Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Świadomie wybierają piekło...

W piekle najwięcej jest dusz, które nie dowierzały, że piekło istnieje.

Objawiając się s. Faustynie Pan Jezus przypomniał nam, że warunkiem przebaczenia wszystkich grzechów jest pełne bezgranicznej ufności powierzenie się Jego nieskończonemu Miłosierdziu: "Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno" (Dz.1448).

Pan Jezus wyjaśnia, że: "Miłosierdzie Boże dosięga nieraz grzesznika w ostatniej chwili, w sposób dziwny i tajemniczy. Na zewnątrz widzimy, jakby wszystko było stracone, lecz nie tak jest; dusza, oświecona promieniem silnej łaski Bożej ostatecznej, zwraca się do Boga w ostatnim momencie z taką siłą miłości, że w jednej chwili otrzymuje od Boga przebaczenie win i kar. O, jak niezbadane jest miłosierdzie Boże. Ale, o zgrozo! Są też dusze, które dobrowolnie i świadomie tę łaskę odrzucają i nią gardzą. Chociaż już w samym skonaniu, Bóg miłosierny daje duszy ten moment jasny wewnętrzny, że jeżeli dusza chce, ma możność wrócić do Boga. Lecz nieraz u dusz jest zatwardziałość tak wielka, że świadomie wybierają piekło, udaremnią wszystkie modlitwy, jakie inne dusze za nimi do Boga zanoszą i nawet same wysiłki Boże" (Dz.1698).

Pan Jezus ukazał siostrze Faustynie przerażającą wizję piekła i polecił jej, aby ją opisała ku przestrodze tych wszystkich, którzy przestali wierzyć w możliwość wiecznego potępienia i żyją tak, jakby Bóg nie istniał.

Św. Faustyna pisze: "Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugą - ustawiczny wyrzut sumienia; trzecią - nigdy się już ten los nie zmieni; czwartą męką jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piątą męką jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka - jest ustawiczne towarzystwo szatana: siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to nie jest koniec mąk. Są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów: każda dusza, czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą. Piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie, jak tam jest. Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. (...) Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. To, com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem" (Dzienniczek, 741).

Kochani Czytelnicy, w codziennej modlitwie przed obrazem Bożego Miłosierdzia polecajcie Jezusowi dusze najzatwardzialszych grzeszników, prosząc o ich nawrócenie. Tak wielu ludzi w Polsce odrzuca Dekalog i gardzi miłością Boga, a więc idzie drogą prowadzącą do zguby wiecznej. Nie łudźmy się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne (Ga 6:7- 8). Dlatego naszym codziennym obowiązkiem jest modlitwa o nawrócenie grzeszników.

Tak jak Pan Jezus prosił s. Faustynę, tak dzisiaj prosi każdego z nas: "Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną" (1728).

Głosząc radosną prawdę o nieskończonym Bożym Miłosierdziu, powinniśmy również sobie i innym przypominać, że przez zatwardziałość w grzechu można całkowicie zniszczyć w sobie zdolność do miłości, i wtedy w momencie śmierci, na wieki odrzucić Bożą Miłość. Dlatego pozwólmy Jezusowi, aby przez naszą modlitwę i cierpienie mógł docierać do serc najzatwardzialszych grzeszników i dokonywać cudu ich nawrócenia.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane świadectwa. Pamiętajcie, że Jezus bardzo pragnie, abyście na łamach "Miłujcie się" dzielili się z innymi świadectwami otrzymanych łask i cudów Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie wyrazem Waszej wdzięczności Jezusowi.

red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2004Wasze komentarze:
 Piotrek: 05.03.2015, 14:46
 Jezu kochany wybacz mi wszystko, każde drobne grzechy, które popełniam i te wielkie grzechy, które ciążą mi na duszy. Tak bardzo chciałbym, żebyś mi wybaczył! BŁAGAM, SPRAW ŻEBY WSZYSTKO SIĘ DOBRZE SKOŃCZYŁO. Boje się Jezu :( Pomóż mi i nie zostawiaj mnie tak :( BŁAGAM :(
 Jarek.: 16.02.2015, 18:58
 Moj kochany Jezu blagam cie o przebaczenie mojej nieczystosci i blagam cie o sile zebym mogl sie zmienic i zyc tak jak bys ty sobie tego życzył.Amen.
 mirka: 27.12.2014, 08:55
 Panie ufam Tobie z całego serca ,żałuje za grzechy.Bądż miłościw mnie grzesznej.
 Ja: 16.12.2014, 23:01
 wybacz mi Panie Boze wszystkie grzechy jakie popelnialam,oraz to ze Cię zawiodlam.naprawde bardzo tego zaluje i jest mi przykro,niechce abys sie na mnie gniewal Boze. Kocham Cie bardzo CHWAŁA TO PANIE Amen.
 Zbyszek: 09.11.2014, 17:08
 Panie przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadz wszystkie dusze do Niebie i dopomóż szczególnie tym którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia.
 Grzegorz: 21.10.2014, 19:55
 Wybacz mi za moje winy, przebacz mi jeszcze jeden ciężki grzech który popełnie
 nie spoczne: 17.10.2014, 23:38
 Nienawidzę boga tego j.sk. Nienawidzę go!Jeśli jest to niech wie że stworzył mnie bym go nienawidził, sam jest obie winien. Niech nie oczekuje że będę go kochał i modlił się! Od dziś przestałem go prosić o cokolwiek.. Niech wie że go nienawidzę ś.p.
 Darek: 07.10.2014, 20:46
 Panie Wstydze sie swoich grzechow z ktorymi ciezko mi zyc. Prosze Wybacz mi Panie. Prosze o modlitwe ktora jest mi potrzebna.
 Adrian: 18.09.2014, 16:25
 Panie Jezu Chryste wybacz mi, że zgrzeszyłem przeciwko Tobie. Wiem, że mnie kochasz i nigdy mnie nie opuścisz. Proszę Cię o siłę, zdrowie i łaskę Ducha Świętego dla mnie i mojej rodziny. Ulecz moją zranioną i osłabioną duszę. Wzmocnij mnie w cierpieniach moich. Oddal je ode mnie. Jeśli taka jest Twoja wola. Amen


 Adrian: 18.09.2014, 16:24
 Panie Jezu Chryste wybacz mi, że zgrzeszyłem przeciwko Tobie. Wiem, że mnie kochasz i nigdy mnie nie opuścisz. Proszę Cię o siłę, zdrowie i łaskę Ducha Świętego dla mnie i mojej rodziny. Ulecz moją zranioną i osłabioną duszę. Wzmocnij mnie w cierpieniach moich. Oddal je ode mnie. Jeśli taka jest Twoja wola. Amen
 Sara: 31.08.2014, 09:07
 Kazdy popełnia grzechy ale tutaj na swiecie mamy czas by sie zmienic.Ja wiem bóg jest bardzo miłosierny on nam pomoze.Modlmy sie za dusze i za ukochanego Boga i Maryje i Jozefa oni sa fundamentem naszego zycia.Jestem spokojna chociaz tez grzeszyłąm z powodu choroby ale wiem ze oni sa przy mnie .A ja tak bardzo za nimi tesknie i ich kocham.Sa skarbem moim a ja nedza tego wszyskiego.Boze przebacz i ulituj sie nad nami wszystkimi rodzaju ludzkiego.
 Darek: 15.08.2014, 10:08
 Panie cale moje zycie zle robilem. Teraz gdy ciezko choruje pragne sie zblizyc do Ciebie. Wiem, ze ta meka to moze byc moje zbawienie. Prosze Cie Milosciwy Panie o Wybaczenie moich grzechow, ktorych sie wstydze i jest mi ciezko zyc z nimi. Nie wiem czy mi wybaczysz ale bede prosil w modlitwie. Prosze poprowac mnie Panie wlasciwa droga.
 Paweł: 21.06.2014, 21:29
 Gdybys chciał Boże żeby mi tak niebylo złe od tylu lat to byś cos zrobił. Jeżeli istniejesz to wiesz oczym myśle. Nigdy cie o nic nieprosilem tylko zawsze dziekowalem za wszystko. A ty mnie olales. I to ma byc twoja miłość? Mam nadzieje ze mnie jakos twój kolega djabel niezabierze ale jak mne zabierze to znaczy ze mnie i tak niechcesz albo cie wogole niema
 magda : 04.06.2014, 23:16
 panie jezu ratuj moja dusze ty znasz moje wszystkie grzechy sam diabel mnie opental tyle zla zrobilam, ojcze wszech mogoncy zaluje tego straszliwie sumienie mnie zabija ,wybacz mi blagam bez ciebie umieram ,wez mnie pod swoja opieke, okarz litosc,bez ciebie juz zyc niepotrafie.kocham cie jestem twoja na wiecznosc,swienta panienko blagam cie o laske dla mnie i dla innych grzesnikow dusz w piekle wybaw je prosze od slego udziel im laski przebaczenia amen
 Asia: 02.06.2014, 22:36
 Wybacz mi Jezu...
 Asia: 02.06.2014, 22:35
 Wybacz mi Jezu...
 Magdalena: 17.04.2014, 15:54
 Boże,prosze cie calym sercem zmiłuj sie nade mna...prosze wybacz mi me grzechy,tak bardzo zaluje i tak bardzo sie boje ze przez te grzechy nie bedzie mi dane spotkanie z Toba. Ten strach mnie paralizuje,Boze wybacz mi prosze. Prosze rowniez o laske dla mojego meza,aby wybaczyl memu bratu i zyl w zgodzie.Tak bardzo Cie kocham Boze.
 Magdalena: 17.04.2014, 15:51
 Boże,prosze cie calym sercem zmiłuj sie nade mna...prosze wybacz mi me grzechy,tak bardzo zaluje i tak bardzo sie boje ze przez te grzechy nie bedzie mi dane spotkanie z Toba. Ten strach mnie paralizuje,Boze wybacz mi prosze. Prosze rowniez o laske dla mojego meza,aby wybaczyl memu bratu i zyl w zgodzie.Tak bardzo Cie kocham Boze.
 Magdalena: 17.04.2014, 13:00
 Boże,prosze cie calym sercem zmiłuj sie nade mna...prosze wybacz mi me grzechy,tak bardzo zaluje i tak bardzo sie boje ze przez te grzechy nie bedzie mi dane spotkanie z Toba. Ten strach mnie paralizuje,Boze wybacz mi prosze. Prosze rowniez o laske dla mojego meza,aby wybaczyl memu bratu i zyl w zgodzie.Tak bardzo Cie kocham Boze.
 Magdalena: 17.04.2014, 12:39
 Boże,prosze cie calym sercem zmiłuj sie nade mna...prosze wybacz mi me grzechy,tak bardzo zaluje i tak bardzo sie boje ze przez te grzechy nie bedzie mi dane spotkanie z Toba. Ten strach mnie paralizuje,Boze wybacz mi prosze. Prosze rowniez o laske dla mojego meza,aby wybaczyl memu bratu i zyl w zgodzie.Tak bardzo Cie kocham Boze.
[1] (2) [3] [4] [5]


Autor

Treść

Nowości

św. Brat Albert Chmielowskiśw. Brat Albert Chmielowski

Modlitwa do św. Brata Alberta ChmielowskiegoModlitwa do św. Brata Alberta Chmielowskiego

Litania do św. Brata AlbertaLitania do św. Brata Alberta

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

Chatka św. brata Alberta na KalatówkachChatka św. brata Alberta na Kalatówkach

Modlitwa do św. AlinyModlitwa do św. Aliny

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej