Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do najboleśniejszej Rany Pana Jezusa

Św. Bernard pytał się Pana Jezusa, która z Jego boleści jeszcze przed ludźmi utajona, była największą?

Miałem ciężką ranę, odpowiedział Jezus, w ramieniu, na którym krzyż dźwigałem, ta rana była mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą, nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a o cokolwiek przez nią prosić będziesz otrzymasz. Wszyscy, którzy tę ranę pozdrawiać będą, dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich, a z śmiertelnych nawrócenie. (Z aktów z Clairvaux).

Modlitwa św. Berdanta do Świętej Rany Ramienia Jezusa

O Najukochańszy Jezu mój, Ty Najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiła ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł Krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu. Ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twoim Świętym Ciele. Uwielbiam Cię oddaję cześć i pokłon z głębi serca.

Dziękuję Ci za Tę Najgłębszą i Najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą w skutek Tej Rany cierpiałeś i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, aby wstępując w Twoje Krwawe Ślady doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Ojcze Nasz... x 3
Zdrowaś Maryjo x 3

Powyżej umieszczona modlitwa została podana nam przez św. Bernarda – Opata z Clairraux, który żył we Francji w XII w.

Św. Bernard, dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele, podczas swej najświętszej Męki - otrzymał następującą odpowiedz:

Pan Jezus: "Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej - i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

  1. grzechy powszednie,
  2. ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
  3. nie umrą nagłą śmiercią,
  4. w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje.
Dlatego później Papież Eugeniusz III udzielił na prośbę Św. Bernarda odpustu tym wszystkim, którzy Tę Świętą Modlitwę odmawiają.

Święta Rita patronka od spraw beznadziejnych

   

Wasze komentarze:
 Mama: 15.09.2022, 13:29
 Do najswietrzych ran panie jezu I do Bolesnego twojego ramiona prosze cie przebacz Nam nasze grzechy blogoslaw nam prosze cie o zdrowie dla calej rodziny mamy synow braci wnukow dla nie I Meza ulituj sie Nad Nami I chron nas od przeklenstw I zlego szatana dah Nam sile I natchnienie ducha swietego
 Grazyna: 11.09.2022, 20:08
 Przez najbolesniejsza ranę Pana Jezusa proszę o prawidłowy rozwój dla Stasia
 Dorota : 10.09.2022, 11:32
 Proszę o zdrowie na ciele i duszy dla dzieci Przemka Daniela Andrzeja Beaty męża Darka i dla mnie Doroty o uzdrowienie spraw kobiecych córki Beaty i moich Doroty o wierność w małżeństwie i żeby syn Daniel wyrzucił bransoletkę ze znakiem zodiaku która dostał za Duszę w Czyśćcu cierpiace błogosławie pozdrawiam z Panem Bogiem ❤️🌹❤️
 Bozena: 07.09.2022, 14:34
 Panie Jezu zanuzam w Twojej Najbolesniejszej Ranie na Ramieniu Danusię i Mateusza i przez Ta Ranę proszę o dar potomstwa i cud poczęcia dziecka dla nich Jezu UFAM Tobie
 Kazimierz: 28.08.2022, 11:59
 Panie Jezu przez Twoją Najbolesniejsza Ranę od niesienia Krzyza proszę Cię o dar potomstwa dla Martyny i Krzysztofa,o zdrowie w rodzinie i o szczęśliwe pielgrzymki i podróże. Ojcze dopomóż. Jrezu Ufam Tobie
 Maria: 25.08.2022, 14:04
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o zdrowie i i pomoc Twoja we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich/.o stala prace dla syna na czas nieokreslony,o natchnienie dla syna ,by przygotowal sie do egz. i jego pomyslnosc,o bezpieczesntwo i uchronienie nas od niebezpieczesntw i nieprzyjaciol/. Bog zaplac za modlitwe.
 matka: 25.08.2022, 13:40
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienienia prosze Cie o powrot do zdrowia dla Grzegorza. W intencji otrzymania dla dzieci i dla mnie w calosci dobr ziemskich i duchowych.O bezpieczenstwo,o wybawienie nas od nieprzyjaciol. Amen.
 Krystyna: 22.08.2022, 06:37
 Prosze o uzdrowienie mojej macicy.
 Estera: 20.08.2022, 17:27
 Panie Jezu, przez Twoja najbolesniejsza ranę na ramieniu, proszę o Twoje zmiłowanie nade mną grzesznym, moimi dziecmi i zgodę w mojej rodzinie. Jezu ufam Tobie.

 Jerzy gutowski: 18.08.2022, 05:41
 Jezu ze wzgledu na twoje straszne cierpienie zmiluj sie na demna wielkim grzesznikiem
 Ja : 11.08.2022, 21:59
 Oddaje moje wszystkie cierpienia i moja rodzine w opieke Jezusa i na jego bolesne ramie ktore dzwigalo krzyz. Jezu otocz nas opieka swa i pokieroj naszym losem.
 Benia: 06.08.2022, 09:55
 Prosze o uzdrowienie nerek syna Macieja Prosze przytul go do Siebie
 Matka: 19.07.2022, 15:49
 Panie pokornie proszę aby mój syn ukończył seminarium był dobrym kapłanem i służył Bogu i ludziom
 Matka: 18.07.2022, 16:00
 Panie pokornie proszę,aby mój syn ukończył seminarium był dobrym kapłanem i służył Bogu i ludziom.
 matka: 01.07.2022, 11:21
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji cudu uwolnienia od zla ze strony uzaleznionego mezczyzny/ktory celowo zakloca spokoj/. W intencji dobrego rozwiazania beznadziejnej sprawy mieszkaniowej/o jego oddalenie/.. Bog zaplac za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Lucja: 28.06.2022, 10:17
 Panie Jezu zanurzam wTwojej Przenajdrozszej Krwi moich synów Piotra ,Szymona.
 matka: 24.06.2022, 16:48
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniesza Rane Ramienenia prosze Cie o cud uzdrowienia syna i mnie. W intencji pomocy Bozej we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich/zawodowych,o stala umowe,o zdanie egz.o odzyskanie pieniedzy dla nas,o udaremnienie zla ze strony nieprzyjaciol-alkoholika/. Dzikeuje bardzo.
 Ala: 22.06.2022, 06:54
 Panie Jezu przez Twą Święta Ranę Ramienia proszę Cię pomóż nam wyjść z długów. Jezu ufam Tobie. Ty wszystko możesz.
 Ja: 17.06.2022, 11:10
 Panie Jezu przez najświętszą ranę i krew Twoją proszę o cud uratowania mojego małżeństwa i dar potomstwa. Jezu bądż uwielbiony. Ty żyjesz i królujesz na wieki worków amen.
 Ewa z Gdańska Przymorza: 09.06.2022, 00:25
 Panie Jezu, zanurzam Kalinkę, wnuczkę Uli i Mirka w Twoją najboleśniejszą ranę na ramieniu dźwigającym krzyż i proszę obmyj swoją krwią głowę 6-cio letniej Kalinki by znowu jak dawniej urosły Jej włoski i uzdrów Kalinkę z tej nieznanej lekarzom choroby , na którą zachorowała Kalinka i tak strasznie wypadają Jej włoski. Panie Jezu, Ty jesteś Wszechmogący, proszę wraz z całą rodziną Kalinki, Babcią Ulą i dziadkiem Mirkiem o łaskę .uzdrowienia Kalinki .Ufamy Ci Panie Jezu
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej