Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

     "...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)


     W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

     Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
     Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

     Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

     Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

    Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."


(św. Bernard)


     Zobacz także:
     [ św. Katarzyna Laboure ]


   

Wasze komentarze:
 księżniczka20: 19.09.2009, 08:05
 Maryjo prosze by On nie zmienił zdania bysmy poszli razem na to wesele i dobrze sie wybawili a to co bedzie po weselu oddaje w Twe ręce. O Maryjo bez grzechu poczęta módl sie za nami którzy sie do Ciebie uciekamy.
 Jadwiga: 18.09.2009, 20:07
 O Maryjo Niepokalana uproś nam potrzebne łaski i bądź z nami w każdy czas.
 Lukasz: 31.08.2009, 09:30
 O Maryjo Niepokalana proszę Cie o dobrą żone i matkę swoich dizeci,o radość zycia i szczęśliwą rodzinę!
 MalaMi: 25.08.2009, 15:41
 Maryjo, tak bardzo Cie kocham, ufam Ci oraz widze ile dla mnie robisz. Niezmiennie, dozywotnio ufam Ci i bede ufala. Droga Matko, obdarz obfitymi laskami mnie oraz moja rodzine. Zadbaj aby panowal w niej spokoj i zgoda. Dziekuje Ci za wszystko, gdybym nie miala Ciebie zylabym w ciaglym strachu.
 Gosia: 23.08.2009, 20:39
 O Maryjo ukochana, proszę Cię o dobrego męża, o miłość wzajemną i wielką i o dar macierzyństwa.TY wszystko możesz.Ufam TObie
 U.: 12.07.2009, 13:38
 "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy". Maryjo,pomóż mi znaleźć dobrego męża prawdziwą miłość oraz proszę Cię o dar macierzyństwa.Proszę z całego serca o Twoją pomoc.
 kuba: 25.06.2009, 22:01
 O MARYJO PROSZE CIE O WSTAWIENNICTWO ZA MNIE W INTENCJI TOBIE WIADOMEJ,BEZ CIEBIE NIE DAM RADY.
 proszę: 17.06.2009, 14:26
 błagam o jego powrót do mnie
 lili20: 16.06.2009, 14:48
 Maryjo daj mi siłe bym była silna by ten ból minął i bym mogła zaznać spokoju serca i czuć sie naprawde szczęsliwa i błagam o dobrego męża bym mogła wyjść za mąż z prawdziwej i wzajemnej miłośći za dobrego człowieka.
 kasia: 09.06.2009, 02:45
 Maryjo proszę Cię o dobrego męża, pomóż mi znaleźć takiego chłopaka. Proszę o opamiętanie dla wątpiącego Pawła, aby się nawrócił. I o opiekę nad Leszkiem, Irkiem i Maćkiem. Aby Twoja Maryjo miłość ich otaczała.
 mariola: 07.05.2009, 14:29
 O Maryjo, matko wszystkich ludzi...Z całego serca pragnę dziękować Ci za wszelkie łaski które dostaje przez BOGA za TWOIM pośrednictwem..Dziękuje Ci za te dni w których podniosłaś mnie i dałaś nadzieję ze modlitwa i wiara czyni cuda..Maryjo codziennie pamiętam o Tobie i wierze w Ciebie trudnych chwilach mojego życia. Obecnośc Twoja przy mnie wspomaga mnie we wszystkich dniach mojego dotychczasowego życia. Maryjo Niepokalana proszę Cię wspomóż opieką i zdrowiem moją rodzinę która podupadła na zdrowiu,daj im wiarę że choroba może zostać przezwycięzona. Prosze Cie rownież abys wyprosiła u Boga łaskę mowy dla mojego brata. O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA MÓDL SIE ZA NAMI KTÓRZY SIE DO CIEBIE UCIEKAMY I ZA WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY SIE DO CIEBIE NIE UCIEKAJĄ...
 Renata: 05.05.2009, 08:23
 Proszę Cię Maryjo o łaskę zdrowia dla calej mojej rodziny,zwłaszcza moim dzieciom teraz,kiedy sa przed badaniami.Blagam o uzdrowienie.Mama
 wojtek : 01.05.2009, 19:03
 o maryjo prosze cie bardzo o to bym miał dziewczynę !
 małanadzieja: 27.04.2009, 20:10
 O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Maryjo, pomóż mi znaleźć dobrego męża, prawdziwą miłość oraz proszę Cie o dar macierzyństwa
 ja: 27.04.2009, 19:57
 mam 22 lata jestem sama proszę Cie mateczko o dobrego męża prawdziwą miłość i dar macierzyństwa.
 Witek: 27.04.2009, 14:06
 Matko ,Boża proszę Cię w mojej intencji.
 ania: 18.04.2009, 22:11
 Matko Boska módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy..tak modlę się z moją córeczką o jej uzdrowienie.Proszę wysłuchaj nasze modlitwy,zanoszone do Ciebie
 dorota: 14.04.2009, 21:41
 O MARYJO NIEPOKALANA PROSZĘ CIE O POMOC W SPRAWIE TOBIE WIADOMEJ I O ŁASKĘ MACIERZYŃSTWA DLA MNIE
 dorota: 14.04.2009, 21:33
 o Maryjo Niepokalana proszę Cię o pomoc w sprawie Tobie wiadomej i o łaskę macierzyństwa dla mnie.
 malgsia: 13.04.2009, 07:58
 Niepokalane Serce Maryi. Proszę wyjednaj u swego Syna łaskę nawrócenia i uzdrowienia duchowego i fizycznego dla mojej mamy, mojego taty i mojej siostry. Powierzam Ci całą siebie, mojego męża i naszego nienarodzonego jeszcze synka. Nie pozwól abyśmy kiedykolwiek odłączyli się od MIŁOŚCI JEZUSA. Niech w naszym domu panuje nazaretańska Miłość, A Ty Maryjo "Bądź nam Matką i zawsze obrona w dalszym naszym życiu i przy naszej śmierci" Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej