Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do najboleśniejszej Rany Pana Jezusa

Św. Bernard pytał się Pana Jezusa, która z Jego boleści jeszcze przed ludźmi utajona, była największą?

Miałem ciężką ranę, odpowiedział Jezus, w ramieniu, na którym krzyż dźwigałem, ta rana była mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą, nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a o cokolwiek przez nią prosić będziesz otrzymasz. Wszyscy, którzy tę ranę pozdrawiać będą, dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich, a z śmiertelnych nawrócenie. (Z aktów z Clairvaux).

Modlitwa św. Berdanta do Świętej Rany Ramienia Jezusa

O Najukochańszy Jezu mój, Ty Najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiła ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł Krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu. Ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twoim Świętym Ciele. Uwielbiam Cię oddaję cześć i pokłon z głębi serca.

Dziękuję Ci za Tę Najgłębszą i Najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą w skutek Tej Rany cierpiałeś i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, aby wstępując w Twoje Krwawe Ślady doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Ojcze Nasz... x 3
Zdrowaś Maryjo x 3

Powyżej umieszczona modlitwa została podana nam przez św. Bernarda – Opata z Clairraux, który żył we Francji w XII w.

Św. Bernard, dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele, podczas swej najświętszej Męki - otrzymał następującą odpowiedz:

Pan Jezus: "Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej - i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

  1. grzechy powszednie,
  2. ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
  3. nie umrą nagłą śmiercią,
  4. w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje.
Dlatego później Papież Eugeniusz III udzielił na prośbę Św. Bernarda odpustu tym wszystkim, którzy Tę Świętą Modlitwę odmawiają.

Święta Rita patronka od spraw beznadziejnych

   

Wasze komentarze:
 Adam : 23.07.2021, 15:28
 Panie Jezu przenajświętszy, proszę cię, zmiłuj się nad moimi grzechami i proszę cię pozwól mi być z Dorotą 🙏🙏🙏
 mietek: 17.07.2021, 05:52
 Panie Jezu przez twoją przenajdroższa rane ramienia proszę o nawrócenie ,uzdrowienie z uzależnienia alkoholowego moja rodzinę, a mnie o uzdrowienie z cukrzycy po covidzie
 matka: 04.07.2021, 19:38
 Panie Jezu przez Twoja Najblolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia Grzegorza oraz o madrosc i pomyslnosc w jego sprawach. Z podziekownaiem za modlitwe iza laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Babcia : 30.06.2021, 22:35
 Panie Jezu przez Twoją Ranę Ramienia proszę Cię o uzdrowienie dla wnuka. Panie Jezu pomóż błagam. Św. Bernardzie módl się za nim. Dziękuję Jezu!Kocham Cię Jezu!Uwielbiam Cię Jezu!.Chwała Tobie Jezu !
 Teresa: 26.06.2021, 16:13
 Panie Jezu przez Twoja Przenajswietsza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia syna i jego matki. W intencji pokoju oraz prowadzenia moich dzieci i mnie oraz rodziny J.R.J.R.najkrotszymi drogami co prowadza do Pana Boga. Amen.
 Maria: 24.06.2021, 14:03
 Panie Jezu przez Twoja Przenajswietsa Rarne Ramienia prosze Cie o zdrowie i pomoc Boza w Twojej Madrosci we wszystkich potrzebach Danuty i jej dzieci. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Mama : 24.06.2021, 13:28
 Jezu,Ty wiesz wszystko. 💓Jezu, Ty się tym zajmij!🙏🕊🙏
 Maria: 20.06.2021, 23:52
 Jezu Drogi, Zbawicielu nasz, prosze przez Twą Najboleśniejszą Ranę o nawrócenie z drogi niewiary do Boga dla Anny, Tomasza oraz Ryszarda.
 Kobieta: 19.06.2021, 08:14
 Panie Jezu Ty wiesz o co Cię proszę ❤🙏

 Maria: 17.06.2021, 11:58
 Panie Jezu przez Twoja Najblolesniejsza Rane Ramineia prosze Cie w intencji zdrowia dla dzieci i dla mnie oraz pogromienia wystepkow alkoholika z mania przesladowcza. Panie Jezu zajmij sie tym oraz udaremnij zlo i nienawisc alkoholika/Z/ i kobiet/S.E./ oraz Macieja. Bog zaplac za modlitwe.
 Alina : 13.06.2021, 21:46
 Panie Jezu proszę
  matka: 10.06.2021, 14:59
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji blagalnej o pomoc Boza w odzyskaniu pieniedzy od przedsiebiorcy dla syna, a dla mnie,w odstapieniu od umowy niekorzystnej. W intencji brata i jego dzieci o udaremnieniu zla i wystepkow kobiety wymierzonego w nich i we mnie. Panie Jezu zajmij sie tym.
 Marta : 04.06.2021, 23:55
 Panie Jezu przez Twa Najbolesniejsza Ranę proszę uratuj moje po ludzku już nie do uratowania małżeństwo. Dziękuję za wszystko.
 Marta : 04.06.2021, 23:50
 Panie Jezu przez Twa Najbolesniejsza Ranę proszę uratuj moje po ludzku nie do uratowania małżeństwo. Dziękuję Ci Jezu za wszystko. Dziękuję.
 matka: 04.06.2021, 12:41
 Panie Jeziu prze zTwoja Najblelesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki oraz brata.Jak tez Aleksandra, Jerzego i jego braci oraz ojca. W intencji pomocy Bozej w naszych wszystkich potrzebach i sprawach zawodowych,remontowych. urzedowych,mieszkaniowych,osobistych.Uchron nas od nieszczesc. Amen.
 Bogumiła : 02.06.2021, 00:39
 Panie Jezu dziękuję Ci całym sercem za miłość do nas za ogrom bólu i cierpienia które poniosłeś by nas odkupić. Błagam Cię Jezu o łaskę zdrowia duszy i ciała dla mnie i moich bliskich oraz światło Ducha sw w sprawie operacji dla mnie i dla lekarzy. Jezu Ty się tym zajmij. Maryjo oddaję się Tobie.
 Anna : 26.05.2021, 22:14
 Panie Jezu przez Twoją najświętszą Ranę Ramienia proszę o uzdrowienie i nawrócenie mojego syna, miej go w swojej opiece i prowadź Bożą drogą. Powierzam go Tobie Jezu
 Teresa: 12.05.2021, 11:38
 Panie Jezu przez Najblolesniejsza Rane Ramienia Twoja prosze Cie o pomoc w moich i moich dzieci wszystkich potrzebach/zdrowotnych,ekonomiczno-remontowych,osobistych/.. W intencji pogromienia wystepkow Z. oraz nieprzyjaciol naszych. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Maria: 21.04.2021, 13:34
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji blagalnej o udaremnienie nekania mnie i rodziny ze strony alkoholika z mania przesladowcza.Uchron nas od nieszczescia/zycia w ciaglym leku i strachu/.,strat,,epiedemii. Na Wieksza Twoja Chwale.
 hn: 01.04.2021, 21:06
  Panie Jezu tak bardzo cierpiałeś dla nas a my wciąż Cię obrażamy przepraszamy Cię za nasze grzechy prosimy o zmiłowanie nad światem i ustąpienie z naszego życia tej strasznej zarazy Prosze o dobrego wierzacego meza dla corki AMEN
(1) [2]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej