Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

     "...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)


     W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

     Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
     Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

     Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

     Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

    Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."


(św. Bernard)


     Zobacz także:
     [ św. Katarzyna Laboure ]


   

Wasze komentarze:
 gajos: 27.03.2009, 00:08
 Mateczko przenajświętsza,proszę Cię o łaskę dla mojej rodziny,pojednaj mnie z żoną,opiekuj się moimi synami i chroń od złego ,proszę z całego serca.
 Kasia: 15.03.2009, 22:01
 Najdroższa Matko prosze o zdoriwe lda mojej rodizny szczególnie synka ... prosze o wsparcie każdego dnia i pocieszenie w dniach smutku ... prosze Cię o miłość Piotrka i mozliwosc bycia z nim ..
 Jolanta: 10.03.2009, 13:30
 Maryjo, ratuj mnie. Pomóż wypełnić pustkę po utracie najbliższych. W Tobie pokładam moją ufność. Jeśli nie chcesz mi pomóc, zabierz mnie do Siebie, skróć me cierpienia. Ja naprawdę nie daję rady żyć.
 Bozena: 21.02.2009, 20:07
 O Maryjo prosze cie o zdrowie i spokoj w mojej rodzinie Maryjo prosze o pomoc dla mnie i mojej rodziny
 danka: 15.02.2009, 00:49
 matko nieustającej pomocy pojednaj moje dzieci ,meza i zięcia z Bogiem spraw ,aby zyli miłoscią Bożą i dla miłosci Bożej wyjednaj im łaske błogsławienstwa Bożego w kazdej chwili ich życia
 A.: 27.01.2009, 17:19
 Maryjo bałagam Cię o uzdrowienie z choroby nerwowej, która trwa od wielu lat, błagam Cię też o dobrego męża i o zdrowie dla moich rodziców. Błagam Cię o to wszystko przez moc Cudownego Medalika.
 Nadzieja: 21.01.2009, 21:43
 O Maryjo...wierze i nigdy nie przestałam. Wierze że i mnie wysłuchasz tak jak wielu innych darem obdarowałas cudy i łaski dawałas...Módl sie za Nami którzy sie do Ciebie uciekamy.POmóz mi wytrwac w chorobie i nieszczesciu +.+.+
 xxx: 10.01.2009, 07:34
 Św. Maksymilian Maria Kolbe (+ 1941): "Zostaw wszystkie troski Niepokalanej." "Wszystko, wszystko zdaj na Nią." "Jeżeli nie możesz, uciekaj się do niej, wzywaj Ją." "Złóż całą ufność w Niepokalanej i o nic się nie troszcz." "Ufność bez miary w opiece Niepokalanej." "Ciągle rozpoczynaj. "Maryja". "Kiedy mniej czujesz światła i siły, tedy więcej ufaj, bo wtenczas właśnie się okaże, że nie jesteś ty, co czynisz, ale Pan Bóg przez Niepokalaną i to we wszystkich sprawach tak życia wewnętrznego jak zewnętrznego." "Jezus" nasza miłość; "Maryja" - nasza nadzieja (wszystko możesz przez Nią)." "Niepokalana ze szczególną troskliwością strzeże tych, co Ją kochają. - Ufaj bez granic i miłuj bez granic."
 mE: 05.01.2009, 00:30
 Właśnie zalożyłam medalik, który dostałam kilka dni temu.
 danka: 11.12.2008, 21:37
 cudowny medalik ciagle go nosze tyle lask otrzymalam dziekuje ci mateczko prosze cie o dalsze laski ipomoc w wiadomej tobie sprawie
 an: 08.12.2008, 23:01
 nie mam sił by prosic, czekac, nie potrafie juz nawetbłagac,,im wiecej sie modle tym w mym zyciu gorzej.dlaczego Bog mnie odrzuca ,nie chce pomoc mej rodzinie,dlaczego tak straszny pech nas sciga od tylu lat,Boze pomoz jesli taka twa wola bo juz nie mam sil!
 as: 29.11.2008, 21:23
 Najsiwetsza Maryjo, juz Ci kiedys zawierzyłam..wierze,z ete ciezkie momenty mina i zawierzajac Tobie cąłym duchem moje zycie bedzie szczesliwe i pełne
 marzena: 25.11.2008, 18:34
 naj ukochajsza mateczko proszę cię pomóż mi,dostac prace i być z mężczyzną którego pragnę
 monika: 21.11.2008, 16:52
 Matko proszę cię o stałą pracę o fajnego chłopaka o zdrowie o to cię proszę abym była mocna abym miała prawo jazdy i proszę cię o zdrowie dla całej mojej rodziny przyjaciół dla wszystkich ludzi na świecie aby im niczego nie brakowało aby wszystkim moim przyjaciołom rodzeństwu rodzicom i dziadkom było w życiu bardzo dobrze
 monika: 21.11.2008, 16:44
 Matko proszę cię o zdrowie o stałą pracę o fajnego chłopaka który w przyszłości byłby moim mężem proszę ci
 E.: 11.11.2008, 13:48
 O Najswietrza Maryjo prosze Cie o szczegolne laski i pomoc w rozwiazaniu problemow ,ktore mi towzrzysza w moim narzeczenstwie.Tak bardzo potrzebuje pomocy,nie posiadam juz sily na wytrwanie.Pragne jedynie prawdziwej oraz czystej mislosci ,Prosze Cie Matko Najwspanialsza obcarz Nas Twoimi Laskami Prosze o Blogoslawienstwo Szczesliwego malzenstwa oraz macierzynstwa.wraz ze zdrowiem dla moich rodzicow.1 Z calego serca jakie posiadam prosze o Twoja Pomoc
 wiatr: 15.10.2008, 18:50
  OJCZE ...Ukochany ...przez Niebo Wybrany...Maksymilianie Drogi ...szatan chciał ...popsuć ...Opatrzności ...Drogi ...ale ...Bóg ...Matkę Ci ...Posłał ...i wszystko się ... zatrzymało ...i swoją Misję ...Spełniało !!! CUDOWNY MEDALIK...Jest ...kulką ...Która ...z modlitwą ...ZŁĄCZONA ... Skutecznie ... w złego ducha ...uderza ...i nas Uwalnia ...Pani nasza ....! JEJ WOLĘ ...Pełnić ...To ...DOJŚĆ ...Do ...PANA ...w PEŁNI ! ...abyśmy ...CEL OSIĄGNĘLI ... ZBAWIENIA ...Dotknęli ...Duszę Własną Uświęcili ...Innym Duszom ...Pomogli... POŚREDNICZKĘ ... o Łaski ...prosili ... ABYŚMY ....ZDOBYLI CAŁY ŚWIAT Dla CHRYSTUSA ...Przez NIEPOKALANĄ ... Która ...WSPOMAGA nas i Wspiera ...i UCZY ... sobie umierać ...Bogu się Ofiarować ...i Innych ...MIŁOWAĆ !!! Amen !
 I.O.: 15.10.2008, 10:36
 O Maryjo bez grzechu poczeta, módl się za nami, którzy sie do Ciebie uciekamy. Maryjo, uwolnij mnie i moja rodzinę z piekła sekty i magii, pomóż mi znaleźć dobrego męża i połączyc się z nim bożąmiłością +
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej