poza tym myślę, że dziewczyna aż tak nie będzie się narzucała mężczyźnie. A tak wogóle to przecież najlepiej szczerze porozmawiać z dziewczyną, wyjaśnić swoje podejście, zapewnić ją, że się Ci podoba i zależy Ci na niej itd. Powinna zrozumieć i docenić:)
 kobieca duszyczka: 12.08.2010, 14:20
 Krzysiek, ale mądra kobieta szanuje swojego mężczyznę i siebie. A to, że czasami "głupiejemy" dla siebie nawzajem może świadczyć tylko o sile uczuć i emocji. Tyle, że ta głupota powinna mieć też swoje granice, aby nie zaczęła ranić drugiej osoby. Zupełnie nie rozumiem zachowania dziewczyny o którym piszesz, że pokazuje się naga aby ją podziwiać. Ale to jest tak jak pisałam wcześniej. Jeśli nie zdradzisz Boga, tym samym uszanujesz dziewczynę! Na pewno dość ważne jest, aby obie strony dążyły w tym samym kierunku, ale jest to ciężka praca jak napisał Robert.
 Aneczka: 12.08.2010, 12:41
 Ja do Krzyśka: słuchaj, kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy pokazują im kiedy sprawy przybierają niewłaściwy obrót. Fajnie jest jak chłopak okazuje się po prostu silniejszy i kiedy to on prowadzi swoją dziewczynę. My odbieramy wszystko bardzo emocjonalnie, trudniej u nas z argumentacją, znalezieniem słusznego rozwiązania. Liczymy na waszą logikę, rozsądek. Rany, no to jest przykre, ale my jesteśmy po prostu w gorącej wodzie często kąpane a wy potraficie nas ostudzić. Pozdrawiam chłopaków dbających o kobiety:) a wśród nich moje kochanie:)
 Krzysiek: 12.08.2010, 11:07
 Do kobiecej duszyczki: masz racje ze nie ma gotowych recept. Gdyby Adam nie posluchal Ewy, swiat wygladal by inaczej, niestety umiecie przekonac faceta na wszystko. Nawet Biblia mowi ze mloda kobieta potrafi zrobic glupca nawet z madrego starca.
 Krzysiek: 12.08.2010, 11:02
 Druga sprawa, odpowiedzcie mi dziewczyny: Jesli dziewczyna chce sie podobac swemu ukochanemu, i pokaze mu sie naga by ja podziwial, to co facet ma zrobic? Bo z jednej strony ona mu sie podoba i chce chwalic jej urode - na co zareagowala by zadowoleniem. Z drugiej strony sa sugestie kosciola ze lepiej odwrocic zwrok - przez co dziewczyna poczuje sie jakos odrzucona, i nieatrakcyjna. Jak wyjsc z takiej sytuacji by dziewczyne zadowolic i nie popasc przy tym w grzech?
 Krzysiek: 12.08.2010, 10:57
 Fretka, Twoj przyklad jest dosc podobny i masz racje ze moja to robi zeby tez sprawdzic czy sie jej podobam. Odnosze czasem wrazenie ze niekiedy probuje mnie zlamac, bo gdy zagram te "ok" i juz sama nie wie czy mowie prawde czy nie to sie niejako wycofuje :) Problem tylko w tym ze tym pokuszaniem, a nastepnie moja odmowa i tak jest rozczarowana. Z drugiej strony gdybym poszedl na calosc, to tak jak piszesze tez by byla rozczarowana. Mozna zwariowac bo ani tak ani tak. Bede sie staral nie ulec, ale nachodza mnie watpliwosci, bo Adam ulegl Ewie, Salomon - zonie, Samson -ukochanej, Dawid upadl przez Badszebe itp. itd. W Biblii jest pelno przykladow, ze gdzie diabel nie mogl tam babe poslal i faceci ktorzy kochali kobiety upadali. Swietym udawalo sie oprzec pokusom, gdy byli kuszeni przez kobiety obojetne im, ale w przypadkach gdy facet kocha kobiete, historia swiadczy glownie o upadkach nawet Krolow Madrosci. I to mnie nastawia dosc pesymistycznie :(
 kobieca duszyczka: 12.08.2010, 09:13
 Krzysiek, trudno wypowiadać mi się w imieniu innych kobiet, mogę powiedzieć tylko własne zdanie. Dla mnie akurat, taka postawa mężczyzny jest bardzo zadowalająca. Myślę, że jeżeli, jak piszesz, nie zdradzisz Boga, to tym samym uszanujesz dziewczynę, chociaż ona może jeszcze tego nie wie bądz nie rozumie. A dalej to już pole do działania dla Ciebie co zrobić, bo myślę, że nie ma na to gotowych recept. Każdy człowiek jest inny, Ty najlepiej znasz swoją dziewczynę.
 fretka: 12.08.2010, 08:00
 Krzysiek, co do tego, że kobieta chce, a Ty nie chcesz "tego". Pewnie każda kobieta jest inna, każdy mężczyzna jest inny, no i każdy związek jest inny, ale powiem Ci jak to było u mnie. Zawsze pragnęłam żyć w czystości jednak czasami gdy miałam chłopaka jakiś głupi popęd, chęć poczucia, że się podobam brał górę i np. zaczynałam kusić go i tak naprawdę gdy on uległa i niby dostawałam to czego chciałam to paradoksalnie byłam wściekła na niego, że mnie nie powstrzymał, że jakoś tego nie ukrucił tylko jakby skorzystał z okazji. Potem było wiele łez, on obiecywał, że będzie dbał o tą sferę naszego związku, żeby sytuacja się nie powtarzała, ale ciągle było tak samo. Wydaj mi się, że dziewczyna tak naprawdę nie pragnie seksu aż tak bardzo tylko wydaje się jej, że w ten sposób poczuje się dowartościowana, poczuje, że się komuś podoba, że jest akceptowana itd. Wiem, że moja historia to co innego, bo mój chłopak nie miał takiego pragnienia życia w czystości jak Ty jednak no jakiś zarys historii podobny. Moja rada to NIE ULEGAJ jej, bo tak naprawdę ona nie będzie zadowolona- delikatnie mówiąc. Piękne jest gdy mężczyzna umie się opanować i powiedzieć nie, a dziewczyna powinna mu zaufać, że on wie co robi i że chce dla niej i dla związku dobrze.
 Robert: 12.08.2010, 06:58
 A mezczyzna marzy o kobiecie silnej, czystej, dziewiczej, pieknej, w 100% oddanej i takiej ktora sie nie da namowic na seks przed slubem pod zadnym pozorem i pod zadna namowa i za jakiekolwiek pieniadze i slowa i obietnice. Mezczyzni specjalnie namawiaja kobiety na sex nie po to bo im sie to podoba ale po to by kobiete sprawdzic czy ten piekny kwiat jest i bedzie na pewno do konca zycia tylko dla niego czy nie da sie zlamac i namowic na grzech. Mezczyzna chce czuc bezpieczenstwo i chce miec zapewninie ze jego kobieta nie bedzie Ewa z raju ktora namawia do grzechu i przez ktora cierpi caly swiat. Milosc to ciezka praca i wymagania. Wy kobiety marzycie o takich mezczyznach, ale nie zapomnijcie ze milosc to zwiazek dwojga, i ze marzenie mezczyzny sie tez licza w takim samym procencie jak wasze. Jezeli spelniacie marzenia innych wasze tez z czasem zostana spelnione. Jesli kobieta namawia faceta na sex przed slubem to nie moze sie potem dziwic ze on jej nie chce nosic na rekach i kupowac jej kwiatow. Facet marzy o tym by walczyc o kobiete ktora jest niezdobyta przez nikogo. Marzeniem mezczyzny jest stoczenie walki , zdobycie tej jedynej niezdobytej przez nikogo. Dlatego kobieta ktora sypia z mezczyznami przed slubem jest w mezczyzny oczach tylko fajna do poki sex z nia mu sie podoba. Jesli mu sie znudzi ( a to nastapi zawsze predzej czy pozniej ) to nie ma dla niej szacunku i odejdzie, bo zaden facet takiej kobiety szanowac nie potrafi, nie potrafi z taka byc. Nie da sie byc z kims kto nie szanuje samego siebie. Jesli facet wyczuje ze kobieta jest ulegla i latwa przed slubem to taka kobieta automatycznie traci u faceta na wartosci. Inne te niezdobyte zaczynaja byc bardziej interesujace. I w koncu odchodzi i nie chce mu sie spelniac juz jej marzen i nosic jej na rekach bo za bardzo nie wie po co ma je spelniac skoro juz wszystko zdobyl i skoro partnerka w cale od niego nic nie wymaga... i tym samym staje sie nudna..
 Oliwia: 11.08.2010, 21:41
 Piekne słowa i wspaniały artykuł :)ale mam jedno, malutkie pytanie: GDZIE ZNALEŹĆ TAKIEGO MĘŻCZYZNĘ??? nie spotkałam jeszcze nigdy mężczyzny, odpowiadającego temu opisowi:((a czekam i czekam
 Krzysiek: 11.08.2010, 18:46
 Oh Gabi, żeby to było takie proste. Facet może mówić takiej dziewczynie że na różne sposoby można okazywać miłość, ale co wtedy gdy to dziewczyna mówi: "Mi chodzi o to na co nie chcesz sie zgodzić!"? I tylko prosze mi nie sugerujcie ze to dziewczyna nie dla mnie bo w przeszlości kończyłem już związki z podobnych powodów, raniłem tym dziewczyny, wogule przez to nie czułem sie dobrze, a w końcu historia sie powtarzała i problem powracał. Tu potrzebna jest jakaś metoda a nie ucieczka od takiego związku. Co robić by Boga nie zdradzić i dziewczyne uszanować?
 Gabi: 11.08.2010, 13:58
 Do Krzyśka: jeśli powiesz jej to w sposób delikatny na zasadzie, że ją szanujesz i że w życiu kierujesz się pewnymi wartościami to powinna to zrozumieć i cieszyć się, że trafiła na porządnego faceta :) Tak trzymaj! Ps. Nie będzie się czuła odrzucona jeśli w inny sposób okażesz jej czułość i zaangażowanie. Czasem niewiele potrzeba ;) Naprawdę!
 Krzysiek: 11.08.2010, 13:08
 Co zrobic gdy kobieta chce zgrzeszyc z ukochanym, a on chce spelnic przykazania? Jak jej odmowic by jej nie zranic, by nie czula sie odrzucona?
 Krzysiek: 11.08.2010, 13:00
 Asia mialem na mysli Beskidy a nie Tatry, w Tatrach zgubic sie jest niebezpieczne, ale w Beskidach to przygoda. Powyzej jest przytoczony obraz idealu faceta- okey, tylko czy na podobne idealy i poswiecenia stac kobiete? Podam ci przyklad, mam kolezanki z malymi dziecmi ktore przedkladaja dziecko nad meza, albo nie chca sie z nimi kochac bo nie maja ochoty. Czy wy kobiety jestescie gotowe na podobne poswiecenia wzgledem facetow? Czy jestescie gotowe spelniac przysiege malzenska wedle woli meza, bez krecenia nosem?
 Asia: 11.08.2010, 09:49
 Krzysiek, z całym szacunkiem... ale dla mnie facet (a właściwie każdy człowiek), który w góry wybiera się bez mapy i schodzi ze szlaku jest nieodpowiedzialny - i co jak co ale w walce o moje serce odpada. A Ty jeszcze chcesz, abym go wspierała w takim momencie? Nie, to jest poniżej moich nerwów. Prawdziwy mężczyzna to taki, który potrafi spytać o drogę, wyjąć mapę i powiedzieć "pomyliłem się", a nie ten, który na siłę, ślepą wędrówką próbuje zaimponować kobiecie... Chyba, że cały problem polega na braku umiejętności czytania mapy, ale wbrew wszelkim pozorom kobiety z tym radzą sobie doskonale.
 Krzysiek: 11.08.2010, 07:29
 Kobieca duszyczko, a czy mozesz mi powiedziec dlaczego kobiety okazuja niezadowolenie, gdy z kolei to facet chce polozyc Boga na pierwszym miejscu i na przyklad nie reaguje na kobiece wdzieki i pokuszenia?
 Krzysiek: 11.08.2010, 07:24
 No wlasnie o to chodzi by w tych gorach kobieta oparla sie na zaufaniu do faceta ze wie gdzie ten idzie, a w przypadku gdy i on sie zgubi ona idealna kobieta miala by mu okazac otuche ze ufa iz ten odnajdzie droge - bez paniki i marudzenia :)
 kobieca duszyczka: 10.08.2010, 19:28
 Najbardziej zaimponował mi opis o mężczyznie wolnym i myślę, że gdy mężczyzna potrafi taki być, to wszystko co jest zawarte w innych opisach też posiada.Dodałabym tylko to, że jeżeli w naszym życiu, zarówno kobiet jak i mężczyzn, na pierwszym miejscu jest Pan Bóg, to wszystko inne też jest na swoim miejscu.
 Anna: 10.08.2010, 18:47
 Krzysiek a po co kobietą mapy w górach? Prawdziwa kobieta to taka która potrafi się zgubić między regalami w markecie, że o galeriach handlowych już nie wspomnę ;) Kobietą bardziej użyteczny jest w górach mężczyzna niż mapa i oznakowanie szlaku ;)
 Krzysiek: 10.08.2010, 14:35
 Ciekawy tekst, i fajnie by bylo gdyby i kobiety zachowywaly sie podobnie, tzn. na pierwszym miejscu stawialy faceta a nie rodzicow lub dziecko, podnosily na duchu faceta w jego kryzysach a nie jeszcze go dolowaly swoim marudzeniem, no i tez przekraczaly siebie idac z nim na wyprawe w Beskidy bez mapy i poza szlakiem :P
[1] [2] [3] [4] (5)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej