Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Współczucie idola

     Bob Greene, felietonista Chicago Tńbune, opowiada, jak pewnego zimnego wieczoru po meczu super gwiazdor chicagowskiej drużyny koszykarskiej (Chicago Bulls), Mi-chael Jordan, przedzierał się przez tłum fanów do swego samochodu. Otwierając drzwiczki auta, zauważył chłopczyka siedzącego na wózku inwalidzkim parę metrów dalej. Chłopiec miał szyję wykręconą pod nienaturalnym kątem, nie mógł patrzeć prosto przed siebie. Jordan podszedł do niego i przykląkł przy wózku. Dzieciak był tak przejęty, że niemal wstał. Michael uspokoił go, mówiąc coś półgłosem, i objął ramieniem jego wątłe barki.

     Ojciec chłopca chciał pstryknąć zdjęcie, ale aparat się zaciął. Jordan to zauważył. Nieproszony klęczał dalej przy wózku, aż mężczyźnie udało się ich sfotografować. Dopiero wtedy wrócił do samochodu.

     W oczach chłopca zabłysły łzy radości. Ojciec już dzielił się z synem utrwaloną chwilą. Jeśli temu młodzieniaszkowi miałoby się więcej nie przytrafić nic dobrego, przynajmniej będzie wiedział, że pewnego wieczoru był na tyle ważny dla Michaela Jordana, by ten zechciał włączyć go do swego świata.


Bob Greene


Na wyspach Bergamutach Na wyspach Bergamutach
Jan Brzechwa
Ten wierszyk znają chyba wszystkie dzieci. To prawdziwa klasyka polskiej literatury. Do tego piękne ilustracje, przyjazny dla maluchów format i bezpieczna oprawa z gąbką.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej