Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Zostań ze mną, Panie


Mój Boże, mój Zbawicielu, pozostań ze mną. Z dala od Ciebie musiałbym zwiędnąć i zginąć. Skoro mi się tylko ukazujesz, rozkwitam nowym życiem. Ale jak mogę Cię przy sobie zatrzymać? Nie inaczej, jak tylko przez modlitwę.

Panie, zostań ze mną, bo ma się ku wieczorowi. Pozostań ze mną do czasu, kiedy śmierć wyprowadzi mnie z tej ciemnej doliny ziemskiego życia. Tak, Jezu, zostań ze mną na zawsze. Kiedy moja ziemska natura załamie się całkowicie w swej bezsilności, wówczas pozwól, by Twoja łaska spłynęła na mnie. Ty jesteś światłem, które nigdy nie gaśnie, Płomieniem, który tli się nieustannie. Oświeć mnie blaskiem tego Światła, abym sam się stał światłością oświecającą innych. Ale to światło pochodzi wyłącznie od Ciebie. Ja jestem tylko przejrzystym szkłem, poprzez które Ty świecisz na innych. Oświecaj mnie Twoim światłem, a poprzez mnie innych.

Panie, pozwól mi ku Twojej chwale głosić innym Twoją Prawdę i Twoją Wolę. Pozwól mi mówić o Tobie nie przez pustkę moich słów, ale mocą czynnej miłości za przykładem Twoich świętych. Panie, przyjmij moją szczerą miłość, jaką Ci z serca ofiaruję.

Nie dopuść, Panie, bym kiedykolwiek poszedł w swoją stronę, a Ciebie zostawił. Nie chcę Cię nigdy opuścić. Do kogóż bym poszedł? Przecież Ty jeden masz słowa życia wiecznego. Bez Ciebie nic nie mogę uczynić. Ty mnie kochasz... Najdroższy Jezu, daj wytrwać... Czego ja szukam? Chcę zobaczyć, gdzie mieszkasz, chcę Cię ujrzeć własnymi oczyma, dotknąć własną ręką. Chcę się wsłuchać w Twoje słowo, bo Ty jeden wiesz dokładnie, co się kryje we mnie. A potem chcę czynić wszystko, co rozkażesz i iść za Tobą, dokądkolwiek pójdziesz. Chcę oddać Ci życie. Memu szukaniu błogosław.

Panie, proszę Cię o to, co jest najtrudniejsze: daj mi łaskę, bym rozpoznał Krzyż Twojego Syna we wszystkich moich cierpieniach i abym szedł swą drogą krzyżową tak długo, jak się Tobie podoba. Daj cierpliwie czekać tego Dnia, kiedy otrzesz z oczu wszelką łzę. Niech to ufne cierpienie będzie znakiem mej wiary w szczęście, które każdemu przygotowałeś. Panie, bądź mym wzorem i moim światłem w każdym mroku. Niech krzyż Jezusa nie będzie dla mnie złem koniecznym, lecz znakiem, że ja i Ty będziemy ze sobą na zawsze.   

Wasze komentarze:
 iza: 16.05.2013, 09:31
 Panie badz przy mnie daj mi sile i wsparcie we wszystki co robie miej w swojej opiece cala moja rodzine.amen
 asia: 12.05.2013, 10:33
 Jezu zostań z Nami....nie opuszczaj prababci i mamy. Zelżyj jej w cierpieniach :(
 m...: 01.05.2013, 13:26
 Jezu proszę Cię aby lęki z dzieciństwa minęły,proszę Cię abym uporała się ze strachem i zaczęła normalnie żyć.Proszę Cię aby trauma z dzieciństwa Jezu pomagaj mi proszę.Jezu kocham Cie
 Teresa: 08.04.2013, 00:27
 Jezu..tylko ze mną bądz..
 Jolanta-Maria: 03.04.2013, 10:23
 Panie Jezu czy mnie słyszysz ?...To ja wznoszę do Ciebie swój błagalny wzrok.Proszę o dary Ducha Świętego.Nie pamiętaj złego,czuwaj nad moimi bliskimi oraz nie zapominaj o mnie.
 piotr : 30.01.2013, 01:06
 Panie Jezu Ty wiesz ze umiem Cie kochac ale tak czesto wybieram zlo.Prosze pomuz mi oddac sie Tobie.prosze
 marek: 10.01.2013, 04:17
 Chroń.chroń nas błagamy pokornie my -choć grzeszni-ale ludzie dobrej woli.Chroń przed okrutną mocą naszego Złego brata którego pręgierz znosimy pokornie aby i my i On wspólnie znależliśmy się w Przystani Jedeności
 marek: 09.01.2013, 17:02
 Słodki Jezu dziękuję Ci za wysłuchanie naszych błagań wczoraj.Proszę,TRWAJ NADAL PRZY NAS byśmy znieść mogli trudy które jeszcze przed nami.Kochany Nasz Jezu....
 Basia: 08.01.2013, 01:12
 Panie Jezu czy mnie słyszysz...?To ja wznoszę do ciebie swój błagalny wzrok.Proszę o dary ducha świętego.Nie pamiętaj złego,czuwaj nad moimi bliskimi oraz nie zapominaj o mnie.


 kama: 09.12.2012, 20:41
 Panie bądź zawsze przy mojej rodzinie a szczególnie przy mojej córeczce i mężu . Chroń ich i błogosław im nieustannie. Proszę.
 Casimir: 29.07.2012, 07:32
 Zostań ze Mną Panie i broń Mnie od wszelkiego zła i ludzi których to zło jest czymś jedynym co uwielbiają ponad wszystko w świecie,szczególnie jeżeli używają go przeciw drugiemu człowiekowi,tacy ludzie właśnie mienią się sługami szatana. A w moim środowisku ich nie brakuje.
 Casimir: 28.07.2012, 06:46
 Zostań ze Mną Panie i broń Mnie od wszelkiego zła i ludzi dla których to zło jest czymś co uwielbiają ponad wszystko w świecie,szczególnie jeżeli używają go przeciw drugiemu człowiekowi,tacy ludzie właśnie mienią się sługami szatana. A w moim środowisku ich nie brakuje.
 maria: 20.06.2012, 09:00
 Liczę na Ciebie Jezu Miłosierny,na Twoją pomoc w podjęciu trudnej dla mnie decyzji zdrowotnej,wiem,że możesz uczynić wszystko,Proszę Panie Jezu o Twoją Cudowną Moc Uzdrowienia.Jezu Ufam Tobie.
 aisa: 15.05.2012, 20:02
 Panie proszę Cię o pomoc dla mojej rodziny, ciągle są problemy dzięki Tobie zawsze są chwile radości. Pomóż Mojej mamie wyjść z długu :(
 Ania: 13.05.2012, 23:04
 Jezu, najczystsza Miłosci, badz przy mnie i mojej rodzinie w kazdej sekundzie zycia ziemskiego. Zwlaszcza wtedy, gdy upadłe atakują na wszelkie mozliwe sposoby. Nie chce tego czuc, doswiadczac - czesto nie mam juz siły. Nie wiem, skad te energie, ale mysle, ze nie jest to dobre...Juz w dziecinswie bylo mi dane tego doswiadczac. Dlaczego ja?:((( Niech Archaniol Michal mnie i moja rodzine broni i ochrania. Wyznaje tylko Ciebie Kochany Jezu, Ty wiesz. Badz przy mnie i przy mojej rodzinie nieustannie. Prowadz mnie Jezu. Otworz moje oczy, uszy na droge sluszna. Czy mam wrocic do kosciola katol., gdzie czesc oddaje sie swietym, obrazom, figurkom, relikwiom...czy wlasnie w czystym chrzescianstwie, gdzie czesc oddaje sie jedynie Tobie Boze w Trojcy Jedyny, w Duchu i Prawdzie. Przyznam, ze miesza mi sie to wszystko.Nie chciałabym popelniac balwochwalstwa...Bo napisane jest przeciez, ze tylko Ty jestes Droga, Prawda i Zyciem. Jedynym Posrednikiem. Prosze Cie Jezu o Ochrone i Prowadzenie
 Ania: 22.04.2012, 19:23
 Jedna z piekniejszych modlitw o miłosci. Miłości do Jezusa. Akceptacji, zaufania, oddania sie Bozej Woli...Kiedy czytam, odmawiam te słowa, mam łzy w oczach. Łzy tesknoty z Jezusem, tej niepojętej tęsknoty za Światłem Prawdy i Miłości. Łzy smutku i zadumy nad człowieczą niedoskonałoscia i bezwarunkową Miłościa Jezusa do nas...Kocham Cie Jezu!
 Ania: 22.04.2012, 19:22
 Jedna z piekniejszych modlitw o miłosci. Miłości do Jezusa. Akceptacji, zaufania, oddania sie Bozej Woli...Kiedy czytam, odmawiam te słowa, mam łzy w oczach. Łzy tesknoty z Jezusem, tej niepojętej tęsknoty za Światłem Prawdy i Miłości. Łzy smutku i zadumy nad człowieczą niedoskonałoscia i bezwarunkową Miłościa Jezusa do nas...Kocham Cie Jezu!
 lester: 06.04.2012, 19:46
 Bonc Pozdrowiony Panie Jezu Przes Naszego Pana Boga Ojca Wszechmogoncego Amen
 kokusia: 02.04.2012, 23:19
 Jezu Ufam Tobie.Prowadz mnie Panie droga do Siebie ,drogą miłości ,kochania Ciebie i bliżniego i służenia Tobie Jezu bezgranicznie.
 trwoga: 29.02.2012, 08:56
 Pomóż mi ostatni raz - wielu tak mówi. Jak trwoga to do Boga. Oto przykład niedojrzałej wiary!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Autor

Treść
Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej