Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O jakich mężczyznach marzą kobiety?

     Wiele kobiet po zawarciu małżeństwa odczuwa mniejszą radość ze związku niż przed ślubem. Być może mężczyźni nie wiedzą, o czym marzą kobiety. Spróbujmy im pomóc!

     Mężczyzna z klasą

     Zacznijmy od spraw uznawanych czasem w środowiskach katolickich za "powierzchowne" czy za takie, o których wręcz nie wypada mówić. Otóż, każda kobieta ceni mężczyzn, którzy potrafią zadbać o swój wygląd, gustownie dobierają ubranie czy fryzurę, dbają o zdrowie i sylwetkę. Niedojrzale "uduchowionym" kobietom wydaje się, że o wyglądzie mężczyzny mówić nie wypada i że liczy się tylko jego wnętrze. To prawda, że świat, który mężczyzna nosi w sobie, to jego najważniejsza cecha, jednak klasa mężczyzny przejawia się w każdym jego zachowaniu, sposobie bycia i wyglądzie. Dla kobiety duże znaczenie ma to, czy mężczyzna otworzy jej drzwi do samochodu, czy pomoże jej zdjąć i założyć płaszcz, czy przepuści pierwszą w drzwiach, czy stanowczo, a jednocześnie grzecznie obroni przed kimś, kto na ulicy nachalnie prosi o pieniądze czy w inny sposób zaczepia dziewczynę. Klasa mężczyzny to także wysoka kultura bycia w sytuacjach nietypowych, fantazja w zaskakiwaniu kobiety czymś radosnym w czasie każdego spotkania, podejmowanie wysiłku (na przykład pokonanie setek kilometrów) byle uczynić coś, co ucieszy kobietę, czy czego ona pragnie lub potrzebuje. Klasa mężczyzny to zdolność zapominania o sobie i przezwyciężania własnych ograniczeń w jednym celu: by coraz mocniej kochać i wspierać kobietę.

     Mężczyzna wolny

     Mężczyzna z klasą to ktoś imponujący wolnością. To najpierw ktoś wolny od nałogów. To ktoś, kto nie pali tytoniu i nigdy nie nadużywa alkoholu. To także ktoś wolny od egoizmu i lenistwa, od popędów i złych nawyków, od gier komputerowych i Internetu. To ktoś, kto nie ulega naciskom środowiska, mody czy mediów. To ktoś, kto używa wolności po to, by kochać, a nie po to, by zdradzać. Zdarza się, że ktoś zdradza narzeczoną czy żonę nie przez zdradę seksualną, ale przez to, że zamiast dla niej, ma czas na telewizję, hobby czy na spotkania z kolegami. Mężczyzna z klasą to ktoś, kto stanowczo zdecydował, że mimo swoich cennych pasji czy znajomości z ciekawymi ludźmi, odtąd centrum jego świata staje się kobieta, którą pokochał i to wszystko, co ona przeżywa, o czym marzy, za czym tęskni. Mężczyzna, który używa swojej wolności z klasą, potrafi zrezygnować ze wszystkiego, co mu przeszkadza, by kochać jeszcze mocniej niż dotąd i przeżywa radość z tego, że kobietę swego życia kocha bardziej niż wczoraj.

     Mężczyzna odpowiedzialny

     Jeden z profesorów z uśmiechem cytował swoją żonę, która zareagowała na jego pomysł stworzenia nowego modelu filozofii: "Najpierw powiedz, za co będziemy żyć...". Wszystkie kobiety, jakie znam, cenią sobie mężczyzn twardo stąpających po ziemi. Wrażliwość, marzenia i czułość ze strony mężczyzn zachwycają kobiety tylko wtedy, gdy są one pewne, że mogą na swoich mężczyzn liczyć w każdej sytuacji. Mimo że obecnie większość kobiet podejmuje pracę zawodową, to jednak czują się one bezpieczne w sytuacji, w której to mąż bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Mężczyzna tworzy kobiecie klimat bezpieczeństwa najbardziej wtedy, gdy troszczy się o jej potrzeby, przeżycia i nastroje, a także o... spełnianie jej marzeń. Mężczyzna z klasą znajduje w sobie siłę i inwencję, by okazywać kobiecie jeszcze więcej - a nie mniej! - znaków miłości i tęsknoty niż na początku znajomości, narzeczeństwa czy małżeństwa. Rozczarowuje taki mężczyzna, który z wielką fantazją walczy o bliskość kobiety do czasu gdy... ją zdobędzie.

     Mężczyzna godny zaufania potrafi w odpowiednim czasie poprosić kobietę, by została jego żoną. Żadna kobieta nie chce związku niepewnego, ani wieloletniego wyczekiwania na decyzję mężczyzny. Liczy na to, że on potrafi wyciągać mądre wnioski z ich dotychczasowej relacji, twórczo dba o rozwój więzi i z pewnością siebie przechodzi do kolejnych etapów związku z kobietą, którą pokochał.

     Mężczyzna męski i czuły

     Mężczyzna męski (kiedyś popularne było określenie "mężny", które ja bardzo lubię) jest silny jak lew i delikatny jak powiew wiatru. Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę. Żadna szczęśliwa kobieta nie marzy o pantoflarzu (naprawdę!), lecz o kimś, kto będzie skałą i delikatnością jednocześnie. Mężczyzna mężny wcale nie jest mniej wrażliwy od kobiet. Wie, że to do niego należy uczynienie pierwszego kroku w okazywaniu czułości. Kobieta, która jest kochana, uwielbia być przytulana i noszona na rękach przez mężczyznę, który ją kocha. Oczywiście nie tylko od święta, lecz na co dzień! Pierwszym znakiem czułości jest uśmiech. Właśnie dlatego najbardziej czuli są ci mężczyźni, którzy są najbardziej szczęśliwi.

     Mężczyzna twórczy w miłości

     Twórczość mężczyzny z klasą to okazywanie miłości i radości na tysiące możliwych sposobów, ale - co ważne - ta twórczość wcale nie oznacza ciągłych nowości. Mężczyzna twórczy w miłości potrafi zaskoczyć kobietę i sprawić jej niespodziewaną radość. Może to być spacer w ciekawym miejscu (kobiety to uwielbiają!), taniec przy ulubionej piosence, romantyczna rozmowa, wysyłanie regularnych znaków w postaci listów czy regularnych sms-ów albo niespodziewane okazanie czułości. Twórcza miłość jest możliwa w każdej sytuacji!

     Mężczyzna mocny

     Mężczyzna, który potrafi zbudować szczęśliwe małżeństwo, to mężczyzna mocnej wiary. To ktoś, kto ma bliski kontakt z Bogiem i kto często modli się za siebie oraz za swoją żonę. Taki mężczyzna modli się też razem z nią i zawsze rozmawia z żoną językiem miłości. Mężczyzna mocny miłością uczy się miłości od Boga. Bóg to nie naiwny przyjaciel czy ugrzeczniony chłopczyk, lecz mocarz, który nas zachwyca i umacnia. To Ktoś tak mocny i wierny, że Maryja była w stanie uwierzyć Mu w obliczu najbardziej zadziwiającej propozycji w historii tej ziemi. Kobieta pewnie czuje się tylko przy takim mężczyźnie, który wie, że może i że powinien nieustannie rosnąć w miłości i stanowczości, chociaż już potrafi ją mocno kochać. Kobiety są szczęśliwe tylko przy takich mężczyznach, którzy wiedzą, że im bardziej jesteśmy kochane, tym bardziej pragniemy jeszcze większej miłości. Co więcej, większa miłość zawsze jest możliwa!

Magdalena Korzekwa


   

Wasze komentarze:
 ted: 16.09.2013, 15:12
 Cos tu nie gra ...prawdziwa milosc polega na dawniu siebie nawzajem.... a nie na dawaniu prezentow materialnych i spelnianiu oczekiwan egoistycznych....
 Moniś: 23.06.2013, 22:34
 Mężczyzna musi dbać o swój najpiękniejszy kwiat...
 Marika: 06.06.2013, 12:46
 Wszystko się zgadza. I to nie prawda,że nie ma takich mężczyzn. Są tylko często ich nie zauważamy. Ja o mały włos też bym takiego straciła, ale warto w porę przejrzeć na oczy...
 qxc: 30.03.2013, 02:20
 Jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził...
 Elżbieta : 13.03.2013, 12:17
 To ja się wypowiem, jaki to jest mężczyzna: wolny prawnie i faktycznie, uczciwy, mądry, honorowy, tj. prawy, szlachetny, o dobrym sercu. I co równie ważne stabilny emocjonalnie i psychicznie.
 Adam12x: 08.03.2013, 09:34
 Powyższy temat ładnie rozpisany.Do tego wszystkiego trzeba dodać oszałamiającą urodę i bogactwo i można mówić o ideale-super!!!! Szanowne Panie, POWODZENIA!!
 Mirosławó: 22.02.2013, 13:47
 Wszystko sie zgadza tylko chais sie nie zgadza
 gość: 20.01.2013, 19:46
 Dobiję was :-PPP Są kobiety, które nie "dają się namówić", ale wręcz uwodzą SAME, wykonując pierwszy krok (i często następne). Ha, ha!
 adam obserwaor : 09.01.2013, 14:52
 Uważajcie z tymi wskazówkami , bo łatwo zbobić z faceta ,,dużego chłopca ;; co bedzie chciał być taki męski że aż śmieszny
 justyna: 20.12.2012, 14:39
 A ja mam takiego męża i jestem bardzo szczęśliwa juz od lat i co dnia:) Szukajcie, miejcie oczy szeroko otwarte i...dużo odwagi. A potem kochajcie tych mężczyzn i szanujcie, bo bez tego nic się nie uda.
 Sławek: 13.12.2012, 23:08
 A ja mam żonę z którą jeste m od 24 lat, kochamy się , i nie muszę wymyślać niespodzianek aby okazać miłość mojej żonie - okazuję Jej to codzennie
 xardas: 07.11.2012, 09:14
 jak takie wymagające to ja se chyba nigdy dziewczyny nie znajde
 Mężczyzna: 06.11.2012, 00:18
 Wszystko się zgadza, poza 1: mężczyzna musi być ambitny i nie może rezygnować z każdej "przeszkody" na drodze do większej miłości do swojej kobiety. Nie mówię tu o braniu każdej możliwej nadgodziny, ale o normalnym rozwoju do awansu, pasji, samokształceniu, w przeciwnym razie stanie się pantoflarzem, a tego nawet autorka nie chce. Warto czekać i kochać prawdziwie, a jednym z przejawów takiej miłości jest czystość, pozdrawiam :)
 Asia;): 19.10.2012, 21:49
 Czytając ten artykuł, odnalazłam wszystkie swoje oczekiwania względem mężczyzn, ale czym bardziej poznaje chłopców to mam wrażenie, że nie istnieje taki który by je spełniał, albo ja ich nie widzę.. O_o ;)
 Autorka: 14.07.2012, 12:52
 Bardzo dziękuję za dotychczasowe komentarze! Wiele z nich i dla mnie jest dużym umocnieniem, że wiele osób ma podobne marzenia... Pozdrawiam serdecznie! MK
 kobieta- zona: 11.07.2012, 11:53
 Feściu: Piszę komentarz po przeczytaniu Twojego i dla Ciebie. Szukaj dalej tej jedynej Kobiety. Naprawdę warto i zapewne znajdziesz. Prawdziwy mężczyzna to nie taki co zalicza wiele lasek, ale taki co potrafi kochac prawdziwą Bożą milością, kazdego dnia coraz bardziej swoją niewiastę. Dzisiejszy świat tak wypaczył milość, że szkoda mówic. Takze trzymaj sie swego , a napewno bedziesz miał nagrodę. Powodzenia życzę:)
 leon: 20.06.2012, 17:51
 Fajnie...tylko czy to nie jest opis idealnego człowieka?
 Daniel: 04.06.2012, 23:17
 "Tu miłość ma moc, tu miłość ma głos, tu miłość ma siłę, tu miłość tym żyje...ziom Ty też w swoim sercu światłość noś..."
 Feściu: 09.05.2012, 02:10
 @Czarodziejka;) no też tego nie rozumiem, takie dziwne rozprzężenie społeczne i bezsensowny pogląd, że mężczyzna musi być doświadczony, żeby zadowolić kobietę. Im więcej lasek się zaliczy, tym lepiej. A przecież czystość przedmałżeńska obowiązuje również mężczyzn, przecież on też powinien być tylko dla tej jedynej kobiety w swoim życiu. I właśnie piękne jest to wzajemne poznawanie swoich ciał i seksualności. A w dzisiejszych czasach prawie wszyscy jak zwierzęta, byle tylko się zaspokoić, nieważne jak, nieważne z kim. Smutne. Ja np. chcę zachować czystość dla swojej przyszłej żony i szukam kobiety takiej, dla której również jest to podstawową zasadą moralną i oczywistością. Szkoda, że jest takich coraz mniej. W ogóle porządnych ludzi jest coraz mniej, Nowy wspaniały świat nam się robi, ot co.
 Marta-stale szukająca..: 02.02.2012, 20:45
 Tomasz, gratuluję skromności;)
[1] [2] (3) [4] [5]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej