Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do najboleśniejszej Rany Pana Jezusa

Św. Bernard pytał się Pana Jezusa, która z Jego boleści jeszcze przed ludźmi utajona, była największą?

Miałem ciężką ranę, odpowiedział Jezus, w ramieniu, na którym krzyż dźwigałem, ta rana była mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą, nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a o cokolwiek przez nią prosić będziesz otrzymasz. Wszyscy, którzy tę ranę pozdrawiać będą, dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich, a z śmiertelnych nawrócenie. (Z aktów z Clairvaux).

Modlitwa św. Berdanta do Świętej Rany Ramienia Jezusa

O Najukochańszy Jezu mój, Ty Najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiła ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł Krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu. Ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twoim Świętym Ciele. Uwielbiam Cię oddaję cześć i pokłon z głębi serca.

Dziękuję Ci za Tę Najgłębszą i Najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą w skutek Tej Rany cierpiałeś i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, aby wstępując w Twoje Krwawe Ślady doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Ojcze Nasz... x 3
Zdrowaś Maryjo x 3

Powyżej umieszczona modlitwa została podana nam przez św. Bernarda – Opata z Clairraux, który żył we Francji w XII w.

Św. Bernard, dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele, podczas swej najświętszej Męki - otrzymał następującą odpowiedz:

Pan Jezus: "Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej - i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

  1. grzechy powszednie,
  2. ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
  3. nie umrą nagłą śmiercią,
  4. w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje.
Dlatego później Papież Eugeniusz III udzielił na prośbę Św. Bernarda odpustu tym wszystkim, którzy Tę Świętą Modlitwę odmawiają.

Święta Rita patronka od spraw beznadziejnych

   

Wasze komentarze:
 Maria: 25.08.2021, 13:44
 Panie Jezu przez Przenajdrozsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji pomocy Bozej w nauce dla syna i Dary Ducha sw.w zdaniu egzaminu. Jak tez w odbyciu stazu zawodowego/o pomoc Boza w sprawach zdrowotnych,zawodowych,mieszkaniowych,osobistych/. O bezpieczenstwo i blog.Boze dla dzieci i dla mnie. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Anna : 20.08.2021, 18:48
 Panie Jezu niech będzie uwielbiona Twoją Święta Rana Ramienia,, przez tę Świętą Ranę proszę w sprawie Tobie wiadomej. Bądź uwielbiony Jezu
 matka: 20.08.2021, 11:45
 Panie Jezu przez Twoja Majblolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o pomoc Boza w udaremnieniu nekania mnie i rodziny ze strony uzalenionego mezczyzny.O oddalenie go. W intencji powrotu do zdrowia dla mnie i dla dzieci oraz dla J.R.D.R .A.o blog.Twoje w sprawach zawodowych i w zyciu. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 04.08.2021, 18:38
 Panie Jezu przez Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o pomoc Boza o pogromienie wystepkow alkoholika/o udaremnienie nekania mnie i rodziny/ oraz kobiety,by nie zostawila rodziny bez domu. Pomoz nam Panie Jezu. Amen.
 Ala: 04.08.2021, 05:16
 Panie Jezu przez Twoją Świętą Ranę proszę pomóż nam.Ty wiesz Ty wszystko wiesz Ty się tym zajmij
  Beata: 02.08.2021, 11:55
 Jezu, proszę o nawrócenie dla Tomasza mocą Twoich Św Ran a szczególnie Piątej Rany Twego Św Ramienia🙏🏻❤
 Paweł: 31.07.2021, 12:12
 Panie, Ty wiesz jak cierpię z powodu choroby która mnie paraliżuje umysłowo.Proszę,jesli taka twoja wola daj mi siłe przezwyciężyc ten trudny czas i przywróć mnie do życia.Jezu,Ty sie tym zajmij.Amen
 Teresa: 30.07.2021, 17:56
 Panie Jezu przez Twoja Najblolesniejsza Rane Ramieenia prosze Cie o pomoc Boza i Dary Ducha Swietego we wszystkich potrzebach Jerzego i jego dzieci.Jak tez dla mnie i moich dzieci. W intencji pogromienia wystepkow kobiety/alkoholika/ oraz udaremnienia jej zla i nienawisci wymierzonego w nas. Jezu Ufam Tobie.
 Adam : 23.07.2021, 15:28
 Panie Jezu przenajświętszy, proszę cię, zmiłuj się nad moimi grzechami i proszę cię pozwól mi być z Dorotą 🙏🙏🙏

 mietek: 17.07.2021, 05:52
 Panie Jezu przez twoją przenajdroższa rane ramienia proszę o nawrócenie ,uzdrowienie z uzależnienia alkoholowego moja rodzinę, a mnie o uzdrowienie z cukrzycy po covidzie
 matka: 04.07.2021, 19:38
 Panie Jezu przez Twoja Najblolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia Grzegorza oraz o madrosc i pomyslnosc w jego sprawach. Z podziekownaiem za modlitwe iza laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Babcia : 30.06.2021, 22:35
 Panie Jezu przez Twoją Ranę Ramienia proszę Cię o uzdrowienie dla wnuka. Panie Jezu pomóż błagam. Św. Bernardzie módl się za nim. Dziękuję Jezu!Kocham Cię Jezu!Uwielbiam Cię Jezu!.Chwała Tobie Jezu !
 Teresa: 26.06.2021, 16:13
 Panie Jezu przez Twoja Przenajswietsza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia syna i jego matki. W intencji pokoju oraz prowadzenia moich dzieci i mnie oraz rodziny J.R.J.R.najkrotszymi drogami co prowadza do Pana Boga. Amen.
 Maria: 24.06.2021, 14:03
 Panie Jezu przez Twoja Przenajswietsa Rarne Ramienia prosze Cie o zdrowie i pomoc Boza w Twojej Madrosci we wszystkich potrzebach Danuty i jej dzieci. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Mama : 24.06.2021, 13:28
 Jezu,Ty wiesz wszystko. 💓Jezu, Ty się tym zajmij!🙏🕊🙏
 Maria: 20.06.2021, 23:52
 Jezu Drogi, Zbawicielu nasz, prosze przez Twą Najboleśniejszą Ranę o nawrócenie z drogi niewiary do Boga dla Anny, Tomasza oraz Ryszarda.
 Kobieta: 19.06.2021, 08:14
 Panie Jezu Ty wiesz o co Cię proszę ❤🙏
 Maria: 17.06.2021, 11:58
 Panie Jezu przez Twoja Najblolesniejsza Rane Ramineia prosze Cie w intencji zdrowia dla dzieci i dla mnie oraz pogromienia wystepkow alkoholika z mania przesladowcza. Panie Jezu zajmij sie tym oraz udaremnij zlo i nienawisc alkoholika/Z/ i kobiet/S.E./ oraz Macieja. Bog zaplac za modlitwe.
 Alina : 13.06.2021, 21:46
 Panie Jezu proszę
  matka: 10.06.2021, 14:59
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji blagalnej o pomoc Boza w odzyskaniu pieniedzy od przedsiebiorcy dla syna, a dla mnie,w odstapieniu od umowy niekorzystnej. W intencji brata i jego dzieci o udaremnieniu zla i wystepkow kobiety wymierzonego w nich i we mnie. Panie Jezu zajmij sie tym.
[1] [2] [3] (4) [5] [6]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej