Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pan uporządkował moje sprawy

     Postanowiłam podzielić się z Wami moim odkryciem Boga. Piszę "odkryciem", bo do tej pory wierzyłam w Boga i wiedziałam, że On jest gdzieś w niebie, wysoko - sprawiedliwy i wielki. Niedawno odkryłam, że On jest tak blisko, tuż obok mnie.

     Zaczęło się wszystko w 2000 roku, Roku Jubileuszowym. W styczniu kupiłam "Miłujcie się". Treści tam zawarte bardzo mnie poruszyły i mimo, że czasopismo jest skierowane głównie do młodych - a ja mam 45 lat - poczułam, że to coś dla mnie. Przeczytałam tam też prośbę o codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego przez cały Jubileuszowy Rok, najlepiej z całą rodziną. Pomyślałam sobie: nie jest to taki trud, raptem 15 minut modlitwy. Kłopot w tym, że nie miałam z kim klęknąć. W mojej rodzinie mąż częściej zaglądał do kieliszka, niż do kościoła. Albo był chory, albo miał być chory. Dzieci, jeszcze małe, początkowo chętnie klęczały ze mną, ale już po tygodniu zostałam sama. Postanowiłam modlić się sama i powierzyć moją rodzinę Miłosiernemu Jezusowi. Codziennie odmawiałam Koronkę rano, wieczorem, w drodze do pracy.

     W moim życiu zaczęły zachodzić zmiany. Najpierw z dnia na dzień rzuciłam papierosy, które paliłam przez ponad 20 lat. Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że to zrobię, wyśmiałabym go. Stres, mąż, obowiązki były dobrym wytłumaczeniem dla braku silnej woli zerwania z nałogiem. Był jeszcze drugi nałóg, onanizm, konsekwencja niedopełnienia przez mojego męża obowiązków małżeńskich. I ten nałóg Jezus pomógł mi pokonać. Pozwolił mi Pan uporządkować "wszystkie moje dzienne sprawy".

     Dzisiaj, po prawie półtorarocznej abstynencji od papierosów i onanizmu, czuję się wolna i pełna wiary w to, że ufną modlitwą można uprosić u Boga wszystko. A On nie poprzestał na mnie, wysłuchał moich próśb i dokonał wielkiej zmiany w psychice i zachowaniu mojego męża. Ten, gdy modliłam się, szydził ze mnie, krzyczał, bym "Boga nie mieszała do codziennych spraw", bo "On nie jest od takich głupstw".

     Dzisiaj mój mąż się nie upija i już nie obrywam po głowie od rozwścieczonego pijanego mężczyzny. Mój mąż przystępuje do spowiedzi i Komunii św. i ku mojemu zaskoczeniu klęka codziennie do modlitwy.

     Płyną mi łzy wdzięczności, Panie Jezu, Ty wszystko możesz. Dziękuję Ci. W dalszym ciągu odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wieczorem całuję serce Pana Jezusa na moim małym obrazku. Potem stawiam go z powrotem na półkę, dziękując za dzień dzisiejszy i prosząc o opiekę na jutro.

Małgorzata   

Wasze komentarze:
 Beata: 21.02.2017, 15:20
 Panie Jezu proszę Cię o powrót do banku w celu prowadzenia zespołu analiz kredytowych ryzyka kredytowego. Praca w analizach kredytowych była moją pasją, nie umiem niczego innego. Jestem bardzo nieszczęśliwa w innej pracy. Daj mi Jezu wykorzystywać talenty, jakimi mnie obdarzyłeś. Prowadź mnie i moją rodzinę w swej miłości i świetle. Daj potrzebne łaski. Jezu oddaję Ci moje życie.
 Basia: 30.01.2017, 12:30
 Panie Boże pomóż Jasiowi odzyskać wiarę w siebie, uzdrowienie duszy bo jego życie stacza się po równi pochyłej. Niech Dziekan pochyli się nad jego depresją i załamaniem i da mu szansę na powtarzanie roku bo inaczej boję się, że nigdy nie wyzdrowieje, tak kocha te studia. Pomóż mu Panie Boże.
 Piotr: 30.01.2017, 05:40
 Jezu ufam Tobie!
 Jan: 29.01.2017, 19:41
 Panie, wspomóż proszę. Pozwól mi odnaleźć właściwy kierunek. Zagubiłem się w życiu i nie wiem jak dalej. Amen
 Ewelina : 22.01.2017, 21:34
 Panie Boże pomóż mi podjąć decyzję, Ty wiesz jak będzie najlepiej, powiezam Tobie całe moje życie i sprawy.
 Ewa: 31.12.2016, 16:40
 Panie Boże miej moje dzieci w swojej szczególnej opiece,ulecz ich dusze i ciała.Amen
 Ewa: 31.12.2016, 16:36
 Zawierzam Ci Boże moje życie oraz moich dzieci.Miej nas w swojej szczególnej opiece.Amen
 krzysztof: 07.12.2016, 17:35
 Ojcze Niebieski dziekuje Ci za twoja milosc i laske, dziekuje Ci za Twojego Syna Jezusa Chrystusa w ktorym mam zycie wieczne, zdrowie i uzdrowienie, wszelka laske i wszelkie powodzenie tez finansowe. Jezu dziekuje Ci za wszystkie siostry i wszystkich braci ktorym dokladnie wszystko to podarowales przez Twoja smierc na krzyzu.Dziekuje Ci Panie. Moi kochani bierzcie to wszystko bo Pan darowal to nam z laski. Dziekujmy Mu i wychwalajmy Go. Nie musisz o nic Boga Ojca Wszechmogacego prosic, On wszystko juz nam to darowal. Przyjmij to wszystko w wierze. My nie musimy o nic prosic, Pan nam to darowal z laski. Dziekujmy Mu za wszystko bez ustanku. Chwala Tobie Panie.
 cezar: 19.11.2016, 19:55
 Panie Ty powiedziales mi jeśli nie wiesz co robic nie rob nic .Pozwol bym zaufal ci całym sercem bo nie wiem co mam robic Ty wiesz Ty wszystko wiesz
 Aga: 03.11.2016, 13:50
 Boze prosze Cie o błogosławienstwo boze dla mnie i mojej rodziny dla synów o nawrócenie abym nie sraciła pracy aby zły mnie nie atakował o łaskę wiekszej jeszcze wiary i modlitwy i zdrowie, bez którego nie ma nic. Panie Jezu bądz przy mnie zawsze i mnie nie opuszczaj. Dziekuję Ci za to,że jak błądzę Ty mnie podtrzymujesz i zapewniasz o swej miłości i obecności.Dziekuję za kurs Alfa i za moją wspólnotę. Bóg zapłać
 kaska: 02.11.2016, 15:43
 prosze poprowadz mnie panie blagam zatrzymaj muj grzech niepozwol dalej bladzic blagam uratuj mnie
 Małgoś: 01.11.2016, 21:07
 Kochany Panie Boże dopomóż mi w codziennych zmaganiach. Proszę o jasność umysłu do pisania artykułów, o pokorę, o zdobycie hab., o dobrego wiernego męża. Dla braciszka i mamusi proszę o wygrane przetargi, pracę, rozkręcenie firmy oraz o dobrych pracowników. Błagam z całego mojego małego serca jako największy grzesznik i słabeusz o pomoc.
 kaska: 28.10.2016, 14:08
 panie Boze uslysz mnie blagam wybacz mi moje grzechy pozwul mi sie zmienic daj mi szanse panie nieopuszczaj mnie blagam
 krzysztof: 14.10.2016, 15:00
 dziekuje ci Malgosiu za swiadectwo. Dziekuje i Ci Panie Jezu za wszystkie te osoby ktore sie tu wpisaly i wpisza sie, blogoslawie im w Twoim imieniu Jezu Chryste.
 Paweł: 05.10.2016, 22:05
 Panie Boże, proszę Ci tylko o jutro abym mógł znów otworzyć te same oczy :)
 agnieszka: 23.09.2016, 21:57
 panie Boże chyba się upiłam ale ile razy można zaczynać wszystko od początku znowu jestem bezrobotna a miało być tak pięknie już na stałe dobre warunki zarobki i wszystko pękło jak bańka mydlana niby potrafię sporo mam sporo talentów nie chce ich zakopywać ale wszystkie widocznie są za mało rozwinięte by dzięki nim żyć spodobać się pracodawcą wszystko to powoduje że coraz mniej w siebie wierzę Boże daj mi siły do walki o pracę o rodzinę którą mam wspaniałą dzięki Tobie bo modliłam się o to żarliwie ale nie chcę być ich pasożytem jestem z wszystkich członków mojej rodziny dumna i chciała bym by oni mogli być dumni ze mnie duma to może złe słowo to powiem inaczej nie chce by musieli się za mnie wstydzić Boże pomóż
 Dorota : 05.07.2016, 04:43
 Panie Jezu potrzebuje Twojej pomocy,Ty możesz wszystko. Ulecz serce mojego męża, uwolnij go od grzechu nieczystości i zdrady, napelnij go miłością do Ciebie Boże. Stan na jego drodze i pomóż mu, miej go w swojej opiece.
 alicja: 01.07.2016, 20:28
 Panie jezu zawierzam co nasze malzenstwo nasze dzieci zięciai michala córkę agate syna artura spraw aby maz mnie rozumial i kocham duchu sw przemieniaj nasze serca i mojego tescia
 Roksana: 25.06.2016, 22:24
 Dobry Jezu proszę o zdrowie dla mojego ciężko chorego synka o znalezienie odpowiedniego , dobrego mężczyzny którego żoną zostanę i stworzę normalną rodzinę pełną miłości. Dźwigam ciężar i smutek na swych barkach daj mi sił bym wytrwała. Daj mi pracę dzięki której kupie dom albo miejsce w którym będę mogła być spokojna że mam stały ciepły dom i nie muszę się martwić o wypowiedzenie umowy najmu. Daj mi także zdrowie gdyż wykryto u mnie guza oraz pilnuj mojej córki w razie jakbym nie dożyła by nie spotkał ją taki smutny los jak mnie...Daj mi żyć aby moje dzieci nie zostały sierotami...
 morfeusz: 24.05.2016, 15:49
 Boże strąć mnie do piekła bo za dużo mam--- dysk pod kopułkom przegrzał mnie się. Lucjan mnie ciągle prześladuje bym grzeszył. Daj Luckowi snikersa bo strasznie gwiazdorzy.
[1] [2] (3) [4] [5] [6]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej