Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Świadomie wybierają piekło...

W piekle najwięcej jest dusz, które nie dowierzały, że piekło istnieje.

Objawiając się s. Faustynie Pan Jezus przypomniał nam, że warunkiem przebaczenia wszystkich grzechów jest pełne bezgranicznej ufności powierzenie się Jego nieskończonemu Miłosierdziu: "Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno" (Dz.1448).

Pan Jezus wyjaśnia, że: "Miłosierdzie Boże dosięga nieraz grzesznika w ostatniej chwili, w sposób dziwny i tajemniczy. Na zewnątrz widzimy, jakby wszystko było stracone, lecz nie tak jest; dusza, oświecona promieniem silnej łaski Bożej ostatecznej, zwraca się do Boga w ostatnim momencie z taką siłą miłości, że w jednej chwili otrzymuje od Boga przebaczenie win i kar. O, jak niezbadane jest miłosierdzie Boże. Ale, o zgrozo! Są też dusze, które dobrowolnie i świadomie tę łaskę odrzucają i nią gardzą. Chociaż już w samym skonaniu, Bóg miłosierny daje duszy ten moment jasny wewnętrzny, że jeżeli dusza chce, ma możność wrócić do Boga. Lecz nieraz u dusz jest zatwardziałość tak wielka, że świadomie wybierają piekło, udaremnią wszystkie modlitwy, jakie inne dusze za nimi do Boga zanoszą i nawet same wysiłki Boże" (Dz.1698).

Pan Jezus ukazał siostrze Faustynie przerażającą wizję piekła i polecił jej, aby ją opisała ku przestrodze tych wszystkich, którzy przestali wierzyć w możliwość wiecznego potępienia i żyją tak, jakby Bóg nie istniał.

Św. Faustyna pisze: "Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugą - ustawiczny wyrzut sumienia; trzecią - nigdy się już ten los nie zmieni; czwartą męką jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piątą męką jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka - jest ustawiczne towarzystwo szatana: siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to nie jest koniec mąk. Są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów: każda dusza, czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą. Piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie, jak tam jest. Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. (...) Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. To, com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem" (Dzienniczek, 741).

Kochani Czytelnicy, w codziennej modlitwie przed obrazem Bożego Miłosierdzia polecajcie Jezusowi dusze najzatwardzialszych grzeszników, prosząc o ich nawrócenie. Tak wielu ludzi w Polsce odrzuca Dekalog i gardzi miłością Boga, a więc idzie drogą prowadzącą do zguby wiecznej. Nie łudźmy się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne (Ga 6:7- 8). Dlatego naszym codziennym obowiązkiem jest modlitwa o nawrócenie grzeszników.

Tak jak Pan Jezus prosił s. Faustynę, tak dzisiaj prosi każdego z nas: "Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną" (1728).

Głosząc radosną prawdę o nieskończonym Bożym Miłosierdziu, powinniśmy również sobie i innym przypominać, że przez zatwardziałość w grzechu można całkowicie zniszczyć w sobie zdolność do miłości, i wtedy w momencie śmierci, na wieki odrzucić Bożą Miłość. Dlatego pozwólmy Jezusowi, aby przez naszą modlitwę i cierpienie mógł docierać do serc najzatwardzialszych grzeszników i dokonywać cudu ich nawrócenia.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane świadectwa. Pamiętajcie, że Jezus bardzo pragnie, abyście na łamach "Miłujcie się" dzielili się z innymi świadectwami otrzymanych łask i cudów Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie wyrazem Waszej wdzięczności Jezusowi.

red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2004Wasze komentarze:
 marzena aneta: 21.04.2023, 10:17
 Świadomie wybierają piekło...prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję prosze dla mnie o dobrą spowiedź świętą domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera młodego męża niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Zofia : 19.04.2022, 12:56
 Panie Jezu błagam Cię jeśli jest taka wola przebacz mi moje grzechy. Pomóż mi naprawić błędy życiowe i krzywdy które wyrządziłam bliskim. Jezu Ty wiesz jak bardzo cierpię i nie zasługuje na pomoc. Wierzę jednak że pokierujesz mnie na drogę prawdy, spokoju i cierpliwości. Błagam Cię nie opuszczaj mnie. Jezu ratuj mnie bo tonę w dlugach i kłamstwie. Jezu ufam Tobie.
 Marta: 14.10.2019, 20:30
 Miłosierny Jezu błagam Cię o litość i wybaczenie grzechów aborcji . Ty wiesz co było w moim sercu , chciałam chronić rodzine , a zabiłam dzieci i siebie . Czuje nicość i wielka żal . Oddałabym wszystko , swoje życie żeby tylko cofnąć czas . Przepraszam z całego serca , proszę o możliwość zadośćuczynienia za moje podle czyny . Daj mo możliwość zaopiekowania się dzieckiem , daj mo możliwość uratowania ludzkiego życia kosztem mnie samej . Jezu ufam Tobie .
 Aneta: 12.12.2016, 19:38
 Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus. Moj cud- modlilam sie juz jakis czas za mojego Piotra by sie nawrocil , bo jako czlowiek nie potrafilam go przekonac ani przemowic do rozsadku. Az trafilam na adonai.pl / Dzieki Bogu i Wam za Wasza strone:)/ na modlitwe o cud i polecam kazdemu- krotka, piekna i trzeba z sercem.. I stal sie cud- moj piotr nie mogl spac cala noc, ale przez 2h Bog we snie/ na jawie pokazal mu jak wyglada czysciec i pieklo oraz jak sam Nasz Wielki Bog wciaz placze i wisi na krzyzu cierpiac na nasze grzechy, za wszystkich ktorzy od niego odstapili...patrzcie jak Bog jest milosierny. Wierze ze to poczatek dobrej drogi dla mojego Piotra- w ten dzien po nocy byl nawet dziwnie pomocny, wystarczylo 1 slowo i zrobil bez wachania - male rzeczy ale... Prosze Was wszystkich modlcie sie za grzesznikow i dusze czysccowe. Bo choc widze i czuje ze wszystko bedzie dobrze to we snie bylo cos co oby sie nie stalo ...musimy pomoc Maryji i Jezusowi, Calemu Niebu Modlic sie, Modlic sie. Zycze Wszystkim Wesolych Swiat i modlcie sie I zalujcie za grzechy i robcie posty.
 Łukasz: 23.08.2016, 23:43
 Panie naucz mnie ofiarnie kochać innych... bo nie ma we mnie miłości.. już nic nie czuję... tyle we mnie tłumionego gniewu i żalu. Jezu pomóż mi się tego pozbyć. Bądź Panem moich myśli i emocji. Jezu miej miłosierdzie dla mnie, moich bliskich, dla nas i całego świata! Siostro Faustyno módl się za nami!
 Dawid: 05.08.2016, 13:21
 Panie mój, w którego wierzę, i wierzyć będę, ma miłość do ciebie nieskończona, wybacz mi proszę grzechy.
 Tomasz: 31.07.2016, 19:38
 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał był bym jak cymbał albo jak miedz brzączoca
 Monika: 12.07.2016, 00:07
 Mój Kochany Jezu! Przepraszam Ciebie, że codziennie upadam, nie potrafię sama się zmienić, brak mi sił. Proszę Cię o łaskę poprowadzenia mnie Twoją drogą. Ty wszystko możesz. Zmieniaj moje serce, abym umiała kochać Cię coraz bardziej. Moje serce pragnie tej miłości. Pozwól mi patrzeć na bliźniego Twoimi oczami. O Panie o ileż świat byłby piękniejszy, jakbym umiała kochać tak bardzo Ciebie i moich bliźnich. Kocham Cię Jezu i przepraszam za moje grzechy. Proszę wybacz mi!
 David: 31.05.2016, 03:02
 smiechem wybucham gdy czytam co wy piszecie, nikt wam nie wybaczy Ha DO PIEKLA ZAPRASZAM SZUJE ZAKLAMANE.


 Piotr: 09.03.2016, 00:13
 Miłosierny Ojcze! Z całego serca żałuję, ze obrażam Cię moimi grzechami, Twe Święte Ciało.Nie daj już więcej, abym Cię ranił. Obym już nigdy nie zgrzeszył!!! Jezu Drogi miej miłosierdzie dla nas i całego świata!!!!!!!!
 halina: 18.12.2015, 20:22
 Panie Jezu błagam Cię przebacz mi moje wszystkie grzechy tak bardzo się wstydzę , wiem że mnie kochasz tak mi jest ciężko , prowadz mnie Panie Jezu właściwą drogą . Amen.
 halina: 18.12.2015, 20:22
 Panie Jezu błagam Cię przebacz mi moje wszystkie grzechy tak bardzo się wstydzę , wiem że mnie kochasz tak mi jest ciężko , prowadz mnie Panie Jezu właściwą drogą . Amen.
 Paweł: 29.11.2015, 20:57
 Jestem zgorszeniem. Nie mam w sobie miłości.. Tak wielki żal kiedy widzę ile utraciłem wybierając zło.. Pragnę wrócić do Ciebie Boże. Pragnę cofnąć czas. Żyję widząc jak przez mgłę, czy nie mógłbym jak nieraz obudzić się z tego wszystkiego w wieku 8 lat by nie musieć popełnić tego wszystkiego wykształcając w sobie odpowiednie postanowienie pamiętając chwilę po przebudzeniu ten obszerny i obrzydliwy sen.. Tak bardzo Cię obraziłem Boże wywołując zło jeszcze w najbliższych przez moje bezwstydne sugestie.. Miałem do Ciebie Boże wielki żal porównując się do innych..? Jednakowoż tak wiele od Ciebie również otrzymałem.. Chyba się bałem. I się zepsułem. Wpadłem w grzech rozpusty, ukrywałem się. Nauki losu były dla mnie pouczeniem które brałem za niezasłużone fatum. Nie mogłem uwierzyć że chwila rozkoszy może kosztować dni cierpień.. Panie Boże przebaczam Ci to wszystko. Dziękuję że zsyłałeś przeciwko mnie ludzi by mną wzgardzili by uświadomili mi jak nisko ze swoimi próżnościami jestem.. Ale teraz.. czy jeszcze jest dla mnie szansa na miłość twą, na ocalenie? Czy grzesznik i obłudnik w tych grzechach na dłuższą metę starający się ich wyzbywać jednak żyjący pośród nich zasługuje na wybawienie od ognia piekielnego, będący wciąż jeszcze młody, próbujący naprawiać swoje skrywane próżności i błędy.. Dużo pytam.. Wiedz Boże że żałuję że taki jestem. Zapraszam Cię do mojego serca, pragnę żebyś tam właśnie mieszkał. Chciałbym się zabić ale bardziej pragnę żebyś mnie uratował. Życie jest proste dla tych co nie upadli, którzy nie utracili czystości serca. Czy Boże uczynisz mnie na powrót jeszcze takim? Niech to wszystko będzie złym snem a ja się wybudzę tak jak już czasem mi to robiłeś, proszę, ten ostatni raz-sen.. Błagam :( Kocham Cię/ Boże, Kochany Proszę daj mi jakiś znak że mnie znasz i że wiesz że teraz przemawia moje szczere serce. Umysł mnie zwiódł, przez niego serce splugawiłem. Ale Boże Ty możesz ocalić wszystko Jest to w Twoich rękach/ Kocham Cię irek.187@o2.pl
 kokokoko: 14.09.2015, 20:53
 Panie Boże wybacz bo zgrzeszyłem, lecz chce się nawrócić i zerwać z grzechem pornografii i onanizmu, przelałeś za mnie krew, bym był zbawiony, wybacz panie.
 mm: 17.07.2015, 14:53
 PANIE BOZE ,PANIE JEZU CHRYSTE,DUCHU PRZENAJSWITSZY ,PRZENAJSWIETRZA MATKO BOZA,SWIETY JOZEFIE ,SWIETY JANIE PAWLE DRUGI -Prosze o wybaczenie wszystkiego zla ,ktore we mnie bylo-BLAGAM O WYBACZENIE.
 Sara: 15.07.2015, 19:46
 Bóg ukochany jest milośćią i milosierdziem niech grzeszna dusza uwierzy w jezusa i powierzy mu się bezgranicznie.PIekło istnieje naprawde niech kazdy skończy z grzechem nie warto póżniej zmarzyć się w piekle.Otworzcie oczy i ujrzyjcie swoją dusze jaka jest czy dobra czy zła.Jak bardzo sie martwie ze tyle dusz pójdzie na zatracenie.Moim marzeniem jest by jak najwięcej dusz ocalić one są mi bardzo drogie,kocham je i chce ich dobra.Bóg też pragnie zbawić kazdego ,Otworzcie serca na boga on jest sensem życia i milosci.On nas bardzo kocha i przeabacza.
 Darek: 02.07.2015, 09:03
 Milosciwy Boze gdy pomysle o swoim zyciu ile to zla i cierpien zrobilem najblizszym to jest mi wstyd i ciezko mi z tym zyc. Sumienie moje dreczy mnie codziennie. Panie Prosze Ciebie Pokieruj mna Otul mnie Swoja Miloscia niepozwol bym sie kompletnie stoczyl. Prosze Cie Pomoz mi i Prosze o Lsaki Przebaczenia. Kocham Cie
 D.: 02.06.2015, 15:11
 Boże, proszę o wybaczenie grzechu strasznego w myśli. Popełniłem go w wieku dojrzewania, w skutku niechcianego wewnętrznego przymusu agresji, w półśnie. Byłem już dwa razy z tym u spowiedzi. Dostałem rozgrzeszenie, ale ja nie mogę sobie tego wybaczyć. ProszŁ, wybacz Ty mi.
 f: 06.04.2015, 14:14
 Boże... nigdy ci nie wybaczę, że mnie stworzyłeś.
 f: 06.04.2015, 14:01
 Boże... nigdy ci nie wybaczę, że mnie stworzyłeś.
(1) [2] [3] [4] [5]


Autor

Treść

Nowości

św. Romuald z Camaldoliśw. Romuald z Camaldoli

Modlitwa do św. Romualda z CamaldoliModlitwa do św. Romualda z Camaldoli

Modlitwa do św. Gerwazego i ProtazegoModlitwa do św. Gerwazego i Protazego

Cudowna modlitwa do Maryi o łaskęCudowna modlitwa do Maryi o łaskę

Nie mogę skupic się na Mszy. Jestem gdzie indziej tzn. duchemNie mogę skupic się na Mszy. Jestem gdzie indziej tzn. duchem

Przychodnia online a recepty. Jak wygląda proces wypisywania i realizacji?Przychodnia online a recepty. Jak wygląda proces wypisywania i realizacji?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej