Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kochaj Mnie teraz...

Znam twoją nędzę, twoje zmagania, twoją słabość i choroby, twoje przygnębienia, i mimo to mówię ci: Daj mi twoje serce, kochaj Mnie będąc takim, jaki teraz jesteś! Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się aniołem, by powierzyć się miłości, nigdy nie będziesz Mnie kochać. Nawet jeśli często popadasz w grzechy, nawet jeśli jesteś zbyt leniwy, aby coś w sobie zmienić - kochaj Mnie! Kochaj Mnie teraz, bez względu na stan, w jakim się znajdujesz, w zapale czy też w oschłości, w wierności czy w niewierności.

Kochaj Mnie teraz. Pragnę miłości twego biednego serca. Jeśli będziesz czekać, aż staniesz się doskonały, by Mnie pokochać, to nigdy nie będziesz Mnie kochać. Czyż Ja nie mogę przemienić każdego ziarenka piasku w jaśniejącego czystością anioła, pełnego szlachetności i miłości? Czyż nie mógłbym jednym aktem powołać z nicości tysięcy świętych? Czyż nie jestem wszechmocny? A jeśli pragnę wybrać raczej twoją biedną miłość?

Moje dziecko, pozwól, bym cię kochał. Chcę twego serca. Pragnę cię ukształtować, ale na razie, czekając na to, kocham cię takiego, jaki jesteś i pragnę, byś teraz Mnie kochał. Pragnę ujrzeć, jak z dna twojej nędzy wypływa miłość. Kocham w tobie wszystko, aż po twoją słabość i pragnę, aby z twojego ubóstwa wznosił się stale ten okrzyk: Panie, kocham Cię! Dla Mnie liczy się śpiew twego serca. Czy potrzebuję twojej wiedzy lub zdolności? To nie cnót i zasług chcę od ciebie; gdybym cię nimi obdarzył, jesteś tak słaby, że zaraz popadłbyś w pychę.

Mogłem przeznaczyć cię do wielkich rzeczy, ale nie - ty będziesz sługą nieużytecznym. Zabiorę nawet tę odrobinę, którą posiadasz - bo stworzyłem cię do miłości. Miłość sprawi, że wszystko inne będzie ci przydane, bez twojej troski. Staraj się tylko, aby chwilę obecną wypełnić miłością. Dziś stoję u drzwi twego serca i pukam jak żebrak - Ja, Pan panów. Pukam i czekam; pospiesz, by Mi otworzyć. Nie mów wciąż o swojej nędzy. Tym, co rani Moje Serce, jest twój brak ufności.

Chcę, abyś myślał o Mnie w każdej godzinie dnia i nocy; pragnę, abyś czynił nawet najmniejsze rzeczy z miłością. Kiedy trzeba ci będzie cierpieć, dam ci siłę, ale pamiętaj: Kochaj Mnie teraz. Nie czekaj na to, aż staniesz się święty, by oddać się miłości - bo inaczej nigdy nie będziesz Mnie kochać.

Wasze komentarze:
 A.: 13.01.2009, 19:05
 Panie dziękuję Ci za twoją miłość, którą obdarowujesz mnie - strasznego grzesznika! Pomóż mi rozpocząć wszystko od nowa... Chcę być bliżej Ciebie, obdaż mnie wiarą, nadzieją i miłością, ześlij swojego Ducha Świętego aby mnie uleczył...Uwielbiam Cię Jezu i chcę ofiarować Ci całe moje życie.
 A.: 13.01.2009, 19:04
 Panie dziękuję Ci za twoją miłość, którą obdarowujesz mnie - strasznego grzesznika! Pomóż mi rozpocząć wszystko od nowa... Chcę być bliżej Ciebie, obdaż mnie wiarą, nadzieją i miłością, ześlij swojego Ducha Świętego aby mnie uleczył...Uwielbiam Cię Jezu i chcę ofiarować Ci całe moje życie.
 :): 09.01.2009, 18:46
 o wielką miłość i szczescie
 grazyna: 03.01.2009, 03:48
 KOCHAM CIE PANIE DZIEKUJEM CI ZAWSZYSTKO PROSZE CIE CAŁEGO SAERCA O POMOC mojej sprawie
 wiara: 17.12.2008, 08:10
 Proszę Cię Panie jak zawsze o dobry dzień dla mojego dziecka w szkole.Dziękuję tym samym za wczorajszy,który był super.Chciałabym aby i dzisiaj wszystko tak dobrze poszło,a z Twoją Bożą pomocą wszystko jest możliwe.Ofiaruję Ci siebie samą,wszystkie moje troski i zmartwienia,moje małe i duże krzyże dnia codziennego i tak bardzo Cię proszę spraw aby wszystko się udało i choć w tym przypadku poszło po mojej myśli.Panie Jezu kochaj nas teraz i zawsze,bo My Twoje dzieci bardzo potrzebujemy Twej miłości.
 wiara: 16.12.2008, 06:52
 Kochaj nas Panie zawsze,pomóż rozwiązywać nasze problemy.Spraw aby życie choć trochę było łatwiejsze,daj trochę wytchnienia od spraw życiowych.Bardzo Cię proszę miej w opiece moje dziecko,daj Mu dobry dzień i cały tydzień w szkole.Opiekuj się także moim nienarodzonym jeszcze dzieckiem,spraw aby wszystko było dobrze i aby urodziło się zdrowe.Miej w opiece całą moją rodzinę.Kochany Panie Jezu wysłuchaj moich próśb,które do Ciebie zanoszę.JEZU UFAM TOBIE.
 wiara: 10.12.2008, 06:48
 Panie Jezu,bardzo Cię proszę daj mojemu dziecku dobry dzień w szkole.Miej w swojej opiece całą moją rodzinę,opiekuj się nami zawsze.JEZU UFAM TOBIE.
 Radek: 12.10.2008, 23:38
 Panie bez Ciebie i Twej Miłości jestem jedynie wrakiem prawdziwego człowieka
 Maria : 03.10.2008, 12:17
 Jezu i Najswiętrza Maryjo Panno pomóż mi w tych ciężkich chwlach , mniej mnie w swojej opiece.

 anna niezgoda: 26.09.2008, 19:43
 kocham cie panie jezu tys moim skarbem który prowadzi mnie przez życie co dzien obdarzasz mnie łaskami niezliczonymi czuje twą obecność w każdej chwili i prosze pozostań przy mnie aż do śmierci. kształtuj mą duszę tak aby lśniła jak szlachetny diament dziekuje ci panie za wszystko za cierpliwość i za miłość .
 Irene: 28.08.2008, 00:14
 Jezu Kocham Cie ufam Tobie i nie zawiode Cie
 aneta: 25.08.2008, 14:31
 Kocham Cię Panie. Dziękuje Ci za Twoje łaski. Za tą którą mnie teraz obdarzyłeś i za każdą inną. KOCHAM CIĘ.
 Joanna: 09.07.2008, 10:11
 Panie Jezu Miłosierny i dobrego serca, proszę wstaw się za bardzo chorą Danusią, pomóż jej, daj wiarę i nadzieję na zdrowie i wspieraj ją cały czas. Bądź przy niej blisko. Dziekuję Ci i ufam Jezu.
 Magda: 18.05.2008, 13:49
 Proszę o miłość,bo pragnę kochać, mówić językiem miłości.Duchu Święty rozpal nasze serca ogniem miłości,z niej powstaje nowe życie.
 xxx: 10.05.2008, 20:23
 Panie, wszyscy mnie zawiedli, wszyscy opuścili.Nikogo już nie chcę. Może nie umiem kochać.
 misia: 05.05.2008, 17:35
 panie pragnę cię kochać pomóż mi w tym, nie zawsze mogę to pojąć, obdaż mnie pokorą, ją także nie zawsze mogę pojąć, jednak wiem jak jak wiele ona znaczy. codziennie będę się starać przybliżać się do Ciebie. dziękuję za wszystkie Twoje łaski, te których mam świadomość jak i te o których nie wiem
 asia: 12.04.2008, 11:18
  wlej panie we mnie wiecej milosci i pokory pragne z calego serca kochac cie teraz i zawsze
 Z-wa: 04.03.2008, 21:04
 Chcę Cię kochac mój Panie.Jezu ufam Tobie.Proszę ...pomóż mi...
 zofia: 04.01.2008, 20:09
 Dziekuje Ci Jezu za Twoja Milosc do nas.Badz uwielbiony.
 M.: 21.12.2007, 22:16
 Dziękuję za tę modlitwe, jest taka piekna.... "Nie mów wciąż o swojej nędzy. Tym, co rani Moje Serce, jest twój brak ufności." Panie, wiem, że to Twoje słowa....
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej