Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa wieczorna

W modlitwie wieczornej dziękujemy Bogu za dobro, które spełniliśmy. Robimy krótki rachunek sumienia. Wzbudzamy żal za grzechy i postanawiamy poprawę.

Modliwy na wieczór

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i dobrodziejstwa dnia dzisiejszego; za wszystkie radości i smutki, za osiągnięcia i niepowodzenia. Przyjmij wszystko ku większej Twej chwale.

Pragnę również za wszystko Cię przeprosić Tu przypomnij sobie swoje grzechy i zaniedbania. Zrób krótki rachunek sumienia i postanowienie poprawy Boże, Ojcze najlepszy, żałuję i ubolewam z całego serca mego, żem Ciebie - Najwyższe Dobro moje - grzechami obraził i zasmucił. Brzydzę się wszystkimi moimi grzechami i mocno postanawiam poprawić się z pomocą łaski Twojej, o którą proszę Cię pokornie.

Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!

* * * * *

Panie Jezu Chryste, przy końcu dnia składamy Ci dziękczynienie i pokornie prosimy, spraw, aby nasze czyny podobały się Tobie i głosiły w świecie Twoje dzieło odkupienia. Amen.

* * * * *

Wielbię Cię, mój Boże, i kocham całym sercem. Dzięki Ci składam za to, żeś mnie stworzył, uczynił chrześcijaninem i zachował przy życiu tego dnia. Wybacz mi zło, jakie dziś popełniłem, a jeśli uczyniłem coś dobrego, zechciej to przyjąć. Strzeż mnie w godzinach spoczynku i chroń przed niebezpieczeństwami. Niech Twoja łaska będzie zawsze ze mną i z moimi najbliższymi. Amen.

Modliwa wieczorna z rachunkiem sumienia

Potężny Boże na niebieskim tronie
Do Ciebie wznoszę błagalne me dłonie:
Za dzień dzisiejszy, za dary z Twej ręki
Niosę Ci z głębi mego serca dzięki.

A jeślim grzechem obciążył mą duszę
To na kolanach przebłagać Cię muszę.
Niech zasnę z Twoim na ustach imieniem,
Z Twą łaską świętą i z Twym przebaczeniem.

Zrób krótki rachunek sumienia: Przypomnij sobie, co w ciągu dnia złego uczyniłeś, mówiłeś lub myślałeś. Jakie obowiązki zaniedbałeś. Przypomnij sobie również, co dobrego spełniłeś, czy dziś byłeś lepszy aniżeli wczoraj. Za dobre podziękuj Bogu, za grzechy żałuj:

Jeślim obraził, jeślim Cię zasmucił
Jeśli niebacznie odbiegłem od Ciebie,
Wyciągnij dłoń Swą, ażebym się wrócił,
Ojcze mój w niebie!
Jam Twoje dziecko - choć słabe, niekarne,
Choć się z Twej ścieżki odbiję w bezdroże,
Ku Tobie wołam, ku Tobie się garnę,
Przebacz mi, Boże!
Ach, żałuję za me złości
Jedynie dla Twej miłości,
Bądź miłościw mnie grzesznemu
Do poprawy dążącemu!
O Maryjo, strzeż serca mego
O Jezu, nie wychodź z niego.
Póki mi tchu życia stanie,
Nie opuść mnie, Jezu Panie!
O Józefie, ratuj nas,
W życiu, w śmierci, w każdy czas!
Aniele Boży... Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga...

Modlitwa wieczorna

Oto jestem Panie. Dzień mój ma się ku końcowi. Jeżeli zrobiłem dziś coś dobrego, dziękuję Ci za to, Panie. Jeżeli zgrzeszyłem, Twoja miłość niech przebaczy mi moją ciągle powtarzającą się słabość. W tej ciszy nocnej, w której wyczuwam Ciebie - myślę o innej nocy, o tej, która nadejdzie, gdy oczy moje po raz ostatni ujrzą światło ziemi. Śmierć nadejdzie tak samo, jak nadchodzi noc, równie nieunikniona i tak jak ona głęboka. Spraw, aby była najpiękniejszą z mych nocy.

Zasypiając dzisiejszego wieczora, ofiaruję Ci duszę moją tak, jakby to była godzina mej śmierci. Ojcze, przyjmij mnie. Spraw, bym zasypiając spokojnie, nauczył się umierać.

Romano Guardini

Inne modlitwy wieczorne

Modlitwy wieczorna

Wasze komentarze:
 Roberto: 02.12.2010, 22:18
 Boże , przepraszam Cię. Ty wiesz dlaczego, ale i też bardzo dziękuję. Panie błogosław mnie i moją rodzinę. Amen.
 ania: 25.11.2010, 22:03
 kocham cie ojcze i dziekuje za kazda chwile
 Roberto: 15.11.2010, 23:06
 O Jezu mój drogi dziękuję Ci z całego serca za ten wspaniały dzisiejszy dzień. Za siłę którą mi dałeś do pracy ,za zdrowie dla mojej kochanek żony i moich dzieci. Panie błogosław nas i wszystkich na tym świecie na tę noc. Kochany Cię Panie nasz uwielbiony.
 basia: 15.11.2010, 17:40
 boze kochany pomoz mi by syn nasz ukochany wrocil do nas , i zebysmy byli szczesliwi jak dawniej.......
 Agnieszka: 12.11.2010, 19:07
 Panie Jezu, dziękuję Ci za dzisiejszy dzień. Proszę Cię o dalszą opiekę dla całej mojej rodziny. Daj nam spokojny sen. Zawsze bądź przy nas. Dziękuję.
 anka: 07.11.2010, 19:57
 Dziekuje Ci Panie Boze za kolejny miniony dzien.Wiesz lepiej niz ja ile zlego zrobilam w zyciu.Prosze,podaruj mimadrosc ilaske wiary nareszte moich dni.Miej wopiece moje dzieci,piotra szczegolnie,spraw zeby nie ogarniala go bezlitosna samotnosc.Boze,prosze badz ze mna,podaroj misiebie,podaroj mi madrosc...
 ks. Michał SCJ: 03.11.2010, 01:04
 A ja Was wszystkich na te noc błogosławię w Imię Ojca i Syna i Ducha Św. +++
 ssssssssssssssssss: 28.10.2010, 23:26
 P.Boże dziękuję ci, za to że jesteś, że pozwoliłeś nam założyć rodzinę, bycie szczęśliwym i radosnym każdego dnia, przepraszam za popełnione grzechy, wybacz mi boże. dziękuję ci, również za łaski i opiekę. proszę módl się za nami i moją rodzinę.
 Dominik: 28.09.2010, 13:28
 Boski Stwórco kocham Cię,Wybacz mi proszę.Przepraszam Cię,Dziękuję!!!

 Magda: 14.09.2010, 01:34
 Boże błagam na kolanach, odsuń ode mnie złe duchy, dzisiejszej nocy. Proszę Cię z całego serca, wiem, że Cię zaniedbuje, wiem, że źle robię i postępuje w swoim życiu, dlatego proszę Cię pokaż mi drogę, którą mam iść, bo ciągle wątpię, i grzeszę, robię rzeczy naprawdę straszne, dlatego proszę o modlitwę. Przepraszam za wszystko co złe, proszę wybacz. Kocham Cię i tęsknie za tym jak byłeś w moim życiu, naprawdę obecny...spraw by to wróciło proszę, inaczej zginę........nie zostawiam mnie błagam:(
 U: 13.09.2010, 22:36
 PANIE ,DZIEKUJE CI ZA TWOJE LASKI,PROSZE POMAGAJ MOJEJ RODZINIE,SZCZEGOLNIE NASZYM DZIECIOM,DZIEKUJE.
 hugin1: 08.09.2010, 20:56
 Mój Wielki dobry Panie Boże . Brakuje mi sił by uporać się moimi problemami . Przytłoczyły mnie i nie mogę dać im rady . Jestem przez nie słaby i nie zdarny , trudno zebrać mi myśli w całość . Staram się codziennie robić to by wyjść z tego dołka , ale to dla mnie bardzo trudne . Wiem że widzisz moje czyny , moją mękę . Panie nie chcę tak żyć w cierpieniu . Ty dałeś ludziom rozum by się nim posługiwali . Czy dla mnie go zabrakło , że nie mogę sobie poradzić ? Panie nie lubię się prosić o pomoc ,bo wiem że są bardziej potrzebujący ode mnie lecz , spojrzyj przychylnie tylko ten jeden raz , a uzdrowisz duszę i ciało moje . Wiesz Panie tak strasznie chciałbym odzyskać swoją rodzinę , mieć stałą pracę . Tu na ziemi beż miłości , chleba , zdrowia trudno się żyje . Dobrze że mi wiara w Ciebie dobry Panie Boże pozostała do śmierci .
 Gosia: 06.09.2010, 19:16
 KOCHANY JEZU PRZEPRASZAM ZA SWOJE GRZECHY I PODKNIĘCIA W DNIU DZIŚIEJSZYM WYBACZ MI I PROSZE O SPOKOJNY SEN ! JEZU UFAM TOBÍE!
 Janusz: 06.09.2010, 00:30
 Panie Boże Wszechmogący. Przede wszystkim przepraszam za mój grzech, który jest Ci bardzo znany.Proszę - udziel mi łaski, abym się z tego grzechu uwolnił. Ty wiesz, że bez Twojej pomocy nie dam sobie rady, pomóż mi Panie. Proszę Cię również Panie o pomoc w sprawie znanej Ci z moich modlitw. Wiesz Panie jaki jestem i o chcę w mym życiu zrobić. Pomóż mi Panie wyjść z tych kłopotów obronną ręką - Twój syn marnotrawny.
 MAMA: 25.08.2010, 21:33
 KOCHANY PANIE BLAGAM ABY MOJ MAZ I NASZE DZIECI BYLI ZDROWI,NIECH IDA PROSTA ,TWOJA DROGA,USUN PANIE Z NASZYCH DROG WSZELKIE ZLO.DZIEKUJE!
 ela: 18.08.2010, 22:35
 Nie prosze o nic więcej,tak bardzo cierpie...pomóz mi Boże ,żebym jak najprędzej wyzdowiała,stanęła na nogi. Zawsze mnie wysłuchałeś Panie...proszę wysłuchaj również teraz mojej prośby. Dziekuję za wszystko Miłosierny Boże!
 Gosia: 24.07.2010, 21:10
 WSZECHMOGĄCY BOŻE W TRÓJCY JEDYNY PRZEPRASZAM ZA GRZECHY KTÓRYCH SIE NIE USTRZEGŁAM I PROSZE O TWOJE MIŁOSIERDZIE DLA MOJEJ RODZINY I SPOKOJNY SEN TEJ NOCY! NIECH BÓG BĘDZIE UWIELBIONY!
 Gosia: 19.07.2010, 20:10
 BOŻE PRZEPRASZAM ZA UCHYBIENIA W CIĄGU DNIA I PROSZE BADŹ Z MOJĄ RODZINA PODCZAS NOCY .DAJ DOBRE MYŚLI I SPOKOJNY SEN!
 ire: 11.06.2010, 22:18
 Boże proszę o wysłuchanie mej prosby abym sie uwolniła od złych mysli nałogu palenia przetrwania w tych trudnych chwilach
 Alicja: 11.06.2010, 00:30
 Panie Boze kochany, dziekuję Ci za wszystkie Laskiktóre mi dajesz za sprawą Ducha Świetego i Twoich Aniolów, prosze Cie daj mi mądrośc Twą żebym umała zyć i cieszyć sie wszystkm tym co mi ofiarowujesz kazdego dnia, prosze Cię o sprawiedliwośc i o milośc ludzi z ktorymi jestem, zeby zobaczyli we mnie Ciebie, zbym była dobra nie zawistna, Panie m nie opuszczaj mnie, bądź ze mna proszę Cię
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] (32) [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej