Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

"...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)

W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."

(św. Bernard)

Zobacz także:
[ św. Katarzyna Laboure ]

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021Wasze komentarze:
 Maria: 27.07.2023, 17:05
 Matko Boza od Cudownego Medalika prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Danuty W intencji pomocy Twojej we wszystkich potrzebach moich i moich dzieci: zdrowotnych,zawodowych,mieszkaniowych,ekonomicznych,rodzinnych,spolecznych.O bezpieczenstwo i blog.Boze w zyciu. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 27.05.2023, 10:22
 Matko Boza od Cudownego Medalika prosze Cie w intencji blagalnej o cudu uzdrowienia syna z ciezkiej choroby. W intencji otrzymania w calosci dobr ziemskich i duchowych dla dzieci i dla mnie/o etatowa prace na uczelni dla syna na czas nieokreslony/.O pogromienie i rozproszenie naszych nieprzyjaciol. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Grzegorz: 21.05.2023, 19:39
 Mateczko Najukochańsza, wyobrażona na Cudownym Medaliku, miej w swej opiece mnie i wszystkich członków mojej rodziny. błogosław nam, uproś dla nas u Pana Jezusa laskę zdrowia i ochronę od wszelkiego zła. Wyjednaj dla nas łaskę zbawienia kiedyś w Niebie. Pośredniczko Łask, oddajemy się w Twoje Matczyne Najukochańsze Ręce. Medalik oczywiście nosimy, a za Łaski już z góry dziękujemy
 marzena aneta: 17.11.2022, 16:28
 Cudowny Medalik dziękuję Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Babcia: 23.06.2022, 09:46
 O Maryjo bez grzechu poczeta, daj zdrowie 2 wnukom, aby choroba ustapila, pomoz w chorobie
 Renata : 14.09.2021, 17:00
 Matko dopomóż mi w znalezieniu dobrego mężczyzny abym była szcześliwa i kochana. Bóg zapłac 💞
 Maria: 27.07.2021, 18:27
 Matko Boza od Cudownego Medalika prosze Cie o pomoc Boza w nauce dla syna oraz Dary Ducha w zdaniu egzaminu na prawo-jazdy. W intencji warnkow do zycia.O pogromienie wystepkow alkolika Z. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Matka: 04.07.2021, 09:26
 O Maryjo Matko Boza modl sie za mojego syna o wyjście z zaburzenia osobowości aby wreszcie stał się szczęśliwym człowiekiem umiejącym kochać Boga i ludzi
 Ewa : 28.11.2020, 13:58
 O Maryjo miej nas w opiece.. Proszę o modlitwę za syna o wyjście z zaburzenia osobowości borderlajn oraz dla siostry o pokonanie swoich słabości, wyjścia ze schizofrenii... Maryjo niech będzie chwała. Chcę świadczyć o Twojej dobroci i miłosierdziu. Któż jak Bóg.


 Maria: 27.11.2020, 09:17
 Matko Boza od Cudownego Medalika prosze Cie w intencji Twojej pomocy w Twojej Madrosci w pomyslnym zdaniu egzaminu na prawo -jazdy dla syna,odbycie stazu zawodowego/o dobra wole urzednikow:M.J./. W intencji zdrowiua oraz przywrocenia blog.Bozego przez Twoj Cudowny Medalik,ktory nosimy w sprawach zawodowych i w zyciu dla dzieci i ich matki. Dziekuje bardzo.
 maria: 19.11.2018, 10:16
 Maryjo Matko moja najukochansza proszę o uzdrowienie
 Aneta: 25.11.2016, 16:54
 O Maryjo bez grzechu poczeta Prosze CIE o Łaske przemiany myśli i serca u Pawła aby zmienił swoje postępowanie W kierunku moim na lepsze
 G: 14.08.2016, 17:54
 Prosze o zdrowie dla Kasi oraz bliskich. Matko Boza pomoz nam Ty wiesz bo ja juz nie mam sily. Bog zaplac
 aneta: 05.02.2016, 18:08
 Mateczko chroń i strzeż moja rodzinę pomagają nam każdego dnia proszę ciebie módl się za nami
 Ania: 05.02.2016, 00:11
 Maryjo, przestań mnie doświadczać, wystarczy tego. Potraktuj mnie po ludzku jak traktujesz łotrów.
 Monika: 08.12.2015, 18:53
 Kochana Matko Od Cudownego Medalika błagam natchnij wiarą Tomasza,by miłość znów połączyła nasze serca i duszę.
 Monika: 08.12.2015, 18:41
 Kochana Matko Od Cudownego Medalika błagam natchnij wiarą Tomasza,by miłość znów połączyła nasze serca i duszę.
 Monika: 08.12.2015, 18:40
 Kochana Matko Od Cudownego Medalika błagam natchnij wiarą Tomasza,by miłość znów połączyła nasze serca i duszę.
 Agnieszka: 07.12.2015, 00:21
 Maryjo, Matuchno nasz bardzo prosze o cud narodzin naszego dziecka o laske macierzyństwa! Prosze o wiarę i nadzieje i sile do dalszej walki! O uzdrowienie i twoja opiekę!
 Ryszard: 31.01.2015, 21:38
 Maryjo dziękuję ci że jestem zdrowy
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej