Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Maria Magdalena

Maria Magdalena Maria z Magdali to postać ewangeliczna. Utożsamiana bywała z bezimienną grzesznicą, która łzami obmyła nogi Zbawiciela i własnymi włosami je otarła, namaszczając cennym olejkiem głowę Chrystusa w czasie uczty u faryzeusza Szymona. Uczeni i tradycja kościelna nie znajdują jednak podstaw dla takiej tożsamości. Tak więc Maria Magdalena pozostaje dla nas jedną z ewangelicznych kobiet, które wspomina św. Łukasz: "Następnie wędrował (Jezus) przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o Królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna; i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia".

Zbawiciel uwolnił więc tę kobietę z więzów szatańskich, przy czym opętanie Magdaleny było szczególnie silne: żeby je uwypuklić, mówi się o siedmiu czartach. Ewangelista bynajmniej nie chce przez to powiedzieć, że była niewiastą złych obyczajów. Tym wyrażeniem podkreśla jej wyróżnienie i szczególne oddanie. Doznała od Zbawiciela łaski wyjątkowej i dlatego szczególnym było jej przywiązanie do Jezusa. Ta wielka miłość uzdrowionej i obdarowanej łaską Magdaleny sprawiła, że poszła za Chrystusem z Galilei do Judei. Ta miłość zawiodła ją potem aż na Golgotę. Z okazji męki i śmierci Pana Jezusa Ewangelie powiadają:

"Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa i Maria Magdalena".

"A Maria Magdalena i Maria, matka Józefa, przyglądały się, gdzie Go złożono". "Lecz Maria Magdalena i druga Maria pozostały tam, siedząc naprzeciw grobu"

Najpiękniejszy epizod z życia Marii Magdaleny to pierwsze ukazanie się Zmartwychwstałego w poranek wielkanocny.

Kult św. Marii Magdaleny jest powszechny w Kościele od pierwszych wieków.

Ta Święta należy do bardzo popularnych świętych może dlatego, że jest bardzo kobieca i bardzo ludzka.

Dalszych losów Magdaleny nie znamy. Według Ojców Wschodnich udała się ona za św. Janem Apostołem do Efezu i tam zmarła. Kiedy zaś Turcy zawładnęli miastem, miano jej relikwie przenieść do Konstantynopola za cesarza Leona Filozofa (886 - 912). Gdy Krzyżowcy opanowali Konstantynopol, mieli z kolei zabrać relikwie do Francji, do Yezelay, gdzie do dnia dzisiejszego doznają czci.

Według legend prowansalskich (X-XIw.) Maria Magdalena wraz z Łazarzem i Martą z Betanii mieli wylądować na Lazurowym Wybrzeżu. W La Sainte Baume miała zamieszkać w jaskini jako pustelnica i pokutnica. Żydzi według, tej legendy, mieli wywieźć w dziurawej łódce na pełne morze, gdzie zginęła.

Modlitwy do św. Marii Magdaleny

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

ks. Rajmund Krakowski CMWasze komentarze:
 Maria: 22.07.2021, 13:00
 Sw.Mario Magdaleno prosze Cie w intenccji blagalnej o powrot do zdrowia dla Danuty.Spraw,aby nie bylo u niej powiklan po wypaddku.O pogromienie wystepkow nieprzyjaciol jej i jej rodziny. W intencji otrzymania dla niej i jej dzieci w calosci dobr ziemskich i duchowych. Bog zaplac za modlitwe.
 Jerzy: 08.06.2018, 20:03
 Mario Magdaleno Proszę Ciebie pomósz mi w tej trudnej sprawie finansowej. Dziekuję zawsze o Tobie pamiętam Jerzy z Kołobrzegu.
 ja: 11.02.2016, 12:51
 Sw. Mario Magdaleno, jesteś patronką fryzjerów. Proszę Cię o uleczenie mojej głowy ze wszystkich dolegliwości ( Ty wiesz, bo codziennie zwracam się do Ciebie). Pokładam całą nadzieję , ze mnie kiedyś wysłuchasz. Daj się poznać jako niezawodna patronka.
 daniel: 03.11.2015, 16:52
 ile żła święta zuzanna
 fizyk: 21.08.2014, 21:40
 20 grudnia 2012 zawiązał Chrystus Jezus i Maria Magdalena mistyczne małżeństwo w Niebie, a i Ziemia, która jest również żywą istotą kosmiczną, weszła na ten sam poziom świętości jak Słońce i Księżyc. Jest to początek nowego cyklu życia ludzi i ich wielkich rozwojowych możliwości. Słońca i Księżyca alchemiczny ślub jest najbardziej tajny małżeństwem, ale może nie; współczesna nauka potrafi wyjaśnić to małżeństwo transcendentnego Boga Słońca - FOTONU i Bogini Księżyca – Elektronu.
 Magdalena Maria: 21.03.2014, 09:15
 Święta Patronko moja, wyproś mi u Boga tę cudowną łaskę, o którą proszę nieustrudzenie w ufności, że u Boga można wszystko wybłagać. "Powierzam Panu swą drogą, zaufałam Mu, a On spełni pragnienia mego serca i sam będzie działał". Amen
 magdalena: 16.06.2013, 21:19
 Proszę moja patronko o wysłuchanie moich marzen IHS
 henryk: 26.06.2012, 10:16
 św. MARIO MAGDALENO !! proszę Cię o zdrowie dla mojej całej rodziny.
 MATKA: 14.03.2012, 14:42
  SW MARIO MAGDALENO TY ZNASZ MOJĄ PROŚBĘ WSTAW SIĘ ZA MNA DO BOGA OJCA. UFAM ZE WYJEDNASZ MI TĘ ŁASKĘ KTÓREJ TAK BARDZO POTRZEBUJĘ.POKŁADAM W TOBIE NADZIEJĘ ŻE MNIE WSPOMOŻESZ, CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA CUD I ŁASKI O KTORE TAK GORACO PROSZE . NIE OPUSZCZAJ MNIE.


 ewa 22 10 2010: 22.10.2010, 09:13
 SW MARIO MAGDALENO TY ZNASZ MOJE PROSBY UFAM ZE WSTAWISZ SIE W ICH INTENCJACH I PROZBACH POKLADAM W TOBIE NADZIEJE ZE MNIE WSPOMOZESZ CZEKAM Z NIECIERPKIWOSCIA NA CUD I LASKI O KTORE TAK GORACO PROSZE .UPRASZAM WSTAWIAJ SIE ZA MNA I NAMI.USLYSZ MOJ GLOS NIE ODMAWIAJ BTEGO O CO PROSZE>POMOZ MI I POKIERUJ >
 bożena: 04.03.2009, 20:58
 proszę o zdrowie dla ciężko chorego Jarka
 Jolanta: 17.02.2009, 16:11
 Błagam o powrót ukochanej osoby
 Jolanta: 11.12.2008, 11:35
 Św.Mario Magdaleno, proszę, błagam... Spraw, by człowiek, którego kocham nad życie, powrócił do mnie. Proszę o rzecz niemożliwą, ale Ty potrafisz wybłagać wszystko u Boga.
 Zosia: 30.11.2008, 22:02
 ŚW. Magdaleno.Ufam,że MI pomożesz. w TWOJE dłonie pokładam moją ufność i proszę o CUD zdrowia dla Mnie i błagam spełnij moją prośbę.TOBIE zawierzam mego męża wypraszaj łaski.Usłysz Moje błaganie...
 Jolanta: 16.10.2008, 10:13
 Św.Mario, ufam, że mi pomożesz. W Tobie pokładam moją ufność i czekam z niecierpliwoscią na cud i na łaski, o które tak gorąco Cię proszę.
 maria: 13.10.2008, 08:44
 św.Mario Magdaleno, Ty znasz moje pragnienie, błagam spełnij tę moją prośbę. Ty wiesz, jak bardzo mi na tym zależy. Usłysz mój głos, nie odmawiaj tego, o co proszę.
 mąż: 26.09.2008, 12:04
 Św.Mario Magdaleno, pomóż mi, by moja żona umiała wybaczyć mi wszystkie krzywdy, które Jej wyrządziłem. Wiem, jak bardzo Ją raniłem przez całe życie, ile zadałem Jej bólu. Chcę wrócić do Niej i wynagrodzić wszystko i obdarzyć Ją szczęściem. Pragnę, by z mojego powodu nie uroniła już żadnej łzy. Błagam, usłysz me błaganie.
 m: 26.09.2008, 11:03
 Maryjo, po raz kolejny proszę za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny, nie opuszczaj mnie w mojej potrzebie, wyjednaj u Swego Syna Najukochańszego tę łaskę, o którą tak gorąco Cię proszę. Nie odejdę od Ciebie, aż mnie wysłuchasz. Tylko Ty możesz mi pomóc, błagam spełnij moją prośbę !!! Nie pozwól, bym była zawiedziona.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Ekspedytśw. Ekspedyt

Modlitwa do św. EkspedytaModlitwa do św. Ekspedyta

Litania do św. EkspedytaLitania do św. Ekspedyta

św. Elfegśw. Elfeg

św. Leon IXśw. Leon IX

Urodziny jeżyka JasiaUrodziny jeżyka Jasia

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej