Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezus zabrał mój lęk

Przechodziłam załamanie, kryzys emocjonalno-nerwowy. Ogarniało mnie wtedy poczucie wyobcowania i potworne lęki - czasem bałam się wręcz tego, że sama sobie mogę zrobić krzywdę. Ten okropny, przerażający stan mogą zrozumieć tylko osoby, które same kiedyś doświadczyły takiego załamania. Ze względu na to, że już po raz drugi byłam w takim kryzysie, bałam się, że tym razem poniosę ostateczną klęskę i zachoruję psychicznie.

Mój lęk narastał i w końcu stał się aż tak ogromny, że zaczęłam się bać samodzielnie wychodzić z domu. Moj a rodzina miała obawy, że całkowicie odizoluję się od normalnego świata i funkcjonowania w codzienności. Wprawdzie starałam się przełamać ten lęk, ale często tuż przed samym wyjściem z domu zawracałam. Lęk był w tamtym czasie silniejszy ode mnie. Miałam już wtedy za sobą kilka wizyt u psychologów, którzy twierdzili, że to ja sama muszę sobie pomóc. Niestety, ja nie potrafiłam już nic z tym zrobić, więc moja nadzieja na wyzwolenie się z tego stanu stopniowo gasła.

Jednak Pan Bóg nie zapomniał o mnie! Dzięki wytrwałej modlitwie, zwłaszcza mojej mamy, powoli zaczęło się dla mnie pojawiać światełko w tunelu; poczułam, że Bóg wkracza ze swoją pomocą.

W tym czasie moja mama codziennie i wytrwale adorowała Najświętszy Sakrament i modliła się na różańcu. Zaczęłyśmy również obie szukać pomocy u osób posługujących modlitwą wstawienniczą w kościołach podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Pewnej niedzieli byłyśmy na modlitwie w kościele Dominikanów na warszawskim Służewiu. Podczas tamtej Mszy padło słowo, które konkretnie dotyczyło mojej sytuacji. Zrozumiałam, że to sam Pan Bóg w konkretnym słowie dał mi nadzieję na to, że mój stan nie jest wynikiem żadnej choroby psychicznej, czego tak bardzo się bałam (myśl taka niemal paraliżowała mnie wewnętrznie). Słowo Boga jest dla mnie czymś niezawodnym: skoro sam Pan Bóg zna mój problem i jednocześnie tak precyzyjnie go określa, to rodzi się dla mnie nadzieja. W tamtym czasie zrozumiałam, jak ważną i wielką wartością jest nadzieja - nadzieja na lepsze jutro, na poranek Zmartwychwstania w życiu każdego człowieka, w moim życiu.

W tym czasie Pan Bóg poprowadził nas również do osoby, która w sposób szczególny posługuje modlitwą wstawienniczą. (...) Kiedy w klasztorze Bonifratrów uzyskaliśmy do niej kontakt, od razu tam zadzwoniłam, a następnego dnia już byłam na modlitwie. Stopniowo w moim sercu rodziła się nadzieja. Było coraz lepiej.

Chcę jednak zaznaczyć, że sama modlitwa w takich sytuacjach nie wystarcza. My z mamą chodziłyśmy niemalże codziennie na Eucharystię, podczas której zawsze oddawałam Jezusowi miniony dzień i prosiłam o Jego miłość oraz o siłę na każdy kolejny. I prawdziwie otrzymywałam tę miłość w spojrzeniu zarówno na samą siebie, jak i na drugiego człowieka. Dzięki temu z osoby, która była jakoś wyalienowana, powoli zaczęłam stawać sie otwarta, znajdować przyjaciół. Myślę, iż jest to tak, że sam Pan Bóg przemienia człowieka - i dopiero gdy On jest na pierwszym miejscu, znajdujemy przyjaciół oraz to wszystko, czego nam potrzeba. Było jeszcze wiele modlitw nade mną, również grupa wstawiennicza wraz z księdzem modliła się za mnie. Pan Bóg krok po kroku przemieniał moje myślenie oraz wlewał do mojego serca i umysłu pokój, światło i nadzieję.

Jestem Bogu wdzięczna za to, co mi uczynił: że mnie uwolnił i uzdrowił. Pan Bóg przyszedł mi z pomocą, gdy już gasła nadzieja - nie tylko moja, ale i najbliższych mi osób oraz specjalistów - że kiedykolwiek będzie dobrze. Niech będzie uwielbiony Pan Bóg wszechmogący, który mnie uratował i który dał mi nowe życie, nową jakość życia. Naturalnie dziś moje życie nie jest sielanką; przyszły nowe, inne problemy, ale tamto doświadczenie nauczyło mnie, że Bóg może wszystko uzdrowić i odmienić na dobre.

Zawsze kiedy jest mi trudno, przypominam sobie tamten okres, trapiące mnie wówczas trudności - ale jednocześnie łaskę wiary, jaką wtedy otrzymałam, i poczucie, że wszystko zależy od Boga, tylko trzeba Mu prawdziwie zawierzyć i oddać samych siebie oraz całe nasze życie, a On się zatroszczy o dobro dla nas. Czasem Pan Bóg każe czekać, zanim przyjdzie z wyraźną pomocą, i już się nam wydaje, że wszystko stracone - a On jednak zawsze nas ratuje i nigdy nie zawodzi.

Jestem wdzięczna Bogu za ludzi, których postawił na mojej drodze, za ich modlitwę. To doświadczenie nauczyło mnie również tego, jak cenna jest obecność drugiego człowieka obok nas. Szczególnie warto jest o tym pamiętać w dzisiejszych czasach, w których króluje pośpiech, konsumpcjonizm oraz przedmiotowe podejście do drugiego człowieka.

Chwała Panu Bogu! Alleluja!

Małgorzata

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2008


   

Wasze komentarze:
 Basia: 10.02.2014, 23:05
 Najdroższy Jezu dziękuję Ci za mądre dzieci i wnuczki proszę o zdrowie i błogosławieństwo dla mojej mamy i całej rodziny.Błagam Jezuniu o pracę dla mojej córki Ewy. Błagam uwolnij mnie i moją córkę Jezu od lęków. Błogosław nam Jezu. Dziękuję za pracę dla mojego syna Adama. Kocham Cię Jezu.
 iwa: 24.01.2014, 16:30
 Proszę o miłość zgodę w rodzinie prace i zdrowie ...Jezu wiesz co mnie trapi z czym sobie nie radze...BŁagam POMÓŻ...
 iwa: 24.01.2014, 16:29
 Proszę o miłość zgodę w rodzinie prace i zdrowie ...Jezu wiesz co mnie trapi z czym sobie nie radze...BŁagam POMÓŻ...
 sandra: 22.01.2014, 20:33
 Panie Jezu proszę daj mi rozsądne myslenie i uwolnij mój lęl
 danuta: 20.01.2014, 12:09
 Panie Jezu proszę Cie o CUD i dar macierzyństwa oraz miłość i szczęście w mojej Rodzinie.
 Katarzyna: 20.01.2014, 06:28
 Panie Jezu uwolnij mnie od lęku..Bez Ciebie nie dam sobie rady
 Aneta: 17.01.2014, 11:37
 Panie Jezu prosze pomoz ulecz mnie z chorob . Pomoz niech ulozy sie w mojej rodzinie, niech zostawio nas juz te nieszczescia niech zagosci pokuj .
 iwona: 08.01.2014, 11:54
  Panie Jezu proszę zabierz ode mnie wszystkie lęki , daj zdrowie rodzicom ulecz całą moją rodzinę, cały ten dom. Usuń wszelkie zło z naszych serc. RATUJ PANIE JEZU.
 MARTA: 07.01.2014, 15:17
 Panie uwolnij mnie od leków,i dziekuje Ci za wszystko !!


 Kasia: 04.01.2014, 21:40
 Panie Jezu zabierz ode mnie ten paniczny lęk,który odbiera mi radość życia tylko w Tobie nadzieja.Jezu Ufam Tobie
 Iza: 12.12.2013, 11:00
 Panie Boże, błagam oddal ode mnie te lęki i złe myśli. Pomóż mi stać się na powrót szczęśliwą matką i żoną. Zawierzam Ci całe moje życie.
 Dorota: 29.11.2013, 10:05
 Jezu ratuj moją duszę,odmien moje życie,ulecz,proszę ty się tym zajmij.
 Elżbieta : 26.11.2013, 17:36
 Panie Jezu pomóż mi wyleczyć się od nerwicy lekowej,abym mogła być zdrową zona i matka.
 dominika: 13.11.2013, 14:23
 Panie Jezu pomóż mi wyjść z mojej choroby nerwicowej, która niszczy mi życie
 Anna: 11.11.2013, 21:39
 Panie daj mi siłę wyjść z nerwicy lękowej.Zerwać z grzechem.Jezu Ufam Tobie
 Anna: 11.11.2013, 21:33
 Boże daj mi siłę i uwolnij od nerwicy lękowej. Pozwól mi lepszym być.
 Anonim: 23.10.2013, 07:52
 Jezu proszę uwolnij mnie od lęków i wskaż właściwą drogę
 Michał: 22.10.2013, 19:57
 Proszę Cię Jezu uwolnij mnie od lęków, problemów z logicznym mysleniem, nauką, mimo młodego wieku. Przemien mnie
 Bogna: 20.10.2013, 18:23
 Panie uwolnij mnie od moich lęków
 Bogna: 20.10.2013, 18:20
 Panie uwolnij mnie od moich lęków
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17]


Autor

Treść

NowościCzy można się nauczyć kochać swego bliźniego, nie kochając siebie?Czy można się nauczyć kochać swego bliźniego, nie kochając siebie?

W niezgodzie z Panem BogiemW niezgodzie z Panem Bogiem

Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownieDziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie

Tysiąc szans na istnienieTysiąc szans na istnienie

Zaufać miłosierdziuZaufać miłosierdziu

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej