Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowny medalik

     "...Do Niej, do Maryi, która jest Matką pięknej Miłości, pragnę przybliżyć szczególnie młodzież z całego świata i całego Kościoła. Ona nosi w sobie niezniszczalne znamię młodości i piękności, które nigdy nic przemijają. Pragnę i proszę, aby młodzi zbliżyli się do Niej, aby pokładali w Niej ufność, aby zawierzyli Jej życic, które jest przed nimi, aby pokochali Ją prostą i gorącą miłością serc..."
(Jan Paweł II, 2.V.1979 r.)


     W dniu 27 listopada 1830 r. siostra Katarzyna Laboure nowicjuszka Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała misję od Matki Bożej - wybić medalik z wizerunkiem Niepokalanej.

     Nowicjuszka widziała w czasie modlitwy obraz przedstawiający Matkę Najświętszą Niepokalanie Poczętą, stojącą na kuli ziemskiej, opasanej splotami węża. Była ubrana w białą suknię i płaszcz srebrzyste - błękitny z welonem koloru jutrzenki. W rękach uniesionych na wysokości piersi trzymała glob ziemski. Katarzyna usłyszała głos: "kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję i każdą poszczególną osobę".

Katarzyna Laboure
     Po chwili glob zniknął, a Matka Najświętsza wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Z Jej dłoni wychodziły wiązki promieni o niezwykłym blasku. Siostra usłyszała: "Promienie te są symbolem łask, które zlewam na osoby, które Mnie oto proszą. Postaraj się, by wybito Medalik na ten wzór. Osoby, które będą go nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególnie otrzymają ci, którzy nosić go będą z ufnością." Wokół Najświętszej Dziewicy utworzył się napis owalny, wypisany złotymi literami: "O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Dalej usłyszała obietnicę "Osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą wyjątkową opieką Matki Bożej".

     Następnie obraz odwrócił się i na jego drugiej - stronie siostra Katarzyna zauważyła literę "M" z małym krzyżem umieszczonym powyżej, a na dole Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Medalik ten zasłynął jako "Cudowny Medalik", gdyż za jego przyczyną działy się i nadal dzieje się wiele cudów fizycznych i duchowych.

     Propagatorem "Cudownego Medalika" był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan i męczennik, założyciel Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej." Rozszerzał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat medalika: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

    Rozszerzajmy "Cudowny Medalik", gdyż mając przy sobie Niepokalaną, masz wszystko.

"...Idąc za Nią, nie schodzisz na
manowce, modląc się do Niej nie wpadasz
w rozpacz, myśląc o Niej, nie błędzisz...,
ze Jej łaską - dochodzisz..."


(św. Bernard)


     Zobacz także:
     [ św. Katarzyna Laboure ]


   

Wasze komentarze:
 bajka: 15.06.2010, 14:46
 O MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY uratuj błagam Cię mojego syna Mariusza od alkocholu .
 Jadwiga : 22.04.2010, 22:28
 O Cudowna Matko uproś mi łaskę uzdrowienia z wielu chorób i pomóż w trudnej sprawie syna.Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas.
 Basia: 08.04.2010, 10:06
 Mateczko nasza, wyproś u Boga dla mnie łaskę powrotu do zdrowia
 dorota: 06.03.2010, 21:43
 dziekuje najukochansza Mamo nasza za Jaska za to ze to nie bylo nic zlosliwego ,dzieki,!
 D.: 04.03.2010, 23:09
 O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA, MÓDL SIE ZA NAMI, KTÓRZY SIE DO CIEBIE UCIEKAMY... Maryjo, wiem, że nade mna czuwasz i choć przechodzę teraz bardzo trudny czas w moim zyciu, wiem, że to dla mojego dobra. Proszę Cię Maryjo, wyproś dla mnie u Boga potrzebne łaski, Ty wiesz, o co Cię proszę...
 Marta: 04.03.2010, 12:01
 Maryjo! Matko Najświętsza pomóż mi być każdego dnia dobrą mamą dla mojej córki. Spraw by moja córka prawidłowo się rozwijała, błogosław ją!
 sylwia: 27.02.2010, 11:39
 Mamo, błagam mniej w opiece małżeństwo Moniki i moją rodzinę, Mamo bez Ciebie nic nie możemy módl sie za nami
 ...: 24.02.2010, 21:06
 O Maryjo kochana, wspaniała ratuj mnie... .
 katoliczka: 17.02.2010, 17:46
 Matko Boza od Cudownego Medalika Ty znasz moje problemy i klopoty pomoz ich rowiazaniu. Spraw Matuchno abym mogla znalezc jeszcze radosc w tym zyciu. Dziekuje za dotychczasowa opieke i laski . Mateczko Ty wszystko mozesz. Ufam Tobie. Blagam Mateczko uzdrow moja Rodzine na duszy i ciele.
 Darek: 15.02.2010, 19:51
 Mateczko kochana, proszę Cię o łaskę dla mojego chorego synka. Proszę o uzdrowienie go z jego chorób. Dziękuję za dotychczasowe łaski.
 aniaw: 27.01.2010, 17:33
 Matko Boza od Cudownego Medalika,prosze Cie o to abys pomogla mnie i Stasiowi w polaczeniu sie w jedna rodzine.Pomoz nam znalesc ta droge po ktorej bedziemy wspolnie w milosci kroczyc.O MARYJO BEZ GRZECHU POCZETA MODL SIE ZA NAMI KTORZY SIE DO CIEBIE UCIEKAMY...
 ona: 10.12.2009, 20:41
 Maryjo proszę ,aby męzczyzna którego pokochał przez to ze podarował mi cudowny medalik-był ze mną
 Jadwiga: 08.12.2009, 17:25
 W Dniu Twego Święta o Niepokalana Maryjo, proszę Cię miej moją rodzinę w opiece, obdarzaj zdrowiem i prowadź moich synów dobrą drogą.Dziękujemy Ci Maryjo.
 Anna: 21.11.2009, 18:52
 O Maryjo pomóż mi się podnieść z zachwiań emocjonalnych po porodzie. Dziękuję Ci za cudownego synka i męża. Miej nas w swojej opiece. O Maryjo bez grzechu poczęta Módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy i za tych którzy się do Ciebie nie uciekają.
 irena: 16.11.2009, 10:37
 o najświętsza maryjo,pomóż mi przetrwac te bardzo trudne dni.Módl sie za nami aby zły los odwrócił się od nas.
 JOLA: 15.11.2009, 22:00
 O MARYJO PROSZE CIE O MIŁOSĆ W MOIM MAŁZEŃSTWIE ABY ZMIENIŁO SIE PODEJSCIE MEŻA DO MNIE NA LEPSZE O WYCHOWANIE JAK NAJLEPIEJ MOJEJ CÓRECZKI MIEJ W OPIECE CAŁA MOJA RODZINE
 Tom: 04.11.2009, 22:05
 Niepokalana matko błagam pomóż mi
 lili21: 20.10.2009, 09:57
 Matko daj mi sił pomóz pokonac te wszystkie przeciwnosci Ty wiesz jak mi cięzko daj mi wiare i nadzieje pomóz błagam by sie to wszystko ułożyło co jest trudne dla mnie Maryjo Ty znasz moje problemy marzenia i potrzeby błagam pomóż mi...
 Asia: 12.10.2009, 20:22
 Maryjo Niepokalana proszę Cię o to żebyś czuwała nad całą moją rodzinką, nad naszym zdrowiem i całym życiem. Matko Najświętsza bądź z nami zawsze i wspieraj nas swą siłą i łaską. Kochamy Cię i wiemy, że nam pomożesz.
 anna: 01.10.2009, 00:35
 Najdrozsza Maryjo bez grzechu poczeta, Ty znasz moje problemy ,prosze o pomoc i wsparcie , oraz sile w ich pokonywaniu .Jezeli jest jakas szansa na odwrocenie zlych spraw prosze dopomoz nam .Polecam Twojej opiece cala moja rodzine .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej