Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, ufam Tobie!

Pod koniec lutego 2003 r. nasza Mama znalazła się w szpitalu z powodu silnych bólów w jamie brzusznej. Po specjalistycznych badaniach (m.in. tomografii) okazało się, że istnieją zmiany w trzustce i widoczny jest guz głowy trzustki. Pobyt Mamy w dwóch szpitalach, czekanie na decyzję lekarzy co do możliwości operacji... Trwało to kilka tygodni.

Dwa dni przed operacją, w czasie rozmowy z ordynatorem, dowiedziałam się, że guz jest bardzo duży i najprawdopodobniej jego usunięcie będzie niemożliwe, a zostaną jedynie pobrane próbki do badania histopatologicznego. Wtedy dotarło do mnie, że musimy być przygotowani na wszystko. Mama nie była całkowicie świadoma tego, w jak bardzo poważnym jest stanie. A na pytania rodziny i krewnych o jej samopoczucie odpowiadałam niezmiennie, że trzeba być dobrej myśli i modlić się dalej o łaskę zdrowia dla niej. O tę modlitwę prosiłam wszystkich przyjaciół i dobrych znajomych.

Nadszedł dzień operacji, a po niej rozmowa z lekarzem, której nie zapomnę do końca życia: "Niestety, tak jak przypuszczałem, raczysko straszne. Dwie trzecie trzustki zajęte. Nie można było nic więcej zrobić, jedynie pobrać wycinek do badań. Na pani miejscu zaoszczędziłbym mamie pobytu na onkologii i wziął ją do domu, bo tego nie można wyleczyć. Guz tak szybko się rozrasta, że najprawdopodobniej jest to kwestia kilku tygodni...".

W moich myślach krążyły wciąż słowa "kwestia kilku tygodni...". Błagałam, by Pan nie zabierał Mamy od nas. Powtarzałam, że wierzę, iż sprawi cud... wierzę, że Mama będzie żyła... Ufam, że dopuścił to, abyśmy się do Niego zbliżyli. Prawda o Bożym Miłosierdziu i modlitwa tak wielu osób w intencji Mamy nie pozwoliły nam stracić nadziei. Bracia, Tata i ja modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego i za wstawiennictwem Siostry Faustyny. W tym czasie wpadła mi w ręce książka pt. Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie. Zamieszczone tam świadectwa dodały nam wiary w to, że "dla Boga (...) nie ma nic niemożliwego" (Łk 1,37), a w naszych sercach zwiększyła się ufność, iż Jezus Miłosierny zachowa Mamę przy życiu. Nasza modlitwa stała się jeszcze gorliwsza, choć stan Mamy po operacji uległ pogorszeniu. Przyjęcie przez Mamę sakramentu namaszczenia chorych i codzienne przyjmowanie Jezusa Eucharystycznego napełniało mnie pokojem i poczuciem, że wszystko jest w Bożych rękach. Na szyi Mamy zawiesiłam medalik z Jezusem Miłosiernym i Siostrą Faustyną.

Nadszedł Wielki Piątek - dzień rozpoczęcia nowenny do Miłosierdzia Bożego. Czekałam na to, jako na czas wyjątkowych łask. Przed wyjazdemdo szpitala zadzwoniłam do sióstr Matki Bożej Miłosierdzia do Łagiewnik, prosząc o modlitwę. W szpitalu czekała na nas dobra wiadomość: wynik badania histopatologicznego wskazywał, że guz jest niezłośliwy. Zaskoczony tym wynikiem ordynator poinformował nas, że jest 50% szans... Następnego dnia lekarz dyżurny wypisał niespodziewanie Mamę do domu (z gorączką, bez leków). Była bardzo osłabiona, cierpiała... Czuwaliśmy przy niej na modlitwie. Trwała nowenna i nasze czekanie na cud.

W wigilię święta Bożego Miłosierdzia zawiesiłam w pokoiku Mamy obraz Jezusa Miłosiernego, by mogła się ciągle w Niego wpatrywać. W niedzielę rano -w święto Bożego Miłosierdzia - Mama po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni nie miała gorączki. Przyjęła Komunię św. z rąk szafarza z radością na twarzy i siedząc o własnych siłach w fotelu (tydzień wcześniej, w Wielkanoc, uczyniła to, leżąc w bólu). Tego dnia po Mszy św. prosiłam księdza proboszcza, by pozwolił mi wziąć relikwiarz św. Faustyny do chorej Mamy. Zgodził się. W domu zdziwienie i radość. Wspólnie modliliśmy się do Jezusa Miłosiernego za wstawiennictwem Siostry Faustyny. Ucałowaliśmy jej relikwie. Przyłożyłam również relikwiarz do chorego miejsca na ciele Mamy, błagając tę Świętą o wyproszenie u Boga łaski uzdrowienia. Potem udałam się do kościoła, by oddać relikwiarz i uczestniczyć w nabożeństwie ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15. Po południu Mama na tyle dobrze się czuła, że usiadła z nami przy stole i rozmawiała prawie dwie godziny. Był to dla nas znak, że naprawdę nastąpiła poprawa.

W święto, na które czekaliśmy z taką nadzieją, Pan w bardzo widoczny sposób okazał nam swoje miłosierdzie... Jemu chwała i cześć, i dziękczynienie! Dla mnie był to cud. Od tamtej pory Mama nie miała nawrotu choroby, natomiast wszyscy domownicy spotykają się ok. godz. 15 przed obrazem Jezusa Miłosiernego na wspólnej modlitwie.

Wdzięczna córka


Wasze komentarze:
 Janina : 17.12.2021, 07:11
 Panie Jezu prosze o wysłuchanie moich próśb w codziennej modlitwie. JEZU UFAM TOBIE....
 Janina: 01.12.2021, 20:19
 Panie wszechmogący uzdrów moje dzieci. Jezu ufam Tobie zatroszcz się onie Ty.
 J.K: 12.10.2021, 15:04
 Panie Jezu Ty wiesz czego ja pragnę. Proszę wysłuchj mnie i Udziel mi swojej łaski. Przyjdź mój Jezu pociesz mnie bo Cię kocham serdecznie.
 J.K: 11.10.2021, 11:30
 Panie Jezu proszę o zgodę ojca z synem . Jezu UFAM TOBIE Ty się tym zajmnij...
 Janina: 04.10.2021, 19:38
 Panie Jezu wysłuchj mnie w codziennej modlitwie Ty wiesz czego ja pragnę. JAZU UFAM TOBIE ...
 Mama mi żona: 04.10.2021, 14:25
 Panie Jezu Prostę o zgodę między ojcem i synem. Jezu ufam Tobie...
 Mama : 01.10.2021, 19:57
 PROSZĘ Cię kochen Panie Jezu o cid uzdrowienia moich dzieci.. Mniej Panie moją rodzinę w swojej opiekę.
 Janina: 30.09.2021, 04:07
 Panie Jezu dziękuję za wysłuchanie i otrzymsne łaski. Jezu ufam Tobie...
 Mama : 25.09.2021, 21:42
 Dziękuję Ci Panie Jezu z całego serca za wysłuchania mojej prośby. Kochan Cię Jezuniu.


 babcia : 21.09.2021, 20:20
 Panie Jezu proszę o opiekę nad moim unuczkiem żeby był zdrowy i prawidłowo się rozwijał.Broń go Panie od wszelkich nieszczęść.
 Mama : 21.09.2021, 19:08
 Panie Jezu proszę uzdrów moje dzieci . Pragnę widzieć moje dzieci szczęśliwie. Jezu ufam Tobie .. Jezu liczę na miłość Twą. przyjdź mój Jezu pociesz mnie. .
 J K: 19.09.2021, 19:18
 Panie Jezu dziekuję za otrzymane łaski. kochst Cię Panie wszechmogący.
 Janina : 19.09.2021, 07:08
 Panie Jezu proszę pobłogosław Ten dzień zebśmy się spotkali szczęsliwie w gronie rodzinnym. Chroń nas Panie od Choroby Covida 19. Jezu ufam Tobie...
 Mama : 13.09.2021, 17:37
 Panie Jezu proszę o wiadomość od mojej córki. Jezu ufam Tobie Ty się tym zapomnij
 J K: 12.09.2021, 12:32
 Przyjdź mój Jezu pociesz mnie....proszę. Ty wiesz czego ja pragnę. Jezu Ufam Tobie...
 Mama : 31.08.2021, 17:55
 Panie Jezu dziękuję ze mnie wysłuchałeś.
 Barbara: 06.08.2020, 06:42
 Jezu ufam Tobie.Jezu dlatego proszę zajmij się mymi sprawami.
 Barbara: 18.07.2020, 08:24
 Jezu ufam Tobie,pomóż mi.Jezu proszę spraw aby wszystko się zmieniło było tak jak dawniej.O mój Jezu wysłuchaj mnie,proszę.
 Basia A: 25.11.2019, 20:37
 Jezu ufam tobie wierzę w Twoje miłosierdzie. Bądź wola Twoja.
 m. : 22.09.2019, 23:25
 Jezu błagam spraw abym przeżyła ta noc spokojnie. Aby moje dzieci nie chorowaly i żeby pomogły leki i nie zaszkodziły dziecku,
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwy do Ducha ŚwiętegoModlitwy do Ducha Świętego

Litania do Ducha ŚwiętegoLitania do Ducha Świętego

Modlitwa o siedem darów Ducha ŚwiętegoModlitwa o siedem darów Ducha Świętego

Medytacja na Zesłanie Ducha ŚwiętegoMedytacja na Zesłanie Ducha Świętego

Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)

Niech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła IINiech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej