Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi


Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej.

Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, broń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.


Akt poświęcenia się świętemu Józefowi


Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.


Ofiarowanie swego serca świętemu Józefowi


Święty Józefie, najmilszy Bożemu Sercu, Ty złożyłeś Bogu najdoskonalszą ofiarę z samego siebie i najgoręcej pragniesz pozyskać wszystkie serca dla Chrystusa. Z głęboką pokorą przynoszę do Ciebie moje nędzne i grzeszne serce i składam je w Twoje błogosławione ręce, w objęciu których tak miłośnie biło Boskie Serce Dzieciątka Jezus. O święty Józefie, najukochańszy mój Ojcze, weź moje biedne serce, uproś mu całkowite oczyszczenie z grzechów i doskonałe oderwanie się od wszystkich marności tej ziemi. Niech za Twą przyczyną rozpali je ogień miłości Bożej, zmiękczy, przemieni i ukształtuje na wzór Twego serca, aby znalazło w nim upodobanie Boskie Serce Jezusa. Złóż je na ofiarę Najsłodszemu Zbawicielowi i Jego Przeczystej Matce, aby będąc ich wyłączną własnością na tej ziemi, w niebie także wielbiło i kochało Jezusa i Niepokalaną Maryję i z Tobą, święty Józefie, chwaliło Boga w Trójcy Jedynego na wieki wieków. Amen.


Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

   

Wasze komentarze:
 Marzena: 30.03.2017, 00:07
 Święty Józefie , chroń i opiekuj się moja rodzina,
Żeby moja córeczka była zdrowa, pokaż mi drogę jak mam dalej żyć....
Dziękuję za wszystko.
 mama : 29.12.2016, 19:47
 swiety jozefie kieroj dr dentysta markiem ,aby uczciwiie traktowal swoja pracei pacjentow ,zproblemami zebow .duchu swiety oswiedz jego rozum ,prosimy bardzo ,pomoz nam cierpiacym .....
 BW: 04.11.2016, 06:47
 Święty Józefie ,proszę wstaw się u Boga za Romkiem aby się nawrócił i mnie nie krzywdził i nie upokarzał wlej jego serce miłość do Boga i ludzi.Święty Józefie wstawiaj się za całą moją rodziną,proszę o łaskę zdrowia dla mojej Mamy ,ks Włodka
 JOLA: 30.03.2016, 04:34
 KOCHANY JÓZEFIE MĘŻU MARYI I OPIEKUNIE JEZUSA,ZNAJDŹ MI MĘŻCZYZNĘ ,KTÓRY TAK JAK TY ZADBA O MNIE I MOJĄ RODZINĘ,DA MI SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO,NIECH BĘDZIE PODOBNY DO CIEBIE -DOBRY I ODDANY,
 ZIUTA: 19.03.2016, 14:14
 SW.JUZEFIE OPIEKUNIE DZIECIATKA JEZUSA OBLUBIENIEC MATKI BOSKIEJ ZMILUJ SIE NADEMNA I MOJA RODZINA UWOLNIJ NAS Z JAZMA SASIECKIEGO ULZYJ SERCA ABY OPAMIETALI SIE W SWYCH DZIALANIACH KTURE TAK NAS GNIOTA.POZWUL NAM ZYC TAK JAK MY TO DAJEM SOBIE RADE ZYC W SPOKOJU I MILOSCI DO BOGA I MIEDZY SOBA . AMEN
 Basia: 19.01.2016, 07:05
 Święty Józefie ja grzesznica błagam o łaskę abyś mi uprosił odpuszczenie grzechów,znalazła prawdziwą miłość dodaj mi siły do walki jaką toczę sama z sobą.Święty Józefie pozyskaj serce Romka dla Jezusa i prowadz nas .
 Justyna : 08.01.2016, 05:46
 Św Józefie proszę o pomoc twoją aby spełniły się moje marzenia twojego wstawiennictwa proszę o święty Józefie pomocy
 Basia: 30.12.2015, 07:03
 Święty Józefie błagam pomóż nam
 Basia: 29.12.2015, 10:00
 Święty Józefie wez w opiekę Romka proszę prowadz go do Jezusa
i ulecz jego z nienawiści do kościoła .Prowadz mnie i pomagaj mi i módl się za nami wraz Świętą Marią
 bożenka: 02.07.2015, 07:18
 Św. Józefie proszę o pomoc dla mojej rodziny
 teresa: 30.10.2014, 14:15
 Św Józefie weź w opiekę moją wnuczkę kieruj jej drogami przytul do siebie pomóż w szkole o świeć jej umysł do nauki aby ją ukończyła. Miej w opiece cala rodzina pomóż mojej córce ułożyć sobie życie proszę o dar małżeństwa i macierzyństwa.Ukochny Św.Józefie wstaw się za nami.Prosimy.
 kasia: 04.05.2014, 19:51
 Moj kochany Sw Jozefie prosze Cie o laske malzenstwa
 Serce*: 19.03.2014, 00:21
  W dniu Twojego Święta Św.Józefie, DZIĘKUJE ..za DAR! Darz swoją opieką.amen.
 Wanda : 31.01.2014, 16:04
 Św.Józefie proszę o łaskę żywej dla nas wiary, Twoje wstawiennictwo i uproszenie łaski przemiany naszych serc ,ratuj córkę naszą ,uproś miłóść , pokój i szacunek w rodzinie Bądz naszym drogim OPIEKUNEM.Jezu ,ufam Tobie troszcz się Ty.Amen
 Urszula: 22.01.2014, 18:02
 Sw. Jozefie wez w opieke moja corke i moja rodzine, badz nam opiekunem i ojcem najlepszym, wyprowadz nas na proste drogi do Boga i dobrego zycia chrzescijanskiego. Wypros nam laske przemiany i pokory, nawroc moja corke i wyciagnij mnie z tego utrapienia. Amen.
 Jadwiga: 13.01.2014, 20:35
 Miej nas w opiece O Nasz Opiekunie,czuwaj nad całą rodziną,nawet nad chorymi pieskami,pomóż nam.
 wanda: 30.12.2013, 06:56
 Sw.Jozefie ratuj moja coreczke od wszelkiego zlego . Modl sie za nami. Badz naszym Patronem . Amen
 Agnieszka: 15.12.2013, 20:50
 Sw. Jozefie, wez w opieke moja corke i cala nasza rodzine, wypros nam potrzebne laski w wychowaniu trudnego dziecka, badz nam opiekunem i oredownikiem, wypros dar cnoty, posluszenstwa i milosci.
 strapiona matka: 02.12.2013, 19:46
 SW. Jozefie, wez w opieke moja corke i sprawadz ja na lono rodziny, na droge do Boga i cnoty, pomoz mi w wychowaniu mojego trudnego dziecka, niech zerwie ze swoim zlym postepowaniem, upros jej rozsadek i dobroc serca. Modl sie za nami! Daj mi nadzieje!
 Monika: 18.11.2013, 02:19
 O blogoslawienstwo dla dzieci zebu Zulu z bogiem
[1] [2] (3) [4] [5] [6]


Autor

Treść
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej