Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa wieczorna

W modlitwie wieczornej dziękujemy Bogu za dobro, które spełniliśmy. Robimy krótki rachunek sumienia. Wzbudzamy żal za grzechy i postanawiamy poprawę.

Modliwy na wieczór

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i dobrodziejstwa dnia dzisiejszego; za wszystkie radości i smutki, za osiągnięcia i niepowodzenia. Przyjmij wszystko ku większej Twej chwale.

Pragnę również za wszystko Cię przeprosić Tu przypomnij sobie swoje grzechy i zaniedbania. Zrób krótki rachunek sumienia i postanowienie poprawy Boże, Ojcze najlepszy, żałuję i ubolewam z całego serca mego, żem Ciebie - Najwyższe Dobro moje - grzechami obraził i zasmucił. Brzydzę się wszystkimi moimi grzechami i mocno postanawiam poprawić się z pomocą łaski Twojej, o którą proszę Cię pokornie.

Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!

* * * * *

Panie Jezu Chryste, przy końcu dnia składamy Ci dziękczynienie i pokornie prosimy, spraw, aby nasze czyny podobały się Tobie i głosiły w świecie Twoje dzieło odkupienia. Amen.

* * * * *

Wielbię Cię, mój Boże, i kocham całym sercem. Dzięki Ci składam za to, żeś mnie stworzył, uczynił chrześcijaninem i zachował przy życiu tego dnia. Wybacz mi zło, jakie dziś popełniłem, a jeśli uczyniłem coś dobrego, zechciej to przyjąć. Strzeż mnie w godzinach spoczynku i chroń przed niebezpieczeństwami. Niech Twoja łaska będzie zawsze ze mną i z moimi najbliższymi. Amen.

Modliwa wieczorna z rachunkiem sumienia

Potężny Boże na niebieskim tronie
Do Ciebie wznoszę błagalne me dłonie:
Za dzień dzisiejszy, za dary z Twej ręki
Niosę Ci z głębi mego serca dzięki.

A jeślim grzechem obciążył mą duszę
To na kolanach przebłagać Cię muszę.
Niech zasnę z Twoim na ustach imieniem,
Z Twą łaską świętą i z Twym przebaczeniem.

Zrób krótki rachunek sumienia: Przypomnij sobie, co w ciągu dnia złego uczyniłeś, mówiłeś lub myślałeś. Jakie obowiązki zaniedbałeś. Przypomnij sobie również, co dobrego spełniłeś, czy dziś byłeś lepszy aniżeli wczoraj. Za dobre podziękuj Bogu, za grzechy żałuj:

Jeślim obraził, jeślim Cię zasmucił
Jeśli niebacznie odbiegłem od Ciebie,
Wyciągnij dłoń Swą, ażebym się wrócił,
Ojcze mój w niebie!
Jam Twoje dziecko - choć słabe, niekarne,
Choć się z Twej ścieżki odbiję w bezdroże,
Ku Tobie wołam, ku Tobie się garnę,
Przebacz mi, Boże!
Ach, żałuję za me złości
Jedynie dla Twej miłości,
Bądź miłościw mnie grzesznemu
Do poprawy dążącemu!
O Maryjo, strzeż serca mego
O Jezu, nie wychodź z niego.
Póki mi tchu życia stanie,
Nie opuść mnie, Jezu Panie!
O Józefie, ratuj nas,
W życiu, w śmierci, w każdy czas!
Aniele Boży... Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga...

Modlitwa wieczorna

Oto jestem Panie. Dzień mój ma się ku końcowi. Jeżeli zrobiłem dziś coś dobrego, dziękuję Ci za to, Panie. Jeżeli zgrzeszyłem, Twoja miłość niech przebaczy mi moją ciągle powtarzającą się słabość. W tej ciszy nocnej, w której wyczuwam Ciebie - myślę o innej nocy, o tej, która nadejdzie, gdy oczy moje po raz ostatni ujrzą światło ziemi. Śmierć nadejdzie tak samo, jak nadchodzi noc, równie nieunikniona i tak jak ona głęboka. Spraw, aby była najpiękniejszą z mych nocy.

Zasypiając dzisiejszego wieczora, ofiaruję Ci duszę moją tak, jakby to była godzina mej śmierci. Ojcze, przyjmij mnie. Spraw, bym zasypiając spokojnie, nauczył się umierać.

Romano Guardini

Inne modlitwy wieczorne

Modlitwy wieczorna

Wasze komentarze:
 siemajed: 20.03.2013, 00:10
 Wielki Ojcze , Królu mój, dziękuję i przepraszam za krzywdy których jestem autorem.Wybacz mi i daj mi siły na przetrwanie cięzkich chwil.Daj siły mojej żonie i pozwól odnależć Cię mojemu synowi.Ulżyj w cierpieniu tym którzy nie dają rady.Ufam Ci bezgranicznie.Amen.
 hetti,,: 14.03.2013, 19:35
 MIŁOŚERDZIE MIŁOŚERDZIE BOŻE PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKO CO JEST PRZEZEMNIE ŻLE CZYNIONE BOŻE BŁOGOSŁAW MOJM DZIECIOM WNUSI MNIE ICAŁEJ RODZINIE,
 hetti,,: 14.03.2013, 19:34
 MIŁOŚERDZIE MIŁOŚERDZIE BOŻE PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKO CO JEST PRZEZEMNIE ŻLE CZYNIONE BOŻE BŁOGOSŁAW MOJM DZIECIOM WNUSI MNIE ICAŁEJ RODZINIE,
 Zosia: 06.03.2013, 22:54
 Panie Boże prosze Cię abym była zdrowa żeby serce mnie nie bolało i mój syn i mąż też żeby byli zdrowie ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie
 Wiesław: 05.03.2013, 22:38
 Panie Boże proszę Cię bardzo o zdrowie przebywającego w szpitalu Mateuszka .Proszę Cię o ustąpienie zapalenia płuc ,gardła i krtani.Miej Go w swojej opiece.
 Bogu_miła :): 02.03.2013, 00:33
 Panie! Tyś moim wodzem i opiekunem, nauczycielem,bratem i przyjacielem. Gdy proszę nigdy nie odmawiasz. Gdy płacze, zawsze pocieszasz, Gdy źle czynię upominasz, Gdy radość w sercu mym gości o ubogich i zatroskanych przypominasz. Z Tobą każda droga lżejsza. Tak więc nie opuszczj mnie , Wciąż przy mnie bądź I sercem moim rządź.
 Wiesław: 26.02.2013, 23:45
 Boże!Dziękuję Ci za 60 lat mojego życia.Dziękuję Ci za wszystko co dla mnie uczyniłeś.Przepraszam Cię za wszystko w czym Cię obraziłem.Przepraszam Cię za niespełnione obietnice. Proszę Cię o dalszą opiekę nad naszą Rodziną.
 cecilia: 23.02.2013, 23:56
 Ojcze Niebieski, dziękuję Ci za wszystkie łaski dane mi w życiu moim i moich bliskich. Dziękuję, że Jesteś. Bez Ciebie czułabym się praktycznie samotna. Dziękuję, więc za miłość oraz wiarę. Przepraszam za codzienne grzechy moje, które ranią Twoje serce. Proszę Cię o opiekę nad moimi bliskimi, szczególnie nad mamą, o dary Ducha Świętego i opiekę nade mną podczas egzaminu maturalnego, a także proszę Cię o odnalezienie sensu życia dla mojej kuzynki. Amen.
 irena: 23.02.2013, 22:20
 Dziękuję Ci Panie Boże za wszystko co mi dałeś Dobrego kochającego uczciwego męża dzieci mądre Proszę Cię o łaskę nawrócenia dla syna zdrowie dla córki i dar rodzicielstwa dla niej i jej męża Oni bardzo Cię kochają i wierzą w Ciebie Boże bądź miłościw mnie grzesznemu

 Kasia: 23.02.2013, 11:01
 Panie Boże, proszę daj mi siłę, pomóż mi podnieść się z upadku, pomóż odnaleźć sens życia.
 maria: 14.02.2013, 18:41
 Panie Boże, ty jesteś dobry, widzisz jak cierpię z powodu moich córek,przebacz mi wszystkie moje grzechy, pociągnij moje córki do siebie, otwórz ich oczy, aby zobaczyły, co jest najważniejsze, że tylko w Tobie jest wszystko, co może uszczęśliwiać człowieka.Dziekuję Ci Panie za wszystko, co mi daleś.
 asia : 14.02.2013, 14:48
 przepraszam
 zosia: 13.02.2013, 20:53
 Panie prosze Cie o pomyslnosc dla mnie dla moich dzieci oswiecenie Lenki Ediego zeby mnie szanowali ...Rozum dla Bogdana
 Wioleta: 08.02.2013, 16:28
 Jezu pełen miłosierdza i łask daj mi siłe by walczyc by sąnd mi uhylił mi ubezwłasnowonlnie abym mogła decydowac osobie rzebym była z grzeskiem razem oby mnie nie opuscił i mnie kohał amen wioletta
 anetta: 05.02.2013, 01:13
 Panie Boże proszę Cie bądz przy mnie zawsze bo wie że z twoją pomocą wszystko mi sie uda. dopomoz mi podczas egazaminnow, dodaj mi laske madrosci i trwaj przy mnie nieustannie nawet gdy sie poddaje bo gdy jestem z toba zawsze mam ochote podniesc sie i walczy dalej. wierze w to ze jak cio cos prosimy to to dostajemy jesli tylko w to wierzymy. dlatego ja wierze ze moge zdac te egzaminy:) Amen wszyscy swieci modlcie sie za nami
 Jadwiga: 27.01.2013, 00:56
 Panie Boze dziekuje za wszyskie otrzymane laski i prosze o wybaczenie moich grzechow.
 K.: 26.01.2013, 19:29
 Panie, proszę, wybacz mi wszystkie grzechy, ktore codziennie popelniam. Nie mam nikogo, oprocz Ciebie. Nie czuję milosci. Panie, Ty wiesz, ze ja cierpię, proszę Cię, pomoz mi w chorobie i nieszczesciu. Wskaz mi wlasciwą drogę. Wiem, ze zle czynię, ale nie umiem tego naprawic. Proszę, nie bądz zły na mnie, bardzo Cie potrzebuję. Mam taką maleńką prosbę w glebi serca-jesli nie mozesz pomoc mi, to bardzo proszę, pomoz innej strapionej duszy, pomoz biednym, głodnym, nieszczesliwym, zeby spotkali się z Twoim milosierdziem i poczuli Twoją bliskosc. Chcialabym im pomoc, wiec modlę się za nich do Ciebie. Proszę, okaz im serce. Jezu, ufam Tobie.
 Urszula: 07.01.2013, 22:11
 Panie dziękuję Ci za Twoją miłość i łaski oraz błogosławieństwa jakimi obdarzasz mnie i całą moją rodzinę. Proszę bądź z nami każdego dnia bo jesteśmy słabi i grzeszni.
 wiola: 07.01.2013, 00:00
 Boże spraw bym wreszcie spotkała na swej drodze to"przeznaczenie"...
 pala: 21.11.2012, 19:15
 ble ble nie modle sie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] (26) [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej