Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej.

Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, broń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.

Akt poświęcenia się świętemu Józefowi

Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

Ofiarowanie swego serca świętemu Józefowi

Święty Józefie, najmilszy Bożemu Sercu, Ty złożyłeś Bogu najdoskonalszą ofiarę z samego siebie i najgoręcej pragniesz pozyskać wszystkie serca dla Chrystusa. Z głęboką pokorą przynoszę do Ciebie moje nędzne i grzeszne serce i składam je w Twoje błogosławione ręce, w objęciu których tak miłośnie biło Boskie Serce Dzieciątka Jezus. O święty Józefie, najukochańszy mój Ojcze, weź moje biedne serce, uproś mu całkowite oczyszczenie z grzechów i doskonałe oderwanie się od wszystkich marności tej ziemi. Niech za Twą przyczyną rozpali je ogień miłości Bożej, zmiękczy, przemieni i ukształtuje na wzór Twego serca, aby znalazło w nim upodobanie Boskie Serce Jezusa. Złóż je na ofiarę Najsłodszemu Zbawicielowi i Jego Przeczystej Matce, aby będąc ich wyłączną własnością na tej ziemi, w niebie także wielbiło i kochało Jezusa i Niepokalaną Maryję i z Tobą, święty Józefie, chwaliło Boga w Trójcy Jedynego na wieki wieków. Amen.

Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

Wasze komentarze:
 M.: 11.10.2019, 16:14
 Święty Józefie dziękuję za wszystkie łaski. Proszę o pomoc w mojej trudnej sytuacji.
 D.: 16.09.2019, 13:29
 Św. Józefie proszę Cię o opiekę dla mnie i mojej rodziny.Pomóż mi w realizacji mojego marzenia, które pozwoli mi zaakceptować na nowo siebie.Proszę Cię z całego serca abym znalazła uczucię ,którego mi tak bardzo brak..
 Iza: 08.09.2019, 19:55
 Św.Józefie daj proszę mojej córce dar lekkiej mowy ,by przestała się już jąkać. Bardzo ją to męczy . Proszę uwolnij ją od tego. Spraw , by mówiła płynnie i błogosław jej w podejmowaniu decyzji życiowych. Dziękuję za wszystko . Miej w opiece całą moją rodzinę.
 Jadzia: 04.09.2019, 22:31
 Św.Józefie dziękuję za Twoje wstawiennictwo u Jezusa i Maryji,dziekuje za pracę,dobre dzieci.Proszę Ciebie miej w opiece nowo otwartą firmę syna ,wypraszaj mu łaski u Boga by zawsze był prawym człowiekiem.Blogoslaw mu w nazeczrnstwie i proszę o szczęśliwe małżeństwo.
 IMW: 04.08.2019, 06:26
 Św.Józefie proszę Cię o pomoc. W mojej pracy jest osoba , która wykonuje swą pracę niedokładnie , nierzetelnie , ale jest najszybsza (akord) . Rzutuje to póżniej na wynik całego zespołu , bo nie wiadomo kto popsuł część owoców pracy. Znajdż proszę dla tej osoby inną pracę a dzięki temu (wiemy to na pewno) będzie między nami inna , dobra atmosfera pracy. Zrób to do końca sierpnia . Amen
 Aga: 29.07.2019, 18:03
 Św Józefie proszę zaopiekuj sie mną i moja rodziną. Opiekuj się takze moja chora mama.
 Iwona 78: 11.07.2019, 22:48
 Św.Jozefie bądź jutro przy mnie razem z Jezusem i Maryją, Ty wiesz jaki jutro dzień. Zawierzam tą ważną sprawę Tobie mój opiekunie wiem że mnie nie zawiedziesz i ochronisz. Pomóż nam kupić dom pomyślnie i bez przeszkód, wiesz jakie to ważne dla mojej rodziny.Zwlaszcza dzieci.Blogoslaw nam św. Rodzinie!
 Dorota: 23.06.2019, 08:59
 Św. Józefie oddaje moje źycie problemy w Twoje ręce spraw bym mogła być szczęśliwa opiekuj się moim tatą i rodzeństwem
 Basia: 26.05.2019, 16:52
 Święty Józefie zawierzam Tobie całe życie, wszystkie problemy, sprawy zawodowe, firme przelozonych, aktualne zmiany w pracy, aby były korzystne, nowych pracowników w pokoju, dobra atmosferę pomoc kolezenskośc szacunek wsparcie, nowa umowę z podwyżką 300 netto/m. Zawierzam znalezienie dobrego męża oraz podejmowanie mądrych decyzji życiowych. Poprowadź mnie właściwą drogą abym była szczęśliwa w miłości i miała kochającą się rodzinkę. Amen

 Andrzej: 01.05.2019, 01:13
 Św. Józefie wstawiaj się za moją pracą. Firma zbankrutowała, nowy biznes startuje - wesprzyj mnie
 IMW: 22.03.2019, 15:07
 Święty Józefie patronie ludzi pracy zawierzam Ci pomyślność i rozwój mojego obecnego miejsca pracy. Spraw byśmy mieli dużo zleceń . Zawierzam Ci wszystkich moich współpracowników . Dziękuję za wszystkie łaski. Pamiętaj o mnie.
 Adam: 21.03.2019, 21:12
 Proszę święty Józefie za mamę
 Jadwiga : 19.03.2019, 20:29
 Św.Józefie weź w opiekę brata Józefa,uproś Mu łaskę zdrowia duszy i ciała,pobłogosław na każdy dzień.
 Adam: 19.03.2019, 09:37
 Proszę święty Józefie za mamę
 Maria10 03 2019: 11.03.2019, 08:08
 Święty Józefie weź w opiekę Zbigniewa proszę prowadź doJezusa ulecz że zniewoleń depresji lęku z pobranien w Rodzinie dla mnie zo łaskę przebaczenia i wybaczenia samej sobie i mężowi SW, Józefie pozyskaj Serce dla Jolanty Uwolnij ja z toksycznego związku wędkarskiego drogę do Jezusa Błagam ratuj moja Rodzinę
 Maria10 03 2019: 11.03.2019, 07:25
 Święty Józefie weź w opiekę Zbigniewa proszę prowadź doJezusa ulecz że zniewoleń depresji lęku z pobranien w Rodzinie dla mnie zo łaskę przebaczenia i wybaczenia samej sobie i mężowi SW, Józefie pozyskaj Serce dla Jolanty Uwolnij ja z toksycznego związku wędkarskiego drogę do Jezusa Błagam ratuj moja Rodzinę
 SŁAWEK - PROSZE POMÓŻCIE MI: 18.02.2019, 01:28
 Panie Jezu odpuść mi już proszę odpuść o o litość błagam. Św Maryjo, Rito, Judo, Józefie proszę pomódlcie się do Jezusa aby ktoś mi pomógł proszę podaje konto 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK, tak bardzo was proszę pomóżcie mi. Z Bogiem
 gm: 28.01.2019, 11:20
 Św. Józefie otocz opieką mojego syna Łukasza poprowadź go aby wybrał właściwą drogę swego dorosłego życia i podejmował dobre decyzje.
 Urszula: 25.12.2018, 23:50
 Prosze o opieke I ochrone mojego dziecka I przyszlego partners niece sw.Jozef bedzie naszym opiekunem
 Basia: 19.12.2018, 12:56
 Maryjo zawierzam Tobie moją przyjaźń z Arturem. Spraw, aby ta przyjaźń trwała, abyśmy utrzymywali kontakt i spotykali się. Spraw, aby zatęsknił i proszę napełnij Jego serce czystym uczuciem i sympatią do mnie. Spraw, aby wybaczył mi moje postępowanie i dał Nam szansę. Może to ten Jedyny na całe życie Mateczko pomóż. Błagam. Chwała Panu.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej