Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

     "...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)


     W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

     Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
     Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

     Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

     Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

    Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."


(św. Bernard)


     Zobacz także:
     [ św. Katarzyna Laboure ]


   

Wasze komentarze:
 maria: 19.11.2018, 10:16
 Maryjo Matko moja najukochansza proszę o uzdrowienie
 Aneta: 25.11.2016, 16:54
 O Maryjo bez grzechu poczeta Prosze CIE o Łaske przemiany myśli i serca u Pawła aby zmienił swoje postępowanie W kierunku moim na lepsze
 G: 14.08.2016, 17:54
 Prosze o zdrowie dla Kasi oraz bliskich. Matko Boza pomoz nam Ty wiesz bo ja juz nie mam sily. Bog zaplac
 aneta: 05.02.2016, 18:08
 Mateczko chroń i strzeż moja rodzinę pomagają nam każdego dnia proszę ciebie módl się za nami
 Ania: 05.02.2016, 00:11
 Maryjo, przestań mnie doświadczać, wystarczy tego. Potraktuj mnie po ludzku jak traktujesz łotrów.
 Monika: 08.12.2015, 18:53
 Kochana Matko Od Cudownego Medalika błagam natchnij wiarą Tomasza,by miłość znów połączyła nasze serca i duszę.
 Monika: 08.12.2015, 18:41
 Kochana Matko Od Cudownego Medalika błagam natchnij wiarą Tomasza,by miłość znów połączyła nasze serca i duszę.
 Monika: 08.12.2015, 18:40
 Kochana Matko Od Cudownego Medalika błagam natchnij wiarą Tomasza,by miłość znów połączyła nasze serca i duszę.
 Agnieszka: 07.12.2015, 00:21
 Maryjo, Matuchno nasz bardzo prosze o cud narodzin naszego dziecka o laske macierzyństwa! Prosze o wiarę i nadzieje i sile do dalszej walki! O uzdrowienie i twoja opiekę!


 Ryszard: 31.01.2015, 21:38
 Maryjo dziękuję ci że jestem zdrowy
 zrozpaczona: 27.11.2014, 13:52
 Matko códowna niepokalana pomóż mi w codziennym życiu, znosic utrapienia i troski, wspomagaj mnie w zyciu codziennym oraz pomuż mi rozwiżac moje problemy ,wiadome tylko tobie!nie opuszczaj mnie pomuż mi!błagam cie!
 Do Tomasz Mietz: 20.09.2014, 13:14
 Twa obłuda nie zna granic, prosisz o zwycięstwo nad wrogami sam będąc nieludzkim dla innych....
 Wiktoria: 05.09.2014, 19:24
 Czy mogę poprosić siostrę zakonną o zakup takiego medalika ? Oczywiście oddam pieniądze... sama nie potrafię takiego nigdzie znaleźć w swoim regionie proszę o pilną odpowiedź. Z góry dziękuje.
 Tytus: 20.06.2014, 22:06
 Ludzie, czemu tu wypisujecie prośby zamiast klęczęc w kościele czy gdzieś w domu? Strony internetowe nie słyną z cudów...
 Tytus: 20.06.2014, 22:06
 Ludzie, czemu tu wypisujecie prośby zamiast klęczęc w kościele czy gdzieś w domu? Strony internetowe nie słyną z cudów...
 Kasia: 22.05.2014, 14:22
 Maryjo w Cudownym Medaliku, DZIĘKUJĘ Ci za nieustanną pomoc i wstawiennictwo. Błogosławię Cię Piękna Pani!
 Maria: 23.04.2014, 09:32
 Matko moja i Królowo! błagam ratuj moje dzieci i ich rodziny: Kazimierza, Magdalenę i Andrzeja o co pokornie proszę i dziękuję
 Monika: 23.03.2014, 12:20
 O Maryjo bez grzechu poczęta proszę Cie o zdrowie dla mamy Ireny o opiekę nad synem Patrykiem o pomoc dla brata Adama w jego problemach
 Joanna: 19.02.2014, 13:59
 Maryjo proszę o uwolnienie córki z nałogu.
 Tomasz: 30.01.2014, 00:11
 Ratuj Matko Boża. Tomasz
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej