Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

     "...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)


     W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

     Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
     Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

     Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

     Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

    Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."


(św. Bernard)


     Zobacz także:
     [ św. Katarzyna Laboure ]


   

Wasze komentarze:
 jadwiga: 12.05.2011, 19:44
 Maryjo Matko Nieustającej Pomocy ofiarowany cudowny medalik w dniu komunii Świętej mojego wnuka niech pomaga pokonywać wszystkie jego problemy w jego życiu i prowadzi go prawdziwą drogą Amen
 anna: 07.05.2011, 11:36
 Maryjo, proszę Cię o zdrowego synka, Mateusza mieszkającego jeszcze w moim brzuszku i o szczęśliwy poród.
 Justyna: 16.04.2011, 16:28
 Mateczko kochana proszę cię od dobrego zięcia dla mojej mamy:) Twoja czcicielka
 roman: 13.04.2011, 21:58
 MAMO MOJA KOCHANA , KOCHAM CIEBIE BARDZO , POMAGAJ MI NIEUSTANNIE W PRACY ZAWODOWEJ , W ŻYCIU OSOBISTYM . POMÓŻ MI W UPORANIU SIĘ Z PROBLEMAMI FINANSOWYMI ORAZ W ZWALCZANIU NAŁOGU-PALENIA PAPIEROSÓW ORAZ W ZWALCZENIU GRZECHU NIECZYSTOŚCI
 Jadwiga: 06.04.2011, 20:54
 Cudowna Matko skieruj wzrok na nasza rodzinę, błagam pomóż, uproś cud rozwiązania trudnej sprawy, w Tobie nasza nadzieja.
 rodz.: 04.04.2011, 22:07
 Matko Boża od Cudownego Medalika błagamy Cię o łaskę uzdrowienia syna Dariusza .Miej go w swej opiece .Módl się za nami i wysłuchaj naszych próśb,którzy się do ciebie uciekamy.Ufamy i wierzymy że nas Matko nie opuścisz w potrzebie. Prosimy Cię ten cud.Amen.
 alfreda: 27.02.2011, 17:04
 Maryjo uratuj od pijaństwa Norberta , Leszka i Jana W
 Ania: 19.01.2011, 18:15
 O MARYJO BEZ GRZECHU POCZETA,MODL SIE ZA NAMI KTORZY SIE DO CIEBIE UCIEKAMY.. MARYJO !Najswietsza Matko,blagam Cie o wyleczenie mojego przyjaciela Stasia O z tetniaka.Dodaj mu sil i wiary ze wszystko bedzie dobrze.Prosze Cie ten cud.Amen.
 Matka: 29.12.2010, 21:19
 O Maryjo,Cudownego Medalika,Tobie zawierzam moje córki Emilię,Magdę,uzdrów ich na duszy,ciele,nawróć przciągnij do BOGA broń od złego ,przytul pod swój płaszcz,niech wrócą na dobrą drogę.Błagam CIĘ MATKO ratuj,módl się za nimi przez MIŁOSIERDZIE BOŻE.Amen..
 Józef: 13.12.2010, 01:17
 O Maryjo! Matko pięknej Miłości. Tobie moją córkę polecam. Niech napotka tego właściwego mężczyznę na dalsze życie. Niech to będzie dobry mąż i ojciec ich dzieci.
 czcicielka: 26.11.2010, 20:37
 Matko Boza od Cudownego Medalika blagam Cie o wyzdrowienie synow oraz mnie. Prosze Cie o pocieszenie i rozwiazanie naszych problemow bez wyjscia,a zawlaszcza, zawodowych,naukowych i powrotu syna.Jak tez prosze Cie o dobre synowe. Miej nas w swej opiece i zaradz stratom i niebezpieczenstwom. Bog zaplac za modlitwe i za laski otrzyamne.
 artur : 09.11.2010, 10:22
 dziekuje ci za wszystko co dla nas zrobiłas
 Jadwiga: 28.10.2010, 20:30
 Błagam Cię Matuchno pomóż nam.
 Jan: 06.10.2010, 18:26
 Mateczko Kochana od Cudownego Medalika zawsze ufałem i ufam Tobie . Proszę o łaskę uzdrowienia dla chorego Pawełka . Miej w opiece moją rodzinę . Módl się za nami i wysłuchaj naszych próśb którzy się do ciebie uciekamy .
 marta: 30.08.2010, 21:02
 Dziękuje za wysłuchane prośby i proszę o dalszą opiekę nad moimi bliskimi i nade mną. Maryjo umocnij w nas wiarę,spraw byśmy byli zawsze otoczeni miłością. Proszę o zdrowie i szczęście. Niech nasze dzieci zawsze kroczą drogą wiary i prawdy. Uchroń je o Pani przed nieszczęściem oraz ofiaruj im mądrość.
 Anna Maria: 05.08.2010, 23:14
 Maryjo, Matko proszę obroń mnie przed ludźmi, którzy zadają mi cierpienie, ulecz i przemień moje życie.
 Małgorzata : 30.07.2010, 20:18
 Kochana Matko, Pani nasza Niepokalana Maryjo, pokornie Cię błagam uproś mi łaskę pomyślnego rozwiązania moich problemów zawodowych i zdrowotnych. Ufam i wierzę, ze mnie nie opuścisz.Matko Boża Niepokalana módl się za grzeszników, odmnień ich serca.
 Georgius: 19.07.2010, 21:30
 W kazda sobote modlimy sie nowenna do Matki Bozej C udownego Medalika.to nas umacnia i dodaje sil
 Hania: 06.07.2010, 09:00
 Mryjo ukochana daj mi siły i pomóż pokonac wszystkie przeciwności Ty znasz moje problemy marzenia i porzeby,proszę pomóż mi .
 joasia: 16.06.2010, 11:49
 Maryjo Ukochana, proszę o zdrowie dla moich rodziców i o spokój w rodzinie miedzy rodzeństwem oraz mądre podchodzenie do wszystkich spraw proszę również o wszelkie potrzebne łaski. Proszę Cię też o zdrowie dla mojej córki jej ojca i dla mnie.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej