Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej.

Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, broń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.

Akt poświęcenia się świętemu Józefowi

Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

Ofiarowanie swego serca świętemu Józefowi

Święty Józefie, najmilszy Bożemu Sercu, Ty złożyłeś Bogu najdoskonalszą ofiarę z samego siebie i najgoręcej pragniesz pozyskać wszystkie serca dla Chrystusa. Z głęboką pokorą przynoszę do Ciebie moje nędzne i grzeszne serce i składam je w Twoje błogosławione ręce, w objęciu których tak miłośnie biło Boskie Serce Dzieciątka Jezus. O święty Józefie, najukochańszy mój Ojcze, weź moje biedne serce, uproś mu całkowite oczyszczenie z grzechów i doskonałe oderwanie się od wszystkich marności tej ziemi. Niech za Twą przyczyną rozpali je ogień miłości Bożej, zmiękczy, przemieni i ukształtuje na wzór Twego serca, aby znalazło w nim upodobanie Boskie Serce Jezusa. Złóż je na ofiarę Najsłodszemu Zbawicielowi i Jego Przeczystej Matce, aby będąc ich wyłączną własnością na tej ziemi, w niebie także wielbiło i kochało Jezusa i Niepokalaną Maryję i z Tobą, święty Józefie, chwaliło Boga w Trójcy Jedynego na wieki wieków. Amen.

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

Wasze komentarze:
 Hn: 21.02.2021, 05:22
 Sw jozefie prosze miej moje dzieci wnuki pod swoja opieka peowadz ich droga wiary.milosci do maryii i jezusa
 zrozpaczona: 07.02.2021, 09:29
 Swiety Jozefie za Twoim wstawiennictwem prosze o pomoc w trudnej sytuacji Upros mi laske o ktora prosze Blagam pomoz Ufam
 mama : 05.02.2021, 08:01
 Sw Jozefie zwielka nadzieja i ufnoscia prosze o laski o ktore sie modle wierze ze zaniesiesz je przed Bozy Tron i zostana wysluchane Z wdziecznosci chwalic Cie bede do konca moich dni
 Matka: 03.02.2021, 17:04
 Najdrozszy Sw Jozefie blagam Cie o potrzebne laski Przedstaw Bogu moje prosby i spraw zeby zostaly wysluchane Sw Jozefie opiekuj sie moja rodzina miej nas e swojej opiece wysluchaj moich mdlitw Prosze!!!
 Darek: 27.01.2021, 05:39
 Święty Józefie oddaje Ci pod opiekę swoja najbliższą rodzinę oraz mnie. Proszę pomagaj nam w codziennym życiu. Wypraszaj łaski i gdy przyjdzie godzina prosze wyjdź wraz z Maryja nam na przeciw.
 Kasia: 09.01.2021, 20:46
 Sw Józefie proszę pomóż w uzdrowieniu mojej mamy
 marzenawojnicz@wp.pl : 29.12.2020, 10:25
 Święty Józefie Tobie polecam moje małżeństwo, moje zdrowie duszy i ciała, pragnienie posiadania zdrowego potomstwa, przemianę mojego życia i trudne relacje z najbliższymi. Wstawiaj się Kochany Święty Józefie w tych wszystkich bliskich mojemu sercu intencjach. Amen.
 Cecylia: 26.11.2020, 07:27
 Św Józefie- wystawiają się za moim synem Pawłem bądź jego opiekunem - .Natchnij mądrością - niech wróci na drogę wiary i zrozumie co jest w życiu najważniejsze.Św Józefie módl się za nami
 Halina: 25.11.2020, 00:24
 Św Józefie pomóż mi zbawić synów i tego syna co adoptowałam w sercu . Jestem wyczerpana ze tak daleko żyją od kościoła , nie przystępują do spowiedzi świętej . Św Józefie proszę wysłuchaj mojej prośby .

 hn: 15.11.2020, 10:07
 Św.Józefie miej moje dzieci pod swoja opieka wyproś Im potrzebne łaski AMEN
 Ewa: 11.11.2020, 13:20
 Św. Józefie , Tobie i Twojej małżonce Maryi Niepokalanej polecam moje dzieci i wnuki. Proszę wyproś dla nich tak potrzebne łaski w sprawach bardzo trudnych. Otaczaj ich opieką i ratuj od zguby. Bądź dla nich ratunkiem w życiu i śmierci godzinie.
 Jacek: 07.11.2020, 01:06
 Święty Józefie oddaję Ci w opiekę moją żonę Magdalenę która obecnie mieszka z kochankiem a ja z córką czekamy na jej powrót do domu
 Sylwia : 01.11.2020, 00:39
 Święty Józefie, oddaję pod Twoją opiekę całą moją rodzinę i w pokorze proszę o łaskę nawrocenia dla.moich najbliższych osób. Broń przed zakupami Złego abyśmy zawsze wybierali to, co miłe jest Bogu i służy naszemu zbawienia..
 Ewa: 21.10.2020, 21:15
 Swiey Jozefie oddaje Ci moja depresje
 Iza: 29.08.2020, 09:16
 Św.Józefie zawierzam Ci całkowicie moje córki. Prowadź je według woli Boga . Studia , praca zawodowa , wybór mężów i wszystko w życiu niech wypełni wola Boża . Wspieraj , pomagaj , bądź z nami . Użycz mi i mojemu mężowi swojej mądrości , byśmy umieli im doradzać tak , by to się podobało Bogu Najwyższemu . AMEN .
 Iza: 16.06.2020, 20:26
 Dziękuję Ci św. Józefie za wszelką pomoc i opiekę nad moją rodziną. Pomagaj moim córkom , by zdały wszystkie egzaminy i sesje w pierwszych terminach. Otaczaj je nieustanną opieką. Wspomagaj mojego męża i mnie w naszych zakładach pracy. Przymnóż nam proszę więcej miłości i wiary w naszej rodzinie. Dziękuję w pokorze . Wdzięczna żona i matka
 lili: 12.06.2020, 11:55
 Św Józefie proszę zaopiekuj sie mną i moja rodziną.Zaopiekuj sie tez szczegolnie uzaleznionym mezem
 Basia: 19.03.2020, 22:23
 Święty Józefie zawierzam Tobie całą moją rodzinę. Proszę o zdrowie i zatrzymanie pandemii koronowirusa na całym świecie.
 Bogdan : 19.03.2020, 22:21
 Święty Józefie zaopiekuj się naszą rodziną.
 archiwum4: 15.03.2020, 04:48
 Swiety Józefie, bądź przewodnikiem moich dzieci w życiu zawsze, prowadź mnie przez nadchodzącą starość, dodaj sił, pomóż pojednać się z Bogiem, badź ze mna w godzinę śmierci
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej