Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, ufam Tobie!

Pod koniec lutego 2003 r. nasza Mama znalazła się w szpitalu z powodu silnych bólów w jamie brzusznej. Po specjalistycznych badaniach (m.in. tomografii) okazało się, że istnieją zmiany w trzustce i widoczny jest guz głowy trzustki. Pobyt Mamy w dwóch szpitalach, czekanie na decyzję lekarzy co do możliwości operacji... Trwało to kilka tygodni.

Dwa dni przed operacją, w czasie rozmowy z ordynatorem, dowiedziałam się, że guz jest bardzo duży i najprawdopodobniej jego usunięcie będzie niemożliwe, a zostaną jedynie pobrane próbki do badania histopatologicznego. Wtedy dotarło do mnie, że musimy być przygotowani na wszystko. Mama nie była całkowicie świadoma tego, w jak bardzo poważnym jest stanie. A na pytania rodziny i krewnych o jej samopoczucie odpowiadałam niezmiennie, że trzeba być dobrej myśli i modlić się dalej o łaskę zdrowia dla niej. O tę modlitwę prosiłam wszystkich przyjaciół i dobrych znajomych.

Nadszedł dzień operacji, a po niej rozmowa z lekarzem, której nie zapomnę do końca życia: "Niestety, tak jak przypuszczałem, raczysko straszne. Dwie trzecie trzustki zajęte. Nie można było nic więcej zrobić, jedynie pobrać wycinek do badań. Na pani miejscu zaoszczędziłbym mamie pobytu na onkologii i wziął ją do domu, bo tego nie można wyleczyć. Guz tak szybko się rozrasta, że najprawdopodobniej jest to kwestia kilku tygodni...".

W moich myślach krążyły wciąż słowa "kwestia kilku tygodni...". Błagałam, by Pan nie zabierał Mamy od nas. Powtarzałam, że wierzę, iż sprawi cud... wierzę, że Mama będzie żyła... Ufam, że dopuścił to, abyśmy się do Niego zbliżyli. Prawda o Bożym Miłosierdziu i modlitwa tak wielu osób w intencji Mamy nie pozwoliły nam stracić nadziei. Bracia, Tata i ja modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego i za wstawiennictwem Siostry Faustyny. W tym czasie wpadła mi w ręce książka pt. Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie. Zamieszczone tam świadectwa dodały nam wiary w to, że "dla Boga (...) nie ma nic niemożliwego" (Łk 1,37), a w naszych sercach zwiększyła się ufność, iż Jezus Miłosierny zachowa Mamę przy życiu. Nasza modlitwa stała się jeszcze gorliwsza, choć stan Mamy po operacji uległ pogorszeniu. Przyjęcie przez Mamę sakramentu namaszczenia chorych i codzienne przyjmowanie Jezusa Eucharystycznego napełniało mnie pokojem i poczuciem, że wszystko jest w Bożych rękach. Na szyi Mamy zawiesiłam medalik z Jezusem Miłosiernym i Siostrą Faustyną.

Nadszedł Wielki Piątek - dzień rozpoczęcia nowenny do Miłosierdzia Bożego. Czekałam na to, jako na czas wyjątkowych łask. Przed wyjazdemdo szpitala zadzwoniłam do sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do Łagiewnik, prosząc o modlitwę. W szpitalu czekała na nas dobra wiadomość: wynik badania histopatologicznego wskazywał, że guz jest niezłośliwy. Zaskoczony tym wynikiem ordynator poinformował nas, że jest 50% szans... Następnego dnia lekarz dyżurny wypisał niespodziewanie Mamę do domu (z gorączką, bez leków). Była bardzo osłabiona, cierpiała... Czuwaliśmy przy niej na modlitwie. Trwała nowenna i nasze czekanie na cud.

W wigilię święta Bożego Miłosierdzia zawiesiłam w pokoiku Mamy obraz Jezusa Miłosiernego, by mogła się ciągle w Niego wpatrywać. W niedzielę rano -w święto Bożego Miłosierdzia - Mama po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni nie miała gorączki. Przyjęła Komunię św. z rąk szafarza z radością na twarzy i siedząc o własnych siłach w fotelu (tydzień wcześniej, w Wielkanoc, uczyniła to, leżąc w bólu). Tego dnia po Mszy św. prosiłam księdza proboszcza, by pozwolił mi wziąć relikwiarz św. Faustyny do chorej Mamy. Zgodził się. W domu zdziwienie i radość. Wspólnie modliliśmy się do Jezusa Miłosiernego za wstawiennictwem Siostry Faustyny. Ucałowaliśmy jej relikwie. Przyłożyłam również relikwiarz do chorego miejsca na ciele Mamy, błagając tę Świętą o wyproszenie u Boga łaski uzdrowienia. Potem udałam się do kościoła, by oddać relikwiarz i uczestniczyć w nabożeństwie ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15. Po południu Mama na tyle dobrze się czuła, że usiadła z nami przy stole i rozmawiała prawie dwie godziny. Był to dla nas znak, że naprawdę nastąpiła poprawa.

W święto, na które czekaliśmy z taką nadzieją, Pan w bardzo widoczny sposób okazał nam swoje miłosierdzie... Jemu chwała i cześć, i dziękczynienie! Dla mnie był to cud. Od tamtej pory Mama nie miała nawrotu choroby, natomiast wszyscy domownicy spotykają się ok. godz. 15 przed obrazem Jezusa Miłosiernego na wspólnej modlitwie.

Wdzięczna córka


Wasze komentarze:
 m.: 11.03.2023, 23:45
 Jezu błagam uratuj Łukasza . Spraw aby był taki jak kiedyś. Proszę pomoz.
 Mama : 30.06.2022, 14:20
 Panie Jezu dziękuje serdecznie za otrzymane łaski i proszę o cud uzdrowienia moich dzieci i zgodę w rodzinie. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 Tomasz : 27.04.2022, 06:37
 Panie Jezu proszę o cud uzdrowienia.. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 Mama : 26.04.2022, 07:58
 Panie Jezu milosierny proszę o cud uzdrowienia mojego syna. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij
 Janina : 23.04.2022, 16:21
 Panie Jezu dziękuje serdecznie za wysłuchane prośby i proszę o dalszą opatrzność nad moją rodziną.. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij..
 zmartwiona: 14.04.2022, 15:10
 Panie wszechmogący dla Ciebie wszystko jest możliwe proszę uzdrów mojego syna i córkę. Jezu ufam Tobie Ty się tym zapomnij
 Monika: 12.03.2022, 17:30
 PANIE JEZU PROSZĘ O ZGODĘ MIEDZY MNĄ I MOIM MĘŻEM.. MNIEJ PONIE W SWOJEJ OPIECE NASZEGO SYNKA, JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 Ja: 28.02.2022, 13:17
 Panie Jezu Ty wiesz czego ja pragnę. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ. Przyjdź mój Jezu pociesz mnie proszę
 MATKA : 10.02.2022, 20:10
 Panie Jezu proszę o cud uzdrowienia mojego syna. Bądź wola Twoją.


 czcicielka: 04.02.2022, 15:01
 Panie Jezu prosze Cie o dobra wole ludzi,ktorzy mogliby dopomoc dla D.G/ktora lezy w szpitalu pod kroplowka,/w przyjeciu Sakrementu Chorych. Jezu Ufam Tobie.
 Janina : 31.01.2022, 09:36
 Przyjdź mój Jezu pociesz mnie proszę wysłuchj mnie Panie. Bądź wola Twoją...
 Janina : 29.01.2022, 22:06
 Jezu ufam Tobie...zatroszcz się o wszystko Ty Bądz wolle Twoją Panie Ty wiesz czego ja pragnę
 Mama : 29.01.2022, 19:16
 Panie Jezu proszę rozwiąż obecny Problem mojego syna . Jezu ufam Tobie Ty się tym zajmnij
 Janina : 17.12.2021, 07:11
 Panie Jezu prosze o wysłuchanie moich próśb w codziennej modlitwie. JEZU UFAM TOBIE....
 Janina: 01.12.2021, 20:19
 Panie wszechmogący uzdrów moje dzieci. Jezu ufam Tobie zatroszcz się onie Ty.
 J.K: 12.10.2021, 15:04
 Panie Jezu Ty wiesz czego ja pragnę. Proszę wysłuchj mnie i Udziel mi swojej łaski. Przyjdź mój Jezu pociesz mnie bo Cię kocham serdecznie.
 J.K: 11.10.2021, 11:30
 Panie Jezu proszę o zgodę ojca z synem . Jezu UFAM TOBIE Ty się tym zajmnij...
 Janina: 04.10.2021, 19:38
 Panie Jezu wysłuchj mnie w codziennej modlitwie Ty wiesz czego ja pragnę. JAZU UFAM TOBIE ...
 Mama mi żona: 04.10.2021, 14:25
 Panie Jezu Prostę o zgodę między ojcem i synem. Jezu ufam Tobie...
 Mama : 01.10.2021, 19:57
 PROSZĘ Cię kochen Panie Jezu o cid uzdrowienia moich dzieci.. Mniej Panie moją rodzinę w swojej opiekę.
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej