Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do najboleśniejszej Rany Pana Jezusa

Św. Bernard pytał się Pana Jezusa, która z Jego boleści jeszcze przed ludźmi utajona, była największą?

Miałem ciężką ranę, odpowiedział Jezus, w ramieniu, na którym krzyż dźwigałem, ta rana była mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą, nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a o cokolwiek przez nią prosić będziesz otrzymasz. Wszyscy, którzy tę ranę pozdrawiać będą, dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich, a z śmiertelnych nawrócenie. (Z aktów z Clairvaux).

Modlitwa św. Berdanta do Świętej Rany Ramienia Jezusa

O Najukochańszy Jezu mój, Ty Najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiła ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł Krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu. Ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twoim Świętym Ciele. Uwielbiam Cię oddaję cześć i pokłon z głębi serca.

Dziękuję Ci za Tę Najgłębszą i Najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą w skutek Tej Rany cierpiałeś i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, aby wstępując w Twoje Krwawe Ślady doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Ojcze Nasz... x 3
Zdrowaś Maryjo x 3

Powyżej umieszczona modlitwa została podana nam przez św. Bernarda – Opata z Clairraux, który żył we Francji w XII w.

Św. Bernard, dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele, podczas swej najświętszej Męki - otrzymał następującą odpowiedz:

Pan Jezus: "Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej - i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

  1. grzechy powszednie,
  2. ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
  3. nie umrą nagłą śmiercią,
  4. w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje.
Dlatego później Papież Eugeniusz III udzielił na prośbę Św. Bernarda odpustu tym wszystkim, którzy Tę Świętą Modlitwę odmawiają.

Święta Rita patronka od spraw beznadziejnych

   

Wasze komentarze:
 Agata: 22.05.2022, 20:55
 Panie Jezu pomuż Mateuszowi jutro bardzo cię proszé
 matka: 22.05.2022, 18:39
 Panie Jezu przez Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji pomocy Bozej we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich/o pogromienie i udaremnienie zla ze strony nieprzyzaciol/alkoholika/. Dziekuje bardzo.
 Ela: 15.05.2022, 22:13
 Panie Nasz i Królu przez najboleśniejsza z ran na Twym Ramieniu proszę o nawrócenie córki Sandry i uleczenie jej z silnego leku samotności braku przyjaciół internetu uzależnienia od gier ,depresji i niskiej samooceny proszę o łaskę zdrowia dla mojego męża dla dzieci i dla mnie i odpuszczenie grzechów mojej rodziny ,moich i mojego rodzeństwa i rodziców.Dziekuje.
 Maria: 29.04.2022, 17:01
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniesza Rane Ramienia prosze Cie o zdrowie dla dzieci i dla mnie. W intencji udaremnienia nekania nas ze strony nieprzyjaciol/ alkoholika.Dopomoz nam w naszych wszystkich potrzebach. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrymane dla mnie i dla rodziny.
 Sabina: 24.04.2022, 07:48
 Panie Jezu przez Najświętsza Ranę Twojego Ramienia proszę w intencji uzdrowienia relacji w rodzinie, o nawrócenie syna z synową... Panie dopomóż mi w tym co mnie boli... Ty Wiesz... JEZU UFAM TOBIE ♥️ JEZU KOCHAM CIĘ❤️🌹
 Tadeusz: 08.04.2022, 12:19
 Panie Jezu Chryste przez najboleśniejsza ranę Twojego ramienia proszę Cię o łaskę i błogosławieństwo całej mojej rodziny
 Maria: 06.04.2022, 22:23
 Panie Jezu prosze Cie rzez Twoja Najbolesniesza Rane Ramienia o skracanie krzyza mojego i moich dzieci. W intencji cudu uzdrowienia dzieci i mnie.O oddalenie nieprzyjaciol. Dziekuje bardzo.
 Teresa: 06.04.2022, 22:17
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia b lagam Cie w intencji pogromienia zla nieprzyjaciol/o udaremnienie nekania ze strony alkoholika oraz A.M.B.S.E./ . Pomoz nam Jezu. Bog zaplac za modlitwe.
 Teresa: 29.03.2022, 14:41
 Pqanie Jezu przez Twoja Rane Najbolesniejsza Prawego Ramienia prosze Cie o otrzymanie dla mnie i dla dzieci w calosci dobr ziemskich i duchowych./o wybawienie nas od chorob,nieszczesc,bledow i zlych przypadkow/. Na Wieksza Chwale Pana Boga.

 Maria: 27.03.2022, 11:05
 Panie Jezu prosze Cie w intencji blagalnej o ratunek i pomoc dla mnie i dla moich dzieci w udaremnieniu zla ze strony nieprzyjaciol.Pomoz nam Panie Jezu. Bog zaplac za modlitwe.
 Rela: 24.03.2022, 23:22
 Najdroższy Jezu, proszę Cię przez tę Najboleśniejszą Ranę Twojego Ramienia o zakończenie teraz procesów sądowych związanych z rozwodem i uratowanie mojego małżeństwa i rodziny. Panie Ty jesteś Bogiem Wszechmocnym I Wszechmogącym, a ja mam wiarę, że Ty możesz to teraz uczynić. Bądź uwielbiony i błogosławiony mójJedyny Pocieszycielu
 matka: 24.03.2022, 18:30
 Panie Jerzu przez Njbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia syna z ciezkiej choroby oraz jego matki. W intencji pomocy Bozej w naszych i Marcina sprawach urzedowych. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 17.03.2022, 19:24
 Panie Jeru przez Twoja Najbolesniejsza RTane Ramienia prosze Cie w intencji blagalnej w Duchu Swietym o pogromieniu wystepkow alkoholika. W intencji powrotu do zdrowia dla dzieci i dla mnie.O bezpieczenstweo i blog.w naszych potrzebach. Bog zaplac za modlitwe.
 Kasia: 14.03.2022, 12:54
 Jezu przez Twą Świętą Ranę Ramienia błagam Cię, aby mogła znależć inną pracę, o opiekę nad moją rodziną Karolkiem Piotrusiem Jezu Ufam Tobie
 Maria: 13.03.2022, 20:57
 Panie Jezu przez Najbolesniejza Rane Ramienia prosze Cie uslysz moja prosbe w intencji cudu uzdrowienia syna oraz Danute, Aleksandra. W intencji pomocy Bozej w udaremnieniu atakow zla ze strony nieprzyjaciol:Z.M.S.E. Dziekuje bardzo.
 Renata : 13.03.2022, 11:36
 Panie Jezu, dziękuję Ci z całego serca za wszelkie łaski, jakimi hojnie obdarzyłeś mnie i całą moją rodzinę, a których tak często nie doceniamy. Bądź uwielbiony we wszystkim, co nas spotyka, bo Ty jesteś Panem i Bogiem naszym! Proszę Cię przez Twoją Najboleśniejszą Ranę, zwróć nasze serca ku Tobie, rozpal w nich gorącą miłość do Ciebie i nieprzemijające pragnienie trwania przy Twoim Najświętszym Sercu. Niech w naszym życiu spełnia się tylko Twoja wola. Naucz nas Panie przyjmować ją pokornie i chętnie. Przemieniaj nasze serca, by pragnęły tylko tego, co Ty nam dajesz i zjednoczyły się w Tobie. Doprowadź wszystkich członków rodziny do konfesjonału i Twojego Stołu. JEZU, UFAM TOBIE, TY SIĘ TYM ZAJMIJ! Dziękuję Ci, mój Najdroższy Panie Jezu!
 Żona: 10.03.2022, 14:16
 Dobry Jezu przez Twoją Ranę błagam o dar wierności i uczciwości dla mężą.
 Kasia: 10.03.2022, 14:13
 Przez swieta rane TWOJEGO RAMIENIA blagam uzdrow wszystko co powoduje, ze wypadaja mi wlosy. Jezu ukochany dwukrotnie zostaly moje wlosy juz uzdrowione, pomoz i tym razem i usun na stale przyczyne wypadania wlosow, wylecz mnie z nerwicy, dzwonienia w uchu i flegmy.Amen
 Danusia: 07.03.2022, 21:13
 BLAGAM Cie Zbawco obdarz nasze czasy Pokojem. Pokonaj Zło i zakończ męki nasze. Amen.
 Danuta: 05.03.2022, 19:18
 Panie Jezu przez Twoją Najboleśniejszą Rane Ramienia proszę Cię o nawrócenie mojego syna i męża i dary Ducha świętego dla całej rodziny.
(1) [2] [3] [4] [5]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej