Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pan uporządkował moje sprawy

Postanowiłam podzielić się z Wami moim odkryciem Boga. Piszę "odkryciem", bo do tej pory wierzyłam w Boga i wiedziałam, że On jest gdzieś w niebie, wysoko - sprawiedliwy i wielki. Niedawno odkryłam, że On jest tak blisko, tuż obok mnie.

Zaczęło się wszystko w 2000 roku, Roku Jubileuszowym. W styczniu kupiłam "Miłujcie się". Treści tam zawarte bardzo mnie poruszyły i mimo, że czasopismo jest skierowane głównie do młodych - a ja mam 45 lat - poczułam, że to coś dla mnie. Przeczytałam tam też prośbę o codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego przez cały Jubileuszowy Rok, najlepiej z całą rodziną. Pomyślałam sobie: nie jest to taki trud, raptem 15 minut modlitwy. Kłopot w tym, że nie miałam z kim klęknąć. W mojej rodzinie mąż częściej zaglądał do kieliszka, niż do kościoła. Albo był chory, albo miał być chory. Dzieci, jeszcze małe, początkowo chętnie klęczały ze mną, ale już po tygodniu zostałam sama. Postanowiłam modlić się sama i powierzyć moją rodzinę Miłosiernemu Jezusowi. Codziennie odmawiałam Koronkę rano, wieczorem, w drodze do pracy.

W moim życiu zaczęły zachodzić zmiany. Najpierw z dnia na dzień rzuciłam papierosy, które paliłam przez ponad 20 lat. Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że to zrobię, wyśmiałabym go. Stres, mąż, obowiązki były dobrym wytłumaczeniem dla braku silnej woli zerwania z nałogiem. Był jeszcze drugi nałóg, onanizm, konsekwencja niedopełnienia przez mojego męża obowiązków małżeńskich. I ten nałóg Jezus pomógł mi pokonać. Pozwolił mi Pan uporządkować "wszystkie moje dzienne sprawy".

Dzisiaj, po prawie półtorarocznej abstynencji od papierosów i onanizmu, czuję się wolna i pełna wiary w to, że ufną modlitwą można uprosić u Boga wszystko. A On nie poprzestał na mnie, wysłuchał moich próśb i dokonał wielkiej zmiany w psychice i zachowaniu mojego męża. Ten, gdy modliłam się, szydził ze mnie, krzyczał, bym "Boga nie mieszała do codziennych spraw", bo "On nie jest od takich głupstw".

Dzisiaj mój mąż się nie upija i już nie obrywam po głowie od rozwścieczonego pijanego mężczyzny. Mój mąż przystępuje do spowiedzi i Komunii św. i ku mojemu zaskoczeniu klęka codziennie do modlitwy.

Płyną mi łzy wdzięczności, Panie Jezu, Ty wszystko możesz. Dziękuję Ci. W dalszym ciągu odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wieczorem całuję serce Pana Jezusa na moim małym obrazku. Potem stawiam go z powrotem na półkę, dziękując za dzień dzisiejszy i prosząc o opiekę na jutro.

Małgorzata

   

Wasze komentarze:
 Ewelina Ś.: 29.03.2021, 01:22
 Boże dopomóż, zmień mnie na lepsze, scal rodzinę, nie zostawiaj nas w potrzebie, chce Ci zaufać
 Monika: 20.01.2021, 21:09
 Boże mój znów proszę Cię o wsparcie.Abym mogła być silna.Odsunęlam Się od Ciebie ale Ty jesteś miłosierny i przyjmiesz mnie do siebie zmilujesz nademną.
 Gaja Grażyna: 12.01.2021, 11:08
 Boże Miłosierny dopomóż mi w mojej chorobie, Boże kocham cię i ufam Tobie. Chroń moją rodzinę.
 Monika: 24.11.2020, 00:48
 Boże mój dziękuję że jesteś i chronisz mnie.Czuwaj nademną i Jerzym. Szczególnie w zdrowiu i w pracy.Nie pozwól o Panie skrzywdzić Nas złym ludziom którzy jednoczą się przeciwko mnie.Chryste.
 Monika: 09.11.2020, 23:45
 Boże dopomóż by ludzie nie prześladowali mnie za to jaka jestem.
 D: 30.09.2020, 17:16
 Boze proszę aby firma oddala nm to Co wypracowalismy przez lata. Nasze kontrakty. Prosze abym mogla pracowac z dobrymI ludzmi I w firmie ktora nie bedzie okradala swoich racownikow.Chron prosze Cala moja rodzine. Dziekuje
 Jola : 11.09.2020, 09:08
 Panie Jezu pomóż osiągnąć zgodą w moim małżeństwie
 Joanna: 25.08.2020, 08:33
 Panie JEZU dziękuję za łaski, którymi nas obdarzasz. Spraw Milosierny Panie CUD, aby Michał wreszcie wrócił do domu. Dopomóż rozwiązac jego problemy. JEZU UFAM TOBIE
 Anastazja: 24.08.2020, 19:44
 Panie Jezu pomóz poukladac nasze sprawy. Daj nam silę to wszystko wytrzymac.


 Beata: 27.07.2020, 23:10
 Panie Boże dziękuję Tobie za wszystkie łaski jakie otrzymuję od Ciebie.Proszę jednak o znalezienie właściwej drogi dla mojej córki.Chroń ją Panie od złego i błogosław jej.Spraw o Panie by odnalazła sens w swoim życiu a przede wszystkim by odnalazła Ciebie Boże.Pobłogosław Panie całej mojej rodzinie i spraw by sprawy o których tylko Ty wiesz Boże rozwiązał się pomyślnie dla wszystkich zainteresowanych.Jezu ufam Tobie
 Aga: 14.07.2020, 20:41
 Panie Boże miej mnie w opiece, pokieruj mną, zbierz wszystkie zmartwienia.
 Jarek S: 13.07.2020, 09:30
 Panie Jezu błagam uratuj moje małżeństwo
 Magdalena: 12.06.2020, 20:02
 Mój przyjacielu Panie mój chcę Ci podziękować za wszystko co mamy i że jesteś przy nas ale moje życie się coraz bardziej komplikuje ty wiesz najlepiej co jest nie tak jak powinno to wyglądać na chwałę Bożą dlatego oddaję swoje życie w twoje ręce moje dzieci i męża poprować nas zajmij się moimi troskami ufam tobie i bardzo Cię kocham.
 Mariola: 23.05.2020, 10:37
 O przemiane serca mojego męża Andrzeja i o powrót do domu męża.
 Kasia: 16.05.2020, 12:36
 Boże kocham Cię i ufam Ci, proszę zajmij się tymi problemami, z którymi sobie nie radze. Amen
 Ana: 10.05.2020, 20:59
 Boze dopomoz mi prosze
 Robert Komar : 28.04.2020, 21:53
 Panie Boże dziękuję Ci za wszystko co od Ciebie w życiu otrzymałem. Proszę pomóż wszystkim tym którzy najbardziej potrzebują twojego milosierdzia.
 Renata: 20.04.2020, 18:30
 Panie Boże dopomóż mi pokonać bol
 Kamila: 06.04.2020, 21:02
 Panie Jezu,prosze dopomóż mi pokonać wszystkie moje trudności.Jezu Ty się tym zajmnij
 Ja: 31.03.2020, 10:19
 Jezu powierzam Ci moje życie małżeństwo i rodzinę. Ja już nie radzę sobie
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

Treść

Nowości

Chrzest PolskiChrzest Polski

Trzy stopnie miłosierdzia s. FaustynyTrzy stopnie miłosierdzia s. Faustyny

Misja s. Faustyny polegała na 3 zadaniachMisja s. Faustyny polegała na 3 zadaniach

Sport miejscem kształtowania ciała czy nieszczenia człowieczeństwaSport miejscem kształtowania ciała czy nieszczenia człowieczeństwa

Moja koleżanka jest niepłodna. Co mogę zrobić?Moja koleżanka jest niepłodna. Co mogę zrobić?

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej