Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Świadomie wybierają piekło...

W piekle najwięcej jest dusz, które nie dowierzały, że piekło istnieje.

Objawiając się s. Faustynie Pan Jezus przypomniał nam, że warunkiem przebaczenia wszystkich grzechów jest pełne bezgranicznej ufności powierzenie się Jego nieskończonemu Miłosierdziu: "Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno" (Dz.1448).

Pan Jezus wyjaśnia, że: "Miłosierdzie Boże dosięga nieraz grzesznika w ostatniej chwili, w sposób dziwny i tajemniczy. Na zewnątrz widzimy, jakby wszystko było stracone, lecz nie tak jest; dusza, oświecona promieniem silnej łaski Bożej ostatecznej, zwraca się do Boga w ostatnim momencie z taką siłą miłości, że w jednej chwili otrzymuje od Boga przebaczenie win i kar. O, jak niezbadane jest miłosierdzie Boże. Ale, o zgrozo! Są też dusze, które dobrowolnie i świadomie tę łaskę odrzucają i nią gardzą. Chociaż już w samym skonaniu, Bóg miłosierny daje duszy ten moment jasny wewnętrzny, że jeżeli dusza chce, ma możność wrócić do Boga. Lecz nieraz u dusz jest zatwardziałość tak wielka, że świadomie wybierają piekło, udaremnią wszystkie modlitwy, jakie inne dusze za nimi do Boga zanoszą i nawet same wysiłki Boże" (Dz.1698).

Pan Jezus ukazał siostrze Faustynie przerażającą wizję piekła i polecił jej, aby ją opisała ku przestrodze tych wszystkich, którzy przestali wierzyć w możliwość wiecznego potępienia i żyją tak, jakby Bóg nie istniał.

Św. Faustyna pisze: "Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugą - ustawiczny wyrzut sumienia; trzecią - nigdy się już ten los nie zmieni; czwartą męką jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piątą męką jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka - jest ustawiczne towarzystwo szatana: siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to nie jest koniec mąk. Są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów: każda dusza, czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą. Piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie, jak tam jest. Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. (...) Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. To, com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem" (Dzienniczek, 741).

Kochani Czytelnicy, w codziennej modlitwie przed obrazem Bożego Miłosierdzia polecajcie Jezusowi dusze najzatwardzialszych grzeszników, prosząc o ich nawrócenie. Tak wielu ludzi w Polsce odrzuca Dekalog i gardzi miłością Boga, a więc idzie drogą prowadzącą do zguby wiecznej. Nie łudźmy się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne (Ga 6:7- 8). Dlatego naszym codziennym obowiązkiem jest modlitwa o nawrócenie grzeszników.

Tak jak Pan Jezus prosił s. Faustynę, tak dzisiaj prosi każdego z nas: "Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną" (1728).

Głosząc radosną prawdę o nieskończonym Bożym Miłosierdziu, powinniśmy również sobie i innym przypominać, że przez zatwardziałość w grzechu można całkowicie zniszczyć w sobie zdolność do miłości, i wtedy w momencie śmierci, na wieki odrzucić Bożą Miłość. Dlatego pozwólmy Jezusowi, aby przez naszą modlitwę i cierpienie mógł docierać do serc najzatwardzialszych grzeszników i dokonywać cudu ich nawrócenia.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane świadectwa. Pamiętajcie, że Jezus bardzo pragnie, abyście na łamach "Miłujcie się" dzielili się z innymi świadectwami otrzymanych łask i cudów Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie wyrazem Waszej wdzięczności Jezusowi.

red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2004Wasze komentarze:
 Bohdan: 08.09.2012, 22:48
 Kochani Bog kocha swoje dzieci i dal swojego Syna na smierc za nas.kto czyta moj wpis prosze cie porzuc basnie i mity czytaj Slowo Boze ,przyjmij Chrystusa do serca i pros o Ducha Swietego, a zrozumiesz ze Jeden jest posrednik miedzy czlowiekiem a Bogiem -Jezus Chrystus .Nie ma wspolposrednikow,i wspolodkupicieli.Niech Cie Bog blogoslawi
 Proszący: 07.07.2012, 22:21
 Jezu weź mnie do siebie znów..Wybrałem świadomie piekło bo coś mi to nakazuje.
 inna mama: 03.07.2012, 16:52
  Panie Jezu ,zmiłuj się i zabierz moje dziecko do nieba.Wybacz Mu wszystkie grzechy jakie popełnił za życia.Liczę na Twoje Miłosierdzie!
 krzysiek: 26.06.2012, 20:36
 Panie Jezu przepraszam Cię za grzechy nieczystości proszę Cię wyzwól mnie z nich
 marek: 18.06.2012, 14:46
 Poswieciłem ci boze tyle czasu gdy byłem dzieckiem.przychodziłem do ciebie sam jeden a ty w zamian za to zamieniłes mi zycie w piekło na ziemi,nie dałes mi prawa do ani jednego dnia radosci.Nie prosiłem sie o zycie,to ty mnie do tego życia zmusiłeś.Szkoda że nie widziałeś jak inni wybijali ludziom zemby,kopali ich na chodniku,napadali i robili inne żeczy.Przestałem ufać takiemu Bogu który niszczy zycie jednego człowieka a nie widzi tysiecy innych.Podobno życie jest darem od Boga.Chciałbym żeby Bóg sam przeżył moje życie może wtedy by zrozumiał co to jest cierpienie.Nikt sie sam na swiat nie pcha tylko jestesmy tutaj z przymusu a potem jeszcze wieczność w piekle.Dziękuje ci Boże za ten dar którym jes życie.
 darek: 24.04.2012, 23:27
 Błagam Cię Panie o miłosierdzie. O wybaczenie, gdyż zgrzeszyłem strasznie o wiele razy gorzej niż Ci co się tu przede mną wpisali.Ty wiesz jakie mam grzechy na swym sumieniu i bardzo mi trudno z tym żyć. Błagam Twą Matkę aby poprosiła o Twe miłosierdzie dla mnie i mojej rodziny.Proszę inne osoby modlitwę. Bóg Zapłać
 Ewa: 20.02.2012, 22:22
 Przepraszam Cię Panie za wszystko, czym sprawiłam Ci przykrość. Pomóż mi proszę kroczyć właściwą ścieżką, aby inni mogli we mnie dostrzegać Twoją obecność. Kocham Cię Panie. Ty jesteś moją MIŁOŚCIĄ, WIARĄ I NADZIEJĄ.
 Daniel: 07.12.2011, 20:39
 Boże wybacz mi moje grzechy ... tak bardzo żałuje tego wszystkiego co czyniłem ... daj mi siłe abym opierał sie obrzydliwym skłonnościom szatana... zamieszkaj w moim domu ... miej w opiece całą mą rodzine ... Tyś Największy Panie ... Twoję Imię moje serce chce wysławiać ... Panie oświeć moją duszę ... nie pozwól jej cierpieć tych instynktów zwięrzęcych ... to chore ... ulecz mą splamioną duszę ... Błagam Panie ...
 Kocham Boga: 01.10.2011, 19:46
  Boże wybacz mi bo nie wiem co czynię. moja miłość do ciebie to wszystko co najcenniejsze. Kocham cie! Dziękuję za twoje miłosierdzie i błagam o wybaczenie.


 Jezu Ufam Tobie: 24.05.2011, 10:21
 Panie Boże przez najdroższą krew Twojego jedynego syna Jezusa Chrystusa wybacz nam nasze grzechy
 ja: 16.05.2011, 15:14
 Panie Jezu, ja zyje gorzej niz zwierze , grzesze strasznie, blagam wybacz mi wierze w Twoja litosc , wybacz !!! Daj mi nawrocenie, zal za moje grzechy, i pokute, i porzadne uladzone zycie, bo juz nie wytrzymuje tego bagna.Blagam Cie o litosc.
 dionizy: 09.12.2010, 16:19
 dziś już nie wiem , czy Bóg jest... całe życie Mu służyłem, modliłem się, prosiłem... od prawie 3 lat codziennie odmawiam różaniec i koronkę... a jest w sumie tylko gorzej... (duchowo , nie materialnie). Nie słyszy.. ? Może Go po prostu nie ma... a chciałbym by był. Już nie mam sił... Chciałbym umrzeć
 Gina: 15.11.2010, 16:20
  O Boze moj ukachany,blagam Ciebie o przebaczenia,poniewz popelnilam aborcje i bardzo jest mi z tym trudno zyc.To bylo przed ok.21-laty.teraz mam dziecko, ktore bardzo kocham,jednak nie moge zapomniec.Boze przebacz mi i czuwaj na demna i maimi synami.Blagam Was wszystkich o modlitwe za mnie do Pana Boga Naszego...
 Rafał: 15.08.2010, 16:03
 Oddaję się całkowicie w Twoje Miłosierdzie . Jezu Ufam Tobie.
 Kama: 12.08.2010, 06:11
  popełniłam aborcje mineło tyle czasu nie ma dnia żebym o tym nie myślała o Jezu oddałabym wszystko żebyś mi wybaczył prosze okaż mi swoje miłosierdzie napełnij łaską i pokaż jak dalej mam żyć Przepraszam
 Gość: 17.07.2010, 15:23
 Boże chroń mnie i moich najbliższych przed niszczącą działalnością szatana i jego nieskończonym złem. Nie pozwalaj więcej schodzić z drogi, którą nam wskazałeś. Jezu bądź naszym przyjacielem i prowadź nas do Boga. Matko Najświętsza prosimy Cię o Twoje wstawiennictwo.
 Suchy: 20.06.2010, 00:14
 Kochany Jezu, nigdy nie zdołam odwdzięczyć się Tobie za tak cudowne nawrócenie i wypełnienie mego jeszcze do niedawna zatwardziałego serca miłością do Ciebie oraz z dnia na dzień zwiększającą się ufnością. Moje ciało i dusza należą tylko do Ciebie, do matki przenajświętszej oraz do Ojca niebieskiego.
 Aneta: 06.04.2010, 16:35
 Jezu Miłosierny, kiedyś byłam zatwardziałym grzesznikiem. Nie słuchałam nikogo, myślałam, że sama sobie wystarczę. Dziś powierzam się jedynie Twojemu Wielkiemu Miłosierdziu. Jezu, nie opuszczaj mnie, bo zrozumiałam wszystko i pragnę żyć już tylko przy Tobie. Nie zostawiaj mnie Panie Jezu, bo bardzo żałuje i błagam o Twoją Litość nade mną, podłym grzesznikiem.
 Sylwia: 02.04.2010, 21:39
 Boże Najkochańszy przepraszam ze popełniłam grzech aborcji ze strachu i wygody, wybacz mi , prosze nie zostawaj mnie , napelnij mnie mozliwoscia odrozniania dobra od zła, dziekuje ci ze juz tyle mi pokazales, przepraszam cie, prosze cie o laske, Kocham Cię.
 Michał: 29.03.2010, 09:30
 Panie Jezu! Proszę wybacz mi wszystkie grzechy. Nie czuję Cię może w tej chwili duchowo, wiele razy z premedytacją Cię odrzucałem, szydziłem z Ciebie, ignorowałem. Obrzucałem Cię najgorszymi obelgami, wyzwiskami. W końcu opuściłeś moją duszę, miałeś mnie dość - miałeś rację. Nie chcę się usprawiedliwiać żadnymi okolicznościami. Wystawiałeś mi prawie pod nos łaski, możliwości nawrócenia, a ja traktowałem to: kiedy indziej, później. Czuję się jak skończony Antychryst, który wyzbył się Boga, sumienia, miłości, który zabił to co najpiękniejsze. Jezu proszę przebacz!!! Ja chcę do Ciebie wrócić!
[1] [2] [3] (4) [5]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 8Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 8

św. Mikołajśw. Mikołaj

Modlitwa do św. MikołajaModlitwa do św. Mikołaja

Litania do św. MikołajaLitania do św. Mikołaja

Święty Mikołaj na opakŚwięty Mikołaj na opak

W mieście świętego MikołajaW mieście świętego Mikołaja

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej