Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Wstęp

Droga Krzyżowa dla dorosłych

Mój mistrzu jakże pragnę powtórzyć w sobie Twoje życie, bo tylko w ten sposób, upodabniając się do Ciebie w szarej codzienności, pozwolisz dostąpić łaski wielkiego Twojego Miłosierdzia. Przepełnia mnie pragnienie, by żyć tak jak Ty, po Kalwarię, po Krzyż - z miłości. Pragnę pokrzepiać się Twoim Słowem, Twoim Ciałem, wpatrując się w Twoje Serce, z wielką delikatnością i wrażliwością pełnić Wolę Twojego Ojca.

Pragnę oddychać Twoją miłością - niech pochłonie mnie gorliwość o dom Twój Panie, a troska o zbawienie dusz niech będzie polem codziennej mojej pracy.

Mało jest dusz, które rozważają mękę moją z prawdziwym uczuciem; najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją.STACJA I
Jezus na śmierć skazany

Panie, Ty znałeś bieg mających nastąpić wydarzeń... popatrz na mnie - co zwycięży: strach czy miłość do Ciebie, która pozwoli trwać u Twego boku?

Błagam wesprzyj mnie swą łaską i ogarnij Swoim Miłosierdziem niezależnie od tego co uczynię.

STACJA II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Panie, to jakaś pomyłka! Dlaczego się nie buntujesz, dlaczego milczysz? Ja krzyża nie udźwignę, ja go nie chcę, nie zasłużyłam, to zbyt wiele... dlaczego tak na mnie Patrzysz?

Pamiętam... mówiłeś: 'Kto chce pójść za Mną... niech weźmie krzyż...' (Mt 16,24) ...tak, ludzka natura się wzdryga, ale kocham Cię Jezu i choćby krzyż me siły rwał - nie poddam się, bo zawsze mogę liczyć na Ciebie."

STACJA III
Pierwszy upadek Jezusa

Panie, co teraz będzie? Ty już nie masz siły, a droga daleka... Nie mają litości nad Tobą, a przecież to Ty nie złamałeś trzciny nadłamanej, ani nie zgasiłeś nikłego płomyka...

Proszę przemień spojrzeniem Twojego Miłosierdzia okrutne czyny ludzi."

STACJA IV
Spotkanie z Matką

Rozdzierający widok - Maryja Matka Miłosierdzia podbiega do Ciebie Jezu i w niczym pomóc Ci nie może, bo Ty sam wziąłeś nasze winy na siebie, jednak bliskość kochanej Osoby potrafi dodać siły.

Naucz mnie Panie wychodzić naprzeciw..."

STACJA V
Szymon z Cereny pomaga dźwigać krzyż

Co za ulga, gdy ktoś przychodzi z pomocą... Szymonie czy widzisz różnicę? Jezus w milczeniu, resztkami sił idzie na przód, a ty? Żołnierze Cię zmusili.

Teraz bardziej jestem podobna do Ciebie niż do mojego Pana, którego tak bardzo chciałam naśladować..."

STACJA VI
Weronika ociera twarz Jezusowi

Jaka odważna kobieta, przedarła się przez mur strażników, by zwilżoną chustą otrzeć Twoją zmęczoną twarz...

Jakże wiele jeszcze muszę się nauczyć - tu na krzyżowej drodze życia - być miłosierną nie słowem, ale czynem jak uczył nasz Mistrz."

STACJA VII
Jezus drugi raz upada pod krzyżem

Jak to, podnosisz się Panie? W czym tkwi tajemnica Twojego zaparcia? Nowych pokładów sił? Ale ja już dalej nie dam rady.

Panie zmiłuj się nade mną i dźwignij mnie.

STACJA VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty

'Córki Jerozolimskie' - Ty Jezu zauważasz wszystkich dookoła, ja skupiam się na swoim cierpieniu.

Panie bądź i dla mnie Miłosierny

STACJA IX
Jezus trzeci raz upada pod krzyżem

Już niedaleko mój Panie, miłość rozrywa Twoje Serce i z wielkim cierpieniem, ale dźwigasz się by iść na przód.

"Boże, towarzyszenie Ci w każdej sekundzie Twojego cierpienia graniczy z cudem - gdyby nie Twoja łaska, już dawno musiałabym zawrócić."

STACJA X
Jezus z szat obnażony

Podłość ludzka nie zna granic - Jezu, jaki jesteś dzielny, wszystkie upokorzenia znosisz z miłości do Ojca i do człowieka, nie sprzeciwiasz się niczemu - bo do samego dna chciałeś wypić kielich goryczy.

Spraw by moje usta były miłosierne, gdy to ja w życiu przeżywać będę swoją dziesiątą stację."

STACJA XI
Jezus do krzyża przybity

Oto kres doczesnego zmagania, wycieńczony jesteś Panie... Jednak resztkami sił rozchylasz ramiona, by dać światu znak, że czekasz na każdego człowieka z otwartymi ramionami...

Czy i tu jestem blisko Ciebie?"

STACJA XII
Jezus na krzyżu umiera

Jezu, Pasterzu, co Cię spotkało za miłość, dobro, ciepło, prawdę? Kona, umiera Nieśmiertelny... Uszło z Ciebie życie, a z serca polały się jeszcze zdroje miłosierdzia... Do ostatniej chwili szukałeś usprawiedliwienia dla oprawców.

Czy jestem pod krzyżem i trwam? Czy szukam raczej drogi ucieczki, by nie patrzeć na zło?

STACJA XIII
Jezus zdjęty z krzyża i oddany swojej Matce

Zmrok okrył ziemię, martwe Twoje Ciało Panie z miłością przytula Maryja, współcierpi, boleje, ale nie traci nadziei. Matko, i ja jestem blisko Ciebie... "

STACJA XIV
Jezus złożony do grobu

Złożono Twoje Ciało do grobu Jezu, a Ty po trzech dniach Zmartwychwstaniesz, by jeszcze hojniej wylewać na nas Twoje Miłosierdzie.

Dziękuję Ci Boże, że w wtedy gdy ja wątpiłam, Ty nie zwątpiłeś we mnie nigdy."

Zakończenie

Boże pełen miłości i miłosierdzia, proszę nie opuszczaj mnie nigdy, bo bez Twojej łaski nic nie zdołam uczynić, ani dla Ciebie, ani dla siebie, ani dla innych.
Któryś za nas cierpiał rany...

Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny
Praca zbiorowa
Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka" s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Małgorzata: 27.03.2009, 19:18
 Jezu- Mistrzu Mój w nauce pokory, cierpliwości, w walce z bólem ciała i duszy......błagam z całego serca - niech moja droga krzyżowa prowadzi do zwycięstwa.....Ty zwyciężyłeś dla mnie, ja pragnę zwyciężać w imię Twoje....słabnę Jezu ......trzymam ten krzyż i wierzę, że jesteś u boku mego........trzymaj mnie Jezu za rękę, żebym mogła pokonywać ten labirynty życia z pokorą i wierząc, że ta droga prowadzi do Ciebie...Jezu ufam Tobie
 asia: 22.03.2009, 17:58
 panie nie opuszczaj nas ,przebacz i pomoz sie nam podniec juz n ty raz i pomoz nie tracic nadziei mam w tobie panie moj nadzieje i wiem ufam ze nam pomozesz szczegolnie mezowiwyjsc na droge poprawy a nam tez starac sie wytrwac mimo wszystko i nie buntowac sie
 asia: 22.03.2009, 17:49
 panie pomoz mi niesc ten krzyz i powstawac i przebaczac i przezywac z toba twa meke
 Bogda: 20.03.2009, 16:44
 PANIE JEZU-PRZEPRASZAM za wszystko i proszę Cię bądź przy mnie zawsze i wszędzie.Prosze pomóż mi choć trochę rozjaśnić to moje życie.......Z całego serca DZIĘKUJĘ.
 grzegorz: 20.03.2009, 11:45
 Dziekuje zato ze moge sie rozwijac naukowo.Prosze dla mojej mamy i taty brata babci i dziadka duzo milosci iszczescia prosze zeby to sie spelnilo
 mareczek: 20.03.2009, 11:44
 Panie Jezu dziękuje ci za xbox 360
 Gienia: 14.03.2009, 20:16
 Panie Jezu wybacz mi, bądź mi miłosierny, proszę bym umiała z pokorą przyjąć każdą Twoją wolę.Proszę przymnóż wiary mnie i całej mojej rodzinie. Polecam Tobie moje sprawy- bądź mi miłosierny.Jezu ufam Tobie.
 Ela: 13.03.2009, 15:14
 Panie Jezu Chryste prowadź mojego męża
 stanisław: 13.03.2009, 08:45
 Jezu Chryste Nasz Boże i Panie nigdynas nie zostawiaj samymi, Tylko Ty jesteś całego świata miłością i nadzieją. Bądż z nami w każdej chwili życia

 Maria: 06.03.2009, 23:52
 Dziękuję Ci Jezu Chryste za Twą dobroć i opiekę, za grzechów odpuszczenie, za Miłosierdzie Twoje. Chylę czoła przed Twym cierpieniem, przed Twą wielką miłością, którą obdarzasz każdego z nas. Proszę Cię Jezu o łaskę mądrości życiowej i nawrócenia dla moich dzieci oraz o szczęście wieczne dla moich najdroższych zmarłych.
 alina: 06.03.2009, 19:25
 dziękuję za to co mi dajesz i proszę wspieraj mnie nadal
 z rozpaczona mama: 06.03.2009, 12:53
 Panie JEZU PRZEBACZ MI I URATUJ KAMILKA ZTEJ STRASZNEJ CHOROBY
 nadzieja: 03.03.2009, 10:43
 "...Przeciez wiesz,ze bardzo pragane,chociaz kocham strasznie marnie..."Panie pomoz mi poukladac zycie!!!!:(
 ....: 28.02.2009, 14:29
 Panie..przeperaszam za wszytsko co zle daj mi jeszcze jkedna szanse Ty wiesz..:(
 Hubert: 28.02.2009, 01:18
 Panie, naucz mnie kochać ludzi, jak Ty! Panie, naucz mnie być pokornym, jak Ty! Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
 rena: 27.02.2009, 16:36
 Jezu dotykaj mnie i przemieniaj niech w swietle Twego krzyza rozpoznam ogromTwej Milosci
 t : 27.02.2009, 09:49
 jezu przepraszam za grzechy moje i mojej rodziny. proszę skrusz zatwardziałe serca moich bliskich.
 WIERZĄCY: 24.02.2009, 17:19
 jEZUSIE SYNU PANA BOGA ZMILUJ SIĘ NADE MNĄ
 mateusz: 23.02.2009, 16:33
 bardzo cię kochamy panie jezu
 el : 28.01.2009, 21:02
 badz z nami Jezu na zawsze, kochamy Cie , wspieraj nasze dzieci Ty dobrze wiesz co kazdemu potrzeba
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17] [18]

Autor

Treść

[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej