Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Czym jest miłość?

Miłość jest uczuciem pozytywnym, uczuciem silnym, uczuciem tak prawdziwym, że dla kogoś kto kocha, wyzbycie się miłości jest tak samo niemożliwe, jak zamach na własne życie - powiedział Van Gogh, patrząc na delikatny woal fioletowych wzgórz, które błyszczały jak śniedź w porannej poświacie słońca. - A zatem czym jest miłość? - zapytał Mistrza młody uczeń. - Całkowitą nieobecnością lęku - odpowiedział Mistrz, nie odrywając wzroku od płótna. - A czego w życiu najbardziej się lękamy? - Miłości - odparł ponownie Mistrz, dając tym samym młodemu adeptowi sztuki wiele do myślenia.   
Wasze komentarze:
 do saszy: 10.04.2010, 19:03
 Może ten mężczyzna bez twarzy to Bóg, który czeka na to, abyś nareszcie mu zaufała.
 Beznadziejna: 10.04.2010, 16:43
 Ludzie pomóżcie!!! Bo już nie wiem co robić.... Mam 28lat i mój najdłuższy związek do tej pory trwał 10 miesięcy. Wszyscy dookoła mówią mi że jestem bardzo ładną, atrakcyjną i inteligentną laską... To co robię źle, że za każdym razem kiedy sie zakocham dostaje w łeb!!!!!!! Obiecałam sobie już po ostatnim rozstaniu że już się nie zaangażuje... Wdałam się w luźny układ bez żadnych zobowiązań. I co? Oczywiście zakochałam się.... Romansowaliśmy ze sobą 10 miesięcy po czym jak tylko powiedziałam mu że chciałabym żebyśmy byli razem uciekł ode mnie... Stwierdził, że jest mu bardzo dobrze ze mną ale przede wszystkim dobrze jest mu samemu i nie chce tego zmieniać... Przestaliśmy się widywać... Nie odzywa się do mnie... Mam wielką ochotę pobiec do niego i błagać go na kolanach żeby mnie pokochał, ale wiem że nie mogę tego zrobić... Chce walczyć o niego!!! LUDZIE powiedzcie czy jest coś co mogłabym zrobić żeby go przy sobie zatrzymać?????!!!!Nie chcę mi się już żyć!!!!!
 sasza: 05.04.2010, 15:39
 Andrzej powinieneś walczyć ze swoją nieśmiałością, czy dziewczyny i inni ludzie gryzą? wiem co mówię bo sama z nieśmiałością walczę, myślę że na razie 1 :0 dla mnie:) co do miłości, także mam problem, miałam kiedyś chłopaka kochałam go nad życie niestety zdradził mnie i zostawił dla innej:( długo nie mogłam się po tym pozbierać, ale pojawił się ktoś z kim jestem już 2 rok. . Z początku nie chciałam być z moim obecnym chłopakiem, ale każdy mi mówił żebym go doceniła bo to dobry chłopak..i tak jest. Przekonałam się do niego, bo wiem że jest gotów zrobić dla mnie wiele.. Ale co z tego skoro tamten wraca do mnie w myślach..a po nocach śni mi się mężczyzna bez twarzy, którego kocham. to dziwne we śnie czuje miłość do tej osoby. To tak jakbym tęskniła za prawdziwym uczuciem:( Nie chce zranić mojego chłopaka tak jak kiedyś ktoś zranił mnie, boje się także że nigdy nie spotkam faceta który będzie o mnie tak dbał, i tak kochał jak On.
 Do Andrzeja: 10.03.2010, 13:55
 Podstawą jest wyjść do ludzi. Tak naprawdę to nie jest tak, że człowiek nie potrafi się zakochać. Gdyby tak było nie istniałaby prawdziwa miłość, gdyby można było wybierać w kim się zakochać. Miłość musi się narodzić w Tobie. Każdy potrafi Kochać, ale do każdego przychodzi to w innym czasie. Co do internetu jako medium w kontaktach z ludźmi to popełniasz poważny błąd. Porozmawiaj ze znajomymi, kolegami, wyjdź z nimi lub zapisz się do jakieś grupy katolickiej. To bardzo pomaga. Dobrym przykładem jest też pójście na pielgrzymkę. Na własnym przykładzie wiem, że pielgrzymka bardzo zmienia ludzi na lepsze. Co do onanizacji to jest to problem który musisz przezwyciężyć. Postanowić sobie, że koniec z tym. Z twojej wypowiedzi wynika, że dużo czasu spędzasz przed komputerem a to tego nie wspomaga. Jeżeli potrzebujesz pomocy to polecam Oazę bądź Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zależy czy lubisz działać. Ja polecam Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ponieważ poprzez róznego rodzaju akcje organizoowane przez tą organizację możesz nabrać znacznej pewności siebie. I będzie Tobie łatwiej. I módl się, bo to czyni cuda.
 Andrzej: 05.03.2010, 20:58
 Witam wszystkich mam mały dylemat życiowy nie potrafię sie zakochać, bardzo trudno mi to przychodzi. Jestem małomówny, internet poza znajomymi w realu staje sie moim medium. Oczywiście chodze do kościoła, nie opuszczam Boga, wierzę że on jest i wspomaga mnie w codziennym zyciu. Jednak mam też problem nie co do miłości, zakochania - czasami sie onanizuję. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co z tym wszystkim powinienem zrobić?? Proszę o pomoc i modlitwę. Wierze że ona możne pomóc.
 sylwia: 28.02.2010, 02:11
 nie doświadczyłam miłość, poniewaz rodzice nie nauczyli mnie kochać,ale dzieki temu moj kochany pawelek i warto miłośc ponad zycia:). serdecznie pozdrawienia dla wszystkich:)
 Do mmm: 27.02.2010, 20:11
 Uspokuj się !!! Będziesz miała męża i dzieci. A nie pomyślałaś o tym, że może Bóg chce cię nauczyć miłości właśnie przez problemy i kłutnie twoich rodziców?!?
 mmm: 19.02.2010, 23:46
 a ja nie wiem co to miłość, nie doświadczyłam jej nigdy. rodzice nie nauczyli mnie kochać.sami się nie kochają, ich małżeństwo to fikcja, ciągłe kłótnie.gdy na to patrzę odniechciewa mi się żyć i wiązać.nie chcę mieć męża ani dzieci by nie cierpiały jak ja
 ja.: 31.01.2010, 09:48
 Do Andrzeja. Poczekaj, aż Ci minie ten stan odurzenia, zwany zakochaniem, jeśli będziesz potrafił bez Niej żyć, a mimo to będziesz chciał z Nią być, to wtedy będzie to miłość:) Pozdrawiam.
 Andrzej: 29.01.2010, 17:31
 Hmm przeczytałem wiele komentarzy i odnośnie miłości i zauroczenia. Powiem szczerze gubię się. Nie wiem co ma zrobić. Nie wiem jak wygląda miłość, jak ją rozpoznać, żeby sie nie wypaliła, żeby nikogo nie zranić, nie pomylić się. Trudno jest mi powiedzieć czy dobrze trafiłem jakiś czas temu coś mnie natknęło żeby napisać do niej. Pisaliśmy na jednym z portali społecznościowych. Znam ją już jakiś czas. Ostatnio postanowiłem, coś mnie natchnęło coś pcha mnie w jej kierunku. Nie wiem czy to ona jest dla mnie. Jak mam to rozpoznać?? Chodzę zamyślony ale nie wiem czy jak mam jej to powiedzieć Jak zadziałać?? Jak wykonać pierwszy krok i jej to wyznać?? A co jeśli to po raz kolejny, w moim życiu zauroczenie?? Co mam zrobić?? Spróbować?? Czy wstrzymać się?? W tym momencie mam mały mętlik, ale ona jest również sama, mieszka jednak 110 km ode mnie. Boje się że jak nie powiem jej że coś czuje to mogę stracić szansę żeby jej to powiedzieć. Jest ładna, może mieć każdego. Nigdy nie przeżyłem poważnej miłości dlatego trochę się boje i nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc. Andrzej
 Klauduss:-P: 25.01.2010, 20:48
 Milosc to nie grzech Kochac warto przeciez wiesz:) jesli masz ta Milosc to nie ukrywaj jej:*
 asia: 23.01.2010, 17:09
 Marzenko masz rację miłość to ból o ile w ogóle istnieje ta wasza cholerna miłość bo ja jej jeszcze nie doświadczyłam a mam już 21 lat pozdrawiam wszystkich
 zakochana w x...: 17.01.2010, 23:25
 Miłość tia... Wiele było chwil kiedy chciałam zapomnieć, wymazać z pamięci i z serca, ale za dużo dla mnie znaczy...
 Ja.: 15.01.2010, 17:24
  Hej anonim, dlaczego właściwie chcesz się wyleczyć z tej miłości? Co stoi na przeszkodzie temu, byś mógł zdobyć jej serce? Nie usychaj roślinko bo szkoda by było żeby świat stracił wrażliwego człowieka. Porozmawiaj z nią, może nie jest taka idealna jak Ci się wydaje i może szybko minie Ci to zakochanie. Różnie to w życiu bywa:)
 Ja.: 14.01.2010, 14:53
 Do anonim. Morze po prostu z Nią porozmawiaj człowieku:)
 anonim: 14.01.2010, 11:33
 tyle kobiet na swiecie a ja mysle tylko o tej jednej jak wyleczyc sie z tego bo usycham jak roslinka bez wody
 marzena: 12.01.2010, 22:44
 miłość to tylko bul nie doznałam niczego więcej w swoim życiu.
 Ja.: 09.01.2010, 16:33
 Kocham Cię, ale nie mogę Ci o tym powiedzieć. Dziękuję Bogu, za to, że mogę doświadczać świata w Twojej obecności. Choć to pewnie dla Ciebie bez znaczenia. Dziękuję za to, że jesteś.
 poprostu : 27.12.2009, 23:54
 Jak to jest bez miłości bez bólu bez myśli o drugiej osobie bez uczuć ja nie wiem a tak bardzo chciałbym wiedzieć
 ktoś: 27.12.2009, 23:48
 Ja sam już nie wiem czy kocham nie wiem co to za uczucie moja miłość się nie spełni nawet nie wiem po co to pisze nie można codziennie cierpieć dlaczego gdy staram się być szczęśliwym czuje że coś tracę po co mi te uczucie mam dosyć miłości zakochałem się mając 14 lat teraz mam 18 pogubiłem się w życiu nie wiem czego chce jaki ma to cel do czego to prowadzi
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej