Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Wstęp

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Mój mistrzu jakże pragnę powtórzyć w sobie Twoje życie, bo tylko w ten sposób, upodabniając się do Ciebie w szarej codzienności, pozwolisz dostąpić łaski wielkiego Twojego Miłosierdzia. Przepełnia mnie pragnienie, by żyć tak jak Ty, po Kalwarię, po Krzyż - z miłości. Pragnę pokrzepiać się Twoim Słowem, Twoim Ciałem, wpatrując się w Twoje Serce, z wielką delikatnością i wrażliwością pełnić Wolę Twojego Ojca.

Pragnę oddychać Twoją miłością - niech pochłonie mnie gorliwość o dom Twój Panie, a troska o zbawienie dusz niech będzie polem codziennej mojej pracy.

Mało jest dusz, które rozważają mękę moją z prawdziwym uczuciem; najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją.STACJA I
Jezus na śmierć skazany

Panie, Ty znałeś bieg mających nastąpić wydarzeń... popatrz na mnie - co zwycięży: strach czy miłość do Ciebie, która pozwoli trwać u Twego boku?

Błagam wesprzyj mnie swą łaską i ogarnij Swoim Miłosierdziem niezależnie od tego co uczynię.

STACJA II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Panie, to jakaś pomyłka! Dlaczego się nie buntujesz, dlaczego milczysz? Ja krzyża nie udźwignę, ja go nie chcę, nie zasłużyłam, to zbyt wiele... dlaczego tak na mnie Patrzysz?

Pamiętam... mówiłeś: 'Kto chce pójść za Mną... niech weźmie krzyż...' (Mt 16,24) ...tak, ludzka natura się wzdryga, ale kocham Cię Jezu i choćby krzyż me siły rwał - nie poddam się, bo zawsze mogę liczyć na Ciebie."

STACJA III
Pierwszy upadek Jezusa

Panie, co teraz będzie? Ty już nie masz siły, a droga daleka... Nie mają litości nad Tobą, a przecież to Ty nie złamałeś trzciny nadłamanej, ani nie zgasiłeś nikłego płomyka...

Proszę przemień spojrzeniem Twojego Miłosierdzia okrutne czyny ludzi."

STACJA IV
Spotkanie z Matką

Rozdzierający widok - Maryja Matka Miłosierdzia podbiega do Ciebie Jezu i w niczym pomóc Ci nie może, bo Ty sam wziąłeś nasze winy na siebie, jednak bliskość kochanej Osoby potrafi dodać siły.

Naucz mnie Panie wychodzić naprzeciw..."

STACJA V
Szymon z Cereny pomaga dźwigać krzyż

Co za ulga, gdy ktoś przychodzi z pomocą... Szymonie czy widzisz różnicę? Jezus w milczeniu, resztkami sił idzie na przód, a ty? Żołnierze Cię zmusili.

Teraz bardziej jestem podobna do Ciebie niż do mojego Pana, którego tak bardzo chciałam naśladować..."

STACJA VI
Weronika ociera twarz Jezusowi

Jaka odważna kobieta, przedarła się przez mur strażników, by zwilżoną chustą otrzeć Twoją zmęczoną twarz...

Jakże wiele jeszcze muszę się nauczyć - tu na krzyżowej drodze życia - być miłosierną nie słowem, ale czynem jak uczył nasz Mistrz."

STACJA VII
Jezus drugi raz upada pod krzyżem

Jak to, podnosisz się Panie? W czym tkwi tajemnica Twojego zaparcia? Nowych pokładów sił? Ale ja już dalej nie dam rady.

Panie zmiłuj się nade mną i dźwignij mnie.

STACJA VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty

'Córki Jerozolimskie' - Ty Jezu zauważasz wszystkich dookoła, ja skupiam się na swoim cierpieniu.

Panie bądź i dla mnie Miłosierny

STACJA IX
Jezus trzeci raz upada pod krzyżem

Już niedaleko mój Panie, miłość rozrywa Twoje Serce i z wielkim cierpieniem, ale dźwigasz się by iść na przód.

"Boże, towarzyszenie Ci w każdej sekundzie Twojego cierpienia graniczy z cudem - gdyby nie Twoja łaska, już dawno musiałabym zawrócić."

STACJA X
Jezus z szat obnażony

Podłość ludzka nie zna granic - Jezu, jaki jesteś dzielny, wszystkie upokorzenia znosisz z miłości do Ojca i do człowieka, nie sprzeciwiasz się niczemu - bo do samego dna chciałeś wypić kielich goryczy.

Spraw by moje usta były miłosierne, gdy to ja w życiu przeżywać będę swoją dziesiątą stację."

STACJA XI
Jezus do krzyża przybity

Oto kres doczesnego zmagania, wycieńczony jesteś Panie... Jednak resztkami sił rozchylasz ramiona, by dać światu znak, że czekasz na każdego człowieka z otwartymi ramionami...

Czy i tu jestem blisko Ciebie?"

STACJA XII
Jezus na krzyżu umiera

Jezu, Pasterzu, co Cię spotkało za miłość, dobro, ciepło, prawdę? Kona, umiera Nieśmiertelny... Uszło z Ciebie życie, a z serca polały się jeszcze zdroje miłosierdzia... Do ostatniej chwili szukałeś usprawiedliwienia dla oprawców.

Czy jestem pod krzyżem i trwam? Czy szukam raczej drogi ucieczki, by nie patrzeć na zło?

STACJA XIII
Jezus zdjęty z krzyża i oddany swojej Matce

Zmrok okrył ziemię, martwe Twoje Ciało Panie z miłością przytula Maryja, współcierpi, boleje, ale nie traci nadziei. Matko, i ja jestem blisko Ciebie... "

STACJA XIV
Jezus złożony do grobu

Złożono Twoje Ciało do grobu Jezu, a Ty po trzech dniach Zmartwychwstaniesz, by jeszcze hojniej wylewać na nas Twoje Miłosierdzie.

Dziękuję Ci Boże, że w wtedy gdy ja wątpiłam, Ty nie zwątpiłeś we mnie nigdy."

Zakończenie

Boże pełen miłości i miłosierdzia, proszę nie opuszczaj mnie nigdy, bo bez Twojej łaski nic nie zdołam uczynić, ani dla Ciebie, ani dla siebie, ani dla innych.
Któryś za nas cierpiał rany...

Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny
Praca zbiorowa
Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka" s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Jan: 13.03.2011, 22:16
 Jezu daj mi siłe w trudnym okresie
 Maria: 11.03.2011, 07:22
 Panie Jezu prosze Cie okaz milosierdzie mnie i mojej rodzinie. Obdarz nas potrzebnymi laskami abysmy mogli isc droga krzyza,nies ten krzyz i .... powstawac i ...przebaczac i zeslij nam twoje milosierdzie.
 Teresa : 11.03.2011, 00:08
 Panie Jezu Proszę okaż miłosierdzie mnie i mojej rodzinie. Obdarz nas potrzebnymi łaskami, abyśmy umieli iść drogą Krzyza i napełnij nas Twoją miłością.
 Maria: 10.03.2011, 20:12
 Panie Jezu proszę Cię o wiarę moich dzieci i wnukow .bo nie mają możliwości uczestnictwa w kosciele ,ale wiem że za Twoim pośrednictwem może to być możliwe,bo się bardzo boję żeby nie zatracili swojej wiary.
 aga: 17.02.2011, 17:38
 Jezu,pomóż nam przejśćnaszą drogę krzyżową
 JÓZEF: 04.11.2010, 14:48
 PANIE JEZU DZIĘKUJĘ CI ZA ŁASKI JAKICH MI UDZIELARZ NA KARZDY DZIEN. DZIĘKUJEE CI ŻE PO TAK DŁUGIEJ ROZŁĄCE Z TOBĄ POWOLI WRACAM DO CIEBIE Z TOBĄ CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE. DZIĘKUJĘ CI PANIE JEZU.
 Józef: 04.11.2010, 14:20
 PANIE JEZU KOCHAM CIĘ ZA TO ŻEŚ POZWOLIŁ MI WRÓCIĆ DO CIEBIE Z TOBĄ CZUJE SIĘ BESPIECZNIE. PANIE PROWAĆ MNIE I MIEJ MNIE W SWEJ OPIECE
 Joanna: 16.09.2010, 19:20
 Kocham Cię Panie, dziękuję za wszystkie łaski.
 Janusz: 25.07.2010, 16:59
 Przepraszam Cie Panie Jezu za grzechy nieczystosci, oddaje sie w Twoje rece i zdaje na wole Boza. Twoja jestem wlasnoscia i do Ciebie nalezec chce.

 Kalja201: 24.07.2010, 22:30
 Panie pomóż mi nieść ten krzyż i... powstawać i ...przebaczać.....
 ola: 15.05.2010, 17:06
 kocham cię matko bosko
 kar: 05.05.2010, 13:32
 Panie Jezu pozwól mi odmienić swoje życie, daj mi jeszcze jedną szansę, przyrzekam być lepszym człowiekiem, bez kłamstw, które tak często zagościły w moim życiu. Wybacz mi Panie, nie odrzucaj, wysłuchaj.
 Tomasz: 02.04.2010, 20:59
 Miłość Twa wszystko zwycięża
 Kasia: 02.04.2010, 20:55
 Jezu wybacz mi zło jakie wyrządzałam nie potrafiąc kochać mojego męża i proszę naucz mnie na nowo miłości.
 stanisław: 02.04.2010, 02:26
 PRZEPRASZAM CIĘ JEZU ZA MOJE LICZNE GRZECHY.CHCĘ BYĆ BLIŻEJ CIEBIE I TWEGO CIERPIENIA.
 Małgosia: 29.03.2010, 19:09
 Kocham Cię mój Panie Jezu! nie opuszczaj mnie...
 RS: 29.03.2010, 08:24
 Dziękuje Ci Jezu, za łaskę, dobroć, opiekę i szansę!
 bozena: 28.03.2010, 22:21
 Dziekuje Ci Panie za wszytsko przepraszam za moje grzechy, poblogoslaw moja rodzine Kocham Cie Panie
 magda: 26.03.2010, 22:35
 Panie Jezu ...zlituj sie na de mna ...tyle zła uczyniłam ..wybacz mi.błagam pomóz mi ...bez Twojej pomocy nie dam rady ...wspomóz mnie Swoja łaska....
 Krystyna.: 26.03.2010, 20:56
 JEZU MILOSIERNY WYSLUCHAJ MOICH PROSB.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18]

Autor

Treść

[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej