Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Wstęp

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Mój mistrzu jakże pragnę powtórzyć w sobie Twoje życie, bo tylko w ten sposób, upodabniając się do Ciebie w szarej codzienności, pozwolisz dostąpić łaski wielkiego Twojego Miłosierdzia. Przepełnia mnie pragnienie, by żyć tak jak Ty, po Kalwarię, po Krzyż - z miłości. Pragnę pokrzepiać się Twoim Słowem, Twoim Ciałem, wpatrując się w Twoje Serce, z wielką delikatnością i wrażliwością pełnić Wolę Twojego Ojca.

Pragnę oddychać Twoją miłością - niech pochłonie mnie gorliwość o dom Twój Panie, a troska o zbawienie dusz niech będzie polem codziennej mojej pracy.

Mało jest dusz, które rozważają mękę moją z prawdziwym uczuciem; najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją.STACJA I
Jezus na śmierć skazany

Panie, Ty znałeś bieg mających nastąpić wydarzeń... popatrz na mnie - co zwycięży: strach czy miłość do Ciebie, która pozwoli trwać u Twego boku?

Błagam wesprzyj mnie swą łaską i ogarnij Swoim Miłosierdziem niezależnie od tego co uczynię.

STACJA II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Panie, to jakaś pomyłka! Dlaczego się nie buntujesz, dlaczego milczysz? Ja krzyża nie udźwignę, ja go nie chcę, nie zasłużyłam, to zbyt wiele... dlaczego tak na mnie Patrzysz?

Pamiętam... mówiłeś: 'Kto chce pójść za Mną... niech weźmie krzyż...' (Mt 16,24) ...tak, ludzka natura się wzdryga, ale kocham Cię Jezu i choćby krzyż me siły rwał - nie poddam się, bo zawsze mogę liczyć na Ciebie."

STACJA III
Pierwszy upadek Jezusa

Panie, co teraz będzie? Ty już nie masz siły, a droga daleka... Nie mają litości nad Tobą, a przecież to Ty nie złamałeś trzciny nadłamanej, ani nie zgasiłeś nikłego płomyka...

Proszę przemień spojrzeniem Twojego Miłosierdzia okrutne czyny ludzi."

STACJA IV
Spotkanie z Matką

Rozdzierający widok - Maryja Matka Miłosierdzia podbiega do Ciebie Jezu i w niczym pomóc Ci nie może, bo Ty sam wziąłeś nasze winy na siebie, jednak bliskość kochanej Osoby potrafi dodać siły.

Naucz mnie Panie wychodzić naprzeciw..."

STACJA V
Szymon z Cereny pomaga dźwigać krzyż

Co za ulga, gdy ktoś przychodzi z pomocą... Szymonie czy widzisz różnicę? Jezus w milczeniu, resztkami sił idzie na przód, a ty? Żołnierze Cię zmusili.

Teraz bardziej jestem podobna do Ciebie niż do mojego Pana, którego tak bardzo chciałam naśladować..."

STACJA VI
Weronika ociera twarz Jezusowi

Jaka odważna kobieta, przedarła się przez mur strażników, by zwilżoną chustą otrzeć Twoją zmęczoną twarz...

Jakże wiele jeszcze muszę się nauczyć - tu na krzyżowej drodze życia - być miłosierną nie słowem, ale czynem jak uczył nasz Mistrz."

STACJA VII
Jezus drugi raz upada pod krzyżem

Jak to, podnosisz się Panie? W czym tkwi tajemnica Twojego zaparcia? Nowych pokładów sił? Ale ja już dalej nie dam rady.

Panie zmiłuj się nade mną i dźwignij mnie.

STACJA VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty

'Córki Jerozolimskie' - Ty Jezu zauważasz wszystkich dookoła, ja skupiam się na swoim cierpieniu.

Panie bądź i dla mnie Miłosierny

STACJA IX
Jezus trzeci raz upada pod krzyżem

Już niedaleko mój Panie, miłość rozrywa Twoje Serce i z wielkim cierpieniem, ale dźwigasz się by iść na przód.

"Boże, towarzyszenie Ci w każdej sekundzie Twojego cierpienia graniczy z cudem - gdyby nie Twoja łaska, już dawno musiałabym zawrócić."

STACJA X
Jezus z szat obnażony

Podłość ludzka nie zna granic - Jezu, jaki jesteś dzielny, wszystkie upokorzenia znosisz z miłości do Ojca i do człowieka, nie sprzeciwiasz się niczemu - bo do samego dna chciałeś wypić kielich goryczy.

Spraw by moje usta były miłosierne, gdy to ja w życiu przeżywać będę swoją dziesiątą stację."

STACJA XI
Jezus do krzyża przybity

Oto kres doczesnego zmagania, wycieńczony jesteś Panie... Jednak resztkami sił rozchylasz ramiona, by dać światu znak, że czekasz na każdego człowieka z otwartymi ramionami...

Czy i tu jestem blisko Ciebie?"

STACJA XII
Jezus na krzyżu umiera

Jezu, Pasterzu, co Cię spotkało za miłość, dobro, ciepło, prawdę? Kona, umiera Nieśmiertelny... Uszło z Ciebie życie, a z serca polały się jeszcze zdroje miłosierdzia... Do ostatniej chwili szukałeś usprawiedliwienia dla oprawców.

Czy jestem pod krzyżem i trwam? Czy szukam raczej drogi ucieczki, by nie patrzeć na zło?

STACJA XIII
Jezus zdjęty z krzyża i oddany swojej Matce

Zmrok okrył ziemię, martwe Twoje Ciało Panie z miłością przytula Maryja, współcierpi, boleje, ale nie traci nadziei. Matko, i ja jestem blisko Ciebie... "

STACJA XIV
Jezus złożony do grobu

Złożono Twoje Ciało do grobu Jezu, a Ty po trzech dniach Zmartwychwstaniesz, by jeszcze hojniej wylewać na nas Twoje Miłosierdzie.

Dziękuję Ci Boże, że w wtedy gdy ja wątpiłam, Ty nie zwątpiłeś we mnie nigdy."

Zakończenie

Boże pełen miłości i miłosierdzia, proszę nie opuszczaj mnie nigdy, bo bez Twojej łaski nic nie zdołam uczynić, ani dla Ciebie, ani dla siebie, ani dla innych.
Któryś za nas cierpiał rany...

Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny
Praca zbiorowa
Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka" s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 malgorzata: 12.03.2010, 16:41
  Panie Jezu badz zawsze ze mna i z moja rodzina .przepraszam za wszystko co zle za moje grzechy Panie Ty wiesz wszystko .prosze wybacz mi Jezu kocham Cie Matko bolesna kocham Cie
 hanusia: 09.03.2010, 19:33
 Jezu pozwól mi zrozumieć i dać świadectwo prawdzie
 malgorzata: 09.03.2010, 15:00
 Panie ......... wybacz ..............
 HALA: 05.03.2010, 22:20
 PANIE MOJ .JEZU CHRYSTE JESLI CHCESZ OCZYSC MOJE CIALO I MOJA DUSZE.JESTEM TYLKO BIEDNA GRZESZNICA.ULITUJ SIE NA DEMNA.KTORYS ZA NAS CIERPIAL RANY JEZU CHRYSTE ZMILUJ SIE NAD NAMI.KOCHAM CIE JEZU.
 alina: 04.03.2010, 11:17
 Jezu proszę przez Twoją i moją Najświętszą Matkę, zamknij i uzdrów przez zasługi twoich swiętych Ran moje serce, uczucia, relacje. Chcę kochać Ciebie gorąco, dla Ciebie rezygnuję z xa i przez Maryję oddaję go tobie.
 MARIA: 01.03.2010, 22:47
 Jezu - dziękuję Ci, że pozwoliłeś mi iść obok siebie i rozważać okropności pokonywania Drogi Krzyżowej... Dziękuję, że pokonałeś ją także dla mnie... I dziękuję, że nigdy ze mnie nie zrezygnowałeś... Pomóż mi proszę, przemieniać się na lepszą, na dobrą, na świętą... I pomóż, abym Cię kochała coraz więcej... Jezu ufam Tobie!!!
 Elka: 26.02.2010, 23:48
 JEZU MÓJ ...POZWÓL MI BYĆ BLISKO CIEBIE , DODAWAJ SIŁ W CHWILACH ZWĄTPIENIA , NAUCZ MNIE DZIELIĆ SIĘ MIŁOŚCIĄ Z WSZYSTKIMI A SZCZEGÓLNIE Z TYMI , KTÓRZY KOCHAĆ SZCZERZE NIE POTRAFIĄ - AMEN!! KTÓRYŚ ZA NAS CIERPIAŁ RANY - JEZU CHRYSTE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI.
 Halina: 26.02.2010, 21:53
 JEZU MOJ KOCHANY .DZIEKUJE CI ZA WSZYSTKIE BLOGOSLAWIENSTWA,KTORE OTRZYMALAM I OTRZYMUJE NADAL.OTOCZ MNIE I MOJA RODZINE SWOJA OJCOWSKA OPIEKA.KOCHAM CIE.KTORYS ZA NAS CIERPIAL RANY JEZU CHRYSTE ZMILUJ SIE NAD NAMI.NAZAWSZE Z TOBA.
 bogumila: 25.02.2010, 10:22
 jezu prsze olaske dobrej spowiedzi i przebacz mi grzechy ktore popelnilam . pomoz mi sie podzwignac a takze prosze cie blogoslawienstwo dla calej mojej rodziny .prowadz nas jezu

 anetta: 19.02.2010, 19:42
 Panie dziękujez za wszystko.Bardzo Cię kocham
 matka: 22.01.2010, 17:24
 Panie ulituj się i okaz Twoje miłosierdzie i litość dla mnie, moich synów,córek, męża, matki, synowych, wszystkich za których jestem zobowiązana się modlić, którym kiedykolwiek obiecałam moją modlitwę i tym, którzy prosili mnie o modlitwę,dla Polski /przebudź moich rodaków do miłości braterskiej i przestrzegania Twoich praw/Przebacz nam nasze winy i zbaw od złego. AMEN.
 D.D: 21.01.2010, 18:06
 Panie Mój Boże :proszę Cię w pokorze serca -ucz mnie przebaczać tak jak Ty przebaczałeś -nawet tym najgorszym złoczyńcom wybaczałeś a mnie jest tak bardzo ciężko przebaczać tym którzy mnie krzywdzą,którzy żle mówią o mnie,którzy tyle razy mnie skrzywdzili swoim postępowaniem względem mnie,ciągle widzę to zło gdy ich widzę nie umiem do końca przebaczać -proszę Cię Panie o tą łaskę jaką mogę otrzymać tylko od Ciebie
 D.D: 21.01.2010, 17:57
 Panie Mój Boże :proszę Cię w pokorze serca -ucz mnie przebaczać tak jak Ty przebaczałeś -nawet tym najgorszym złoczyńcom wybaczałeś a mnie jest tak bardzo ciężko przebaczać tym którzy mnie krzywdzą,którzy żle mówią o mnie,którzy tyle razy mnie skrzywdzili swoim postępowaniem względem mnie,ciągle widzę to zło gdy ich widzę nie umiem do końca przebaczać -proszę Cię Panie o tą łaskę jaką mogę otrzymać tylko od Ciebie
 Darek: 10.01.2010, 10:54
 Panie wybacz...
 Danuta: 31.12.2009, 10:49
 Panie każdy moj grzech,każdy mój upadek to kolejny gwóżdz do Twojego krzyża.Panie mój upadający pod ciężarem moich grzechów-przebacz mi Panie moje grzechy i to co wychodzi z wnętrza mojego serca bo wiem że bez Ciebie jest mi ciężko w codzienności mojego codziennego życia-Ty Panie dodajesz mi sił abym mogła iść dalej-Ty dajesz mi nadzieję na życie wieczne-nie opuszczaj mnie Panie,choćby wszyscy zwątpili ja nie zwątpię w Ciebie,jużtyle razy podnosisz mnie z codziennych moich upadków a ja dalej grzeszę-Panie mój zmiłuj się nade mną w Miłosierdziu swoim.Ucz mnie Panie pokory bym się nie załamywała bo wiem że Droga Twoja prowadzi do Ciebie-ucz mnie dzwigać krzyż mich codziennych obowiązków mimo trudności na jakie napotykam,droga Twoja nie jest łatwą drogą ,ale Ty szedłeś ,a ja chwilami już nie mogę i nie umiem nieść mojego krzyża choć jest on lżejszy jak Twój-Panie przebacz mi, Ojcze zapomnij mi
 Kalina: 14.11.2009, 09:39
 Panie pomóż mi nieść ten krzyż i powstawać i przebaczać.
 matka: 25.09.2009, 12:21
 Panie, Twoja meka to tez przeze mnie i moje dzieci. Wybacz mi.
 JOLANTA: 30.07.2009, 00:56
 PANIE JEZU PROSZE CIE O ZDROWIE I SPOKOJ DLA MOICH RODZICOW MARIANNY I MARIANA ORAZ DZIADKOW HENRYKA I FELIKSY O SPOKOJ I ZDROWIE.. NIECH Z BOZA MILOSCIA I W MODLITWIE WYTRWAJA DO KONCA. JEZU POMOZ MI.
 R.: 06.07.2009, 19:53
 Matko Boża Bolesna Ty cierpiałaś razem z Twoim synem. Błagam ulituj się i nad moim cierpieniem
 Helena. Danmark.: 09.05.2009, 11:22
 Panie-Jezu dziekuje ci za wszystko i wybacz mi moje bledy,i prosze cie badzo Jezu mniej mnie w opiece,i cala moja rodzine i wszystkich znajomych. Kocham cie Jezu i ufam tobie Helena.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18]

Autor

Treść

[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej