Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezus zabrał mój lęk

Przechodziłam załamanie, kryzys emocjonalno-nerwowy. Ogarniało mnie wtedy poczucie wyobcowania i potworne lęki - czasem bałam się wręcz tego, że sama sobie mogę zrobić krzywdę. Ten okropny, przerażający stan mogą zrozumieć tylko osoby, które same kiedyś doświadczyły takiego załamania. Ze względu na to, że już po raz drugi byłam w takim kryzysie, bałam się, że tym razem poniosę ostateczną klęskę i zachoruję psychicznie.

Mój lęk narastał i w końcu stał się aż tak ogromny, że zaczęłam się bać samodzielnie wychodzić z domu. Moj a rodzina miała obawy, że całkowicie odizoluję się od normalnego świata i funkcjonowania w codzienności. Wprawdzie starałam się przełamać ten lęk, ale często tuż przed samym wyjściem z domu zawracałam. Lęk był w tamtym czasie silniejszy ode mnie. Miałam już wtedy za sobą kilka wizyt u psychologów, którzy twierdzili, że to ja sama muszę sobie pomóc. Niestety, ja nie potrafiłam już nic z tym zrobić, więc moja nadzieja na wyzwolenie się z tego stanu stopniowo gasła.

Jednak Pan Bóg nie zapomniał o mnie! Dzięki wytrwałej modlitwie, zwłaszcza mojej mamy, powoli zaczęło się dla mnie pojawiać światełko w tunelu; poczułam, że Bóg wkracza ze swoją pomocą.

W tym czasie moja mama codziennie i wytrwale adorowała Najświętszy Sakrament i modliła się na różańcu. Zaczęłyśmy również obie szukać pomocy u osób posługujących modlitwą wstawienniczą w kościołach podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Pewnej niedzieli byłyśmy na modlitwie w kościele Dominikanów na warszawskim Służewiu. Podczas tamtej Mszy padło słowo, które konkretnie dotyczyło mojej sytuacji. Zrozumiałam, że to sam Pan Bóg w konkretnym słowie dał mi nadzieję na to, że mój stan nie jest wynikiem żadnej choroby psychicznej, czego tak bardzo się bałam (myśl taka niemal paraliżowała mnie wewnętrznie). Słowo Boga jest dla mnie czymś niezawodnym: skoro sam Pan Bóg zna mój problem i jednocześnie tak precyzyjnie go określa, to rodzi się dla mnie nadzieja. W tamtym czasie zrozumiałam, jak ważną i wielką wartością jest nadzieja - nadzieja na lepsze jutro, na poranek Zmartwychwstania w życiu każdego człowieka, w moim życiu.

W tym czasie Pan Bóg poprowadził nas również do osoby, która w sposób szczególny posługuje modlitwą wstawienniczą. (...) Kiedy w klasztorze Bonifratrów uzyskaliśmy do niej kontakt, od razu tam zadzwoniłam, a następnego dnia już byłam na modlitwie. Stopniowo w moim sercu rodziła się nadzieja. Było coraz lepiej.

Chcę jednak zaznaczyć, że sama modlitwa w takich sytuacjach nie wystarcza. My z mamą chodziłyśmy niemalże codziennie na Eucharystię, podczas której zawsze oddawałam Jezusowi miniony dzień i prosiłam o Jego miłość oraz o siłę na każdy kolejny. I prawdziwie otrzymywałam tę miłość w spojrzeniu zarówno na samą siebie, jak i na drugiego człowieka. Dzięki temu z osoby, która była jakoś wyalienowana, powoli zaczęłam stawać sie otwarta, znajdować przyjaciół. Myślę, iż jest to tak, że sam Pan Bóg przemienia człowieka - i dopiero gdy On jest na pierwszym miejscu, znajdujemy przyjaciół oraz to wszystko, czego nam potrzeba. Było jeszcze wiele modlitw nade mną, również grupa wstawiennicza wraz z księdzem modliła się za mnie. Pan Bóg krok po kroku przemieniał moje myślenie oraz wlewał do mojego serca i umysłu pokój, światło i nadzieję.

Jestem Bogu wdzięczna za to, co mi uczynił: że mnie uwolnił i uzdrowił. Pan Bóg przyszedł mi z pomocą, gdy już gasła nadzieja - nie tylko moja, ale i najbliższych mi osób oraz specjalistów - że kiedykolwiek będzie dobrze. Niech będzie uwielbiony Pan Bóg wszechmogący, który mnie uratował i który dał mi nowe życie, nową jakość życia. Naturalnie dziś moje życie nie jest sielanką; przyszły nowe, inne problemy, ale tamto doświadczenie nauczyło mnie, że Bóg może wszystko uzdrowić i odmienić na dobre.

Zawsze kiedy jest mi trudno, przypominam sobie tamten okres, trapiące mnie wówczas trudności - ale jednocześnie łaskę wiary, jaką wtedy otrzymałam, i poczucie, że wszystko zależy od Boga, tylko trzeba Mu prawdziwie zawierzyć i oddać samych siebie oraz całe nasze życie, a On się zatroszczy o dobro dla nas. Czasem Pan Bóg każe czekać, zanim przyjdzie z wyraźną pomocą, i już się nam wydaje, że wszystko stracone - a On jednak zawsze nas ratuje i nigdy nie zawodzi.

Jestem wdzięczna Bogu za ludzi, których postawił na mojej drodze, za ich modlitwę. To doświadczenie nauczyło mnie również tego, jak cenna jest obecność drugiego człowieka obok nas. Szczególnie warto jest o tym pamiętać w dzisiejszych czasach, w których króluje pośpiech, konsumpcjonizm oraz przedmiotowe podejście do drugiego człowieka.

Chwała Panu Bogu! Alleluja!

Małgorzata

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2008


   

Wasze komentarze:
 Magdalena: 14.10.2019, 23:05
 Dobry Jezu.Pomóż mi wyjść z lęków które paraliżuja moje życia.Ufam Ci bezgranicznie i wierzę w To że nie opuscisz mnie w potrzebie....Chwała Tobie Panie.Amen
 SŁAWEK: 29.09.2019, 19:49
 Jezu ratuj.
 Piotr: 22.09.2019, 22:19
 Panie Boże uzdrów Mnie z nerwicy lękowej która niszczy Mi życie od trzech lat , to piekło na ziemi a nie życie … pomocy
 Ola: 08.09.2019, 21:32
 I ja najeswietszy Boze prosze o łaske i uleczenie mojego umysłu z nerwicy, z ciągłej obawy o życie mamy o swoje o przyszlosc ... prosze pozwol mi znow cieszyc sie zyciem i kochac .wierze w Twoja moc .amen
 Rafał: 31.08.2019, 06:24
 Panie Jezu dziękuję za to że wspierasz mnie każdego dnia Chwała Panu. Zajmij się tym Ty.
 Mirek: 28.08.2019, 18:39
 Proszę o uzdrowienie z bardzo ciężkiej depresji choruję 19 lat.
 Adam: 19.08.2019, 11:26
 Maryjo wstaw się za mną u swego syna Jezusa Chrystusa by złagodził mój strach i smutek i by w naszej rodzinie ponownie zapanowała harmonia. Proszę Cię o Matko.
 Aga: 14.08.2019, 19:57
 Panie. Błagam o uwolnienie z ataków lęku. Proszę pomóż wszystkim którzy tego potrzebują. Proszę bo już nie daję rady.
 Marianna: 26.07.2019, 17:57
 Jezu Milosierny bardzo cierpie na nerwice, nie moge zaznac spokoju i jestem u kresu wytrzymalosci.Jezu blagam ulecz mnie 0z tej dolegliwosci a osoby,ktore sie przyczynily do tego cierpienia niech sie opamietaja i naprawia krzywde mi wyrzadzona.Matko Najswietrza wstaw sie za mna aby powrocil spokoj i radosc.


 Marianna: 26.07.2019, 17:45
 Jak wyslac momentarz bo nie wiem.
 Marianna: 26.07.2019, 17:41
 Jezu Maryjo Jozefie swiety blagam o ratunek bo nerwica niszczy moje zdrowie.Nie moge zaznac spokoju bo udreka i natretne mysli sa nie do wytrzymania.Jezu spraw aby moje dorosle wnuczki, ktore zadaly mi ten bol opamietaly sie i naprawily wyrzadzona mi krzywde i pogodzily sie ze swoim ojcem.
 Marianna: 26.07.2019, 17:22
 Cierpie na nerwice,tabletki daja tylko chwilowe ukojenie i moja udreka trwa nadal.Jezu blagam ulecz mnie.Jezu Ty sie tym zajmij.
 Marianna: 26.07.2019, 17:10
 Jezu Milosierny bardzo cierpie na nerwice, nie moge zaznac spokoju i jestem u kresu wytrzymalosci.Jezu blagam ulecz mnie z tej dolegliwosci a osoby,ktore sie przyczynily do tego cierpienia niech sie opamietaja i naprawia krzywde mi wyrzadzona.Matko Najswietrza wstaw sie za mna aby powrocil spokoj i radosc.
 Ilona: 28.06.2019, 16:18
 Boże Miłosierny uwolnij mnie od nerwicy lękowej, która zamieniła moje życie w piekło. Jezu Zmiłuj się nade mną. JEZU UFAM TOBIE. Amen
 Krystyna: 16.06.2019, 13:15
 Jezu kochany ulecz mnie z choroby psychicznej, weź w opiekę moja rodzinę, uzdrow ich i dodaj im sił Amen
 Daniel: 13.06.2019, 14:02
 Matko boska i wszyscy święci błagam was zabierzcie odemnie te lęki strach niechęć do życia myśli samobójcze smutek bo cierpię już od 10 miesięcy i mam tego pomału dość. Chce żyć cieszyć się życiem Ale czuje że opadam z sił. Jezu ufam tobie.
 mama Irena : 31.05.2019, 20:40
 Proszę pomózćie mi matce modlić się za moim synem Pawełkiem jest tak zniewolony strachem i słyszy głosy ,a zaraz potem wpada w złość i niepotrafi nadtym zapanować, Modlę się codziennie odmawiam rozaniec św chodzę do kościoła ,syn tesz zemną chodził ale gdy przychodziło przystąpić do komuni św miał straszne opory i strach ,ale ja mama niepddawałam się, jestem załamana bo syn jest w szpitalu psychiatrycznym i juź niemam śił wołam błagam Pana Jezusa Chrystusa I Maryję Matkę Boźą codziennie kaźdego dnia zasypiam z róźańcemm, pomózćie mi proszę niemam nikogo rodzina odsunęła się odnas czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc? mój tel 572884938 niedam rady sama proszę Mama Irena
 B: 30.05.2019, 07:49
 Boze proszę ulecz moją rodzinę z psychopatologi
 Matka : 26.05.2019, 21:15
 Św.Janie Pawle II. Sw.Judo Tadeuszu św Rito sw.Marto śwDymfno wszyscy Aniolowie i święci blagam Was o modlitwę i wsparcie dla Grzegorza w tych trudnych sprawach i uzdrowienie z choroby i pomoc mu w wyjściu tak trudnej sytuacji. Otoczcie Go opieka w tej szczególnie trudnej sytuacji. Czcigodna Wielbicielka.
 Kasia: 24.05.2019, 18:20
 Pogubiłam się Panie, nie czuje już nic miłości, nie mam marzeń , nadzieji, planów ... jestem cieniem snującym się po pustkowiu, niedługo mój ślub a ja tak bardzo się boję tego i wogule wszystkiego, ciągle uciekam przed światem, ludźmi. Zamykam się w pracy, pustym pokoju tutaj toczy się moje życie zdała od normalnego życia od ludzi. Przestaję wierzyć nawet w Ciebie , ciągle widzę brak sensu życia, widzę śmierć która czeka na nas, patrzę z przerażeniem na bliskich i wiem że oni kiedyś umrą tak jak mój tata, będę musiała być przy tym ... Panie błagam otwórz moje oczy, ściągnij z nich tą ślepotę , ten strach.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Ducha Świętego - dzień INowenna do Ducha Świętego - dzień I

Karol - Józef Wojtyła i święty JózefKarol - Józef Wojtyła i święty Józef

Wielcy uczeni o BoguWielcy uczeni o Bogu

Ojczyzna i patriotyzmOjczyzna i patriotyzm

Ofiarowanie dnia MaryiOfiarowanie dnia Maryi

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej