Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Szkaplerz

Często słyszymy w modlitwach
i kazaniach o płaszczu Maryi,
pod który mamy się chronić,
o szacie, którą Ona nas okrywa.

Rozumiemy to zwykle symbolicznie.
Tymczasem taki płaszcz,
prawdziwy i widzialny
możemy rzeczywiście na
sobie nosić.
Wasze komentarze:
 Jaga: 22.02.2016, 20:57
 A ja od lat nie nosze szkaplerza i nie wiem co z nim zrobić, bo stwierdziłam, że popełniłam błąd zakładając go
 Wojtek: 31.08.2015, 18:02
 Dzięki noszeniu Szkaplerza i własnemu zaparciu uwolniłem się z grzechu nieczystości :lol: Chwała Panu! :D "Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę" (Hbr 10:23)
 Beata: 28.08.2015, 09:27
 Na codzień noszę medalik, lecz szkaplerz sukienny nadal mam niezniszczony. Gdzie go przechowywać aby nie sprofanować Jego godności. Powiesiłam go na figurce Maryji, która stoi na regale. Chcę się na niego patrzeć aby przypominał mi w codziennym życiu jak powinnam żyć. Czy to jest właściwe ?
 kasia: 25.08.2015, 16:23
 Tomku, weź udział w oficjalnym nałożeniu szkaplerza z dłoni Kapłana.
 Maciek: 01.08.2015, 19:53
 Matka Boża z przodu toruje drogę a Pan Jezus szczerze z tyłu. Po oficjalnym nałożeniu szkaplerza można zaraz założyć medalik.
 pytanie: 18.01.2015, 11:41
 Czy ważne jest która strona szkaplerza nosza jest z przodu a z tyłu? Po jakim czasie można zamienić płucienny na metalowy?
 Krzysztof: 21.11.2014, 11:10
 Z serca polecam przyjęcie szkaplerza u O.O Karmelitów Najprościej skontaktować sie z najbliższym klasztorem. Strona Karmelitów http://www.karmelczerna.pl/
 xxxxx: 24.10.2014, 01:20
 gdzie można kupić szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel – czyli Szata Maryi
 Andrzej: 31.07.2014, 03:41
 Przyjąłem Szkaplerz oczywiście płócienny u Karmelitów. Pokusy jakie miałem zostały może nawet więcej ich jest, ale jakoś łatwiej sobie z nimi radzę. Zanim przyjąłem długo się zastanawiałem ale gdy zobaczyłem u znajomej po rozmowie z nią postanowiłem również przyjąć. Wszystko było przeciw nie mogłem dojechac do klasztoru nawigacja prowadziła mnie wszędzie ale nie tam gdzie chciałem. I to jest dla mnie świadectwo siły Szkaplerza zły robi wszystko abyśmy Go nie nosili. Podczas jazdy zacząłem sie modlić i wtedy sie udało. Może to jest śmiesze ale cała droga do przyjęcia była dość długa pełna niepokoju, dla mnie to znak że Szkaplerz to potężna broń.


 Andrzej: 31.07.2014, 03:40
 Przyjąłem Szkaplerz oczywiście płócienny u Karmelitów. Pokusy jakie miałem zostały może nawet więcej ich jest, ale jakoś łatwiej sobie z nimi radzę. Zanim przyjąłem długo się zastanawiałem ale gdy zobaczyłem u znajomej po rozmowie z nią postanowiłem również przyjąć. Wszystko było przeciw nie mogłem dojechac do klasztoru nawigacja prowadziła mnie wszędzie ale nie tam gdzie chciałem. I to jest dla mnie świadectwo siły Szkaplerza zły robi wszystko abyśmy Go nie nosili. Podczas jazdy zacząłem sie modlić i wtedy sie udało. Może to jest śmiesze ale cała droga do przyjęcia była dość długa pełna niepokoju, dla mnie to znak że Szkaplerz to potężna broń.
 Aska: 31.03.2014, 09:04
 Jestem osobą niewierzącą, ateistką, znalazlam medalik, szkaplerz, nie wiem co mam z nim zrobić? Czy moge go komuś oddać?
 er: 22.10.2013, 23:52
 Mam Medalik od dłuższego czasu, czuję opiekę Maryi w życiu codziennym, to ważne nosić go, myślę, że można zacząć od tego jak ktoś nie wie co ma zrobić...
 IRENA: 23.09.2013, 22:06
 Szkaplerz jest dla mnie i moich bliskich obroną siłą i łaską -jest spokojem ducha .Pragnę żyć jak Maryja, kochać tak jak Ona - przybrane dzieci, taka jest wola BOŻA .Należę do Rodziny Karmelitańskiej i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa.
 helena: 12.09.2013, 19:13
 dziekujeIrenko za Sztaplerz Bóg zapłac
 helena: 10.09.2013, 18:51
 Dziekuje tobie Irenko za wspaniały podarunek Sztaplerz jest dla mnie moimpoprostu życiem Bóg zaplac sztapleż to nie ozdoba prosze was ludzie to cos duchowego
 helena: 08.09.2013, 16:39
 Dziekuje Irenko za Sztaplerz pomoze mi zjednoczyc sie z duchem i da mi sile w zyciu A w obliczu smieci odwage w pojednaniu z BOGIEM DZIEKUJE
 GRAŻYNA: 10.12.2012, 10:09
 2 DNI TEMU 7.12.2012 PRZYJEŁAM SKAPLERZ.JESTEM TAKA SZCZĘŚLIWA ,ROZPIERA MNIE RADOŚĆ,ŻE CHCIAŁAM SIĘ TYM PODZIELIĆ.CZUJĘ ,ŻE JESTEM POD OPIEKĄ KOCHAJĄCEJ MATKI.CHCIAŁAM JAKOŚĆ ZADOŚĆUCZYNIĆ I ZROBIĆ COŚ DOBREGO. POMYSŁÓW DUCH ŚWIĘTY PODSUNĄŁ MI WIELE. PRZEZ TE DWA DNI UDAŁO MI SIĘ POGODZIĆ MATKĘ Z CÓRKA.MYŚLAŁAM,ŻE ZROBIĘ TO NA ŚWIĘTA A UDAŁO MI SIĘ WCZORAJ.PONADTO W MOJEJ RODZINIE JEST OSOBA,KTÓRA TWIERDZI,ŻE JEST WIERZĄCA,ALE DO KOŚCIOŁA NIE CHODZI,BO MODLIĆ SIĘ MOŻNA WSZĘDZIE.JA JEJ POWIEDZIAŁAM,ŻE BARDZO DOBRZE,ŻE SIĘ MODLI,ALE ŻADNA MODLITWA NIE ZASTĄPI MSZY ŚWIĘTEJ PODCZAS KTÓREJ PAN JEZUS OFIARUJE SIĘ ZA NAS POD POSTACIĄ CHLEBA I WINA.PO DŁUZSZEJ DYSKUSJI STWIERDZIŁA,ŻE PÓJDZIE DO KOŚCIOŁA ALE AŻ NA NASTĘPNĄ NIEDZIELE.WIĘĆ JA JEJ POWIEDZIAŁAM,ŻE DO DRUGIEJ NIEDZIELI MOŻE NIE DOŻYĆ,LEPIEJ IŚĆ ZARAZ.I TAKIM SPOSOBEM UDAŁO MI SIĘ PRZKONAĆ DO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ.TO JEST DOPIERO POCZĄTEK,MYŚLĘ,ŻE UDA MI SIĘ ZROBIĆ WIĘCEJ Z POMOCĄ BOŻĄ I MATKI BOSKIEJ.
 aga: 28.11.2012, 11:09
 znalazłam Go na podłodze u siebie w domu. Nikt z domowników Go nie miał, więc nie wiem skąd się wziął. Założyłam go na szyję, nie wiedziałam że to Szkaplerz(dopiero koleżanka jak jej pokazałam powiedziała mi że to ON) noszę go jest dla mnie bezcenny. Modlę się ... Dziękuję Bogu, że Go mam. Kilka m-cy temu przestałam pić.
 Małgosia: 19.07.2012, 07:31
 Panie Tomku,jeżeli jest pana pobożnym życzeniem nosić szkaplerz,to proszę postarać sie o szkaplerz płócienny i poprosić księdza z pana parafi o nałożenie go.Potem może pan go zamienić ,juz sam na medalik.Proszę poczytać w internecie na temat noszenia szkaplerza,i wszystkich łask jakie płyną z pobożnego noszenia go.
 Grzegorz: 17.07.2012, 03:49
 Dziękuję Ci Mamo za Szkaplerz
[1] (2) [3]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa przed procesją w Boże CiałoModlitwa przed procesją w Boże Ciało

Litania do Przenajświętszego SakramentuLitania do Przenajświętszego Sakramentu

Dając pokłon NajwyższemuDając pokłon Najwyższemu

Witaj, Jezu, Synu Maryi - jakie były początki święta Bożego CiałaWitaj, Jezu, Synu Maryi - jakie były początki święta Bożego Ciała

Boże CiałoBoże Ciało

Sprawdźmy w Boże Ciało naszą wiarę i miłośćSprawdźmy w Boże Ciało naszą wiarę i miłość

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej