Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Wstęp

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Mój mistrzu jakże pragnę powtórzyć w sobie Twoje życie, bo tylko w ten sposób, upodabniając się do Ciebie w szarej codzienności, pozwolisz dostąpić łaski wielkiego Twojego Miłosierdzia. Przepełnia mnie pragnienie, by żyć tak jak Ty, po Kalwarię, po Krzyż - z miłości. Pragnę pokrzepiać się Twoim Słowem, Twoim Ciałem, wpatrując się w Twoje Serce, z wielką delikatnością i wrażliwością pełnić Wolę Twojego Ojca.

Pragnę oddychać Twoją miłością - niech pochłonie mnie gorliwość o dom Twój Panie, a troska o zbawienie dusz niech będzie polem codziennej mojej pracy.

Mało jest dusz, które rozważają mękę moją z prawdziwym uczuciem; najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją.STACJA I
Jezus na śmierć skazany

Panie, Ty znałeś bieg mających nastąpić wydarzeń... popatrz na mnie - co zwycięży: strach czy miłość do Ciebie, która pozwoli trwać u Twego boku?

Błagam wesprzyj mnie swą łaską i ogarnij Swoim Miłosierdziem niezależnie od tego co uczynię.

STACJA II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Panie, to jakaś pomyłka! Dlaczego się nie buntujesz, dlaczego milczysz? Ja krzyża nie udźwignę, ja go nie chcę, nie zasłużyłam, to zbyt wiele... dlaczego tak na mnie Patrzysz?

Pamiętam... mówiłeś: 'Kto chce pójść za Mną... niech weźmie krzyż...' (Mt 16,24) ...tak, ludzka natura się wzdryga, ale kocham Cię Jezu i choćby krzyż me siły rwał - nie poddam się, bo zawsze mogę liczyć na Ciebie."

STACJA III
Pierwszy upadek Jezusa

Panie, co teraz będzie? Ty już nie masz siły, a droga daleka... Nie mają litości nad Tobą, a przecież to Ty nie złamałeś trzciny nadłamanej, ani nie zgasiłeś nikłego płomyka...

Proszę przemień spojrzeniem Twojego Miłosierdzia okrutne czyny ludzi."

STACJA IV
Spotkanie z Matką

Rozdzierający widok - Maryja Matka Miłosierdzia podbiega do Ciebie Jezu i w niczym pomóc Ci nie może, bo Ty sam wziąłeś nasze winy na siebie, jednak bliskość kochanej Osoby potrafi dodać siły.

Naucz mnie Panie wychodzić naprzeciw..."

STACJA V
Szymon z Cereny pomaga dźwigać krzyż

Co za ulga, gdy ktoś przychodzi z pomocą... Szymonie czy widzisz różnicę? Jezus w milczeniu, resztkami sił idzie na przód, a ty? Żołnierze Cię zmusili.

Teraz bardziej jestem podobna do Ciebie niż do mojego Pana, którego tak bardzo chciałam naśladować..."

STACJA VI
Weronika ociera twarz Jezusowi

Jaka odważna kobieta, przedarła się przez mur strażników, by zwilżoną chustą otrzeć Twoją zmęczoną twarz...

Jakże wiele jeszcze muszę się nauczyć - tu na krzyżowej drodze życia - być miłosierną nie słowem, ale czynem jak uczył nasz Mistrz."

STACJA VII
Jezus drugi raz upada pod krzyżem

Jak to, podnosisz się Panie? W czym tkwi tajemnica Twojego zaparcia? Nowych pokładów sił? Ale ja już dalej nie dam rady.

Panie zmiłuj się nade mną i dźwignij mnie.

STACJA VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty

'Córki Jerozolimskie' - Ty Jezu zauważasz wszystkich dookoła, ja skupiam się na swoim cierpieniu.

Panie bądź i dla mnie Miłosierny

STACJA IX
Jezus trzeci raz upada pod krzyżem

Już niedaleko mój Panie, miłość rozrywa Twoje Serce i z wielkim cierpieniem, ale dźwigasz się by iść na przód.

"Boże, towarzyszenie Ci w każdej sekundzie Twojego cierpienia graniczy z cudem - gdyby nie Twoja łaska, już dawno musiałabym zawrócić."

STACJA X
Jezus z szat obnażony

Podłość ludzka nie zna granic - Jezu, jaki jesteś dzielny, wszystkie upokorzenia znosisz z miłości do Ojca i do człowieka, nie sprzeciwiasz się niczemu - bo do samego dna chciałeś wypić kielich goryczy.

Spraw by moje usta były miłosierne, gdy to ja w życiu przeżywać będę swoją dziesiątą stację."

STACJA XI
Jezus do krzyża przybity

Oto kres doczesnego zmagania, wycieńczony jesteś Panie... Jednak resztkami sił rozchylasz ramiona, by dać światu znak, że czekasz na każdego człowieka z otwartymi ramionami...

Czy i tu jestem blisko Ciebie?"

STACJA XII
Jezus na krzyżu umiera

Jezu, Pasterzu, co Cię spotkało za miłość, dobro, ciepło, prawdę? Kona, umiera Nieśmiertelny... Uszło z Ciebie życie, a z serca polały się jeszcze zdroje miłosierdzia... Do ostatniej chwili szukałeś usprawiedliwienia dla oprawców.

Czy jestem pod krzyżem i trwam? Czy szukam raczej drogi ucieczki, by nie patrzeć na zło?

STACJA XIII
Jezus zdjęty z krzyża i oddany swojej Matce

Zmrok okrył ziemię, martwe Twoje Ciało Panie z miłością przytula Maryja, współcierpi, boleje, ale nie traci nadziei. Matko, i ja jestem blisko Ciebie... "

STACJA XIV
Jezus złożony do grobu

Złożono Twoje Ciało do grobu Jezu, a Ty po trzech dniach Zmartwychwstaniesz, by jeszcze hojniej wylewać na nas Twoje Miłosierdzie.

Dziękuję Ci Boże, że w wtedy gdy ja wątpiłam, Ty nie zwątpiłeś we mnie nigdy."

Zakończenie

Boże pełen miłości i miłosierdzia, proszę nie opuszczaj mnie nigdy, bo bez Twojej łaski nic nie zdołam uczynić, ani dla Ciebie, ani dla siebie, ani dla innych.
Któryś za nas cierpiał rany...

Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny
Praca zbiorowa
Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka" s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewarysta Sopot: 01.04.2011, 20:37
 Dziekuje Ci Jezu za Twa meke i cierpienia - za to zes otwworzy nam Bramy Zbawienia za Twa Milosc ktorej nie pojmuje i wszystko co od Ciebie otrzymuje. JEZU UFAM TOBIE !!!
 ania: 01.04.2011, 17:06
 Potrzebuję Cię, Panie. Tak bardzo...
 Michał: 01.04.2011, 12:47
 Dziękuje za to że za nas tak cierpiałeś.Jezu Ty jesteś w każdym człowieku...mam nadzieję że kochając ludzi kocham w nich Ciebie.Miej nas w swojej opiece i nie pozwól nam zginąć,tylko zabierz wszystkich do Nieba.
 basia: 29.03.2011, 09:31
 Ide za Toba Droga Krzyzowa i ciezko mi kocham Cie Panie
 Stasia Swietochlowice: 26.03.2011, 19:46
 Dzieki ci Boze za kazdy szczesliwy przebyty dzien,Miej w opice mnie i moja rodzine.Jezu ufam tobie.
 Diana: 26.03.2011, 06:47
 Panie Jezu dziekuje Ci za wszystkie laski,ktorymi obdarzasz moja cala rodzine,dziekuje ci za mezczyzne ktorego postawiles na mej drodze, mniej nas prosze w opiece i pomoz nam w osiagnieciu naszego celu zycia razem. Prosze cie o zdrowie dla mojej calej rodziny. Kocham Cie, Ty sprawiasz ze czuje sie bezpiecznie.
 Krzysztof: 25.03.2011, 23:53
 Panie Jezu, przepraszam Cię za wszystkie moje upadki, niech krzyż i Twoje zmartwychwstanie będzią dla mnie siłą do bycia lepszym człowiekiem. Dziękuję Ci Panie za to, że pomimo moich słabości otaczasz opieką mnie i całą moją rodzinę.
 Jola25.03.2011,17:58: 25.03.2011, 18:02
 kocham Cię Panie ,dziekuję za wszystko daj mi siłę w trudnym okresie bądz przy mnie proszę
 jolka: 23.03.2011, 11:42
 Jezu ufam Tobie przebacz mi to co złego Ci wyrzadziłam proszę o opieke i pomoc Boza w kazdym dniu miej nas pod swym płaszczem

 Monika: 22.03.2011, 20:48
 Panie Jezu miej w opiece moją rodzinę, Zuzię i rodziców:)
 paulina: 21.03.2011, 23:07
 Panie miej w opiece moja rodzine. Prosze o jej opamietanie i uzdrowienie dusz.
 jacek-t: 20.03.2011, 15:41
 Dziękuję Panie Jezu Chryste za Twoje Cierpienie za Twoją Smierć,a wszystko to dla nas biednych grzeszników, abyśmy mieli życie wieczne.http://chomikuj.pl/jacek-t
 JOANNA: 19.03.2011, 18:04
  PANIE BLAGAM CIE POMOZ MI BO UPADA NASZA CALA RODZINA = MAZ ALKOHOLOK WSZYSTKICH NISCZY WPADA W OBLED- ABYL KIEDYS DOBRYM WATROSCIOWYM CZLOWIEKIEM ZLITUJ SIE PANIE WYRWIJ GO Z TEGO ZAKLETEGO KEGU A NAM JEGO BLISKIM DAJ SILY ABY PRZETRWAC I NIE UPADAC NA DUCHU SPRAW ABY SIE ZACZAL LECZYC BO TAKDALEJ NIE DA SIE ZYC PANIE ULITUJ SIE PRZEMIEN JEGO DUDZE SERCE NIEOPUSZCZAJ NAS
 Justyna: 18.03.2011, 21:36
 Tak bardzo Cię potrzebuję Panie...
 teresa: 18.03.2011, 21:25
 JAK CI JEZU DZIĘKOWAĆ ZA WSZYSTKIE ŁASKI TO ZA MAŁO SŁOWA ODDAJĘ CI SIEBIE I CAŁĄ RODZINĘ NIE OPUSZCZAJ NAS
 Paweł: 18.03.2011, 19:59
 Panie Jezu ten krzyż codzienny jest ciężki ale choc co dzień zdarza mi się upasc podnoszę się i proszę cię o siłe
 Marta: 18.03.2011, 19:00
 Jezu, okaz Swe miłosierdzie Japonii i całemu światu...
 Andrzej Z: 18.03.2011, 16:23
 Panie Jezu, kiedyś myślałem prosić Cię żeby krzyż mógł mnie ominąć ale wiem, że jest to raczej niemożliwe. Więc proszę Cię o moje nawrócenie do Ciebie Jezu.
 Andrzej Z: 18.03.2011, 16:22
 Panie Jezu, kiedyś myślałem prosić Cię żeby krzyż mógł mnie ominąć ale wiem, że jest to raczej niemożliwe. Więc proszę Cię o moje nawrócenie do Ciebie Jezu.
 patrycja: 17.03.2011, 10:14
 kocham ie matko
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]

Autor

Treść

[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej