Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej.

Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, broń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.

Akt poświęcenia się świętemu Józefowi

Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

Ofiarowanie swego serca świętemu Józefowi

Święty Józefie, najmilszy Bożemu Sercu, Ty złożyłeś Bogu najdoskonalszą ofiarę z samego siebie i najgoręcej pragniesz pozyskać wszystkie serca dla Chrystusa. Z głęboką pokorą przynoszę do Ciebie moje nędzne i grzeszne serce i składam je w Twoje błogosławione ręce, w objęciu których tak miłośnie biło Boskie Serce Dzieciątka Jezus. O święty Józefie, najukochańszy mój Ojcze, weź moje biedne serce, uproś mu całkowite oczyszczenie z grzechów i doskonałe oderwanie się od wszystkich marności tej ziemi. Niech za Twą przyczyną rozpali je ogień miłości Bożej, zmiękczy, przemieni i ukształtuje na wzór Twego serca, aby znalazło w nim upodobanie Boskie Serce Jezusa. Złóż je na ofiarę Najsłodszemu Zbawicielowi i Jego Przeczystej Matce, aby będąc ich wyłączną własnością na tej ziemi, w niebie także wielbiło i kochało Jezusa i Niepokalaną Maryję i z Tobą, święty Józefie, chwaliło Boga w Trójcy Jedynego na wieki wieków. Amen.

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

Wasze komentarze:
 gr: 29.06.2011, 12:58
 ŚWIĘTY JÓZEFIE NIE OPUSZCZAJ I STRZEŻ NASZĄ RODZINĘ, NASZE MAŁŻEŃSTWO, Ojcze mój oddal zło które wkradlo się do serca mojego męża, DAJ MI SIŁĘ PRZETRWANIA. ODDAJĘ CI MOJEGO MĘŻA. UFAM TOBIE JEZU!
 MADZIULKA25: 02.11.2010, 11:02
 ŚWIĘTY JÓŻEFIE UPROS DLA NAS MALEŃSTWO KTÓREGO TAK POTRZEBUJEMY :(((((((
 U: 03.09.2010, 20:21
 PROSZE CIE SW.JOZEFIE UPROS DLA MOJEJ RODZINY POTRZEBNE LASKI,DZIEKUJE.
 D.: 06.07.2010, 07:43
 ŚWIĘTY JÓZEFIE NIE OPUSZCZAJ I STRZEŻ NASZĄ RODZINĘ, NASZE MAŁŻEŃSTWO, Ojcze mój oddal zło które wkradlo się do serca mojego męża, DAJ MI SIŁĘ PRZETRWANIA. ODDAJĘ CI MOJEGO MĘŻA. UFAM TOBIE JEZU!
 Zona: 30.06.2010, 17:37
 swiety Jozefie, tak jak strzegles dzieciatko Jezus, tak zechcij strzec Bernda. Amen
 MARIA: 08.04.2010, 16:22
 Swiety Jozefie,prosze o wytrwalosc i Twoje wsparcie,zaopiekuj sie nami.
 dorota: 04.04.2010, 09:14
  Święty Józefie przyjm proszę całą moją nędzę i grzech, wyjednaj mi serce pokorne, skromne i ciche.Błagam opiekuj się całą naszą rodziną-amen
 arek: 22.03.2010, 21:53
 SWIETY JOZEFIE SPRAW ABYM BYL Z RODZINA W POLSCE PROSZE O MODLITWE
 C: 06.03.2010, 08:01
 Św. Józefie Patronie Rodzin weż w Swą Opiekę Rodzinę Tomka i Basi....

 kama: 21.02.2010, 18:24
 Boję się ulecz mnie.
 Teresa: 26.01.2010, 17:04
 Św Józefie pomóż mi wyjść z trudnej sytuacji
 matka: 22.12.2009, 19:28
 Święty Józefie, patronie rodzin weż mą rodzinę pod nieustającą opiekę, pomóż mi
 zona: 06.07.2009, 03:48
 Swiety Jozefie prosze pokieruj tak naszym zyciem abysmy mogli jeszcze raz podjac probe powrotu i dochowania przysiegi malzenskiej.Swiety Jozefie prosze przemien serce mojego meza,a jesli rzeczywiscie jest to choroba upros laske uzdrowienia.Swiety Jozefie modl sie za nami.
 jolanta: 09.02.2009, 12:44
 Święty Józefie proszę o ratunek dla mojego małzeństwa i mojej rodziny,Ojcze mój oddal zło które wkradlo się do serca mojego męża i uwolnij go od nałogów
 a: 12.01.2009, 12:15
 proszę o pomoc w sprawie właściwej dla mnie pracy, w sprawie małżeństwa i maierzyństwa, w sprawie studiów, uproś u Boga łaski dla mnie potrzebne proszę
 xxx: 07.01.2009, 19:40
 bł. Jan XXIII (+ 1963): "Św. Józef mówi niewiele, ale żyje intensywnie, nie unikając odpowiedzialności, jaką nakłada na niego wola naszego Pana. Daje nam przykład pociągającej gotowości wobec Bożego wezwania, spokoju w każdej sytuacji, pełnego zaufania, które czerpie z życia nadludzkiej wiary i miłości, a także z wielkiego wsparcia, jakie daje modlitwa." "Józef kroczy spokojnie przed siebie ze swoim osiołkiem i zawsze dochodzi pewnie do celu." "Na opiekuna cudu Wcielenia został wybrany pokorny cieśla, o tyle dzielny w swojej prostocie, o ile bardziej wzniosle jest jego wyjątkowe zadanie."
 Agnieszka: 10.12.2008, 12:42
 Święty Józefie opiekunie rodzin wstawiaj się za moją rodzina.Proszę Cię o pracę dla mojego męża.
 JOAN: 20.11.2008, 12:52
 SE JOZEFIE BLAGAM CIE WSTAWIAJ SIE ZA BEZROBOTNYMI, I GRZESZNIKAMI ,KTORZY SUAKJA NAWROCENIA I PRACY
 asia: 31.08.2008, 12:18
 przepraszam cie moj kochany patronie i opikunie i dziekuje ze mimo ze czasem o tobie zapominam ciagle jestesi czuwasz goraco proisze czuwaj dalej i odl sie za nami
 JOANNA: 02.06.2008, 11:03
 SW JOZEFIE DZIEKUJE Z SERCA ZE MAZ ZNALAZL PRACE MIEJ GO BLAGAM SLABEGO W SWEJ OPIECE I PROWADZ
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej