Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do najboleśniejszej Rany Pana Jezusa

Św. Bernard pytał się Pana Jezusa, która z Jego boleści jeszcze przed ludźmi utajona, była największą?

Miałem ciężką ranę, odpowiedział Jezus, w ramieniu, na którym krzyż dźwigałem, ta rana była mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą, nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a o cokolwiek przez nią prosić będziesz otrzymasz. Wszyscy, którzy tę ranę pozdrawiać będą, dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich, a z śmiertelnych nawrócenie. (Z aktów z Clairvaux).

Modlitwa św. Berdanta do Świętej Rany Ramienia Jezusa

O Najukochańszy Jezu mój, Ty Najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiła ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł Krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu. Ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twoim Świętym Ciele. Uwielbiam Cię oddaję cześć i pokłon z głębi serca.

Dziękuję Ci za Tę Najgłębszą i Najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą w skutek Tej Rany cierpiałeś i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, aby wstępując w Twoje Krwawe Ślady doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Ojcze Nasz... x 3
Zdrowaś Maryjo x 3

Powyżej umieszczona modlitwa została podana nam przez św. Bernarda – Opata z Clairraux, który żył we Francji w XII w.

Św. Bernard, dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele, podczas swej najświętszej Męki - otrzymał następującą odpowiedz:

Pan Jezus: "Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej - i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

  1. grzechy powszednie,
  2. ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
  3. nie umrą nagłą śmiercią,
  4. w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje.
Dlatego później Papież Eugeniusz III udzielił na prośbę Św. Bernarda odpustu tym wszystkim, którzy Tę Świętą Modlitwę odmawiają.

Święta Rita patronka od spraw beznadziejnych

   

Wasze komentarze:
 Aga: 29.12.2021, 12:56
 Jezu przez Twą Świętą Ranę Ramienia błagam uzdrów naszego synka z autyzmu. Jezu ufam Tobie
 Mietek: 25.12.2021, 15:24
 Panie Jezu proszę Cię przez twoją świętą ranę twojego ramienia o opiekę nad moimi dziećmi ,Agnieszka Przemkiem, Pawłem żebyś ich prowadził przez całe życie ziemskie i o zjednoczenie nas wszystkich razem z powrotem
 Bogumiła : 15.12.2021, 13:59
 Panie Jezu błagam Cie o zdrowie duszy i ciała dla mojego syna. Jezu bądź uwielbiony.Jezu Ty się tym zajmij.Maryjo Ty się troszcz.
 Edyta: 11.12.2021, 23:51
 Panie Jezu przez Twoje najświętszą ranę, proszę Cie o dobry wynik na który czekam ,i o uzdrowienie dla synka
 Alina : 05.12.2021, 15:01
 Pokornie Proszę Cię Panie Jezu przez tą najbolesniejsza Ranę Ramienia Twego o przemianę serc moich synów i mojego męża Panie Jezu Ufam Tobie
 Eugenia: 04.12.2021, 16:27
 Przez św.ranę Twojego ramienia ulecz moje dzieci aby powróciły do uczestnictwa w eucharystii i sakramentu pojednania i o zdrowie duszy dla wszystkich których mam w sercu mocą tej najbolesniejszej rany Twojej Jezu ulecz nas kocham Cię Jezu
 Paweł: 02.12.2021, 20:46
 Jezu przez twą bolesną ranę proszę Cię o uzdrowienie mojej mamy Bogumiły i o powrót do rodziny . Amen
 matka: 20.11.2021, 12:03
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o zdrowie oraz o pomoc w nauce dla syna i Dary Ducha Sw.w zdaniu egzaminow.O pomoc w odbyciu stazu/o udaremnienie zla ze strony nieprzyjacol:S.Z.K.E.,uczniow/. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 Grazyna: 16.11.2021, 23:37
 Panie Jezu przez Twoją Najbolesniejsza Rana Ramienia Proszę Cię o Pomoc Bożą i Dar Ducha Świętego dla mnie mojego męża dzieci i wnukow Jezu Ufam Tobie

 matka: 16.11.2021, 18:40
 Panie Jezu pezez Najblolesniesza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji pomocy Twojej w pomyslnym rozwiazaniu jego i moich wszystkich wezlow gordyjskich. Dziuekuje bardzo.
 Maria: 14.11.2021, 12:02
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o pomoc Twoja w udaremnieniu nekania mnie i mojej rodziny ze strony mezczyzny /Z/. Pomoz nam Panie Jezu we wszystkim co potrzebuje Twojej pomocy. Bog zaplac za modlitwe.
 Zosia : 12.11.2021, 17:28
 Prosze cie Jezu milosierny o laski nawrocenie moich dzieci i dar spowiedzi sw I rowniez mojego meza o zgode I milosc w rodzinie i za wszystkich grzesznikow w mojej calej rodzinie Bog zaplac kochany Jezu 🙏💕
 Xyz: 01.11.2021, 11:51
 Panie Jezu, przez Twa Najswietsza Najbolesniejsza Rane, blagam, wysluchaj laskawie moich modlitw i prosb. Amen ❤🌷❤
 Mama: 23.10.2021, 17:07
 Ukochany Jezu zanurzam w Twej sw. ranie Twego ramienia zdrowie mojego syna .
 Babcia : 22.10.2021, 00:09
 Panie Jezu Ty wszystko wiesz i wszystko możesz proszę pomóż mojemu wnukowi i udziel potrzebne łaski. JEZU Synu Dawida ulituj się nad nim.
 Maria: 15.10.2021, 16:59
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniesza Rqane Ramienia prosze Cie o powort do zdrowia dla syna i dla mnie. W intencji udaremnienia nekania nas ze strony nieprzyjaciol/alkoholika/.O blog.Boze w naszych przedsiewizeciach:zawodowych i w zyciu. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 08.10.2021, 14:09
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniesza Rane Ramienia Przenajswietsza prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza i jego matki.Jak tez Jerzego. W intencji otrzymania dla dzieci i dla mnie w calosci dobr ziemskich i duchowych.Uchron nas i rodzine od nieszczesc,koronawirusa oraz nekania ze strony nieprzyjaciol. Bog zaplac za modlitwe.
 Krystyna : 27.09.2021, 20:18
 PamiJezu przez Najsw. Rany Twoje a szczególnie przez szósta Rane RamieniTwojego Jezu ulituj się nad zięciem Łukaszem i odmień jego serce napełnij go żywą i święta wiarą P
 Babcia: 21.09.2021, 01:00
 Panie Jezu przez Twoją najboleśniejszą Ranę Ramienia proszę Cię o zdrowie dla mojego wnuka Szymusia, aby rósł i dobrze się rozwijał. Zachowaj go w zdrowiu i bezpieczeństwie. Proszę o to również dla całej rodziny i dla mnie.
 Nela: 27.08.2021, 21:41
 O ukochany mój Jezu proszę ci przez Twą najcięższą ranę na ramieniu,o opiekę nad synami oliverem i oskarem,oraz o pracę dla syna,zucenie nałogu przez męża i pokój i miłość dla całej rodziny ,dary ducha św. Ipokój na całej ziemi,przyjd, duchu św i napełni nas,Bóg zapłać
[1] [2] (3) [4] [5] [6]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej