Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Ziarno kawy

     Córka przyszła do swojej mamy i powiedziała jej:

     - "Moje życie jest tak ciężkie, że nie wiem, czy warto żyć."

     Chciała z nim skończyć, była zmęczona aby walczyć. Zdawało się jej, że jeszcze nie zdąży załatwić jednego problemu a już przychodził nowy.

     Mama zaprowadziła ją do kuchni. Napełniła trzy garnki wodą i zostawiła aby się zagotowała. Woda zagotowała się bardzo szybko. Do pierwszego garnka włożyła marchew, do drugiego jajko a do trzeciego ziarenka kawy. Bez słowa zostawiła wodę aby się gotowała 20 minut. Kiedy upłyną czas, wróciła do kuchni i wyjęła na talerz marchew i jajko a do filiżanki nalała kawę. Spojrzała na swoją córkę i zapytała:

     - "Powiedz mi co widzisz?"

     - "Marchew, jajko i kawę", odpowiedziała córka.

     - "Dotknij marchew"

     Córka stwierdziła, że marchew jest miękka i rozpada się. Następnie podała jej jajko. Dziewczyna obrała jajko i stwierdziła, że jest ono twarde. Na koniec mama dała jej spróbować kawy. Córka uśmiechnęła się i zachwyciła się aromatem kawy.

     - "Mamo, co chcesz mi przez to powiedzieć?"

     - "Wiesz, wszystkie te produkty gotowały się, a każdy inaczej reagował. Marchew najpierw była twarda i mocna. Po ugotowaniu stała się miękka i sypka. Jajko najpierw było słabe a w środku ciekłe. Po ugotowaniu stało się twarde. Ziarenka kawy reagowały jednak całkiem inaczej. Po tym jak dostały się do wrzątku, zmieniły wodę!"

     - "Jaka jesteś?" spytała mama córkę. Kiedy przeciwieństwa pukają do twoich drzwi, jak zareagujesz? Jesteś jak marchew, jajko czy ziarenko kawy?

     - "Jesteś jak marchew, która wydaje się twarda, ale w cierpieniu i nieprzyjemnościach, stanie się miękka i straci swoją siłę? Jesteś jak jajko, które ma delikatne serce, ale zmiení się przez problemy? Jesteś prężna a trudy zmieniły cię w nieustępliwą? Albo jesteś jak ziarnko kawy? Ziarnko zmieni wodę, przetworzy problemy. I gdy tylko woda się zagotuje uwolni aromat i smak. Jeśli jesteś jak ziarnko kawy, staniesz się lepszą i chociaż wszystko kroczy ku gorszemu, ty zmienisz świat wokół siebie."

     Jak Ty reagujesz, przy różnych nieprzyjemnościach?

     Jak marchew, jajko czy kawa?

     W każdym razie, już teraz nie patrz tak samo na filiżankę kawy!

Autor nieznany


   

Wasze komentarze:
 ulkos: 14.02.2008, 17:37
 We mnie jest wszystko po troche, ale staram się pracować nad sobą choć nie jest to takie łatwe. Tekst ciekawy :)
 : ): 14.02.2008, 16:36
  Ziarenka kawy aby dały aromat to powinny być zmielone inaczej to co wyjdzie to niebyt dobrze smakuje ... Chciałbym być jednak twardy i aromatyczny jak świetna arabica : ) z Kenii
 Ania: 14.02.2008, 16:05
 Piękne i mądre opowiadanie...
 magda1595: 14.02.2008, 15:45
  i DZIĘKUJE Boże za dzsiejszą łaske....:)
 magda1595: 14.02.2008, 15:31
 jezeli juz to ja jestem jajko lecz nieugotowane zaczynaja mnie przerazstac problemy a przyszłosc deczyc z pytaniem "czy spełnią mi sie marzenia" bo bardzo bym chciała ale stasznie sie boje...jestem za słaba.... zabardzo sie zaczęłam bac ludzi
 Ania89: 14.02.2008, 14:47
 Piękne opowiadanie.....Daje dużo do myślenia! :)
 duszyczka: 14.02.2008, 14:18
 spoko przykłady. Teraz wiem,że jestem marchewka która sie rozpada :(
 Beata: 14.02.2008, 14:11
 Piękne...:)
[1] (2)


Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej