Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa wieczorna

W modlitwie wieczornej dziękujemy Bogu za dobro, które spełniliśmy. Robimy krótki rachunek sumienia. Wzbudzamy żal za grzechy i postanawiamy poprawę.

Modliwy na wieczór

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i dobrodziejstwa dnia dzisiejszego; za wszystkie radości i smutki, za osiągnięcia i niepowodzenia. Przyjmij wszystko ku większej Twej chwale.

Pragnę również za wszystko Cię przeprosić Tu przypomnij sobie swoje grzechy i zaniedbania. Zrób krótki rachunek sumienia i postanowienie poprawy Boże, Ojcze najlepszy, żałuję i ubolewam z całego serca mego, żem Ciebie - Najwyższe Dobro moje - grzechami obraził i zasmucił. Brzydzę się wszystkimi moimi grzechami i mocno postanawiam poprawić się z pomocą łaski Twojej, o którą proszę Cię pokornie.

Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!

* * * * *

Panie Jezu Chryste, przy końcu dnia składamy Ci dziękczynienie i pokornie prosimy, spraw, aby nasze czyny podobały się Tobie i głosiły w świecie Twoje dzieło odkupienia. Amen.

* * * * *

Wielbię Cię, mój Boże, i kocham całym sercem. Dzięki Ci składam za to, żeś mnie stworzył, uczynił chrześcijaninem i zachował przy życiu tego dnia. Wybacz mi zło, jakie dziś popełniłem, a jeśli uczyniłem coś dobrego, zechciej to przyjąć. Strzeż mnie w godzinach spoczynku i chroń przed niebezpieczeństwami. Niech Twoja łaska będzie zawsze ze mną i z moimi najbliższymi. Amen.

Modliwa wieczorna z rachunkiem sumienia

Potężny Boże na niebieskim tronie
Do Ciebie wznoszę błagalne me dłonie:
Za dzień dzisiejszy, za dary z Twej ręki
Niosę Ci z głębi mego serca dzięki.

A jeślim grzechem obciążył mą duszę
To na kolanach przebłagać Cię muszę.
Niech zasnę z Twoim na ustach imieniem,
Z Twą łaską świętą i z Twym przebaczeniem.

Zrób krótki rachunek sumienia: Przypomnij sobie, co w ciągu dnia złego uczyniłeś, mówiłeś lub myślałeś. Jakie obowiązki zaniedbałeś. Przypomnij sobie również, co dobrego spełniłeś, czy dziś byłeś lepszy aniżeli wczoraj. Za dobre podziękuj Bogu, za grzechy żałuj:

Jeślim obraził, jeślim Cię zasmucił
Jeśli niebacznie odbiegłem od Ciebie,
Wyciągnij dłoń Swą, ażebym się wrócił,
Ojcze mój w niebie!
Jam Twoje dziecko - choć słabe, niekarne,
Choć się z Twej ścieżki odbiję w bezdroże,
Ku Tobie wołam, ku Tobie się garnę,
Przebacz mi, Boże!
Ach, żałuję za me złości
Jedynie dla Twej miłości,
Bądź miłościw mnie grzesznemu
Do poprawy dążącemu!
O Maryjo, strzeż serca mego
O Jezu, nie wychodź z niego.
Póki mi tchu życia stanie,
Nie opuść mnie, Jezu Panie!
O Józefie, ratuj nas,
W życiu, w śmierci, w każdy czas!
Aniele Boży... Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo... Wierzę w Boga...

Modlitwa wieczorna

Oto jestem Panie. Dzień mój ma się ku końcowi. Jeżeli zrobiłem dziś coś dobrego, dziękuję Ci za to, Panie. Jeżeli zgrzeszyłem, Twoja miłość niech przebaczy mi moją ciągle powtarzającą się słabość. W tej ciszy nocnej, w której wyczuwam Ciebie - myślę o innej nocy, o tej, która nadejdzie, gdy oczy moje po raz ostatni ujrzą światło ziemi. Śmierć nadejdzie tak samo, jak nadchodzi noc, równie nieunikniona i tak jak ona głęboka. Spraw, aby była najpiękniejszą z mych nocy.

Zasypiając dzisiejszego wieczora, ofiaruję Ci duszę moją tak, jakby to była godzina mej śmierci. Ojcze, przyjmij mnie. Spraw, bym zasypiając spokojnie, nauczył się umierać.

Romano Guardini

Inne modlitwy wieczorne

Modlitwy wieczorna

   

Wasze komentarze:
 Łukasz Żaczkowski: 06.04.2008, 23:19
 Boze dzienkuje Ci za moją prace i mame. Dzienkuje Ci za wszystkie dary które każdego dnia od Ciebie otrzymuje i dzienkuje za wszystkie dary od Ciebie otrzymane. proszę Cię bądź ze mną w każdą nos i strzesz mnie.
 Potr: 16.01.2008, 18:54
 no wiecie sami Bóg nas kocha ale czy my miłość jego dostrzegamy hmm raczej nie . ja kocham Jezusa Chrystusa Mego Pana .
 Beata yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy: 19.12.2007, 15:56
 Boże dziękuję Tobie za wszystkie Dary,które otrzymałam od Ciebie dzisiejszego dnia,za każde doświadczenie,które mnie czegoś uczy:za wszystkie smutki i za wszystkie cierpienia,za każdy uśmiech na mojej twarzy! Przepraszam za to,że czasami bezmyślnie zboczę z Twojej Drogi -proszę,prowadż mnie zawsze razem z Maryją,abym nigdy nie upadła.Poproś Ją,aby w trudnych chwilach okrywała mnie swoim Matczynym Płaszczem.Dodaj mi Jezu siły,bo tak często wszystko mnie przerasta.Wiem jednak,że Ty jesteś zawsze i Ty mi pomożesz.Tyle razy było mi cieżko,a Ty mnie podnosiłeś,a moje łzy tak szybko wysychały.Dajesz mi codzień nową nadzieję na lepsze jutro! Powierzam Tobie Jezu wszystkie moje troski,wszystkie sprawy,bo tylko Ty wiesz,co jest dla mnie najlepsze! Ofiaruje wsyzstkie moje krxyze i prace - na Twoja chwale KOCHAM CIEBIE JEZU! /Proszę, powiedz też Maryi,że Ją kocham! :)/
 Grzegorz: 14.12.2007, 23:21
 Dziękuję Ci Boże za wszystkie dary jakie dla mnie dziś przygotowałeś!Bądz uwielbiony i wychwalany tu i na całej ziemi!Ja nic niemam czego Byś mi niedał,wszystko co mam od Ciebie pochodzi.dziękuję Boże .Miej mnie w opiece teraz i zawsze ,zachowaj też tych,których mi dałeś proszę Cię w imieniu Jezusa Chrystusa amen
 Iza: 11.11.2007, 22:08
 O DOBRY JEZU KłADE SIE SPAć :) NIC MI SIE ZłEGO NIE MOżE STAć:)MAM NA OBRONIE ZNAK KRZYżA TWEGO:)W IMIE OJCA I SYNA I DUCHA śWIęTEGO AMEN !!!
 Aldona: 20.10.2007, 08:52
 Potężny Boże na niebieskim tronie, do Ciebie wznoszę błagalnie swe dłonie. za dzień dzisiejszy, za dary z twej ręki niosę Ci z głębi mego serca dzięki. a jeśli grzechem obciążyłam mą duszę, to na kolanach przeprosić Cię muszę. niech zasnę z Twoim na ustach Imieniem z Twą łaską świętą i z Twym przebaczeniem.
 asia: 03.08.2007, 21:48
 Przepraszam cię Boze skrzywdzony w człowieku przepraszam dzis wszystkich was załuje za wszystko to moja wina jest. O dobrą noc i o siły na jutrzejszy dzien aby był lepszy niż dzisiejszy, o to Abyś Panie zawsze Miał nas w Swojej opiece Prosz Cię Panie
 Jacek: 27.07.2007, 20:47
 Boże! Zaczynam za Tabą naprawdę tęsknić. Kocham Ciebie. Chcę być z Tobą o Wszechmocny! Wybacz mi Panie moje tchórzostwo i strach przed śmiercią... Bądź uwielbiony Panie we wszystkim co dzieje się na świecie! Ty jesteś Stwórcą i Panem Wszechświata! Bądź uwielbiony Panie, nasz Dobry Boże! Chwała Ci Panie!
 EWA: 08.06.2007, 21:53
 POTĘŻNY BOŻE NA NIEBIESKIM TRONIE DO CIEBIE WZNOSZĘ BŁAGALNE SWE DŁONIE ZA DZIEŃ DZISIEJSZY ZA DARY ZZ TWEJ RĘKI NIOSĘ CI Z GŁĘBI MEGO SERCA DZIĘKI! A JEŚLIM GRZECHEM OBCIĄŻYŁ MĄ DUSZĘ TO NA KOLANACH PRZEBŁAGAĆ CIĘ MUSZĘ. NIECH ZASNĘ Z TWOIM NA USTACH IMIENIEM Z TWĄ ŁASKĄ ŚWIĘTĄ I Z TWYMPRZEBACZENIEM. JEZU CHRYSTE W IMIĘ TWOJW NA SPOCZYNEK SIĘ UDAJĘ. TOBIE DUSZĘ CIAŁO MOJE POD OPIEKĘ TWĄ ODDAJĘ! AMEN

 Zdzisław: 24.05.2007, 23:05
 PRZEBACZ MI PANIE BYM SPOKOJNIE MÓGŁ TOBIE Z RANA PODZĘKOWAĆ ZA TĘ NOC MNIEJ MNIE W SWEJ BOŻEJ OPIECE I ROZKAŻ MEMU KOCHANEMU ANIOŁOWI STRUŻOWI BY MNIE STRZEGŁ
 Krystof20 Dg: 20.05.2007, 22:03
 Dzieki za tak piekne modlitwy
 ja: 09.05.2007, 20:46
 kto wymyślił tę stronę
 halina: 08.05.2007, 10:44
 Dziękuję za tę modlitwę, coś pięknego
 dziubek: 03.04.2007, 12:47
 podoba mi się
 boss1210: 26.03.2007, 20:49
 te modlitwy to coś wspanialego
 halina: 19.03.2007, 18:53
 cudowne modlitwy
 Kasia: 17.03.2007, 19:36
 ta modlitwa oddaje cały sens życia ludzkiego
 Klaudusia: 12.03.2007, 21:18
 Piękna modlitwa ale czy modlimy się rano i wieczorem?Czy potrafimy każdego dnia poświęcić Bogu tą chwilę?
 Marlena: 25.01.2007, 14:19
 tak samo się modlę
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej