Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kochaj Mnie teraz...

Znam twoją nędzę, twoje zmagania, twoją słabość i choroby, twoje przygnębienia, i mimo to mówię ci: Daj mi twoje serce, kochaj Mnie będąc takim, jaki teraz jesteś! Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się aniołem, by powierzyć się miłości, nigdy nie będziesz Mnie kochać. Nawet jeśli często popadasz w grzechy, nawet jeśli jesteś zbyt leniwy, aby coś w sobie zmienić - kochaj Mnie! Kochaj Mnie teraz, bez względu na stan, w jakim się znajdujesz, w zapale czy też w oschłości, w wierności czy w niewierności.

Kochaj Mnie teraz. Pragnę miłości twego biednego serca. Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się doskonały, by Mnie pokochać, to nigdy nie będziesz Mnie kochać. Czyż Ja nie mogę przemienić każdego ziarenka piasku w jaśniejącego czystością anioła, pełnego szlachetności i miłości? Czyż nie mógłbym jednym aktem powołać z nicości tysięcy świętych? Czyż nie jestem wszechmocny? A jeśli pragnę wybrać raczej twoją biedną miłość?

Moje dziecko, pozwól, bym cię kochał. Chcę twego serca. Pragnę cię ukształtować, ale na razie, czekając na to, kocham cię takiego, jaki jesteś i pragnę, byś teraz Mnie kochał. Pragnę ujrzeć, jak z dna twojej nędzy wypływa miłość. Kocham w tobie wszystko, aż po twoją słabość i pragnę, aby z twojego ubóstwa wznosił się stale ten okrzyk: Panie, kocham Cię! Dla Mnie liczy się śpiew twego serca. Czy potrzebuję twojej wiedzy lub zdolności? To nie cnót i zasług chcę od ciebie; gdybym cię nimi obdarzył, jesteś tak słaby, że zaraz popadłbyś w pychę.

Mogłem przeznaczyć cię do wielkich rzeczy, ale nie - ty będziesz sługą nieużytecznym. Zabiorę nawet tę odrobinę, którą posiadasz - bo stworzyłem cię do miłości. Miłość sprawi, że wszystko inne będzie ci przydane, bez twojej troski. Staraj się tylko, aby chwilę obecną wypełnić miłością. Dziś stoję u drzwi twego serca i pukam jak żebrak - Ja, Pan panów. Pukam i czekam; pospiesz, by Mi otworzyć. Nie mów wciąż o swojej nędzy. Tym, co rani Moje Serce, jest twój brak ufności.

Chcę, abyś myślał o Mnie w każdej godzinie dnia i nocy; pragnę, abyś czynił nawet najmniejsze rzeczy z miłością. Kiedy trzeba ci będzie cierpieć, dam ci siłę, ale pamiętaj: Kochaj Mnie teraz. Nie czekaj na to, aż staniesz się święty, by oddać się miłości - bo inaczej nigdy nie będziesz Mnie kochać.

Wasze komentarze:
 Zdzisław: 17.04.2013, 08:47
 Panie Jezu przebacz i pokochaj mnie takim jakim jestem a będzie mi lżej Panie bez twej miłości kim ja jestem pyłem miotanym przez wiatr.Pokochaj mnie takim jakim jestem lecz to twoja wola a nie mija ,Panie dziękuje że jestem.
 Zdzisław: 17.04.2013, 08:47
 Panie Jezu przebacz i pokochaj mnie takim jakim jestem a będzie mi lżej Panie bez twej miłości kim ja jestem pyłem miotanym przez wiatr.Pokochaj mnie takim jakim jestem lecz to twoja wola a nie mija ,Panie dziękuje że jestem.
 marek: 28.03.2013, 03:19
 Panie pamiętamy o strasznych chwilach jakie przeżyłeś dla nas,nie zapomnimy o Nich by choć odrobinę ulżyć Twej Męce.amen.
 marek: 11.03.2013, 00:37
 kocham Cię tak jak umiem.wiem że stoisz tuż,obok mnie.wiem że czekasz na mnie.ale ja ,nędzarz i głupek stale unoszę się w swoich słabościach bo ciężar jaki na mnie spadł z mojej własnej winy jest czasem nie do przebycia.Pomóż-Proszę.amen.
 Ania: 22.02.2013, 00:32
 Jezu pragnę Ci podziękować, że kochasz mnie miłością tak wielką, bezgraniczną..Panie kocham Cię! Proszę wzmacniaj moją wiarę. Bądź tak łaskawy i daj łaski potrzebne dla mojego chłopaka aby się obronił. Dziękuję Ci Panie. Jezu ufam Tobie!
 S: 20.02.2013, 22:04
 Panie daj mi cierpliwość, której nie mam, daj mi siłę, abym mogła wytrwać w tej trudnej sytuacji. Pomóż mi, abym umiała Ci w pełni zaufać i potrafiła kochać ludzi Twoją Miłością.
 Miram: 17.02.2013, 07:08
 Kocham Cie Jezu kocham calym sercem kocham Cie w bolu i rozdartym sercu matki czekajacej na powrot synow kocham Cie tak bardzo Panie bo wiem ze jestes ze mna kocham CIE JEZU I UFAM
 Miram: 17.02.2013, 01:25
 Kocham Cie Jezu kocham calym sercem kocham Cie w bolu i rozdartym sercu matki czekajacej na powrot synow kocham Cie tak bardzo Panie bo wiem ze jestes ze mna kocham CIE JEZU I UFAM
 Miriam :15.02.2013r 13 :10 : 15.02.2013, 13:32
 Kocham CIE JEZU najdrozszy przyjacielu dziekuje ze jestes ze mna ze mnie wspierasz podtrzymujesz ze dajesz mi siebie w Komunii prosze ratuj moich synow uwolnij od nalogu pijanstwa i narkotykow i przyprowadz na droge wiary ufam Ci i oddaje ci cala rodzine blogoslaw nam Panie

 marek: 30.01.2013, 16:37
 Jezu Przenajświętszy,naucz nas kochać Cię.amen.
 Urszula: 26.01.2013, 23:05
 Panie Boze zwracam sie do Ciebie jak do najlepszego PRZYJACIELA Ty wiesz jakie było moje zycie jak cierpiałam i ile łez wylałam teraz prosze Cie tylko o zdrowie dla mojej rodziny idla mnie i pozwol mi przezyc szczescie.Oddaje sie pod Twoja opieke Panie amen
 Urszula: 26.01.2013, 23:05
 Panie Boze zwracam sie do Ciebie jak do najlepszego PRZYJACIELA Ty wiesz jakie było moje zycie jak cierpiałam i ile łez wylałam teraz prosze Cie tylko o zdrowie dla mojej rodziny idla mnie i pozwol mi przezyc szczescie.Oddaje sie pod Twoja opieke Panie amen
 marek: 16.01.2013, 17:33
 Kocham Cię Jezu.i dziękuję.amen.
 GW: 06.11.2012, 13:53
 Panie Jezu okaz nam grzesznym swe milosierdzie .Prosze o twa pomoc w naszej rodzinie ,przemien i otworz nasze serca i dusze na Twa nieskonczona milosc prosze ,wez pod swa opieke syna Viktora wskaz mu droge by nie bladzil i zerwal z kolegami ktorzy prowadza do zlego nie chce by skonczyl zle ,pomoz mi Jezu .
 SŁAWA: 02.09.2012, 20:32
 Panie Boże mój , dziękuję za wszystko co mam , Ty jeden wiesz czego mi potrzeba.Zawsze mnie wysłuchasz , a teraz proszę pomóż nam znaleźc miłośc na którą zasługuje moja najukochańsza córka i pomóż nam zakończyc sprawy które nas nurtują tak aby było to dla nas jak najlepiej.Proszę niech Twoja miłośc rozpali ognisko miłości w naszych sercach.Przytul nas i weź nas w Swoje ramiona błagamy Cię nasz Ukochany Panie.
 ellen: 11.08.2012, 16:34
 Panie przemien moje serce w ognisko milosci , moja nieufnosc w morze ufnosi ,zabierz mnie do Twojej bezkresnej krainy milosci cierpliwosci niech sie tam zanurzę i juz tam pozostane amen
 Casimir: 25.07.2012, 20:25
  Panie Jezu gdzie jesteś gdy szukam Cię. Weź moją miłość w swoje ręce aby rozkwitła na nowo. Wskaż Mi dziewczynę która godna by była mojej miłości. Nie dopuść do tego bym karmił się ich złudą jak do tej pory. Niech twoje serce rozpali serca nasze miłością wielką.
 Gosia: 02.07.2012, 11:27
 Panie Jezu dziękuję że mnie kochasz miłością nieskończoną a mnie prosisz tylko o małą miłość teraz kiedy jestem taka pokaleczona pełna rozpaczy Ty mówisz przyjdź i oddaj mi wszystko nie czekaj, aż sobie sama ze wszystkim poradzisz. Panie mój oddaję Tobie wszystko całą swoją biedę i rozpacz przytul mnie do Swojego Miłosiernego Serca bo gdy Ty jesteś ze mną to się nie lękam niczego.
 grazyna: 24.06.2012, 19:00
 Panie Jezu kocham Ciebie i prosze kochaj moja rodzine okaz jej Swoja milosc wiare i milosierdzie i prowadz nas do Siebie .Bog zaplac za Twe Laski
 ellena: 10.06.2012, 21:22
 Panie Jezu wez moja nedze moje wady moj lek moj wstyd moje wszystkie grzechy i zanurz mnie w twoim miloserdziu przemien mnie czuje sie taka nedzna taka pusta Ojcze wez mnie w swoje ramiona i nie pozwol abym krzywdzila tych ktorych kocham...amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej