Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do najboleśniejszej Rany Pana Jezusa

Św. Bernard pytał się Pana Jezusa, która z Jego boleści jeszcze przed ludźmi utajona, była największą?

Miałem ciężką ranę, odpowiedział Jezus, w ramieniu, na którym krzyż dźwigałem, ta rana była mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą, nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a o cokolwiek przez nią prosić będziesz otrzymasz. Wszyscy, którzy tę ranę pozdrawiać będą, dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich, a z śmiertelnych nawrócenie. (Z aktów z Clairvaux).

Modlitwa św. Berdanta do Świętej Rany Ramienia Jezusa

O Najukochańszy Jezu mój, Ty Najcichszy Baranku Boży, ja biedny grzesznik pozdrawiam i czczę TĘ RANĘ TWOJĄ NAJŚWIĘTSZĄ, która Ci sprawiła ból bardzo dotkliwy, gdyś niósł Krzyż ciężki na Swym Boskim Ramieniu. Ból cięższy i dotkliwszy, niż inne Rany na Twoim Świętym Ciele. Uwielbiam Cię oddaję cześć i pokłon z głębi serca.

Dziękuję Ci za Tę Najgłębszą i Najdotkliwszą RANĘ Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą w skutek Tej Rany cierpiałeś i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, aby wstępując w Twoje Krwawe Ślady doszedł do szczęśliwej wieczności. Amen.

Ojcze Nasz... x 3
Zdrowaś Maryjo x 3

Powyżej umieszczona modlitwa została podana nam przez św. Bernarda – Opata z Clairraux, który żył we Francji w XII w.

Św. Bernard, dopytując się raz na modlitwie Pana naszego, jaki był największy ból nieznany wiernym, który odczuł na Swym Ciele, podczas swej najświętszej Męki - otrzymał następującą odpowiedz:

Pan Jezus: "Miałem Ranę na Ramieniu, spowodowaną dźwiganiem Krzyża, na trzy palce głęboką, z której widniały trzy odkryte kości. Sprawiła mi ona największe cierpienie i ból aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o niej myślą dlatego jest nieznana. Lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić mnie będą przez Tą właśnie ranę, udzielę jej - i wszystkim, którzy z miłości do Tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie Trzech Ojcze Nasz... i Trzech Zdrowaś Maryjo..., daruję im:

  1. grzechy powszednie,
  2. ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będą,
  3. nie umrą nagłą śmiercią,
  4. w chwili skonania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica i uzyskają łaskę i zmiłowanie Moje.
Dlatego później Papież Eugeniusz III udzielił na prośbę Św. Bernarda odpustu tym wszystkim, którzy Tę Świętą Modlitwę odmawiają.

Święta Rita patronka od spraw beznadziejnych

   

Wasze komentarze:
 Marta : 04.06.2021, 23:55
 Panie Jezu przez Twa Najbolesniejsza Ranę proszę uratuj moje po ludzku już nie do uratowania małżeństwo. Dziękuję za wszystko.
 Marta : 04.06.2021, 23:50
 Panie Jezu przez Twa Najbolesniejsza Ranę proszę uratuj moje po ludzku nie do uratowania małżeństwo. Dziękuję Ci Jezu za wszystko. Dziękuję.
 matka: 04.06.2021, 12:41
 Panie Jeziu prze zTwoja Najblelesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki oraz brata.Jak tez Aleksandra, Jerzego i jego braci oraz ojca. W intencji pomocy Bozej w naszych wszystkich potrzebach i sprawach zawodowych,remontowych. urzedowych,mieszkaniowych,osobistych.Uchron nas od nieszczesc. Amen.
 Bogumiła : 02.06.2021, 00:39
 Panie Jezu dziękuję Ci całym sercem za miłość do nas za ogrom bólu i cierpienia które poniosłeś by nas odkupić. Błagam Cię Jezu o łaskę zdrowia duszy i ciała dla mnie i moich bliskich oraz światło Ducha sw w sprawie operacji dla mnie i dla lekarzy. Jezu Ty się tym zajmij. Maryjo oddaję się Tobie.
 Anna : 26.05.2021, 22:14
 Panie Jezu przez Twoją najświętszą Ranę Ramienia proszę o uzdrowienie i nawrócenie mojego syna, miej go w swojej opiece i prowadź Bożą drogą. Powierzam go Tobie Jezu
 Teresa: 12.05.2021, 11:38
 Panie Jezu przez Najblolesniejsza Rane Ramienia Twoja prosze Cie o pomoc w moich i moich dzieci wszystkich potrzebach/zdrowotnych,ekonomiczno-remontowych,osobistych/.. W intencji pogromienia wystepkow Z. oraz nieprzyjaciol naszych. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Maria: 21.04.2021, 13:34
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji blagalnej o udaremnienie nekania mnie i rodziny ze strony alkoholika z mania przesladowcza.Uchron nas od nieszczescia/zycia w ciaglym leku i strachu/.,strat,,epiedemii. Na Wieksza Twoja Chwale.
 hn: 01.04.2021, 21:06
  Panie Jezu tak bardzo cierpiałeś dla nas a my wciąż Cię obrażamy przepraszamy Cię za nasze grzechy prosimy o zmiłowanie nad światem i ustąpienie z naszego życia tej strasznej zarazy Prosze o dobrego wierzacego meza dla corki AMEN
 M: 29.03.2021, 09:02
 Panie Jezu Ty powiedziałeś Św.Bernardowi, że najbardziej dotkliwsza była rana Twojego ramienia głęboka na 3 cm odsłaniająca 3 kości. Przez tą sw.ranę daj Jezu zdowie, wiarrę oraz chęć do stosowania praktyk religijnych dla mojej córki. Proszę Cię Jezu aby moja córka zdała dobrze maturę i dostała się na studia które Ty Jezu Jej przeznaczyłeś.

 Basia: 23.03.2021, 18:13
 Panie Jezu przez Twoją Przenajdroższą Ranę Ramienia proszę o zdrowie dla mojej rodziny oraz o miłosierdzie dla duszy zmarłego Mieczysława.
 Maria: 18.03.2021, 16:07
 Panie Jezu przez Twoja Rane Ramienia Twoja prosze Cie o ratunek i pomoc o cud uzdrowienia duchowo i fizycznie syna. W intencji pogromienia wystepkow alkoholika z pobliskiego otoczenia. Amen.
 Mirka: 11.03.2021, 23:03
 Panie Jezu,dziękuję Tobie za wszystkie rany,które znosiles w wielkim bólu dla ludzkości.Szczegolnie dziękuję za Święta Ranę Ramienia,na którym dźwigałeś krzyż ciężki.Rana ta tak dokuczliwa,głęboka ,bolesna ,ja czczę tę ranę i proszę przez nią o łaskę zdrowia i uchronienia przed koronawirusem wszystkich moich bliskich,a także mnie . Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu
 mama: 08.03.2021, 14:22
 Panie Jezu przez Twoja Najblolesniejsza Rane prosze Cie pomoz odzysakac synowi i mnie oraz bratankom nasza wlasnosc/pokieruj naszymi sprawam,abysmy nie zostali bez domu.i/.Przemien serce i postepowanie tych ludzi nieuczciwych/ kobiety i przedsiebiorcy,mezczyzny/. Bog zaplac za modlitwe.
 Teresa: 04.03.2021, 11:43
 Panie Jezu przez Twoja Rane Najbolesniejsza Ramienia prosze Cie o zdrowie oraz o pogromieniu wystepkow alkoholika.Spraw,aby mnie i rodzny nie nekal.Oddal go W intencji pomocy Bozej w pomyslnym rozwiazaniu moich i moich domownikow oraz Marcina wszystkich problemow. Pomoz nam niesc codzienny krzyz. Bog zaplac za modlitwe.
 mama: 28.02.2021, 10:06
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane blagam Cie o pomoc Twoja w pogromieniu wystepkow alkoholika,by mnie i rodziny nie nekal. Spraw tez ,aby M.oddal dokumenty dla syna,by nie trzeba bylo zakladac sprawy.O zdrowie i pokoj oraz bezpieczenstwo dla dzieci i dla mnie.Ratuj nas od bledow. Dziekuje bardzo.
 matka: 27.02.2021, 11:34
 Panie Jezu prosze Cie o powrot do zdrowia dla syna oraz o pomoc Boza w Duchu Swietym w jego wszystkich potrzebach Bogu wiadomych. W intencji zaradzenia dla dzieci i dla mnie nieszczesciom, chorobom, stratom,wszelkiemu zlu/epidemii/. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 Elzbieta: 02.02.2021, 23:38
 Panie Jezu przez te ranę proszę Cię o łaskę spowiedzi dla zięcia i o dar potomstwa dla Sylwi i Krystiana o zdrowie i łaski dla całej rodziny prosi Elzbieta
 czcicielka: 01.02.2021, 11:33
 Panie Jezu prosze Cie prze Twoja Najswietsza Rane o wybawienie mnie i moich wspoldomownikow od gnebienia/nieludzkiego/ ze strony nieprzyjaciol. W intencji pomocy w calym naszym zyciu/o dobrych ludzi na naszej drodze/ i w godzine naszej smierci. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 matka: 31.01.2021, 11:08
 Panie Jezu,przez Najswietsza i Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie w intencji odpuszczenia wszystkich grzechow moich i moich dzieci. W intencji pomocy i ratunku we wszystkich potrzebach naszych i niebezpieczenstwach. Chwala Ci Jezu.
 Maria: 30.01.2021, 14:35
 Najukochanszy i Najswietszy Jezu prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza.O pomoc,o pomyslnosc i blog.Boze w jego wszystkich przedsiewzieciach. Z gory bardzo serdecznie dziekuje.
[1] [2] [3] [4] (5) [6]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej