Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa wieczorna

W modlitwie wieczornej dziękujemy Bogu za dobro, które spełniliśmy. Robimy krótki rachunek sumienia. Wzbudzamy żal za grzechy i postanawiamy poprawę.

Modliwy na wieczór

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i dobrodziejstwa dnia dzisiejszego; za wszystkie radości i smutki, za osiągnięcia i niepowodzenia. Przyjmij wszystko ku większej Twej chwale.

Pragnę również za wszystko Cię przeprosić Tu przypomnij sobie swoje grzechy i zaniedbania. Zrób krótki rachunek sumienia i postanowienie poprawy Boże, Ojcze najlepszy, żałuję i ubolewam z całego serca mego, żem Ciebie - Najwyższe Dobro moje - grzechami obraził i zasmucił. Brzydzę się wszystkimi moimi grzechami i mocno postanawiam poprawić się z pomocą łaski Twojej, o którą proszę Cię pokornie.

Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!

* * * * *

Panie Jezu Chryste, przy końcu dnia składamy Ci dziękczynienie i pokornie prosimy, spraw, aby nasze czyny podobały się Tobie i głosiły w świecie Twoje dzieło odkupienia. Amen.

* * * * *

Wielbię Cię, mój Boże, i kocham całym sercem. Dzięki Ci składam za to, żeś mnie stworzył, uczynił chrześcijaninem i zachował przy życiu tego dnia. Wybacz mi zło, jakie dziś popełniłem, a jeśli uczyniłem coś dobrego, zechciej to przyjąć. Strzeż mnie w godzinach spoczynku i chroń przed niebezpieczeństwami. Niech Twoja łaska będzie zawsze ze mną i z moimi najbliższymi. Amen.

Modliwa wieczorna z rachunkiem sumienia

Potężny Boże na niebieskim tronie
Do Ciebie wznoszę błagalne me dłonie:
Za dzień dzisiejszy, za dary z Twej ręki
Niosę Ci z głębi mego serca dzięki.

A jeślim grzechem obciążył mą duszę
To na kolanach przebłagać Cię muszę.
Niech zasnę z Twoim na ustach imieniem,
Z Twą łaską świętą i z Twym przebaczeniem.

Zrób krótki rachunek sumienia: Przypomnij sobie, co w ciągu dnia złego uczyniłeś, mówiłeś lub myślałeś. Jakie obowiązki zaniedbałeś. Przypomnij sobie również, co dobrego spełniłeś, czy dziś byłeś lepszy aniżeli wczoraj. Za dobre podziękuj Bogu, za grzechy żałuj:

Jeślim obraził, jeślim Cię zasmucił
Jeśli niebacznie odbiegłem od Ciebie,
Wyciągnij dłoń Swą, ażebym się wrócił,
Ojcze mój w niebie!
Jam Twoje dziecko - choć słabe, niekarne,
Choć się z Twej ścieżki odbiję w bezdroże,
Ku Tobie wołam, ku Tobie się garnę,
Przebacz mi, Boże!
Ach, żałuję za me złości
Jedynie dla Twej miłości,
Bądź miłościw mnie grzesznemu
Do poprawy dążącemu!
O Maryjo, strzeż serca mego
O Jezu, nie wychodź z niego.
Póki mi tchu życia stanie,
Nie opuść mnie, Jezu Panie!
O Józefie, ratuj nas,
W życiu, w śmierci, w każdy czas!
Aniele Boży... Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga...

Modlitwa wieczorna

Oto jestem Panie. Dzień mój ma się ku końcowi. Jeżeli zrobiłem dziś coś dobrego, dziękuję Ci za to, Panie. Jeżeli zgrzeszyłem, Twoja miłość niech przebaczy mi moją ciągle powtarzającą się słabość. W tej ciszy nocnej, w której wyczuwam Ciebie - myślę o innej nocy, o tej, która nadejdzie, gdy oczy moje po raz ostatni ujrzą światło ziemi. Śmierć nadejdzie tak samo, jak nadchodzi noc, równie nieunikniona i tak jak ona głęboka. Spraw, aby była najpiękniejszą z mych nocy.

Zasypiając dzisiejszego wieczora, ofiaruję Ci duszę moją tak, jakby to była godzina mej śmierci. Ojcze, przyjmij mnie. Spraw, bym zasypiając spokojnie, nauczył się umierać.

Romano Guardini

Inne modlitwy wieczorne

Modlitwy wieczorna

   

Wasze komentarze:
 Anna: 25.10.2021, 23:15
 Dziękuję za wszystkie Twoje łaski mój Ojcze jakie nam nie spływają, oddaję Ci pod Twoją opiekę moje dzieci, wnuczki,brata i siebie, chroń nas Ojcze od złego
 Marzena Aneta: 16.10.2021, 22:35
 Boże dziękuję za dobre łaski wszystkie proszę o łaskę więcej kocham cię ratuj mnie dobro które zrobiłam racz przyjąć jeśli uczyniłam coś złego wybacz słabość Boże proszę o domu kupno w Uradzie wiesz jak mi zależy proszę o dziecko zdrowe Józefa małego syna zdrowego urodę zdrowie dla mnie odzyskanie moich pieniędzy skradzionych żeby nikt więcej nie kradł bo to grzech wielki za który będzie duża kara z tego będziemy sądzeni zdamy sprawę Bogu dobro róbmy innym tylko dobro tylko miłość miłość tylko proszę jeszcze o dobrego kawalera młodego męża niepalącego pobożnego Polaka religijnego wysokiego dziękuję Kobiety moc modlitwy nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni wiara cuda czyni nadzieja cuda czyni ufność cuda czyni proście a otrzymacie im więcej dusza zaufa tym więcej otrzyma Jezu Ufam Tobie 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️👰🤵💑
 Xxx: 02.10.2021, 21:38
 Jezu ufam Tobie.
 Marzena: 28.09.2021, 21:22
 Boże dziękuję za łaski wszystkie proszę o więcej domu kupno w uradzie poród szczęśliwy Józefa małego syna zdrowego urodę zdrowie dla mnie dobrego kawalera młodego męża niepalącego pobożnego Polaka religijnego wysokiego dziękuję odzyskanie moich pieniędzy skradzionych dziękuję kobiety moc modlitwy nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa cuda czyni 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥️♥️♥️♥️♥️❤️❤️❤️❤️❤️💖💖💖💖💖💓💓💓💓💓💚💚💚💚💚🏠💏👰🤵🤱🏠
 Janina: 02.08.2021, 20:10
 Dziękuję Ci Panie za wszystkie otrzymane laski i proszę o wysłuchanie moich intencji w codziennej modlitwie. Jezu ufam Tobie..
 Mama: 04.07.2021, 21:59
 Prosze cię Pani e szczęsliwy poród i zdrowe dziecko dla mojej córki oraz zdrowie po porodzie i twoją opatrzność nad jej rodziną.
 Ula: 17.03.2021, 03:57
 Boże dziekuje ci ze moja córka wyzdrowiała i wróciła do nowo narodzonego dziecka! Już nigdy nie zwątpię ze cię nie ma❤
 wawa: 21.02.2021, 19:53
 Proszę o blogosławieństwo ,opieke i zdrowie Boze i dziekuje .
 hn: 10.02.2021, 23:56
  Boże przebacz mi moje winy i grzechy moje i miej mnie imoja rodzinę w opiece swej iprowac nas przez życie dziękuję Ci za to.

 A.K: 20.01.2021, 23:55
 Jezusie Synu Dawida ratuj małżeństwo mojego syna , uzdrów jego duszę,serce napełnij miłością małżeńską , skieruj go na własciwą drogę,przywróć godność dziecka Bożego.Nie opuszczaj ich Dobry Boże oświeć ich drogę żeby nie zbłądzili Jezu ufam Tobie Mama
 A.K: 20.01.2021, 23:53
 Jezusie Synu Dawida ratuj małżeństwo mojego syna , uzdrów jego duszę,serce napełnij miłością małżeńską , skieruj go na własciwą drogę,przywróć godność dziecka Bożego.Nie opuszczaj ich Dobry Boże oświeć ich drogę żeby nie zbłądzili
 Matka: 12.01.2021, 22:59
 Proszę Cię Boże o spokojną noc dla mojego synka, by bezpiecznie jutro wrócił do domu, amen
 Jagoda : 02.05.2020, 02:07
 Wybacz mi za moje krzykij i obrażę innei osoby dziś panie Boże zlituj się na demno ja jest twe dziecię zagubione zwracam się o pomoc o sile i przetrwanie oto panie Boże proszę abym miała Siłę walczyć o przetrwani. AMEN
 beata: 24.04.2020, 05:36
 Wybacz mi moje grzechy,postaram sie byc jutro lepsza osoba pracowac lepiej,pomoz mi jutro w pracy.
 Ewa: 19.04.2020, 23:07
 Dziękuję Ci pani Boży ze jesteś Z nami
 Renata: 28.03.2020, 00:21
 Boże dziękuję za moją rodzinę. Ty wiesz czego potrzebujemy.Proszę o wsparcie w dobrych wyborach .O zgodę i miłość .Zachowaj nas w zdrowiu.
 Edyta: 26.03.2020, 23:13
 Panie Boże wszechmogący dziękuję Ci za dzień dzisiejszy i dary z Twej ręki. Miej w opiece moja rodzinę i zachowaj Nas od złego.
 Edyta: 25.03.2020, 23:44
 Boże dziękuję za spokój dnia dzisiejszego, za zdrowie moje i moich najbliższych. Miej nas w swojej opiece i zachowaj nas od złego.
 Zbyszek: 25.03.2020, 19:22
 Boże przebacz mi moje winy i grzechy moje i miej mnie imoja rodzinę w opiece swej iprowac nas przez życie dziękuję Ci za to.
 Malgorzata: 23.03.2020, 23:08
 Boze diekuje Ci za wszystkie day jakimi uraczyles moja rodzine,prosze Cie o Pomona dla corki w walce z choroba,czuwaj nad zdrowiem mojego syna I moim.Dziekuje Ci bardzo
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej