Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pytania na Sądzie Ostatecznym

    Moje kochane Siostry, moi umiłowani Bracia w Chrystusie! W tym numerze biuletynu pragnę się z Wami podzielić refleksjami z ankiety pt. "Moje przemyślenia na temat życia i wiecznościa konkretnie rozważaniami nad zagadnieniem: Jakie pytania chciałaby Pani / Pan usłyszeć na Sądzie Ostatecznym?

     Zachętą do postawienia tego pytania był dla mnie zbiór refleksji pt. O co Bóg Cię nie spyta?, który zawiera pytania takie jak: Jak duży miałeś dom? Jak wysokie miałeś dochody? Ilu miałeś przyjaciół? itp. Są one zaczerpnięte z różnych prezentacji na stronach internetowych, a także z filmiku pt. A czy Ty masz już swój bilet do Nieba, o którym już kiedyś wspominałam na łamach biuletynu.

     Moi Kochani - jestem pod wielkim wrażeniem nadesłanych odpowiedzi. Wiele z nich wskazuje na to, że jesteście naprawdę dojrzali i zależy Wam na dobrych relacjach z Ojcem Niebieskim. Nikt z Was nie postawił pytań, o których wspomniałam wyżej, natomiast wiele osób pisało o konkretach.

     Oto podsumowanie Waszych refleksji. Najwięcej z nich napisały kobiety powyżej 70 roku życia, natomiast najmniej kobiety w przedziale wiekowym 31-40 lat. Przemyśleń mężczyzn było niewiele. A oto Wasze pytania: Z czym przychodzisz? Czy chcesz iść do Nieba? Jak przeżyłaś życie? Czy kochałaś Boga i ludzi? Czy dobrze wykorzystałaś dany Ci przez Boga czas? Co zrobiłam

     dobrego w życiu? Czy chcę wejść do Nieba? Czy jestem gotowa na życie w Niebie? Czy kogoś kochałaś? Czy żałujesz za grzechy? Czy chcę odpokutować za grzechy w czyśćcu? Czy wierzyłaś całkowicie Mojemu Synowi Jezusowi? Czego ode Mnie oczekujesz? Pracowałaś? Modliłaś się? Co dobrego uczyniłaś? Dlaczego zmarnowałaś 20 lat życia, które Tobie ofiarowałem? (odpowiedz byłaby usprawiedliwieniem i prośbą o Miłosierdzie). Czy żałujesz za grzechy? Czy mnie kochasz? Czy chcesz być zawsze ze Mną i z moją Mamą - Maryją? Czy kochasz ludzi? Czy żałujesz za grzechy? Czy byłaś dobrym człowiekiem? Czy kocham Boga ponad wszystko? Pójdź do grona błogosławionych! Czy byłam dobrym człowiekiem ? Czy żyłam wg wiary katolickiej? Czego żałuję w moim ziemskim postępowaniu? Dlaczego nie miałam córki? Czy byłam dobra dla ludzi? Czy żyłam zgodnie z przykazaniami Bożymi? Czy Go kochasz? Czy żałujesz za grzechy? Czy chcę być z Bogiem na zawsze? Co przynosisz mi w darze? Jaki był mój stosunek do bliźnich? Czy Twoje życie było godne? Czy chcesz wejść do Mego Królestwa? Czy Ty mnie kochasz? Czy chcesz żyć ze Mną w chwale? Czy wierzysz w Matkę Boga? Czy miłowałeś? Czy pragnąłeś Nieba? Kogo przyprowadziłeś do Nieba? Jak żyłam? Ile talentów zebrałam? Czy kochasz mnie? Czy wszystko czyniłam na chwałę? Czy chcesz wejść z Maryją? Czy chcesz być w Niebie? Czy kochałam ponad wszystko? Czy kocham bliźnich, nawet umarłych? Żadnych pytań nikt nie usłyszy, a na jasne poznanie stanu Bóg nie zadaje pytań wcale. Co robiłaś, by mnie lepiej poznać? Jaka jest Twoja miłość? Jak wykorzystałaś swoje życie? Czy byłaś miłosierna? W jakim stopniu poznałaś samą siebie?

     W grupie kobiet pojawiło się też kilka prostych stwierdzeń oraz zdań, jakie chciałyby usłyszeć na Sądzie. A oto one: To jest tajemnica. Jeszcze dzisiaj będziesz ze Mną w Raju. Przyjmuję Cię do siebie. Witam w Niebie. Zostawiam to Panu Bogu, nie oczekuję pytań, tylko Sądu. Tyś moje dziecko umiłowane, stań po mojej prawicy. Chwal Swojego Pana w wieczności. Idziesz do Nieba. Chodź moje dziecko, przytul się do mego, serca.

     Kilka osób nie podzieliło się tą refleksją i nie podało nawet jednego pytania. Myślę, że dla wielu z nas te pytania mogą stać się głęboką refleksją. Niech będą dla nas pomocne przy rozmowach na tego typu tematy i niech staną się dla nas nadzieją na to, że BÓG JEST OJCEM NAJLEPSZYM I PRAGNIE NASZEGO SZCZĘŚCIA.

     Wszystkim bardzo dziękuję za poświęcony czas i mam nadzieję, że w kolejnym biuletynie znajdą się odpowiedzi na pozostałe pytania z ankiety. Niech Bóg Wam błogosławi!

JOANNA CZECH, ADS PRUSZOWICE

Nadzieja i Życie. Biuletyn Informacyjny Apostolska Dobrej Śmierci
nr 3 - 2018


   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej