Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Świadomie wybierają piekło...

W piekle najwięcej jest dusz, które nie dowierzały, że piekło istnieje.

Objawiając się s. Faustynie Pan Jezus przypomniał nam, że warunkiem przebaczenia wszystkich grzechów jest pełne bezgranicznej ufności powierzenie się Jego nieskończonemu Miłosierdziu: "Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno" (Dz.1448).

Pan Jezus wyjaśnia, że: "Miłosierdzie Boże dosięga nieraz grzesznika w ostatniej chwili, w sposób dziwny i tajemniczy. Na zewnątrz widzimy, jakby wszystko było stracone, lecz nie tak jest; dusza, oświecona promieniem silnej łaski Bożej ostatecznej, zwraca się do Boga w ostatnim momencie z taką siłą miłości, że w jednej chwili otrzymuje od Boga przebaczenie win i kar. O, jak niezbadane jest miłosierdzie Boże. Ale, o zgrozo! Są też dusze, które dobrowolnie i świadomie tę łaskę odrzucają i nią gardzą. Chociaż już w samym skonaniu, Bóg miłosierny daje duszy ten moment jasny wewnętrzny, że jeżeli dusza chce, ma możność wrócić do Boga. Lecz nieraz u dusz jest zatwardziałość tak wielka, że świadomie wybierają piekło, udaremnią wszystkie modlitwy, jakie inne dusze za nimi do Boga zanoszą i nawet same wysiłki Boże" (Dz.1698).

Pan Jezus ukazał siostrze Faustynie przerażającą wizję piekła i polecił jej, aby ją opisała ku przestrodze tych wszystkich, którzy przestali wierzyć w możliwość wiecznego potępienia i żyją tak, jakby Bóg nie istniał.

Św. Faustyna pisze: "Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam: pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga; drugą - ustawiczny wyrzut sumienia; trzecią - nigdy się już ten los nie zmieni; czwartą męką jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym; piątą męką jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje; szósta męka - jest ustawiczne towarzystwo szatana: siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to nie jest koniec mąk. Są męki dla dusz poszczególne, które są mękami zmysłów: każda dusza, czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie: jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą. Piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie, jak tam jest. Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. (...) Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. To, com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem" (Dzienniczek, 741).

Kochani Czytelnicy, w codziennej modlitwie przed obrazem Bożego Miłosierdzia polecajcie Jezusowi dusze najzatwardzialszych grzeszników, prosząc o ich nawrócenie. Tak wielu ludzi w Polsce odrzuca Dekalog i gardzi miłością Boga, a więc idzie drogą prowadzącą do zguby wiecznej. Nie łudźmy się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne (Ga 6:7- 8). Dlatego naszym codziennym obowiązkiem jest modlitwa o nawrócenie grzeszników.

Tak jak Pan Jezus prosił s. Faustynę, tak dzisiaj prosi każdego z nas: "Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną" (1728).

Głosząc radosną prawdę o nieskończonym Bożym Miłosierdziu, powinniśmy również sobie i innym przypominać, że przez zatwardziałość w grzechu można całkowicie zniszczyć w sobie zdolność do miłości, i wtedy w momencie śmierci, na wieki odrzucić Bożą Miłość. Dlatego pozwólmy Jezusowi, aby przez naszą modlitwę i cierpienie mógł docierać do serc najzatwardzialszych grzeszników i dokonywać cudu ich nawrócenia.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane świadectwa. Pamiętajcie, że Jezus bardzo pragnie, abyście na łamach "Miłujcie się" dzielili się z innymi świadectwami otrzymanych łask i cudów Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie wyrazem Waszej wdzięczności Jezusowi.

red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2004Wasze komentarze:
 gregor: 12.04.2014, 20:53
 Panie Jezu ufam tobie i przepraszam za moje grzechy
 gregor: 12.04.2014, 20:52
 Panie Jezu ufam tobie i przepraszam za moje grzechy
 gregor: 12.04.2014, 20:50
 Panie Jezu ufam tobie i przepraszam za moje grzechy
 Piotr: 16.03.2014, 22:18
 Panie Jezu zwróć Swe oczy na Małgosię , ulecz ją i daj pokój w sercu , niech uwierzy w Twoje miłosierdzie.
 ja: 16.01.2014, 22:59
 Panie dopiero teraz otwieram oczy na całe to zło, które nas otacza. Dotąd żyłam w nieświadomości własnych czynów- strasznych czynów. Wybacz mi Jezu, miej miłosierdzie nade mną, nad moimi dziećmi, nad całą rodziną. Jezu ufam Tobie.
 Artur: 06.01.2014, 21:19
 Ty wiesz. Ratuj. Wybacz mi. Zmiłuj się nad nami.
 Ewa: 01.01.2014, 11:23
 Panie Boże,bardzo Cię proszę ,bardzo Cię kocham ,oddal ode mnie to cierpienie i wybacz mi bardzo gorąco Cię proszę,bez Ciebie nie będzie mojego życia
 paul: 22.12.2013, 15:19
 Wybacz mi Jezu
 Zofia: 17.09.2013, 15:47
 Boże Ojcze Wszechmogący proszę chroń mnie i moją rodzinę od szatana.Tobie powierzyłam swoje życie ,wierzę że poprowadzisz mnie właściwą drogą ,proszę o miłosierdzie i przebaczenie moich grzechów. Ojcze ja dziecko Twoje choć grzeszne to bardzo Cię kocham. Proszę Ty jesteś mądry i wiesz jak mi pomóc.Błagam nie opuszczaj mnie i nie zostawiaj mnie samej.


 dorota: 24.08.2013, 17:27
 Panie Jezu za wszystko bardzo dziekuje i blagam ratuj nas
 Monika: 20.07.2013, 18:26
 Panie Jezu wiesz jaki straszny grzech mam na sumieniu nie umiem sobie z tym wszystkim poradzic. Bardzo żaluje za swoje zle czyny prosze Cie żebyś mi je wybaczył chociaz wiem ze na to nie zasłużylam ale prosze Cie jeszcze o jedna szanse i ratunek o Twoje miłosierdzie nade mna i o pomoc abym kiedys mogła wynagrodzic moje błędy innym ludziom których strasznie skrzywdziłam. Z całego serca prosze Cie o opieke Twojej Matki niech czuwa nade mna obym nie popełniala już gorszych rzeczy. Błagam czuwaj nade mna moja rodzina nad zmarłymi i nad tymi wszystkimi którzy kiedykolwiek przeze mnie płakali. Prosze kogos o modlitwe za mnie obym miała szanse sie jeszzce nawrocić
 ww: 18.07.2013, 11:55
 wszystkim, którym jest tak trudno polecam nowenne pompejańską do Matki Bożej. to trudna modlitwa ale przynosi wiele łask
 Marlena:23.05.2013,7:31: 22.05.2013, 07:38
 Panie Jezu ,przepraszam za moje mysli i grzechy jakimi Cie obrazilam ,prosze Cie o ostatania Szanse , wiem zle postepowalam ,ale tez wiem ze Troje milosierdzie trawa na wieki ,Kocham Cie.
 Gosia: 30.04.2013, 16:00
 Panie Jezu , przebacz grzechy osobie milej memu sercu i daj mu szczesliwa wiecznosc
 ola.: 12.04.2013, 18:00
 niech ktoś się za mnie modli, proszę, bo czasem mam wrażenie, że dla mnie nie ma już szansy. popełniłam dużo grzechów, odrzucałam łaski, gardziłam Bogiem.. proszę o modlitwę.
 Beata: 11.04.2013, 11:10
 tak Cie bardzo pokochałam Jezu ze jestes dla mnie radoscia i spełnieniem mojego zycia polecam Ci swoja rodzine oraz kochanego męza modląc sie za jego nawrócenie Ojcze kocham Cie
 smutnomi: 03.04.2013, 18:01
 Boże czy jeszcze jest dla mnie szansa? strasznie się boję, dręczą mnie strasznie, zasiali strach ogromny przez co obraziłam Cię brakiem zaufania, boję się już modlić, nie wiem co robić,
 M: 18.02.2013, 11:01
 Boże Wszegmogący proszę odsuń i chroń mnie i moją rodzinę od demona gniewu i kłótni.Tobie powierzyłam swoje życie ,wierzę że poprowadzisz mnie właściwą drogą ,proszę o miłosierdzie i przebaczenie moich ochydnych grzechów
 Bozena: 07.11.2012, 14:54
 Boze ukochany nasz Wielki Panie uwolnij nas od grzechu i zniszcz go.Kochamy Cie i mniej nas w swojej opiece.
 A: 07.10.2012, 01:21
 Jezu, Ufam Tobie!
[1] [2] (3) [4] [5]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 6Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 6

Modlitwa do bł. Doroty z MątówModlitwa do bł. Doroty z Mątów

Litania do bł. Doroty z MątówLitania do bł. Doroty z Mątów

Mam od Niepokalanej zapewnione niebo"Mam od Niepokalanej zapewnione niebo"

Ołtarz, dary i tacaOłtarz, dary i taca

ks. Jerzy Wojciech Heideks. Jerzy Wojciech Heide

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej