Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

O jakich mężczyznach marzą kobiety?

     Wiele kobiet po zawarciu małżeństwa odczuwa mniejszą radość ze związku niż przed ślubem. Być może mężczyźni nie wiedzą, o czym marzą kobiety. Spróbujmy im pomóc!

     Mężczyzna z klasą

     Zacznijmy od spraw uznawanych czasem w środowiskach katolickich za "powierzchowne" czy za takie, o których wręcz nie wypada mówić. Otóż, każda kobieta ceni mężczyzn, którzy potrafią zadbać o swój wygląd, gustownie dobierają ubranie czy fryzurę, dbają o zdrowie i sylwetkę. Niedojrzale "uduchowionym" kobietom wydaje się, że o wyglądzie mężczyzny mówić nie wypada i że liczy się tylko jego wnętrze. To prawda, że świat, który mężczyzna nosi w sobie, to jego najważniejsza cecha, jednak klasa mężczyzny przejawia się w każdym jego zachowaniu, sposobie bycia i wyglądzie. Dla kobiety duże znaczenie ma to, czy mężczyzna otworzy jej drzwi do samochodu, czy pomoże jej zdjąć i założyć płaszcz, czy przepuści pierwszą w drzwiach, czy stanowczo, a jednocześnie grzecznie obroni przed kimś, kto na ulicy nachalnie prosi o pieniądze czy w inny sposób zaczepia dziewczynę. Klasa mężczyzny to także wysoka kultura bycia w sytuacjach nietypowych, fantazja w zaskakiwaniu kobiety czymś radosnym w czasie każdego spotkania, podejmowanie wysiłku (na przykład pokonanie setek kilometrów) byle uczynić coś, co ucieszy kobietę, czy czego ona pragnie lub potrzebuje. Klasa mężczyzny to zdolność zapominania o sobie i przezwyciężania własnych ograniczeń w jednym celu: by coraz mocniej kochać i wspierać kobietę.

     Mężczyzna wolny

     Mężczyzna z klasą to ktoś imponujący wolnością. To najpierw ktoś wolny od nałogów. To ktoś, kto nie pali tytoniu i nigdy nie nadużywa alkoholu. To także ktoś wolny od egoizmu i lenistwa, od popędów i złych nawyków, od gier komputerowych i Internetu. To ktoś, kto nie ulega naciskom środowiska, mody czy mediów. To ktoś, kto używa wolności po to, by kochać, a nie po to, by zdradzać. Zdarza się, że ktoś zdradza narzeczoną czy żonę nie przez zdradę seksualną, ale przez to, że zamiast dla niej, ma czas na telewizję, hobby czy na spotkania z kolegami. Mężczyzna z klasą to ktoś, kto stanowczo zdecydował, że mimo swoich cennych pasji czy znajomości z ciekawymi ludźmi, odtąd centrum jego świata staje się kobieta, którą pokochał i to wszystko, co ona przeżywa, o czym marzy, za czym tęskni. Mężczyzna, który używa swojej wolności z klasą, potrafi zrezygnować ze wszystkiego, co mu przeszkadza, by kochać jeszcze mocniej niż dotąd i przeżywa radość z tego, że kobietę swego życia kocha bardziej niż wczoraj.

     Mężczyzna odpowiedzialny

     Jeden z profesorów z uśmiechem cytował swoją żonę, która zareagowała na jego pomysł stworzenia nowego modelu filozofii: "Najpierw powiedz, za co będziemy żyć...". Wszystkie kobiety, jakie znam, cenią sobie mężczyzn twardo stąpających po ziemi. Wrażliwość, marzenia i czułość ze strony mężczyzn zachwycają kobiety tylko wtedy, gdy są one pewne, że mogą na swoich mężczyzn liczyć w każdej sytuacji. Mimo że obecnie większość kobiet podejmuje pracę zawodową, to jednak czują się one bezpieczne w sytuacji, w której to mąż bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Mężczyzna tworzy kobiecie klimat bezpieczeństwa najbardziej wtedy, gdy troszczy się o jej potrzeby, przeżycia i nastroje, a także o... spełnianie jej marzeń. Mężczyzna z klasą znajduje w sobie siłę i inwencję, by okazywać kobiecie jeszcze więcej - a nie mniej! - znaków miłości i tęsknoty niż na początku znajomości, narzeczeństwa czy małżeństwa. Rozczarowuje taki mężczyzna, który z wielką fantazją walczy o bliskość kobiety do czasu gdy... ją zdobędzie.

     Mężczyzna godny zaufania potrafi w odpowiednim czasie poprosić kobietę, by została jego żoną. Żadna kobieta nie chce związku niepewnego, ani wieloletniego wyczekiwania na decyzję mężczyzny. Liczy na to, że on potrafi wyciągać mądre wnioski z ich dotychczasowej relacji, twórczo dba o rozwój więzi i z pewnością siebie przechodzi do kolejnych etapów związku z kobietą, którą pokochał.

     Mężczyzna męski i czuły

     Mężczyzna męski (kiedyś popularne było określenie "mężny", które ja bardzo lubię) jest silny jak lew i delikatny jak powiew wiatru. Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę. Żadna szczęśliwa kobieta nie marzy o pantoflarzu (naprawdę!), lecz o kimś, kto będzie skałą i delikatnością jednocześnie. Mężczyzna mężny wcale nie jest mniej wrażliwy od kobiet. Wie, że to do niego należy uczynienie pierwszego kroku w okazywaniu czułości. Kobieta, która jest kochana, uwielbia być przytulana i noszona na rękach przez mężczyznę, który ją kocha. Oczywiście nie tylko od święta, lecz na co dzień! Pierwszym znakiem czułości jest uśmiech. Właśnie dlatego najbardziej czuli są ci mężczyźni, którzy są najbardziej szczęśliwi.

     Mężczyzna twórczy w miłości

     Twórczość mężczyzny z klasą to okazywanie miłości i radości na tysiące możliwych sposobów, ale - co ważne - ta twórczość wcale nie oznacza ciągłych nowości. Mężczyzna twórczy w miłości potrafi zaskoczyć kobietę i sprawić jej niespodziewaną radość. Może to być spacer w ciekawym miejscu (kobiety to uwielbiają!), taniec przy ulubionej piosence, romantyczna rozmowa, wysyłanie regularnych znaków w postaci listów czy regularnych sms-ów albo niespodziewane okazanie czułości. Twórcza miłość jest możliwa w każdej sytuacji!

     Mężczyzna mocny

     Mężczyzna, który potrafi zbudować szczęśliwe małżeństwo, to mężczyzna mocnej wiary. To ktoś, kto ma bliski kontakt z Bogiem i kto często modli się za siebie oraz za swoją żonę. Taki mężczyzna modli się też razem z nią i zawsze rozmawia z żoną językiem miłości. Mężczyzna mocny miłością uczy się miłości od Boga. Bóg to nie naiwny przyjaciel czy ugrzeczniony chłopczyk, lecz mocarz, który nas zachwyca i umacnia. To Ktoś tak mocny i wierny, że Maryja była w stanie uwierzyć Mu w obliczu najbardziej zadziwiającej propozycji w historii tej ziemi. Kobieta pewnie czuje się tylko przy takim mężczyźnie, który wie, że może i że powinien nieustannie rosnąć w miłości i stanowczości, chociaż już potrafi ją mocno kochać. Kobiety są szczęśliwe tylko przy takich mężczyznach, którzy wiedzą, że im bardziej jesteśmy kochane, tym bardziej pragniemy jeszcze większej miłości. Co więcej, większa miłość zawsze jest możliwa!

Magdalena Korzekwa


   

Wasze komentarze:
 ja: 04.03.2015, 09:01
  jesli meżczyzna boi się i nie potrafi zawalczyc o kobiete a co dopiero okazac uczucie , to nie jest wart by kobieta szlachetna weń nawet na niego spojrzala. Tak coz role sie odwracaja w dzisiejszych nowoczesnych czasach. Tylko panowie nie oczekujcie ze ,ona zacznie wam nadskakiwac i wszystko robic za was. łącznie z zabieganiem o jej wzgledy. Coś tu jest nie tak z męskim poziomem inteligencji i pojmowaniem kobiet . Nie traktujcie nas w ten sposob że wszystko za was załatwimy? A wy spoczniecie na laurach...
 Dla poszukujących dobrej żony: 18.01.2015, 07:49
 W każdą drugą niedzielę miesiąca o g. 19.00 w poznańskiej Farze jest msza o dobrą żonę, a potem nad Cafe Misja jest spotkanie dla singli - zawsze są ciekawe tematy, w lutym będzie o tym, jakich kobiet mężczyźni szukają. Jest dużo fajnych dziewczyn, za to przychodzi trochę mniej chłopaków. Zatem żeby każda dziewczyna znalazła swoją połówkę, potrzebna jest większa liczba chłopaków. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają dobrej żony. Na spotkania przychodzą osoby poszukujące w różnym wieku. Oprócz spotkań można skorzystać z kursu tańca, pójść na łyżwy, zapisać się do chóru, wyjść do pubu i in. Co chwilę są nowe pomysły i tematy. Podajcie dalej. Aby każdy miał szanse na szczęśliwe małżeństwo i własną rodzinę.
 młoda: 28.12.2014, 17:22
 Jestem młodą kobietą, niezamężną. Czytając ten tekst ze smutkiem pomyślałam, że takich mężczyzn.. nie ma. I nawet nie oczekuję, żeby byli. Wystarczyłoby, żeby chcieli rozmawiać. Byli otwarci do rozmów o trudnościach, otwarci na propozycje (co nie znaczy, że zaraz mają się na wszystko zgadzać - ale żeby byli zdolni do wysłuchania). I by byli zdolni kochać. To i tak wiele.
 gość: 05.12.2014, 16:04
 Facet to też czlowiek i popelnia błędy. W dzisiejszym świecie ludzie stawiają na pierwszym miejscu: seks, wladza i pieniądz. Nie chodzi mi tylko o wladze polityczną, ale ogolem wladze nad drugim czlowiekiem. kobiety marza o silnych facetach, mężnych, dobrych w łożku, czulych i zaradnych, a jak facetowi zdarzy sie mieć kryzys, jednym slowem spadek formy to juz kobieta nie będzie w nim widziec zalet tylko same wady i wymieni go na lepszy model? ludziom juz po prostu odbija z tego dobrobytu, szukają czegoś co nie istnieje. Najpierw zacznijcie od siebie, a potem wymagajcie od innych. Rozumiem, kazda kobieta chce być adorowana, ale niektore szukają jednak chyba księcia-kosmity a nie mężczyzny. przez takie drobne rzeczy jest coraz więcej rozwodow, a coraz mniej ślubow bo liczy sie opinia spoleczeństwa a nie wlasne odczucia. A co powiedza kolezanki/koledzy jak ją/jego zobaczą i wyśmieją mnie za wybor? Żalosne naprawde, ludzie tracą szacunek do innych i tym samym do samych siebie przez te dziwactwa, jesli ktos szuka 20 cech u faceta/kobiety to szuka przelotnej znajomosci a nie szczęścia i miłosci.
 gość: 05.12.2014, 15:53
 Facet to też czlowiek i popelnia błędy. W dzisiejszym świecie ludzie stawiają na pierwszym miejscu: seks, wladza i pieniądz. Nie chodzi mi tylko o wladze polityczną, ale ogolem wladze nad drugim czlowiekiem. kobiety marza o silnych facetach, mężnych, dobrych w łożku, czulych i zaradnych, a jak facetowi zdarzy sie mieć kryzys, jednym slowem spadek formy to juz kobieta nie będzie w nim widziec zalet tylko same wady i wymieni go na lepszy model? ludziom juz po prostu odbija z tego dobrobytu, szukają czegoś co nie istnieje. Najpierw zacznijcie od siebie, a potem wymagajcie od innych. Rozumiem, kazda kobieta chce być adorowana, ale niektore szukają jednak chyba księcia-kosmity a nie mężczyzny. przez takie drobne rzeczy jest coraz więcej rozwodow, a coraz mniej ślubow bo liczy sie opinia spoleczeństwa a nie wlasne odczucia. A co powiedza kolezanki/koledzy jak ją/jego zobaczą i wyśmieją mnie za wybor? Żalosne naprawde, ludzie tracą szacunek do innych i tym samym do samych siebie przez te dziwactwa, jesli ktos szuka 20 cech u faceta/kobiety to szuka przelotnej znajomosci a nie szczęścia i miłosci.
 Kasia: 20.11.2014, 14:05
 Ja takiego mezczyzne poznalam , pokochalam i jestesmy ponad 10 lat po slubie , boze prosze Cie o dalsze blogoslawienstwo dla mojego SebAstiana bo to najcudowniejszy i najlepszy maz , ojciec i facet wg mnie na swiecie, chron go od niebezpieczenstw dnia codziennego, pomagaj mu w bardzo odpowiedzialnej pracy i zachowaj od zlego, kocham cie
 sławek: 13.11.2014, 05:48
 Od dobrego jedzenia nie bili brzuch , od dobrego wina nie boli głowa a od dobrej kobiety nie boli ZYCIE
 sławek : 13.11.2014, 05:42
 kasa kasa kasa i Majtek są kobiety co tego oczekuja zaraz po ślubie , a jak chcesz normalnego zwiazku i szczescliwj skromnej rodziny TO SIE TAKICH OSKARZA W SADZIE ABY ZNISZCZYC GO ALIMENTAMI. A po dziecku zostaną tylko zdjecia !!!!! art 26kc art 58krio art 107krio
 angel: 19.10.2014, 20:31
 gość- widocznie sam miałeś dziw%%% skoro tak mówisz. mów tylko za sibie a to co napisałes - Są kobiety, które nie "dają się namówić", ale wręcz uwodzą SAME, wykonując pierwszy krok - mów tylko za sibie i tylko o swoim doświadcznieu bo kazdy ma inne....mozesz mówic tylko o sobie a to o tobie świadczy ze wybrałeś takie kobiety dziw--- i ladacznice bezwstydnice......na tym forum nie powinno byc miejsca dla takich ludzi jak ty bo ja nigdy nie zrobilam zadnego piweszego kroku i nikt odemnie nie dostal seksu oprzed slubem i nie dostanie bo jak on nie szanowałby mojego dziewictwa oprzed slubem wogole bym z nim nie byla !!!!!!!!! a to oni - faceci mi nie narzucaja i chyba myslicie ze wszystkie to dzi--- bo sami macie takie doswiadcznie czyli nie macie u mniee zadnych szans skoro tak,byeeeeeeeeeeeeee:)


 Onaaa_1: 31.07.2014, 01:59
 Kobiety myślą,że świat się kręci wokół nich? A może mężczyźni tez tak myślą,a może w ogóle każdy z nas tak o sobie myśli? Gdybanie takie. Ja jako kobieta oczekuję tego od mężczyzny,że będzie dbał o to żeby niczego w domu nie brakowało,żeby zapewnił rodzinie bezpieczeństwo finansowe,żeby był odpowiedzialny- nie rzucał słów na wiatr, brak odpowiedzialność za słowo, szarmancki,żeby potrafił zachować się jak gentleman, uczciwy,żeby nie oszukiwał, lojalny, rzetelny, wykazujący zaangażowanie i inicjatywę także, żeby kobieta wiedziała,że ciągle podoba się jemu, żeby jej o tym mówił, wierny z zasadami, czyli poukładane wartości, dojrzały psychicznie, wiedzący czego chce i świadomy tego,że kobieta nie jest żadną kurą domową, ani też popychadłem. Musi dawać mnie doceniać, dodawać poczucia wartości. Jak ktoś się ze mną zgadza lub nie zgadza zapraszam chętnie do dyskusji :) dariaa10@vp.pl
 gość: 29.07.2014, 20:28
 Kobiety marzą o czułym sku***lu, który będzie je traktował jak księżniczkę i pieprzył jak dzi **kę. Pozdrawiam!
 lol: 29.05.2014, 16:27
 kocham cięę
 patryk : 02.05.2014, 20:41
 kobiety chyba mysla ze swiat bedzie sie krecił tylko wokoł nich ;p
 anonim: 23.04.2014, 01:53
 a ten mężczyzna się nazywa: nikt.
 a: 23.04.2014, 01:44
 wielki bełkot, zaprawdę.
 arczi: 23.04.2014, 01:39
 O jakich mezczyznach marza kobiety ? O takich z grubym portfelem. Po chuj się rozpisywac i pisac poematy, cala prawda w jednym zdaniu.
 do Roberta z 12.08.2010: 20.03.2014, 09:40
 Tak Robercie masz rację- tylko na twardej skale można zbudować szczęśliwy i trwały związek. Jeśli masz ochotę napisz: milaha10@interia.pl
 GeneralWinter: 28.01.2014, 21:25
 Mężczyźni mocni wiarą są najbardziej sexy... :)
 tomek: 22.01.2014, 13:46
 Nie ma idealnego mezczyzny. Dokladnie trzeba miec oczy szeroko otwarte.
 Gepetto: 05.11.2013, 23:24
 Tak ,to wszystko prawda moi drodzy. Czułem sie jakby to mój przyjaciel mówił o mine. Czasem nawet jak pędze w zbroi na swoim rumaku to przeskakuje mu przez głowe i biegne szybciej od niego ale tylko wtedy jak jakas atrakcyjna Pani patrzy.
[1] (2) [3] [4] [5] [6]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej