Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pan uporządkował moje sprawy

     Postanowiłam podzielić się z Wami moim odkryciem Boga. Piszę "odkryciem", bo do tej pory wierzyłam w Boga i wiedziałam, że On jest gdzieś w niebie, wysoko - sprawiedliwy i wielki. Niedawno odkryłam, że On jest tak blisko, tuż obok mnie.

     Zaczęło się wszystko w 2000 roku, Roku Jubileuszowym. W styczniu kupiłam "Miłujcie się". Treści tam zawarte bardzo mnie poruszyły i mimo, że czasopismo jest skierowane głównie do młodych - a ja mam 45 lat - poczułam, że to coś dla mnie. Przeczytałam tam też prośbę o codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego przez cały Jubileuszowy Rok, najlepiej z całą rodziną. Pomyślałam sobie: nie jest to taki trud, raptem 15 minut modlitwy. Kłopot w tym, że nie miałam z kim klęknąć. W mojej rodzinie mąż częściej zaglądał do kieliszka, niż do kościoła. Albo był chory, albo miał być chory. Dzieci, jeszcze małe, początkowo chętnie klęczały ze mną, ale już po tygodniu zostałam sama. Postanowiłam modlić się sama i powierzyć moją rodzinę Miłosiernemu Jezusowi. Codziennie odmawiałam Koronkę rano, wieczorem, w drodze do pracy.

     W moim życiu zaczęły zachodzić zmiany. Najpierw z dnia na dzień rzuciłam papierosy, które paliłam przez ponad 20 lat. Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że to zrobię, wyśmiałabym go. Stres, mąż, obowiązki były dobrym wytłumaczeniem dla braku silnej woli zerwania z nałogiem. Był jeszcze drugi nałóg, onanizm, konsekwencja niedopełnienia przez mojego męża obowiązków małżeńskich. I ten nałóg Jezus pomógł mi pokonać. Pozwolił mi Pan uporządkować "wszystkie moje dzienne sprawy".

     Dzisiaj, po prawie półtorarocznej abstynencji od papierosów i onanizmu, czuję się wolna i pełna wiary w to, że ufną modlitwą można uprosić u Boga wszystko. A On nie poprzestał na mnie, wysłuchał moich próśb i dokonał wielkiej zmiany w psychice i zachowaniu mojego męża. Ten, gdy modliłam się, szydził ze mnie, krzyczał, bym "Boga nie mieszała do codziennych spraw", bo "On nie jest od takich głupstw".

     Dzisiaj mój mąż się nie upija i już nie obrywam po głowie od rozwścieczonego pijanego mężczyzny. Mój mąż przystępuje do spowiedzi i Komunii św. i ku mojemu zaskoczeniu klęka codziennie do modlitwy.

     Płyną mi łzy wdzięczności, Panie Jezu, Ty wszystko możesz. Dziękuję Ci. W dalszym ciągu odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wieczorem całuję serce Pana Jezusa na moim małym obrazku. Potem stawiam go z powrotem na półkę, dziękując za dzień dzisiejszy i prosząc o opiekę na jutro.

Małgorzata   

Wasze komentarze:
 Kasia: 07.03.2018, 17:20
 Boże proszę cię o cud życia i uzdrowienie taty i wujka aby mogli szczęśliwie wrócić do domu. Każde życie jest cenne dla Ciebie Boże. Tatusiu nasz okaż miłosierdzie im gdyż teraz najbardziej Cię potrzebują.
 L: 13.02.2018, 14:24
 A mnie Pan Bóg nie pomaga pomimo ze modlę się prawie codziennie dwa razy dziennie, proszę błagam. Rozmyślam godzinami w pracy, rozważam nauki Pana Jezusa a jednak moje zycie dalej jest udręka, przygnębieniem i pełne szarości oraz zwątpienia. Nic mi sie nie udaje i nie daje radosci, nie odnalazłem sensu i światła.
 Monika: 01.01.2018, 22:40
 Jezu Miłosierny.Pomóż mi dostać nową pracę w której będę dawała siebie ludziom i moja osoba będzie Ich cieszyć.Jezu proszę Cię o opiekę nad córką i,żeby została już na tej uczelni na której teraz jest.Jezu pomóż nam i opiekuje się nami.Bóg zapłać.Amen
 welu: 21.12.2017, 19:40
 Panie Jezu, jestem w miejscu w swoim życiu, które jest dobre jestem wdzięczna za to, ale czuję się źle, niedoceniona, nieakceptowana, czuję chaos i strach. Pomóż proszę i daj mi rozwiązanie, spokój wewnętrzny, szacunek pomagałeś mi wiele razy, zawsze, nigdy mnie nie opuściłeś. Daj mi mądrość proszę i rozwiązanie.
 Ewa: 14.11.2017, 17:11
 Panie Jezu Miłosierny ratuj mnie, dopomóż. Pomóż wyrwać się z tej traumy6 zadłużenia, która się pogłębia i kiedy wydaje mi się, że zaczynam ją ogarniać znów piętrzą się trudności.
 Julia: 16.09.2017, 22:13
  Panie Boze prosze wysłuchaj mnie i pomóż mi dostać sie na wymarzone studia, juz tylko 2 punkty dzielą mnie od nich, a jak juz zwątpiłam, że sie uda. Kocham Cię Panie Boże, w Tobie moja nadzieja.. Dziękuje za wszystko.
 alicja: 18.08.2017, 22:02
 Jezu proszę mieszkaj w naszych sercach męża zięcia moich dzieci i poczętego wnuczka
 Kasia: 01.07.2017, 18:25
 O mój Boże daj mi.zdrowie
 Julia: 27.06.2017, 23:36
 Pani Boże, kocham Cię z całego serca, pomóż mi spełnić swoje marzenia i dostać się na wymarzone studia, zeby wszystko w domu juz sie poukładało, daj mi siłe na dalsze życie i żebym ja i moja rodzina i bliscy byli zawsze szczęśliwi. Ufam Ci i kocham, wysłuchaj mnie, proszę.
 Julia: 27.06.2017, 23:36
 Pani Boże, kocham Cię z całego serca, pomóż mi spełnić swoje marzenia i dostać się na wymarzone studia, zeby wszystko w domu juz sie poukładało, daj mi siłe na dalsze życie i żebym ja i moja rodzina i bliscy byli zawsze szczęśliwi. Ufam Ci i kocham, wysłuchaj mnie, proszę.
 magda: 25.06.2017, 17:58
 Panie Jezu proszę pomóż mi znaleźć swoją drogę i spokój w sercu. Powierzam Pani Jezu Tobie siebie i mojego syna
 Grzegorz : 24.05.2017, 11:55
 Jezu miłosierny prowadź moją rodzinę przez życie na chwałę Twoją i dobra ludzkości spraw aby nasze życie było sensowne szczęśliwe porostu dobre normalne spokojnie Bóg Zapłać
 Gosia: 22.05.2017, 00:03
 Panie Jezu ,pomóż mi odnaleźć drogę do Ciebie pomóż mi ukoić moje serce dodaj odwagi
 Ania: 07.05.2017, 23:53
 Boże mój drogi dopomoz mi proszę. Tak cierpię, nie widzę przyszłości juz przed sobą i nadziei, ochotę od zmysłów. Załagodz ten bol. Spraw abym bezpiecznie przeszła wszystkie operacje. Błagam Cię Boże.
 Ania: 07.05.2017, 23:51
 Boże mój drogi dopomoz mi proszę. Tak cierpię, nie widzę przyszłości juz przed sobą i nadziei, ochotę od zmysłów. Załagodz ten bol. Spraw abym bezpiecznie przeszła wszystkie operacje. Błagam Cię Boże.
 ol: 24.04.2017, 00:18
 Ty wiesz wszystko Panie
 Ania: 21.04.2017, 14:33
 Miłosierny Jezu przebacz mi, ulecz moją duszę i ciało. Obdarz mnie zdrowym potomstwem.
 Barbara: 21.04.2017, 08:29
 Jezu Miłosierny pomóż mi pokonać wszystkie problemy w moim życiu, brak pieniędzy i długi doprowadzają mnie do rozpaczy, nie mogę sobie poradzić, błagam Cię Jezu Miłosierny osłoń mnie płaszczem swojej dobroci, polecam również całą moją rodzinę Twojemu Miłosierdziu, poroszę Cię o łaskę wiary dla nich.
 Ewa: 18.04.2017, 18:15
 Miłosierny Jezu błagam wybacz mi moje grzechy i pomóż w mojej beznadziejnej sytuacji finansowej spowodowanej zadłużeniem
 Zdzisław: 03.04.2017, 15:11
 Miłosierny Jezu wierzę w Twoje miłosierdzie, dziękuję Ci za wszystkie łaski, pomóż mi poprowadzić moje sprawy i kieruj moim życiem i mojej rodziny, Jezu Kocham Cię i ufam Tobie !
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej